Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 107 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 201 60,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,1%

  • Ukupno glasača
    335
Е да заборавио сам на Приднестровље у Молдавији.
Није то толико до сфере утицаја колико до стратешког заштитног тампона, да буду мирни до Карпата.
Опет што се тиче Бугара, демографски и по наоружању су слаби, нису много напредовали уласком у НАТО, али мислим да је то углавном искуствени страх пошто су увек ударали са "леђа". Срећом, доле су јаке 3. и 4. бригада и артиљеријска бригада које би се брзо распоредиле према нападу из Бугарске.
 
Da upoznao sam ih, pre neki dan sam pricao sa njima u Vladicinom Hanu i Medvedji, nisu mi ulili nikakvo poverenje. Srecni su sto nista nije bilo gore u Banjskoj. Momci iz 1999. su bili rambo ratnici za ove. Pritom ne vidim cime se junacim, potpuno sam realan. Ja bih voleo da sam upoznao mocne ratnike koji mi ulivaju poverenje, a ne momke koji nose pola uniforme dok rade seoske poslove u svojim domacinstvima.
 
Jedine dve jedinice opremljene i spremne su 63. padobranska i kobre, odnosno bataljon specijalaca, sve ostalo 0. Pa mi nemamo 100 ispravnih tenkova i sto posada. Nemamo pilote za sve helikoptere na brojnom stanju. Nemamo vise inzenjeriju, samo jedna ceta pontonjera. Videli smo ih u Obrenovcu, jedva upalili dve amfibije. Kada je bila korona, vukli pukovnike autobusima na sajam iz generalstaba da nose krevete i duseke, da bi se na snimku videlo da imamo vojsku.
Из овог поста се види да се ниси информисао довољно. А зашто нема довољно војске из правца Бугарске? Па враћамо се на почетак- служење војног рока је потребно.
 
Е да заборавио сам на Приднестровље у Молдавији.
Није то толико до сфере утицаја колико до стратешког заштитног тампона, да буду мирни до Карпата.
Опет што се тиче Бугара, демографски и по наоружању су слаби, нису много напредовали уласком у НАТО, али мислим да је то углавном искуствени страх пошто су увек ударали са "леђа". Срећом, доле су јаке 3. и 4. бригада и артиљеријска бригада које би се брзо распоредиле према нападу из Бугарске.
Bas su jake izmedju siptara i Bugara. U Pirotskoj kasarni samo zardjali tenkovi i oklopni transporteri, tuga, umesto da puca od ispravne tehnike i profi vojske.
 
Из овог поста се види да се ниси информисао довољно. А зашто нема довољно војске из правца Бугарске? Па враћамо се на почетак- служење војног рока је потребно.
Jel ja kazem da ne treba sluzenje vojnog roka, ne, mislim da treba, mladi su nesposobni. Ali takodje necu da podrzim ni opijenost sns-ovskom propagandom o savrsenom stanju vojske i snazi, kada je daleko, daleko od toga. Informisan sam i vise nego dovoljno, a plus sam svuda po terenu i vidim kada prodjem pored kasarne u kakvom je stanju tehnika, objekti, kako vojska izgleda. Nista od toga nije sjajno ni vajno. Ti si verovatno u vojsci pa si pristrasan, realnost je surova. Ja sam sa ocem bio u kasarnama u za vreme JNA i VJ i imam pregled situacije kako je to izgledalo tada i sada.
 
Ne dižite vrevu i paniku za džaba, Bugarska nije opasnost. Nema nikakve logike, rezona, zdrave pameti, razloga kako god to nazvali da nas oni napadaju. Barem za sada. Naši bezbednosni problemi su na drugoj strani.
 
Ne dopada mi se ni da budemo u Ruskoj sferi uticaja.

Ми никада нисмо били у сфери руског утицаја. Али када се сфера руског утицаја ширила ка нама појављивао се коначно баланс и мир. Потпуна сфера утицаја значи и окупација а ми смо сад окупирани, надам се да око овога можемо дасе сложимо

Ko god je radio sa njima zna da su isto istripovani, daleko nekulturniji od zapadnjaka i sirovine.

Не знам за ко год, ја не да немам то искуство, него управо обрнто, иначе не бих живео овде већ 18 година. Има свачега, али као и свуда. Ни више ни мање. Постоје културолошке разлике које условљене општим стројем, али оне не говоре ниочему, понајмање не о култури.

А о сировинама, не бих да трошим речи, ја се сваки пут згражавам од те појаве, и на мом личном рејтингу су први ипак Енглези, па Немци, а ми се са Русима боримо за треће место.

Znaju nasi preci kako su se ponasali kada su oslobodili Beograd, daleko losije od Nemaca.

Поздрављају те стотине стрељаних и вешаних од стране Немаца. Ако је лошост то што је неко неокупан и смрди му из уста а доброта глатка избријаност, чиста униформа и "реч" да ће за једног да стрељају стотину, и држе се те цифре, онда мислим да нам мало центар за оријентацију не ради.

Ako me pitas da li su bolje prosli Slovenci ili mi, zao mi je sto nisam Slovenac, pogotovu posle desavanja u nedelju. Ponasamo se kao prosto pleme

Поента, поређење, какве везе имају сад Словенци? Уосталом, постати Словенац је лако, одеш у Словенију промениш крај презимена са Ћ на Ч и ти си Словенац. Металитет је компатибилна, довољно је да сматраш да си бољи од домицилног племена и већ си Словенац.
 
Ne dižite vrevu i paniku za džaba, Bugarska nije opasnost. Nema nikakve logike, rezona, zdrave pameti, razloga kako god to nazvali da nas oni napadaju. Barem za sada. Naši bezbednosni problemi su na drugoj strani.

Наши безбедоносни проблеми су у урушеној економији, непостојању независних банака и у власти која је добрим делом финансирана од споља, тако да смо крајње рањиви и то са свих страна. Бугараска је у задњих 200 година довољно пута показала своје апсирације и злочиначке намере, тако да са њима треба питања решавати на свим могућим нивоима. Већ сада је потребно имати разрађене механизма за брзу евакуацију становништва и документације са подручија која могу у првом цугу да буду на удару, зато што БУгари бришу са лица земље све непокорне и сву одкументацију како би избрисали тапије чија је земља.
 
Ima li nekih Bugara sa tobom u prostoriji trenutno?
 
@Прле Ne znam druze da li namerno siris neistine ili ne znas, ali komunisti su streljali vise ljudi po oslobodjenju Beograda od nemaca. Druga stvar su pljacke i silovanja, stari ljudi davno upokojeni su mi rekli da su im horde sa istoka odnele apsolutno sve iz kuca i da su im samo ostali goli zidovi.
 
Jel ja kazem da ne treba sluzenje vojnog roka, ne, mislim da treba, mladi su nesposobni. Ali takodje necu da podrzim ni opijenost sns-ovskom propagandom o savrsenom stanju vojske i snazi, kada je daleko, daleko od toga. Informisan sam i vise nego dovoljno, a plus sam svuda po terenu i vidim kada prodjem pored kasarne u kakvom je stanju tehnika, objekti, kako vojska izgleda. Nista od toga nije sjajno ni vajno. Ti si verovatno u vojsci pa si pristrasan, realnost je surova. Ja sam sa ocem bio u kasarnama u za vreme JNA i VJ i imam pregled situacije kako je to izgledalo tada i sada.
Опет не читаш моје постове. Нити сам активан припадник војске нити сам за власт него је напротив критикујем за шта треба да се критикује. Стање је у неким сегментима поправљено али генерално лоше а узрок томе је великим делом да фали људи зато што војска није атрактиван послодавац (полиција никада нема проблем попуњености) а нема служења војног рока.
 
Ne dižite vrevu i paniku za džaba, Bugarska nije opasnost. Nema nikakve logike, rezona, zdrave pameti, razloga kako god to nazvali da nas oni napadaju. Barem za sada. Naši bezbednosni problemi su na drugoj strani.
Апсолутно се слажем! Ни Мађарска, ни Бугарска , ни Румунија, ни Хрватска не представљају опасност. Ми имамо потенцијално проблем преко Дрине и на КиМ. А Бугаре затвара 3. Бригада из Зајечара, Пирота и Ниша као и Мешовита артиљеријска бригада по концепту наше одбране.
 
Lakse ce Bugari popuniti svoje brojno stanje u tehnici nego mi koji moramo svima da titramo. Sta je NATO da im da par stotina bilo cega, pogotovu mislim na USA. Ja opasnost od Bugarske nisam izmislio i iste sam argumente kao i vi izneo kada sam cuo da je Bugarska broj 1 bezbedonosni rizik.
 
Ne vidim razlog zašto bi Bugari (podržani od USA) napadali. Mogao je biti razlog da nismo dozvolili istraživanja za razne rude na tom području ali im je sve dozvoljeno i verovatno će biti rudnika ako im bude isplativo da otvore.
 
@Прле Ne znam druze da li namerno siris neistine ili ne znas, ali komunisti su streljali vise ljudi po oslobodjenju Beograda od nemaca. Druga stvar su pljacke i silovanja, stari ljudi davno upokojeni su mi rekli da su im horde sa istoka odnele apsolutno sve iz kuca i da su im samo ostali goli zidovi.

Наши комунисти јесу, и то наше људе, све који се нису поклонили новој клици и у Банату Фолксдојчере.

Силовања, су приче које су наши комунисти пласирали после кризе 1948 како би се убио култ Стаљина. Нема доказа! Нема. Само приче неимнованих људи. И кроз пету руку.
За пљачке знам да су их спроводили наши комунисти, тако да мислим да се мало мешају учесници.
 
Lakse ce Bugari popuniti svoje brojno stanje u tehnici nego mi koji moramo svima da titramo. Sta je NATO da im da par stotina bilo cega, pogotovu mislim na USA. Ja opasnost od Bugarske nisam izmislio i iste sam argumente kao i vi izneo kada sam cuo da je Bugarska broj 1 bezbedonosni rizik.
Имаш проблем демографије и мотива за ратовање.
 
@Dart naravno da nike tacno. Da dosla tri najveca Evropska zvanicnika tek tako, sazvali celo predsednistvo. Izneli konkretne ponude, nasi glat odbili. To sto pises nije istina, Hrvatska je proglasila nezavisnost januara 1992. vec 6-7 meseci su bile blokade i deblokade kasarna, pucnjacve, borbe, sva desavanja u Vukovaru, pa po prijemu u UN proleca 1992. JNA se povukla sa teritorije Hrvatske u potpunosti. Znaci posle Hrvatske i Slovenacke nezavisnosti JNA nike vodila borbe. Prvo je bio 10 dnevni rat sa Slovenijom gde je JNA zaposela granice, pa se po proglasenju nezavisnosti povukla. JNA se prilicno obrukala u Sloveniji, zato je Hrvatska i posla istim putem. Posle toga krajem 1992. krece rasplamsavanje u BiH.
Nije tačno. Hrvatska je proglasila nezavisnost u junu 1991 godine, dok je rat počeo u julu iste godine (bar onaj u prvom smislu te reči).
Takođe ovo za Nemačku je klasično pranje ruku, kao podržati nelegalnu secesiju zarad mira. Zašto onda nisu priznali Kataloniju ili Nagorno Karabah?
Valjda je svima jasno da takav potez moze samo dodatno zakuvati situaciju i da predstavlja protivpravno mesanje u unutrašnje pitanje jedne suverene države.
 
Proglasili nezavisnost bez ijednog priznanja. Posle priznana od strane 12 clanica EU i ulaska u UN, JNA se povukla, ratovali su samo dok je to bilo u skladu sa medjunardonim pravom. Posle toga bi bilo agresija. Zato se JNA povukla
 
Kada bi Srbija zaglavila u Bosni i na Kosovu pa naravno da bi madjari i bugari udarili sa ledja da se docepaju teritorije.Kad ce se rasparcati ukrajina koja je 6 puta veca od srbije kako nece onda rasparcati Srbiju.Uvodjenje vojnog roka,povecanje plata vojsci pod hitno.
 
Vrh