Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 110 30,6%
  • Ne

    Glasovi: 223 61,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,5%

  • Ukupno glasača
    360
Pa dobro znači odslužio si, to sam mislio. Zbunio si me malopre, reko zar nisi ti već obavio to.
Da, nekada pišem nejasno na brzinu, na pauzama, kada smognem malo vremena.

Pokušavam da se ne mešam u stvari koje mene direktno ne pogađaju, a druge itekako da. Sad ja, koji ne moram u vojsku da ubedjujem nekog ko je primio poziv da mora da ide i još proide da mu popujem kako je to dobro i kako će vojska napraviti čoveka od njega, itd.

Svi znaju da neće, zato i kažem da nije lako, posebno ako je momak slabog karaktera, ako se boji, ako nema dobre socijalne veštine. Barem je meni bilo teško.
 
I meni pade na pamet da se možda vraćao sa Batajnice.

Inače koliko sam razumeo, i poginuli vozač auta je bio pripadnik VS.
Eво и званично, десетар из 2. бригаде је погинуо са породицом. Министар је упутио саучешће породицама.

 
Poštujem i razumem stav, ali mislim da je ovo stvar koja se tiče svih nas i samim tim svi imamo pravo da kažemo šta mislimo, a i da odlučujemo o tome. A naravno, najveće pravo imaju oni koje bi ova mera direktno pogodila, a to su ljudi između 18 i 30 godina.
 
Jel se oglasio neki trbonja iz generalstaba u vezi vojnog kamiona ubice? Ko daje ostavku zbog vozaca pasarsa pod dejstvom alkohola?
Ima li neka junacina u uniformi da kaze gde je bila greska, kako je doslo do sudara uopste? Ili je vojska proglasila neutralnost i prema narodu?

Oce li putujuci cirkus u sarenim uniformama i dalje da putuje od jednog do drugog vasara u cast vodje makar se islo preko tudjih zivota? Uz rakicu il dve za put
Ko ce da garantuje bezbednost i da kontrolise oficire i regrute kada krene pritvor od 75 dana? Jel imamo sistem neki, samopitam
 
Ova rasprava ide potpuno besmislenim tokom.
Niti je ustavno ovlašćenje AV da u ovoj fazi odlučuje i bilo šta potpisuje i ponovo je pušten spin kao i više puta ranije, da pokrije fijasko turneje u Podrinju izazvane protivljenju rudniku, i definitivni gubitak državnosti Srbije na Kosovu.
I sad, narode, ti se glođi oko trenutne koske, uvek interesantne, dok oni završavaju svoje poslove
 
I svaka rasprava o vojniku ovde, kod pojedinih članova, ide na najprizemnijem nivou, od toga šta jede, do automata za kafu.
A suštinu, smisao, istrateško ideološko ustrojenje vojske, skoro niko ne pominje.
I onda se desi Ušće i pokaže šupljine i nefunkcionalnost vojske.
Eto, vozač je bio nahranjen i napojen, vozio je novu mašinu, ali nešto drugo je izazvalo sudar: neodgovornost i nedisciplina na više nivoa, uvećana za poltronstvo i udvorništvo starešina, kako operstivnih, tako štapskih, gde niko nije smeo da kaže da je suludo onakva vozila vozikati svaki čas na toliki put, zarad nečijeg foto sešna i svršavanjem nad moći.
Dečaki.
 
...a onda si opet deo te iste države, samo je sada OK pošto si ti ta revolucionarna vlast?

Država nije ništa drugo nego napredniji vid udruživanja, što postoji u ljudskom i životinjskom svetu oduvek. Sve to je u ljudskoj prirodi.
Samo sam dao vidjenje razlike izmedju patriota i izdajnika.
Sto se tice zivotinja, one su vise okrenute prezivljavanju sebe i svog potomstva, dok te drustvo tera da zrtvujes sebe i svoje potomstvo zarad "visih interesa", dobrobiti nacije, odbrane vere, rodoljublja i drugih izgovora.
 
Jedan veliki rizik koji preti novim regrutima je da će da najmanje vremena da provedu u obuci, a najviše u pripremi priredbi za vođu. Sada glavna aktivnost VS su smotre i pokazne vežbe za predsednika i direktan TV prenos. Hiljade radnih časova gube se na to da se postroji i ulašti tehnika, prikažu stvari koje tek treba da se uvedu u naoružanje. Pozovu rezerviste, pred Vučićem prikažu par tenkovskih posada omatorelih trbušastih vojnika, a treći tenk je neki novi projekat i o njemu pričaju visoki oficiri.

27-1.jpg


Ima u tekstu još dosta odličnih poenti, ovo je samo jedna od nekoliko.
 
Taj vojnik u vozilu je išao pravo na nas, kao da hoće da nas ubije. Ako verujete, nit se znalo kada je bio kod sivih kola, a kada je bio tu kod nas. Muž je pokušao da izbegne, ali nije mogao. Išao je na sred ulice. Ne znam da li je zaspao ili je bio pijan, ubio mi je troje dece. Celu porodicu mi je ubio! Ako ima pravde, nikad da ne izađe iz zatvora! Proklet bio! Joj crni jadi, zbog njegovog pijanstva, meni je ubio celu porodicu.

Iz svinjformera, tako da necu kaciti link.
Ocekujem da ce u narednom periodu prica da evoluira...poput one sa naplatnom rampom
Da podsetim i za onaj slucaj prevrtanja pancira koji je otisao u zaborav dosta brzo, vrv jer nije bilo poginulih na srecu. #desavasejbg
 
Велики је проблем што се војска злоупотребљава за политичку ЕПП. То је опет по Титовом рецепту, параде, прикази, вежбе, врховни командант. За време Слобе ког оптужују да је био милитантан уопште није било ничег сличног, шта више организована су два најбоља аеромитинга у историји ваздухопловства без самопромоције политичара. После њега је Коштуница игнорисао уопште постојање војске, а Шутановац почео са злоупотребом војске за личну промоцију (лет у Мигу) док је Вулин највише исиловао службу за односе са јавношћу.

Што се тиче трагичне саобраћајке, ваља сачекати прво резултате истраге. Предпостављам да ће награбусити возач Пасарса, и евентуално неко из команде ПВО дивизиона.
 
То му је била негативна пропаганда за војску, али у духу реаговања марксиста-лењиниста на било које идеолошке девијације у народу. Тако је рађено и у Румунији 2 године раније, у Пољској 10 година раније, тако су реаговали и другови Краингер и Стамболић на Косову 1981. а пре њих и Маршал Тито 1968., a баћушке у Прагу 1968. у Будимпешти 1956. и Берлину 1953.
 
Jel se oglasio neki trbonja iz generalstaba u vezi vojnog kamiona ubice? Ko daje ostavku zbog vozaca pasarsa pod dejstvom alkohola?
Ima li neka junacina u uniformi da kaze gde je bila greska, kako je doslo do sudara uopste? Ili je vojska proglasila neutralnost i prema narodu?

Oce li putujuci cirkus u sarenim uniformama i dalje da putuje od jednog do drugog vasara u cast vodje makar se islo preko tudjih zivota? Uz rakicu il dve za put
Ko ce da garantuje bezbednost i da kontrolise oficire i regrute kada krene pritvor od 75 dana? Jel imamo sistem neki, samopitam
ВС се не оглашава у вези тешке саобраћајне несреће у којој је страдала цела породица, већ је улога Управе за односе са јавношћу МО да то чини, а истражни органи и суд одлучују о кривици. Уколико припадници ВС сносе кривичну одговорност, наравно да ће одговарати, подразумева се да осуђени аутоматски губи статус запосленог, уколико је кривично осуђен, а уколико је било пропуста и код других, или надређених, наравно сносиће одговорност.

Апсолутно се треба прекинути са праксом оваквих приказа, већ средства користити у циљу што квалитетнијег одабира и што квалитетније обуке и опремања јединица, таква војска је сама по себи реклама и нису јој потребне додатне попут ове. То што је Дошљак поменуо је тачно, тада је почело са оним представама испод Београдске тврђаве и промоцијама питомаца испред скупштине, а истовремено нису имали за грејање и храну.

Није притвор, већ основна пешадијска обука. Војска је систем сама по себи.
 
Poslednja izmena:
То му је била негативна пропаганда за војску, али у духу реаговања марксиста-лењиниста на било које идеолошке девијације у народу. Тако је рађено и у Румунији 2 године раније, у Пољској 10 година раније, тако су реаговали и другови Краингер и Стамболић на Косову 1981. а пре њих и Маршал Тито 1968., a баћушке у Прагу 1968. у Будимпешти 1956. и Берлину 1953.
Znaci jeste bio militantan, ili nije? Cim narod zatalasa odmah tenkovi? Ili su to odlike pacifista poput uzora njegovih kojima je to valjda bio nacin da pokazu ljubav prema narodu
 
Није неговао фетишизам војске и користио је као позадину за свој ЕПП, али је користио њену силу за своје потребе што је доктрина свих марксиста-лењиниста. Има ту разлике.
 
Sloba je prosetao vojsku tenkovima Beogradom, a nije pravio paradu. Nemilitantan lik
Pogledajte prilog 212522
Da se vojska prošetala tenkovima po Ljubljani danas bi se živelo mnogo bolje.
Ne bi bilo nesvesne međunacionalne mržnje, podgrejane spoljnim faktorom, svi od Vardara pa do Triglava bi imali daleko uređenje društvo.
Narodi koji ovde žive ne bi postali robovi zapadnih kolonizatora, Balkan ne bi nikada postao poligon za NATO ,,mirotvorce''.
 
Па оно, у Словенији и није био рат као у Хрватској и БиХ, ТО ударила по ЈНА, опколила касарне и колоне, ови изгинули и договорили предају и повлачење.
 
У Словенији су бечки коњушари удари по клинцима од 18 година на служењу војног рока и који нису имали ни муниције за пушке. Преживеле су поскидали голе и послали возом за Београд.

Овог сунчаног дечака који је одвалио идиотлук треба да буде срамота, као и ове што су лајковали. Али пратећи дешавања на форуму, за њих образ и срамота не постоје.
 
У Словенији су бечки коњушари удари по клинцима од 18 година на служењу војног рока и који нису имали ни муниције за пушке. Преживеле су поскидали голе и послали возом за Београд.

Овог сунчаног дечака који је одвалио идиотлук треба да буде срамота, као и ове што су лајковали. Али пратећи дешавања на форуму, за њих образ и срамота не постоје.

tebe treba da bude sramota, kako se tako latis ostre sablje da kritikujes i nesto sto nije receno...
zbog takvih kao ti je zemlja propala! i tek ce
sram te bilo
 
Vrh