Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,6%
  • Ne

    Glasovi: 198 60,2%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    329
Вучко рече синоћ, његовим речима: да ће сви мушкарци да буду срећни кад буду видели за који дан ново улагање у војску. Шта ли је темпирао пред изборе?

Обавезно служење војног рока
 
I ja pretpostavljam da je mislio na FK-3. Koji će verovatno pokušati da predstavi kao svojevrsni S-300. Što je naravno daleko od istine, ali propagandna mašinerija će se potruditi da glupim masama to usadi u glave. Šteta što mu nema više Ložanskog, on bi imao mnogo jači uticaj na Pink i Deformer auditorijum i lakše bi proturio priču da je FK-3 = S-300.

A sumnjam da će da vraćaju vojni rok, iako proturaju lažna istraživanja da veći deo naroda to želi, znaju oni da oni koji bi zapravo bili zvani, ne žele da se bave tim papazjanijama. A i znaju koliko bi sve to koštalo.
Čizme za svu rezervu i konzerve rizi bizi iz 1958.
:ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Političar uvek koristi sva raspoloživa sredstva za promociju. To mu je u krvi...
A FK3 - pa vidite ljudi, bolje sa njim nego bez njega. I dalje mi praktično nemamo kredibilan PVO, jer ovo što je preteklo iz rata nije ozbiljno.. Pancira je malo da bilo šta promene...
Tako da:
- ignorišemo politički spin koji je neminovan
- cenimo povećanje mogućnosti odbrane koje FK3 donosi

Rusi su nedostižni, ne postoji mogućnost nabavke bilo čega ozbiljnijeg u nekom budućem periodu, tako da je dobro da ove američke sankcije ne obuhvataju Kineze, inače bukvalno ne bi imali od koga bilo šta da kupimo. A treba nam...
 
Uh... @Dzigi Bau ova vest mi deluje kao žešča sklepotina i izmišljotina, vidiš da se pozivaju na nasumični klip-montažu sa Youtuba. :/
Ne kažem da svaka vest mora da bude direktno od VS, MO, VTi... daleko od toga. Ali pogledaj tekst i video, meni deluje kao da su i klip i vest ''što je babi milo to joj se i snilo''.
 
''što je babi milo to joj se i snilo''.
Zbog stabilnih i proverenih performansi pa i samog imena
pre bi trebalo Lastu modifikovati u bezpilotnu letelicu
A takav proizvod je na visokoj ceni a i potražnja u razne svrhe nije zanemarljiva.
 
Неозбиљни извор (СД) се позвао на још неозбиљнији извор (јт). А сви ђуте на то да нема ништа од модернизације Г-4 која је највљивана више од 20 година.
 
Вучко рече синоћ, његовим речима: да ће сви мушкарци да буду срећни кад буду видели за који дан ново улагање у војску. Шта ли је темпирао пред изборе?
Šta bi s ovim na kraju?
Ubi me neizvesnost bre... 😲

(ovo je upućeno dotičnom Kralju Dramoserije, ne tebi)
 
Сигурно су наштеловали термин за презентовање ПВО система из Кине непосредно пред изборе.
 
Ali ne ideš u vojni odsek. Ideš u sedište opštine gde te pregledaju sestre iz neke ispostave doma zdravlja i par iz administracije te propita i da ti da zaokružuješ 2 roda koja bi želeo. Tako je bar bilo u mom slučaju. Išao sam u SO Vračar i tamo me pregledali, ispitali i to je to.

A nije poenta u svrsi svega toga, poenta je što je to odraz koliko se ovde arče državni resursi, vreme i ljudi na gluposti koje se odavno mogu rešiti primenom računara i proste logike.
Mislim samo postojanje sistema koji te obavezuje da sa 18 godina obaveštavaš državu da nisi mrtav je onako malo... debilozno. Pa ako sam mrtav, ili sam nestao, nadležni bi znali. Ako pak nije bilo obaveštenja o tome, znači da sam živ. Logično da logičnije ne može biti.

E dobro, jedino što tu ima smisla jeste medicinski pregled, jer kapiram da država i VS žele da imaju popis vojno sposobnih. To razumem i to je na mestu. ALI, koliko ja znam, mnogi prolaze kroz te vojne evidencije a da ih niko od med. osoblja ne pogleda. Tako je bilo s par godina mlađim prijateljima. Njih čak nisu ni propitivali. Ne zbog neke veze, nego prosto valjda varira od godine i od mesta. Time se onda gubi ceo smisao, jer država i VS ne otkrivaju ništa što već ne znaju.


Ima srpski državni aparat dosta tih nesrećno (ne)rešenih mehanizama, za koje se tačno vidi da su ili relikvije iz Kardeljevog doba koje ignorišu postojanje računara, ili su kao nešto pokušani da se implementiraju na moderan način ali to često bude još gore nego da ništa nije menjano. Tipa, kao ono ranije kad su uveli nove, digitalne zdravstvene kartice a onda godinama nakon toga i dalje vidiš šaltere i obaveštenja da džaba ti nova kartica kad oni nemaju čitač, nego ili dođi sa papirnom ili... snađi se. Isto je i sa Službom za nezapošljavanje, kojoj - ako se dobro sećam - moraš da se javljaš na 3 meseca da ih obavestiš da u međuvremenu nisi postao milioner ili pak zapalio u SAD preko Rio Grande. :LOL:

Mislim kažem, malo je onako... malo je previše tih manifesta državne ku***bolje da modernizuje neke stvari, racionalizuje ih i olakša, kako građanima, tako i sebi.
Mada, što je Earthmoving lepo rekao, onda bi bilo manje prostora i prilika za mnoga uhlebljenja.
Malo kasnim sa citatom.. ja sam išao na regrutaciju 2008. godine i tamo su nam izdavali vojne knjižice. Ja pošto nisam regrutovan zbog zdravstvenog stanja nisam dobio vojnu knjizicu već su istu stavili u neki registrator i rekli mi da će me zvati za 2 godine da je preuzmem. U međuvremenu su ukinuli obavezno služenje i nikad me nisu zvali. kad sam napunio 30 stigao mi je papir da sam prebačen u rezervni sastav i uz info da sam regrutovan 2008.
Prijavu za vojnu evidenciju sam radio 2006. u opštinskom vojnom odseku i za taj događaj bila je potrebna samo lična karta i par fotografija. Inače na regrutaciji 2008. svi su raspoređivani u pešadiju kakve god da su bile "želje" na papiru osim nas par koji smo imali Ckategoriju vozačkog. Nas su odmah pisali za autojedinicu
 
Ja sam bio na regrutacionom pregledu na VMC negde 2005. Tu je negde posle godinu dve prestalo da se ide na preglede i da se na osnovu toga odredjuje VES
 
@stex_pb Ja se ne sećam da sam ikad dobio obaveštenje o prebacivanju u rezervni sastav. A isto sam 2008. išao na evidenciju. Ko će ga znati, vidiš da je sve sklepano i aljkavo.
Inače na regrutaciji 2008. svi su raspoređivani u pešadiju kakve god da su bile "želje"
:LOL: Srbija i njena administracija... :LOL:

Podseti me na priču mog starog profe matematike, koji je imao priliku da služi u vreme kad je JNA bila na vrhuncu u svakom smislu - ranih 80ih. Pa je čak i tad bila prepuna svega i svačega. Kaže ja ćorav ko krtica, ako ništa drugo, vidi mi se po pikslama... a oni me stave u... streljačku pešadiju! :ROFLMAO:
 
Vrh