Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 108 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 204 60,2%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,0%

  • Ukupno glasača
    339
Ma lažu Mađari. Svi sad peru ruke od ovoga.

Evo neka daju izveštaj o podizanju aviona ili još bolje - njihove transkripte razgovora sa komandom. Cvrc. Svi se prave mutavi.
A bukvalno je moglo da pogine nekoliko desetina ljudi. Ne poznajem Zagreb, ali sam proguglao i video gde je to i kako izgleda. A uostalom, video sam i snimke i slike sa mesta pada. Okolo su bre stambeni soliteri. Čistom srećom je palo na tu neku zelenu površinu i nije zakačilo ništa u tom padu.

Ljubim u glavicu pametnicu koja je uopšte lansirala to čudo...
 
Poznajem ja, živeo mi drug na Jarunu. To oni kažu 'daleko' jer je manji grad, a nama bi bilo blizu centra.
 
Jel to ovo?

Hrvatski mediji su rekli da je palo u ''Jarunsku ulicu bb''. Kad sam guglao na netu, tu me dovelo.
 
Могуће да је ово покушај притиска на Хрватску да уложи више у ловачку авијацију или сценарио да се нпр. из Авијана или Рамштајна пошаље пар америчких ловаца на Плесо да чува Хрватски ваздушни простор пошто је ХРЗ недорастао том изазову.
 
Управо то. Јавност није хтела да подржи, сад ће свим силама. Погледајте како и Швајцарска и Финска и Шведска хоће у НАТО. Тако да свима одговара. НАТО се превише науружава за мој укус, тим пре Хрватску, што би рекао Игор, нема опуштања.

Као логички доказ да је пад ове летелице плод западне логике је - изабрано место, да се избегну људске жртве. Кад је случајно онда је случајно, може у поље, а ако је у граду што баш усред парка?
 
Jel se sećate kad sam ovde bio optužen da crnim i prizivam veliku krizu i rat?
Vojni rok nam i dalje ne treba, je li tako?

Ok dobro... kad se sve još dodatno za...... ovna, pitaću vas opet...
 
E moj Bendere,
Dok ti shvatiš zašto nam treba, biće kasno...

Vojska se jača dok gruva tamo negde preko horizonta, a ne kad ti se pojave na granicama ili u spavaćoj sobi...
 
Ko nadire? Ili evo ovako - za cije nadiranje treba da se spremamo? I kako bi izgledalo to spremanje? Nabijemo ljude u kasarne da mlate metlama i ispale jedan okvir za 6 meseci?
 
Za nadiranje NATO-a i lokalnih izvođača radova...
I ne, ne da mlate metlama, nego da imaju ozbiljnu vojnu obuku...
 
Mi smo opkoljeni NATOom, a i ekonomski zavisni od njegovih odnosno EU clanica. Ne znam sta jos treba da se desi da bi neki to shvatili.

Sem toga, NATO je sad fokusiran na Rusiju i Ukrajinu. Vristi im za nas. Pogotovu ovima po regionu kojima je svima pun kufer ratovanja isto kao i nama.
 
Pa reci brate otvoreno, u slučaju agresije NATO, da treba da se predamo...
I to je ok stav...

Šta ga vrtiš okolo ko kiša oko Kragujevca...
 
Pa naravno da treba da se predamo. Ali neće te agresije ni biti.

A ne vrtim ja ništa, ti si taj koji vrda levo desno kad te pitam ko će to da nadre na Srbiju.
 
Pa ne znam onda šta radiš na ovaj temi...
Pošto je jedini realni protivnik NATO+satrapi (ako zanemarimo vanzemaljce), i ako misliš da se treba predati, onda nam vojska i ne treba...
Prosta logika... čemu onda tvoje učestvovanje na temi i priča o ovome, onome itd?
 
Tvoje ubeđenje da srpska vojska postoji samo i samo da bi ratovala sa NATO govori o tvom nepoznavanju kako same materije tako i okolnosti.
 
Ajde ubedi me onda koja joj je svrha ako to nije odvraćanje i borba protiv agresije jedinog mogućeg agresora danas i u dogledno vreme?

Jel plaćamo ovoliku vojsku zbog civilne zaštite?
Moglo je to i jeftinije da se napravi...

Jel nam ovolika vojska treba zbog eventualno neke pobune koju treba primiriti?
Pa može to i policija... a da ne govorim što takve pobune su uglavnom instruirane, plaćene i koordinirane sa NATOstanom tako da opet upadamo u prethodi problem jer se ionako, po tebi planiramo predati....

Baš me interesuje koju logiku si na ovom pitanju primenio...
 
Srbija ne može da ratuje protiv vojnih blokova, pobogu ljudi, zašto se o tome i raspravlja?!
 
@Bender
Lepo.... evo čitam tvoj dokument... računam, pozivaš se na njega, slažeš se sa sadržajem....
Pa onda da vidimo:

Мисије Војске Србије су:
  • Oдбрана Републике Србије од оружанoг угрожавања споља
Dakle, odbrana u slučaju oružanog ugrožavanja.... nema nigde naznake "osim u slučaju napada NATO i satrapa, u kojem slučaju ćemo se predati".
To je dokument na koji se sam pozivaš.... samo čitam šta unutra piše.

Stvarno bih cenio da mi, u skladu sa svim navedenim do sada, pojasniš onaj tvoj stav da se treba predati i kako se to uklapa u ovaj dokument na koji se sam pozivaš, kada te čovek lepo pita zašto si ovde na temi kad tvoji stavovi očigledno ukazuju da nam vojska i ne treba.
 
Srbija ne može da ratuje protiv vojnih blokova, pobogu ljudi, zašto se o tome i raspravlja?!
Pa zato što ti je to jedan od omiljenih misaonih sportova u nekih Srba. Ne brini, nije ovo ništa. Nis' ti video MCM forum. :LOL:
Nas i Rusa 300 miliona, Rusi oslobađaju Ukrajinu, Ukrajinci zapravo obožavaju sve ovo a ono malo što ne obožavaju, njih će urazumiti kao što su urazimili Čečene, sve ide po planu, sve loše vesti su samo NATO propaganda... Ono je brate šou živi. :ROFLMAO: Pogotovu što su uzeli da banuju sve ljude koji se usude da govore o zverstima i tragedijama svega ovoga, čak i ako ne provociraju i ne traže svađu. Ne, svako ko ne onaniše na ovo biva isteran. Jer, da citiram jednog prominentnog člana tamo - oni toliko mrze NATO da je sve ovo i dalje sasvim prihvatljivo. :rolleyes:
 
Vrh