Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 109 31,8%
  • Ne

    Glasovi: 207 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,9%

  • Ukupno glasača
    343
ali najjaci su ovi "samo u Srbiji je tako" :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL: pa naravno da je u US kupovina glasova mnogo bolje organizovana. Ti endorsujes Trumpa sad (sa kintom) a on tebe posle u upravni odbor neke IT koorporacije. Posle kad te zovne da mu trebaju glasovi te firme ti kao poslusan vojnik skaces na noge lagane. Sve tako tante za kukuriku. Samo kod nas zive ljudi u nekoj zabludi. "Na zapadu je sve posteno a kod nas kradu na izborima" looooooooool

Pogledajte prilog 205100

A tek pozivne centre ne bi komentarisao, gifts, fotografija, majca, bedzevi, obecavanje radnih mesta u drzavnim sluzbama i slicno.
Vradovicu dzabe im objasnjavas, skupila se pro-zapadna nato opozicija ovde i teraju svoju pricu.. Istina ih boli pa je jace od njih... Ali najjaci su mi ovi nato govornici na forumu sto pisu i pokusavaju da te ucute, oni nemaju pojma da je Srbija za SAD raj na zemlji... U SAD po gradovima vlada narkomanija, prljavstina, neki gradovi imaju ozbiljan problem sa brojem pacova, prostitucija im je kao dobar dan kod nas, korupcija itd...
Srbija to nema i valjda nikad nece imati, mi i te probleme sto imamo kao npr zvrljanje grafita se mogu lako resiti za razliku od ove daleke u svakom smislu te reci Srbiji zemlji koja pliva u problemima.. Ali svakako trebamo gledati sta ima dobrog na zapadu ( nije ni tamo sve lose ) i na istoku, i tako razvijati nasu zemlju
 
Зашто је ова тема окупирана ретардираним изборима у ретардираној америци?

Вратимо се на нашу војску.
1721252330916.png

Ради ублажавања последица дуготрајне суше која је изазвала несташице воде, припадници Војске Србије су ангажовани на пружању помоћи у водоснабдевању домаћинстава у општинама Мионица и Сјеница.
 
Добро питање. Мени више личи на мафијаше, мада код албанаца је мала граница између терориста и мафијаша.
 
Da li se ovo zavodi pod terorizam ili je "samo" teško ubistvo?

Pa zavisi ko su i šta su ti ljudi, i šta je bio povod. Meni više liči na to da su prevozili neku lepu robu, pa nisu znali šta da rade. Mada ta roba može biti i oružje, pa bi to onda bio terorizam. Za sada je rano klasifikovati događaj bilo kako.
 
Зашто је ова тема окупирана ретардираним изборима у ретардираној америци?

Вратимо се на нашу војску.
Pogledajte prilog 205218
Ради ублажавања последица дуготрајне суше која је изазвала несташице воде, припадници Војске Србије су ангажовани на пружању помоћи у водоснабдевању домаћинстава у општинама Мионица и Сјеница.
Ето још једног позитивиног примера зашто је потребна војска, те јака цивилна заштита. Уз служење војног рока би смо имали много веће људске капацитете за помоћ цивилном становништву.
 
Da se vratimo na temu:

Citiram
Francuski predsednik je odnose Pariza i Beograda okarakterisao kao „čvrste, iskrene i strukturalne za obe zemlje i ceo region“,
Priznali KiM, glasali da smo genocidni pre par meseci bas su nam odnosi vrhunski 😍
A mi jos letimo sa par mlrd da ih ukrepimo 🤣
To su letelice koje ce u mogucem bilo kakvom sukobu raditi kao Nokia 3310 na internetu 👍🏼
Ovo ko prihvati sa prancuzima, treba u zatvor da ide.
 
Citiram
Francuski predsednik je odnose Pariza i Beograda okarakterisao kao „čvrste, iskrene i strukturalne za obe zemlje i ceo region“,
Priznali KiM, glasali da smo genocidni pre par meseci bas su nam odnosi vrhunski 😍
A mi jos letimo sa par mlrd da ih ukrepimo 🤣
To su letelice koje ce u mogucem bilo kakvom sukobu raditi kao Nokia 3310 na internetu 👍🏼
Ovo ko prihvati sa prancuzima, treba u zatvor da ide.

Da ne ulazim u ovu temu, meni vise interesuje kako si ti sam sa sobom pomirio da nam Rusija zeli nesto vise dobra nego ti Francuzi. Pa isti ti Rusi su nas zaj*** kad god su stigli i gurali u sve moguce ratove za njihvu korist. Prvo su nas koristili vekovima za potkusurivanje sa Turcima, pa onda sa Austrijancima i Nemcima, pa bili na granici invazije za vreme Tita, a u medjuvremenu su prodavali oruzije svim nasim neprijateljima i izdali nase interese kad god je to njima bilo od koristi. Dodatno su ti uzeli NiS ispod svake trzisne cene i izdejstvovali rudnu rentu na nivou satisticke greske da slucajno nesto para nama ne ostane. I svaki put sada kad hoces da napravis bilo kakav otklon od njih za svoju korist, pojave ti se koje kakve ruske stranke, Dacici i Vulini da te odmah vrate u blato.

Svako te koristi na nacin koji njemu odgovara i kako mu dozvolis. Paradoks je da nosis rusku zastavu i da sebe nazivas patriotom.
 
Убија незнање,
прво непознавање историјских чињеница, друго, вађење историјских догађаја из историјског контекста, треће, непознавање ширих прилика у свету које су довеле до одређених догађаја..
Некада су улетали за нас када им није било потребно, некада нису када је то нама било потребно, некада нису могли а хтели су, некада нису хтели а могли су, некада смо ми радили против њихових интереса а у своју корист, некада против њихових интереса а на своју штету.. А све је то зависило од много унутрашњих и спољних чинилаца.

Или примера ради у Првом Српско - турском рату 1876. - 1877. они су дошли као добровољци, против воље своје власти, а наш владар и ситем нису били способни да воде рат нити је наш народ био нарочито расположен да се бори, па су награбусили онолико.

Или потпуно је другачији пример Резолуција ИБ, сукоб унутар јединствене компартије око моћи између једног Грузина и једног Хрвата и тај је партијски сукоб требао прерасти у рат и страдање народа? А неки други давали кредите и оружје како бисмо били топовско месо.

Колико је познато Хрватска је купила наоружање (некомплетан систем С-300, хеликоптере Ми 24..) од Украјине, не од Русије, што не чини неку разлику јер је то исти..

Јесмо ли ми криви што су наши "бизнисмени" харали по просторима бившег СССРа и пословали на начин на који јесу, или њихове државе, односно власти?

Нису они "узели" НИС, већ су наше власти продале за тепсију рибе, ко је ту крив? Наша власт или њихова фирма која је куповину извела?


Да не дужим, ствари су ту јако компликоване, свакако власти сваке стране гледају сопствену добробит, евентуално народа и државе и онда како се испоклапају глобални, локални, унутрашњи интереси..

Уосталом све је то ван теме, тема је Војска Србије и наменска Србије,
 
Poslednja izmena:
Vrh