Šta je novo?

Vodovod i kanalizacija - BVK

Ja se sve nadam posto sam negde cuo da nije zavrsheno sa fontanom devojka sa krchagom, tj. da je ovo samo prvi deo obnove.. da je ova kada u stvari samo dno. Posto je valjda stara fontana curela ili sta vec. I da ce preko ovih kupatilo plocica staviti nazad kamen. Ipak nada umire poslednja .... <---ovde treba onaj smajli sto se krsti
 
Ne znam stvarno da li da gajim nade da ce tako nesto zaista da se desi ali preko onog rugla tesko da mozes bilo sta da stavis. To nije izolacioni materijal. Na zalost mislim da su rekli svoju poslednju dizajnersku rec sto se tice te fontane. Menjanje boja je slag na torti.
 
Уторак, 16. aвгуст 2011.

Нови изглед цистерни БВК

Цистерне Јавног комуналног предузећа „Београдски водовод и канализација”, осим што снабдевају Београђане водом за пиће, од пре неколико дана имају и нови изглед. Осликане су и избрендиране, тако да више нема никакве дилеме да се у њима налази вода врхунског квалитета која долази из београдског водоводног система.

Овако улепшане цистерне ће током целог лета пратити манифестације које се одржавају у граду, а у данима са тропском температуром биће постављане на три прометне локације у граду – на Тргу републике, на Зеленом венцу и на Славији, на задовољство суграђана који ову воду користе за пиће, расхлађивање и освежавање, саопштавају из „Водовода”.
Izvor http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=200

Na ulazu u Bezistan iz pravca Terazije postoji vrlo lepa mala česma gde svako može da se napije vode
jedino što ne razumem u navedenoj vesti
zašto :rant:
,, на три прометне локације у граду – на Тргу републике, на Зеленом венцу и на Славији, на задовољство суграђана,,
stvano ne postave takve male a preko potrebne česme da svako utoli žeđ a da ne mora da bude preko + 40 C :bash:
 
To je i meni sasavo.Da imaju bilo kakve cesme lepse bi bilo i prakticnije nego odvratne cisterne sa vodom kao da je ratno stanje ili ne znam ni ja sta.
 
U bilo kojem čošku česma ,,Tašmajdansko burence,,
može se ,,uglaviti ,, estetski prihvatljivo , potreban minimalni prostor , Trg republike, Zeleni Venac i Slavija

http://www.dodaj.rs/t/24/Fp/4FHeUULk/23072011085.jpg

Isplatljivo u odnosu na ukupne troškove
kad se sabere potrošeno gorivo cisterne za dolazak i odlazak
kad se sabere sati zauzetosti cisterne
kad se saberu radni sati vozača

ILI
neko iz Bg ViKa namerno Beograđane mori žeđu u korist kafeđija
Ne bih voleo da posumljam da su u Bg ViKa na funkcijama provizijaši
 
To je trebalo da se pravi replika terazija kod FDU ali nista od toga :kafa:
 
Vodovod i kanalizacija je dobila plac koji se nalazi na mestu starog buvljaka i isti je trenutno ogradjen plavom ogradom, ideja je da iskoriste plac za park i repliku fontane. Barem ta prica se mota po vodovodu i radnicima koji odrzavaju fontane. Takodje fontane kod 25 maja i kuce cveca su planirane za rekonstrukciju. Bezistan je pusten u rad posle rekonstrukcije. Moram reci da su ga lepo sredili samo mi cena nije jasna. Po plakatu radovi kostaju oko 6.500.000 dinara
 
Bezistan je super sredjen ako izuzmemo ono epilepticno osvetljenje.

O kom tacno placu se radi kod buvljaka?Da li je severno ili juzno od pruge?
 
Sto se tice osvetljenja na bezistanu nadam se da nece biti ovakvo a plac je preko puta super vera
 
Кикирики, хвала за ове лепе фотографије, наравно укњижен плусићћћ.

Их, када би сад Теразије изгледале као давне 1936. године ! Увек сам се дивио овој фотографији, односно изгледу тадашњих Теразија, прекрасно.
 
Taj plac preko puta vera ogradjen plavom ogradom pripada ZS mada bi lijepo legla replika fontane tu mada koliko sam ja upoznat fontana sa terazija je demontirana i nalazi se u nekom magacinu mogli bi u vodovodu da pretresu stara skladista posto je nisu bacili nego samo demontirali.Radjena je valjda po mestrovicevom projektu.Moze na bingu ili geo lokacija .Jedva cekam da otkopaju fontanu kod 25 maja :kafa:
 
Na tom placu bi trebala da bude nova autobuska stanica,ne vidim poentu da se tu gradi ta fontana.
 
Проблем воде у Заклопачи нису њиве на наводњавање јер већина људи има посебад бунар који користи само за заливање, а није ни велика потрошња јер Заклопача има свој резервоар и најбогатија је водом у окружењу и најмања тако да ни то не пролази. Проблем је у пумпи која пумпа воду кроз насеље која једва реди и сваки други дан је гасе. Она не ради пуним капацитетом јер је нешто покварена већ неколико година, а град ни општина која нема паре не планирају да је поправе. А што се канализације тиче ту је исто хаос. Већина људи и даље користи септичке јаме, али само део до Смедеревског пута ови "доле" фекалије једноставно спроведу до потока који се касније (ваљда) улива у Грочицу :D Ја сам поред пута запазио пар шахти на којима пише канализација, али то је вероватно стављено због недостатка одговарајућих :lol:
 
To je i onaj interceptor za kanalizaciju,i to je za 40% posto smanjen budzet ove godine i takodje preusmeren na most :bash:
 
Koliko sam ja upoznat sa starom fontanom kod terazija i njenim delovima postojale su neke kornjace i trska kao elementi stare f. koje se sada nalaze u upotrebi u jednoj maloj fontani u okviru pogona za preradu vode Bele Vode i lepo izgledaju, za lokaciju i stanje ostalih delova nemam informacija . A sto se tice placa moguce da si u pravu jer moje informacie su bazirane na pricama koje se vrte po BVK. A fontana 25 maj rekonstrukcija je planirana na postjucoj fontani ne staroj koja je u jednom trenutku zatrpana.
http://www.seecult.org/userfiles/image/Fotke_txt/IN-GOD-WE-TRUST.jpg
fotka nije nabolja ali ljudi i natpis su u unutrasnjem delu fontane
 
A sta ce biti sa zatrpanim djelom bilo bi bezveze da ga ne otkopaju .Da li imas pristup tom posrojenju gdje se nalaze dejlovi fontane volio ako moze koja slika :) Dobro je da za pocetak srede bar tu fontanu
 
Mislim da ni neznaju za zatrpan deo :D . Koliko ja znam samo planiraju da poprave posrojce instalacije i da dovedu fontanu u radno stanje. Probacu da slikam stare delove. I mislim da vrh sadasnje teraziske fontane je isti element koji je bio u sredini stare fontane. Mislim na pehar na vrhu.
 
Pa postoji na ovoj temi slika fontane kod 25 maja dok je bila otkopana prelistaj temu malo unazad to je drugarica mira naredila da se zatrpa .A sto se tice terziske cesme mislim da je ona orginal da na nju nisu dodavani djelovi sa fontane .Ju su samo seljakali par puta :) A sto se tice zatrpanog djela pa ostampaj sliku pa ih iznenadi e i javi kad se odluce za iskopavanje :vops:
 
Naprave fontanu, plate je gomilu para, koriste materijale kao sto su: aluminijum, bronza, staklo sve radi kvaliteta i da bi beogradjani sto duze uzivali u kvaltetu izrade, i da smanje troskove odrzavaja .....
Na kraju urade glupost jer se neko nije setio ili hteo da stavi u cep neki dinar
Sada niti izgleda lepo niti ce biti jeftino zameniti sve sto je trebalo odmah da se uradi kako treba

http://imageshack.us/photo/my-images/31/imag0296m.jpg/
slika je sa tesline fontane :|
 
Ta fontana trenutno jedva radi tacnije curka neka voda stakla su prljava i zamagljena prolazim svako malo pored pa vidim a lakse bi mi bilo da prodjem a da nevidim :notok:
 


Фонтана о којој је КИКИРИКИ "причао".. ;)
 
Vrh