Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Кад им није исплативо да купују лиценце и алате за новију кабину. За војску је ок, може да прође и за комуналне службе.
Руси нпр. и даље раде Камаз са кабином из 1967. само са додатном пластиком да изгледа модерније. Кинези и даље раде исту копију Мерцедеса из 73. коју ради и ФАП, само су модернизовали маску, браник и ретровизоре.
 
Мислио сам на дизајн, лиценца Мерцедесове кабине из 1973. коју је ФАП купио крајем 70их. А Кинези крајем 80их :)
 
Znam da nije estetika toliko bitna za namensku ali su ipak mogli to malo da modernizuju.
 
Znam da nije estetika toliko bitna za namensku ali su ipak mogli to malo da modernizuju.
Било у плану да пређу на следећу генерацију Мерцедесових камиона, СК 90их, као и преузимање целог ФАП-ФАМОСа од стране Мерцедеса, али десиле се 90те...
После је ФАП углавном био алат за локалну куповину социјалног мира без адекватног развоја. За војску је ово данас сасвим ОК. Али слажем се да може мало да се нашминка по узору на Кинезе.
 
Kad bude iz faza izlazilo bar 300 vozila godišnje moze se pričati
Ali mi volimo da se smeće vozi u mercedesima
Vatrogasci u svim modelima mogućim samo ne fap vodovod daf
 
Сад свако комунално предузеће има по 3-4 марке у возном парку, ево нпр. БГ пут - ФАП, Мерцедес, МАН, Ивеко; БВК - ФАП, Мерцедес, ДАФ, Чистоћа - Мерцедес, МАН, ДАФ, Ивеко. Гледам по Србији почели да набављају и Форд и БМЦ смећаре.
 
Kabina je samo manifest, fasada, ono što se prvo vidi.

Ono što je veći problem je taj neki spartansko-sirotinjski pristup celom dizajnu, koji se posle preliva i na druge aspekte, izvan komandne table i kabine.
A pisali smo i ovde o problemima 1118 koji bi istruleli u Vojsci posle 3 godine dok njihovi preci iz 80ih i dalje rade i izgledaju znatno bolje. Jer su prošli i rigoroznije kontrole.
 
1118 је милитаризовани комунални камион. Надам се да ће Застава Терво бити главно теретно возило 4х4 , да ће се пешадија возити у Лазарима, М-20 и М-21, а ФАПови 2228, 3040 и 3240 са контејнерима превозити терет и специјалне надградње.
 
giphy.gif
 
Страшно! Мораће рапаљи да вежу кравату. Ево, секирам се због њих.
 
Vrh