Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 110 30,6%
  • Ne

    Glasovi: 223 61,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,5%

  • Ukupno glasača
    360
Mora biti i na začelju kolone. Otkud ovaj u džipu vidi škodu sa rotacijama na čelu kolone?
 
БОВ, оклопно возило на крају, има ротације.

Možda se na snimku ne vidi dobro signalizacija na oklopnom vozilu.

Vozila pod pratnjom ne moraju biti nužno u pratnji "policijske Škode" već može biti i neko drugo vozilo sa VIDLJIVOM signalizacijom. To je u testovima za polaganje vožnje, sa onim da ne sme da im se blokira put, pešaci ne smeju da zakorače na kolovoz dok kolona ne prođe itd.

Snimak kamere može biti pod takvim uglom da se signalizacija ne vidi, dok se u realnim uslovima ista uočava. Nesreća se i nije desila na autoputu. Za preticanje kolone pod pratnjom nisam siguran kada se primenjuje.
 
Sjcam
Ti si rekao isto što i ja a mene optužujes da sam nesto predstavio izolovano. Ocigledno nisi razumeo dobro sta sam rekao.
Naravno da se cene sve okolnosti o kojima daju mišljenje veštaci pa presudjuje sud a ne forum. Dakle suština onoga što sam rekao je da alkoholisanost sama za sebe ne mora ništa da znači. Naravno moze i da bude od nekog uticaja. I ponavljam alkoholisanost prilikom vožnje nije krivično delo.
Ukoliko se pak utvrdi da je vozač vojnog vozila kriv, a bio je u alkoholisanom stanju u tom slučaju u krivicnom pravu postoji institut koji se zove actiones libera in causa po kom se smatra da je ucinilac postupao sa umisljajem a ne iz nehata kako se obično vrši ova vrsta krivičnih dela i u tom slučaju ga sleduje teza kvalifikacija i naravno teza kazna. Odosmo predaleko a nemamo osnovne podatke.
 
Gotovo svakodnevno prestižem vojne konvoje na autoputu. Uvek su u desnoj traci pod pratnjom, i kreću se bar duplo sporije od ostalog saobraćaja.

Isti je slučaj i sa žandarmerijom. Nikad se ne kreću u dve trake
 
Ne znam šta bih rekao za našu javnost više. Eno na prethodnoj strani: 'Da li ste čuli da je neka vojska nekad ovako'...

Ja sam čuo npr. da je norveška vojska ubila makedonskog ministra i njegovu porodicu u golfu dvojci vozeći oklopno vozilo autoputem u kontrasmeru.

Ljudi, ne možete da se odričete zemlje, i naroda, i vere - zato što se desila saobraćajna nesreća. Dešavaće se i dalje. Budite jaki, żivot je more sranya, nesreće i nepravde.
 
Pa jel vidite da presudise a nijedno veštačenje nije uradjeno. Ubih se da im objasnim i ne mogu ni da shvate. Sve je kriva vojska samo da je oni ne bi služili.
 
I inače, mlađima će možda biti čudno a stariji su ionako zaboravili i osnovne činjenice, ali ova vest do 1990. ne bi bila ni objavljena - i najbliža rodbina bi bila upozorena da ne govori o detaljima. Ko bi objavio u medijima, išao bi u zatvor. Vojna tajna. Pa se živelo i tad, a evo 35 godina se i nostalgiše za tim vremenom.
 
Odavno nisam na ovoj temi i otkad je krenulo ludilo sa vojnim rokom, zaobilazio sam.
Ne znam šta sts prethodno pisali, ali ovo je sad slika realnog stanja.
Vojska je jedan protruli, raspali sistem koji služi da još truliju vlast održava u životu.
Ovi periodični prikazi i muljanja kolona tamo-amo, kao i vanustavna predsednikova najava služenja, koriste samo još njegovoj sujeti i egu.
Loži se da ima duži, veći... A za to vreme, njegovi idiori nas ubeđuju da ćemo biti ceo dan siti od 2 jajeta po 11 dinara.
Vojska još nije raskrstila sa događajima iz prošlosti: Topčider, Pešter, helikopter... Aa evo stižu nove afere.
I svaki put kad on poželi da svršava nad super vojskom, neko gine. Sada, porodica sa decom.
Aman, bre, dosta više!
 
Па забрањено је претицање колона возила поготову под пратњом а овде на челу иде војна полиција са црвено-плавом сигнализацијом. Последњи БОВ иде средином да онемогући те редње.
I šta sad, ako oni uđu na autoput kod Vranja a idu sve do Beograda, svi koji izađu na autoput za njima treba da voze iza njih, pa makar putovali 10 sati...?
 
Prvo da napišem da sam za obavezan vojni rok od 90 do 120 dana.
I da napišem da volim železnicu i vojsku i da mi plače kad vidim na šta su id njih napravili u zadnjih 35 godina.

Pričaš gluposti. Konzumiranje alkohola naravno samo po sebi nije krivično delo. 0.2 promila je granica alkoholemije u krivicnopravnom smislu. Naravno da nije smeo da koristi alkohol ali ova količina ne ukazuje da je to uzrok.
Vožnja službenog vozila pod dejstvom alkohola je težak prekršaj kako zakona tako i radne discipline.
Kraj priče.
Odgovoran je sam vojnik ali i starešina.

Da se ovo desilo pre 15 godina tabloidi bi pisali naslove:
"pijani zastvanik, na povratku sa snimanja za televiziju, pobio porodicu".
Ali sada je drugo, neko bolje vreme.

Ja sam služio u JNA i tamo je bilo vrlo važno kakvu sliku ostavlja svaki vojnik i svako vozilo van kruga kasarne.
Alo bre, mi smo imalinom glancali gume pre izlaska na teren.
Vojna policija nam je&$#@ kevu ako te vidi u gradu neurednog.
 
Vožnja službenog vozila pod dejstvom alkohola je težak prekršaj kako zakona tako i radne discipline.
Kraj priče.
Odgovoran je sam vojnik ali i starešina.
Svakkao ko je organizovao obezbedjenje kolone treba da ponese odgovornost. Možda je odradio sve kako treba, ali nesreća se dogodila, ako ništa više treba da bude ispitan
 
Sad cujem od ljudi iz tih krajeva da nije prvi incident, vec je bilo sudara gomilu, njihovom krivicom, samo je pukom srecom svaki put izbegnuto najgore.

Sta ce ovaj prakticno pa tenk koji melje druge automobile i ljude na putu? Gde on to ide i koju potrebu ima da ide tamo sa ovim vozilom?
 
Sjcam
Ti si rekao isto što i ja a mene optužujes da sam nesto predstavio izolovano. Ocigledno nisi razumeo dobro sta sam rekao.
Naravno da se cene sve okolnosti o kojima daju mišljenje veštaci pa presudjuje sud a ne forum. Dakle suština onoga što sam rekao je da alkoholisanost sama za sebe ne mora ništa da znači. Naravno moze i da bude od nekog uticaja. I ponavljam alkoholisanost prilikom vožnje nije krivično delo.
Ukoliko se pak utvrdi da je vozač vojnog vozila kriv, a bio je u alkoholisanom stanju u tom slučaju u krivicnom pravu postoji institut koji se zove actiones libera in causa po kom se smatra da je ucinilac postupao sa umisljajem a ne iz nehata kako se obično vrši ova vrsta krivičnih dela i u tom slučaju ga sleduje teza kvalifikacija i naravno teza kazna. Odosmo predaleko a nemamo osnovne podatke.

Ja ne okrivljujem tebe ni za šta, razmenjujemo mišljenja.

Razumem šta ti kažeš, ali moja opaska je da se te stvari ne gledaju izolovano, već su sve to okolnosti pod kojima je prekršen zakon odnosno u ovom slučaju potencijalno teško krivično delo protiv bezbednosti saobraćaja.
 

Koliko sam razumeo - pozivaće 2006 godište sa mogućnošću da odlažu služenje do 27, odnosno 30 godina ?

Stariji neće biti pozivani ?
 
Sad cujem od ljudi iz tih krajeva da nije prvi incident, vec je bilo sudara gomilu, njihovom krivicom, samo je pukom srecom svaki put izbegnuto najgore.

Sta ce ovaj prakticno pa tenk koji melje druge automobile i ljude na putu? Gde on to ide i koju potrebu ima da ide tamo sa ovim vozilom?
Враћала се противавионска батерија са оне представе на аеродрому Батајница. Отуд ту на путу. Има и тежих и опаснијих војних возила, ово је оклопљени камион са топом.
У овом случају је трагедија са већим одјеком у јавности зато што се ради о возилу војске.
 
Такве информације круже по интернету, наводно исто припадник 2. бригаде као и возач Пасарса, само из пешадијског батаљона.
 
A do Raške postoji pruga.
Ne razumem zašto ih ne prevoze prugom, iovako nije važno kada će stići, ovako na putu usporavaju saobraćaj, mnoga vozila su vangabaritna i opasnost su, pritom i dobro izoraju puteve.
 
Mahom sve što ide putem je u osnovi kamion, može da se kreće po svim propisima i ograničenjima.
Iste posledice bi bile da je sudar bio sa civilnim kamionom.
Pasars ima 17 tona, u osnovi je Fap 2234.
 
Jeste to kamion, ali nije za daleki put i veliku brzinu, bez obzira što može da ide.
Pogledajte kabinu i nos: preglednost nikakva i onda u kombinaciji sa nedisciplinom u koloni, eto tragedije.
Alkoholisanost je iznad 0,2, što ne znači i da je 0,21, već iznad opšte dozvoljene granice koja već utiče na psihofizičke sposobnosti.
Mogla bi biti i svih 2. Svakako nam se informacije puštaju na kašičicu jer su svesni koliko su zabrljali i ko je sve odgovoran
Ovakvi transporti se rade vozom ili vučnim vozom.
 
Ma bre nesmeju da se pret se vozila pod rotacijom,ali evo ti moj drugar iz detinjstva los vozac vraćamo se iz rasadnika sa avale njegova stata korsa ima zapusen neki dpf neće da vuče dok ne probije,i lik uleti u kolonu vojnu tenkova,rek’o stani sa strane samo treba da nas vode na razgovor ,znaci desi se uleti neko u kolonu …
 
Vrh