Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 109 31,8%
  • Ne

    Glasovi: 207 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,9%

  • Ukupno glasača
    343
Zemlja u kojoj svi puše.
Zemlja u kojoj roditelji duvaju dim u decu
Zemlja u kojoj se hraniš iz Mere i Svetafor prodavnica ui kojima je kvalitet upitan
Zemlja u kojoj bebu hraniš plazmom
Zemlja u kojoj deca svakodnevno jedu pekaru sa kancerogenim uljima...
I onda posle NATO kriv?

Šta od toga deluje na razvoj maligniteta štitaste žlezde? Naročito papilarnog? I sa teritoirijalnim širenjem?
Plazma keks? Bolje preći na organsko koje se zaliva iz septičke jame sa svom kućnom hemijom kaja tu završava (zvanično tehnologija organske proizvodnje).

Kancerogena ulja teško, to je drugi problem.
Da si spomenuo roštilj recimo moglo bi se raspravljati. Može i bazne stanice mobilne telefonije koje biju u stanove ili na krovovima zgrada. Stambene zgrade ispod dalekovoda npr. Bežanija.


Uostalom, Evo šta o tome ima da kaže lekar kliničar, onkolog, prof. medicinskog fakulteta.
Čudnim ,,putevima gospodnjim" aktuelni ministar zdravlja.
I šta sad sa funkcije ministra ima da izjavi? Sme li? Ili da zapevamo nešto tipa- ,,Progovori sliko"


 
Poslednja izmena:
За сада не, Камова је довезао Иљушин Узбекистанске регистрације.
Screenshot_2023-09-20-15-28-16-359-edit_com.twitter.android.jpg
 
I onda posle NATO kriv?
Da... NATO je kriv.

@kopmania ti si izgleda na ivici da zatražiš da im uputimo izvinjenje što su nas bombardovali i trovali.
Logika tipa: opali ti neko metak u čelo, a onda neki pametnjaković kaže "šta se bunite, inonako je pušio"
 
Poslednja izmena:
Šta od toga deluje na razvoj maligniteta štitaste žlezde? Naročito papilarnog? I sa teritoirijalnim širenjem?
Plazma keks? Bolje preći na organsko koje se zaliva iz septičke jame sa svom kućnom hemijom kaja tu završava (zvanično tehnologija organske proizvodnje).

Ne možemo okriviti ni osiromašeni uranijum za najveći broj karcinoma , jer veliki procenat nase populacije nije bio u zoni ratnih dejstava na KiM gde je ta municija i upotrebljavana. Od Beograda ima preko 200km do najbližeg mesta sa osiromašenim uranijumom.
 
Док се сече торта за USAF, стигао нам је други Камов за МУП :cool:

Где је онај што је пенио да од испоруке нема ништа? За неко време ће морати много тога да поједе.
 
Ne možemo okriviti ni osiromašeni uranijum za najveći broj karcinoma , jer veliki procenat nase populacije nije bio u zoni ratnih dejstava na KiM gde je ta municija i upotrebljavana. Od Beograda ima preko 200km do najbližeg mesta sa osiromašenim uranijumom.
Ne zaboravi gađanje hemijskih postrojenja (npr. u Pančevu). Sigurno je imalo neki štetni uticaj.
 
Daleko od toga da sam sklon bilo kakvim teorijama zavere i sličnim, ali sa jedne moje ratne slike iz 1999. od petorice, samo smo još dvojica živi (uglavnom u pedesetim). Bili smo ekipa i pored ostalih stvari, bili smo na uviđajima posle pogodaka.
Ne znam šta da mislim
 
Daleko od toga da sam sklon bilo kakvim teorijama zavere i sličnim, ali sa jedne moje ratne slike iz 1999. od petorice, samo smo još dvojica živi (uglavnom u pedesetim). Bili smo ekipa i pored ostalih stvari, bili smo na uviđajima posle pogodaka.
Ne znam šta da mislim

 
Da... NATO je kriv.

@kopmania ti si izgleda na ivici da zatražiš da im uputimo izvinjenje što su nas bombardovali i trovali.
Logika tipa: opali ti neko metak u čelo, a onda neki pametnjaković kaže "šta se bunite, inonako je pušio"
Ne, moj post se odnosio na to da imamo rakove samo zbog toga... Da smo prvi na listi samo zbog uranijuma
 
Nigde nije korišćen osiromašeni uranijum, jer nije bilo oklopa bilo koje vrste - zgrade, magacini, tornjevi, prazno skladište goriva...
 
Daleko od toga da sam sklon bilo kakvim teorijama zavere i sličnim, ali sa jedne moje ratne slike iz 1999. od petorice, samo smo još dvojica živi (uglavnom u pedesetim). Bili smo ekipa i pored ostalih stvari, bili smo na uviđajima posle pogodaka.
Ne znam šta da mislim

Nije Osiromašeni urnijum jedina štetnost koja se može optužiti za pojavu tumora.
Naravno da tih štetnosti ima u okolini bez obzira na NATO aktivnosti. Ali deo obolelih i umrlih je direktna posledica NATO delovanja.
Ali izjednačiti uticaj NATO dejstava sa kesom (kojim god) je čak bezobrazno, iako verujem da nije urađeno iz loše namere već pre zbog neznanja i ličnih ubeđenja.
Da, pušenje je jedan od osnovnih uzroka što je dokazano i nema sumnje (16 do 30 puta maligni tumori pluća su verovatniji kod pušača, dokazano u više istih populacija smanjivanjem broja pušača i pratećim smanjivanjem obolevanja, skoro svi maligni tumora jezika i grkljana su direktna posledica pušenja). Ali je pušenje lični izbor, pušači su upoznati sa rizikom i to se ne može porediti sa situacijom kada ti neko osiromašeni uranijum zabije u dvorište ispred kuće.


Tokom napada NATO na SRJ je najviše gađan prostor KiM. Van KiM okolina Vranja i Luštica u Crnoj Gori.
Gađano je projektilima 30 mm iz jurišnih avina A10, zbog čega nisu zalazili dublje avionima u našu teritoriju. Velik mideo gađanja je izvršen tokom leta sa druge strane granice.

Kod albanskog stanovništva Kosova je katastrofa. Iz jasnih razloga se ne govori o žrtvama. U periodu posle 2000. god, pa do recimo okvirno 2010. godine bolnice u Srbiji su bile pune Albanaca sa Kosova koji su se lečili od maligniteta, njihov zdravstveni sistem je bio loš i nedovoljnog kapaciteta. Odrasli su po pravilu plaćali lečenje na svoj zahtev, izjašnjavali su se kao naši državljani ali su plaćali jer prethodno nije uplaćivano zdravstveno osiguranje. Deca su uglavnom lečena besplatno kao naši državljani (deca imaju zagarantovano osiguranje nevezano za uplate osiguranja).

Utrošeno:
- 30 523 projektila sa osiromašenim uranijumom
- oko 15 tona municije sa osiromašenim uranijumom

Gađano:
- 112 napada
- 96 različitih ciljeva

- 85 Ciljeva na Kosovu
- 10 Ciljeva u srbiji izvan KiM
- 1 Cilj u Crnoj Gori


Izvan KiM u srbiji je osiromašenim uranijumom, koliko se tna, gađano samo oko Vranja.


Pljačkovica


Brdo iznad Vranja gde se nalazio repetitor. Gađan je projektilima sa osiromašenim uranijumom.
Neposredno posle gađanja je upućena grupa na čišćenje terena. Od 40 ljudi koji su učestvovali do pre nekoliko godina je umrlo od malignih bolesti 25. Dakle 25 umrlih od 40 angažovanih. U toj grupi je bilo i 8 radnika vodovoda. Od njih 8 do pre nekoliko godina je od maligniteta umrlo 7, jedan preostali se lečio od maligne bolesti.
Podatke je saopštio Darko Laketić 2018. godine (tada predsednik novoformirane ,,Komisija za istragu posledica NATO bombardovanja 1999. godine po zdravlje građana Srbije") na konferenciji u Italiji.
To su bili naši ,,likvidatori" za koje se ne zna.


Italija

U Italiji već preko 20 godina postoji afera zbog umiranja i obolevanja od malignih bolesti kod njihovih vojnika angažovanih na Balkanu.
Evo kako je to bilo 2018. godine:

- Daniele Nuzzi, who died last April 15th at only 48 years of age, had served in the 1st Carabinieri Parachutist Regiment of Tuscania on various missions in territories bombed with DU.
- Just two days after the death of Daniele Nuzzi, another military man leaves us. Given the sudden onset of the deterioration of his conditions and his subsequent death.
- According to the Military Observatory, to date 366 are dead and 7,500 sick.

U zonu odgovornosti Italijana na KiM je palo 56% projektila sa osiromašenim uranijumom koji je utrošen u SRJ.

Italijanska zona odgovornosti na KiM
EIUHt4lXYAAoli9.jpg


Lokacije gađane osiromašenim uranijumom.
Kosovo_uranium_NATO_bombing1999-sr.png


Kosovo DU.jpg



Tačne lokacije, tabelarno, vreme, broj projektila:

NATO KOSOVO osiromašeni uranijum srednja.jpg


BiH. okolina Sarajeva i Han Pijesak

Tabelarno lokacije, broj projektila, vreme

BiH OU manja.jpg
 
I look forward to a future defined by stronger regional security ( daj što više sukoba i nestabilnosti u regionu da bi Rusija gubila resurse i vreme rešavajući ih),
connectivity (odustanite od Belt and Road inicijative, Kinezi su zli),
climate action (nemojte da izvozite energente u Kinu jer zagađuju prirodu, možete ih prodavati nama jer mi kad prdnemo, to je demokratski CO2 a to ne smeta planeti),
and governance (de vidite vi da budeta malo manje diktatori, nek izgleda malo više kao da ste demokratija).

Cirkus...
Sa velikim zadovoljstvom posmatram sumrak jedne očajne, ostarele, sklerotične imperije, iako sa velikom zebnjom gledam u budućnost, jer svaka imperija na zalasku poslednju šansu za preživljavanje vidi u vađenju mača :(
 
@Прле Pojavio se kao što su i prošle godine dozvolili da jedan dođe, to i nije neko iznenađenje.
Ono što sam rekao da nećemo gledati je Mi-35 i ostala vojna oprema iz Rusije , za razliku od ovog letećeg civilnog kamiona za gašenje požara, a i na njega smo čekali godinu dana.
 
jer svaka imperija na zalasku
Na to ćeš da se načekaš-Ameri su sada verovatno najjači još od invazije Iraka. NATO veći nego ikad, cela Evropa pod njihovom šapom, imaju gomilu jeftinih energenata ,Kina ušla u deflaciju, puklo im tržište nekretnina, rekordna stopa nezaposlenosti kod mladih itd. itd.
 
1942 је Хитлер исто није веровао да ће видети Совјетску војску у Берлину, 1943 је почео да се знојио, а 1945 се убио. Сваки пут кад Јевропа уједињено крене на Русе, кроз неко време, руска војска је у престоници изазивача.

А интересатно је кад читаш новинске чланке из тог периода, исто имаш ликове који одобравају кецање Руса. Никад нисам сазнао шта се после са њима дешавало. А корисно је знати...
 
Занимљиво како је декица из Казахстана мало тиранин када гуши демонстрације уз помоћ руских падобранац, а сада је кул лик кад седне са америчким декицом.
 
Zna li se koji je dan otvoren za civile na partneru?

Svi koji žele da posete sajam PARTNER 2023 mogu to učiniti poslednjeg dana sajma, 28. septembra, uz plaćenu ulaznicu i registraciju. Za maloletna lica bez lične karte nije neophodna registracija, ulaz je dozvoljen uz pratnju osobe sa akreditacijom

Prijava
 
1695364645496.png

Je li ovo nema dinamičke zaštite na donjoj ploči kod nogu vozača?
Veliki propust! Ne bi smeo sa ovakvim felerom da ide u serijsku modernizaciju
 
Vrh