Šta je novo?

Vodovod i kanalizacija - BVK

Безистан - Девојка са шкољком (чини ми се да јој је тако назив) :kk:

5582557958_221c4d84bf_z.jpg
 
Девојка с`крчагом * 4.04.2011. почела са радом

5588880486_0956006198_z.jpg
 
Nurko,prelepe slike.A toga ko je poterao kola u bezistan treba po kratkom postupku.
 
Uverio sam se lično određene ,,firme ,, iz kruga Bezistana imaju dozvole nadležnih za ulaz sl. vozila u neophodne poslovne svrhe
razni servisi za održavanje , transport novca i sl. kao što je banka i Mek. Povremeno se to zloupotrebi a ponekad odreaguje saobracajac pa je bilo i kuku-lele ... :laugh:
Bezistanska fontana je možda najbolje održavana fontana u gradu bez obzira na starost za nju ljudima iz vodovoda svaka čast :kk:
 
Који монструозни "стручњак" је од ове прелепе фонтане:
http://upload.wikimedia.org/wikiped....jpg/750px-Centralni_deo_Pionirskog_parka.jpg
направио провинцијску чесму ?
Има ли неко више детаља о томе ко је пројектант, извођач, идејни творац да две вентилационе цеви стоје тик уз фонтану ?
Како их није срамота да то праве од нашег града ?
 
U pitanju je institut Jaroslav Cerni,a rekonstrukciju je radila neka privatna firma pod nadzorom gradskog zelenila.Diskutovali smo vec na forumu o tome,potrazite na temi fontane ili vodovod.Te dve cevi su koliko razumeh cevi za vodu a ne ventilaciju,takve recimo stavljaju na nekim novijim zgradama u slucaju pozara.

I slozili smo se da izgleda kao djakuzi nekog gasterbajtera.
 
Resih danas da prosetam malo parkom kad imam sta i da vidim. Лајт шоу fontana. Moram vam reci da sam kranje nezadovoljan napustio mesto mogu reci zlocina nad kulturnom i urbanistickom bastinom

[video]http://www.youtube.com/watch?v=ixfFCeExvrU[/video]
 
@возд u pravu si
, ja nikada nisam ni zagledao tu fontanu,a ni sam park. Isuvise mi je bucno, u blizini ima mnogo saobracaja, nekako mi je kao ostrvo okruzeno kolima. Nisam obracao paznju na detalje, ali kada sam pogledao ove fotografije cesme pre i posle :violina:
Krivo mi je sada sto nisam obratio paznju koliko je u stvari bilo lepo. Bas mi se dopada kako je nakada bilo. Gledajuci ovako, mozda je bilo bolje da nista nisu dirali, bolje da nisu poravljali fontanu, makar zemlju stavili i travicu zasadili.
 
Igor":2tz1hlmx je napisao(la):
Resih danas da prosetam malo parkom kad imam sta i da vidim. Лајт шоу fontana. Moram vam reci da sam kranje nezadovoljan napustio mesto mogu reci zlocina nad kulturnom i urbanistickom bastinom

http://youtu.be/ixfFCeExvrU
Jbt, dozvacemo motership

[video]http://www.youtube.com/watch?v=mYCBgSRNjk0[/video]


Kad smo vec kod fontana je li moguce da nam je promakla najava da dobijamo novu fontanu ispred Poste u Takovskoj? Najavili su i sredjivanje nekoliko fontana, poput one u Bezistanu i one ispred stadiona Tasmajdan.
 
Nije bas da se tice bulevara i ulica....
U nasem malom gradu iskljucujemo nelegalno prikljucene potrosace. I sad se jedan prikljucio (kafic je u pitanju) i mi ga iskljucimo.
Dobijemo izvrsno resenje od suda da se po ustavu mora obezbediti voda za pice i on se opet nelegalno prikljuci. Sud je prakticno aminovao kradju vode.
Nelegalno se prikljuci, onda ti je po ustavu garantovano pravo na vodu, nema placanja i uzzivaj.

:bash:
 
Девастирана "Девојка са крчагом", јул11
_DSC3719.jpg
 
Skoro objavljena vest
,,Zbog izuzetno visokih temperatura koje su najavljene za naredne dane Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" postaviće tri cisterne sa pijaćom vodom u centru Beograda, da bi sugrađani lakše podneli velike vrućine....,,

Hm . . . U svim uličnim hidratnima za pranje ulica i protiv požarnim hidratima u Beogradu je pijaća voda
imam jedan predlog

Na mestima gde je pored hidranta odvodni kanalizacioni šaht
postaviti privremeni (zavrtanjem) ,,stubni,, hidrat sa česmom

Tako ce cisterne biti slobodne, em nece se trošiti ni gorivo niti placati-zadržavati vozač i vozilo
hocu reci jeftinije, praktičnije a veca pokrivenost i vece zadovoljstvo građana.
i estetski lepše, nego parkirana cisterna na trotoaru
a sve ima izuzetno privremen (nedeljni) karakter a montiranje -demontiranje je ekstremno brzo

Eto, ovaj predlog im je naš poklon čestitka za 119. godina postojanja :)

Edit
Bilo bi lepo ako neko zna da im još skicira, i okači ovde :)
 
Srecom najavljuju zahlađenje u Bgdu, tako da ovaj predlog koj može da brzo odradi svaki priučeni vodovođija
nece morati da realizuju
Ne menjati ništa važno da zadrže staro rešenja trošeći gorivo, radne sate vozača i cisterne
tako da i dalje tamo gde su stvarno cisterne neophodne
i dalje nece imati resursa da to pokriju (kao što su pod Avalska naselja) :(

Možda nekog narednog leta neko se i seti ovoga . . . . :laugh: :lool: :laugh:
 
Boze kako unakazise devojku sa krcagom. Onakvo seljastvo nisam dugo video. Ko im radi projekte za fontane?


... a fino su i drvo zamenili kanalizacionim cevima koje vire iz zemlje. :bash:
 
Vrh