Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764510#p764510:ckne7fka je napisao(la):
Pupsik » Ned Avg 09, 2020 8:11 pm[/url]":ckne7fka]
Veca68":ckne7fka je napisao(la):
Nove postavljene slike su dokaz da se forsira beton, beton, beton i da će u tom građevinskom naletu nići soliteri a divni jablani nestati.
А Ви сматрате да у гаражи треба да се форсирају трава и јаблани??? :))) Забавни су људи, који живе у прошлости и сећању на Београд као омањи град, а не као супер хаб на Балкану који је он у задњих десетак година постао...

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
Ja ne znam zasto si ti napisao ovaj komentar...
Beograd se trenutno unistava, seku drvece na kalemegdanu, na kosutnjaku i komentar vece68 shvatamnu kontekstu brige za svako stablo,a pogotovu za stabla te velicine kao ona koja planiraju da poseku ovi Koji ne znaju ni garazu da naprave pa im nonstop voda ulazi/prokisnjava...Vozdovac super hub hahahha u cemu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764510#p764510:sv5jr7ad je napisao(la):
Pupsik » 09 Aug 2020 08:11 pm[/url]":sv5jr7ad]
Veca68":sv5jr7ad je napisao(la):
Nove postavljene slike su dokaz da se forsira beton, beton, beton i da će u tom građevinskom naletu nići soliteri a divni jablani nestati.
А Ви сматрате да у гаражи треба да се форсирају трава и јаблани??? :))) Забавни су људи, који живе у прошлости и сећању на Београд као омањи град, а не као супер хаб на Балкану који је он у задњих десетак година постао...

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk

Da li je realno da ste to napisali?! Beograd "superhab na Balkanu"? Bolje su garaze i automobili, nego parkovi i drvece?! Kad posecemo svo drevece cemo postati metropola?

U poslednjih par decenija se vracamo u 19. vek po uredjenju grada. Dok drugi gradovi teze humanijem zivotu, kod nas tocak civilizacije ide u nazad. To sto se gradilo 60ih, 70ih i 80ih godina danas deluje kao neka nedostizna utopija. Ovde se ne radi o klasterima poslovnih zgrada, nego o stambenim zgradama, gde ljudi treba da zive sa svojim porodicama i decom. Ko bi zeleo radije da zivi u betonu, nego u zelenilu? Da li mislite da bogati ljudi na Zapadu teze tome da zive u nabijenim, zagadjenim kvartovima, bez zelenih povrsina? Beograd lici mozda na neki azijski hab, u nekoj zemlji treceg sveta. Pogledajte malo kako se razvijaju veliki gradovi u Nemackoj i Skandinaviji i kakav nacin stanovanja se forsira.

Da li imate dete? Da li shvatate da deca imaju svoje potrebe, koje ne mogu da zadovolje na betonu, izmedju bulevara sa 6 traka. Da li shvatate da je deci potreban prostor za igru i cist vazduh? Gde stanari ovih preskupih, novih zgrada vode svoju decu da zadovolje te osnovne potrebe? Pomoci cu vam, u stare blokove, gde postoje i zelene povrsine, i parkovi, i tereni za fudbal i kosarku i prostor gde se moze voziti bicikl.

Umesto da tezimo kvalitetnijem i humanijem zivotu, mi vecito lecimo neke malogradjanske komplekse, zato nam valjda ovako spektakularno i ide, a za to vreme gramzivi investitori sisaju ovce i trljaju ruke.
 
Niko se ne hvali da smo dobili i WiFi hotspot pored terena za padel. Nadam se da će soliter dobiti i neku 5g antenu kako bi se odužili "investitoru" ovog hotspota. Ni kod babe nema džabe...
 
bgvozd":232z5n1y je napisao(la):
Uz čiju saglasnost je instaliran taj WiFi hot spot?
U teoriji, kada investitor proda prvi stan u zgradi u obavezi je da osnuje stambenu zajednicu. U tom momentu je on vlasnik preostalih stanova i ima većinu za donosenje bilo koje odluke koja se odnosi na konkretnu SZ.
Jeste suludo, mada sam gotovo siguran da sam tako negde pročitao.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Teren se nalazi u dvorištu koje je zajedničko i ne pripada nekoj konkretnoj Stambenoj zajednici. Da li se sve Stambene zajednice moraju se saglasiti sa svakom konkretnom odlukom koja se tiče prava i obaveza svih članova?
 
Dragi ljudi, ako neko ima stan sa severne strane, da li može da mi da više informacija? Kakvo je stanje sa svetlom? Da li sunce ikada, barem malo, ulazi u stan?
Hvala vam!
 
Jabuka.L.":21c6mmuf je napisao(la):
Dragi ljudi, ako neko ima stan sa severne strane, da li može da mi da više informacija? Kakvo je stanje sa svetlom? Da li sunce ikada, barem malo, ulazi u stan?
Hvala vam!
Jutarnje svetlo na nazim spratovima koje gleda ka dvoristu ima sunce od 7 do 12 ,1 pm posle toga prelazi u hlad.
Visi spratovi imaju vecu suncanu svetlost do nekih 3 ili 4 pm

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
A da li će biti sunca i svetlosti kad se izgradi lV faza: 2Po+Pr+17?
I da li dobro tumačim urbanističke uslove od 1.10.2019. gde je "idejnim rešenjem novoprojektovanog dela kompleksa ostvareno ukupno 3,77% zelenih površina i to:
1,18%zelenih površina na tlu i 2,59% zelenih površina nad krovnom pločom." ?!!
 
Ponovo divan prizor ispred zgrade G Rašića 1... a buka usisavaca i smrkova je ne opisiva....
I naravno parkirana kola na ulazu u garažu...
Pitam se da li je ovo rešivo?
Gde su prijave komunalne policije, ekološka i druga inspekcija???
 
A da li će biti sunca i svetlosti kad se izgradi IV faza: 2Po+Pr+17?
I da li dobro tumačim urbanističke uslove od 1.10.2019. gde je "idejnim rešenjem novoprojektovanog dela kompleksa ostvareno ukupno 3,77% zelenih površina i to: 1,18% zelenih površina na tlu i 2,59% zelenih površina nad krovnom pločom".?!!
 
Juče u toku one kiše, došlo je opet do poplave u garaži kompleksa. Očigledno je da postoji ozbiljan promašaj u toku projektovanja i/ili izgradnje, jer nije normalno da se ovaj problem iznova pojavljuje sa svakom kišom na novogradnji. I to uz sve "napore" koje je investitor preduzeo da otkloni probleme.

Možda ima neko stručniji da objasni šta problem može da bude, a u razgovoru sa stručnijim od mene sam obavešten da bi problem mogao da se reši ako bi se pola dvorišta "podiglo" i iznova radilo (dvorište je u stvari krov garaže, za one koji nisu upućeni). Meni to deluje malo verovatno da će investitor da plati.

Ono što se od intervencija može primetiti je krečenje zidova u garaži na mestima gde probija voda. I to se iznova i iznova radi, na istim mestima. Jutros sam ih primetio, po ko zna koji put. Ali je i laiku kao meni jasno da to neće popraviti stanje. I da će trajati taman toliko koliko bude trajala prodaja novih stanova. Posle toga se bojim na šta će da liči garaža.
16b7cecb4989da1a3fc06027733faf38.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mislim da ce investitor da se otvori za kante od potrosenog kreča, gde ce moci da kaplje voda. A mi stanari cemo se organizovati na smenu da menjamo kante kada se napune.

A biće baš tako kako ste rekli - zakrpa na zakrpu dok se ne prodaju stanovi, posle paljba.
 
Stambene zajednice Generala Rašića 1 i 3 su 27.7.2020. uputile investitoru opomenu pred tužbu zbog poplava u garažama 8.6.2020.
Da li je stigao odgovor investitora i kakav je? Šta je investitor preduzeo po tom pitanju i po drugim još uvek nerešenim problemima: neodgovarajuća kanalizaciona mreža u Bilećkoj što isto doprinosi poplavama, neodgovarajućim kontejnerima...
Vreme teče, problemi se moraju rešavati a ne nagomilavati.
 
Minimalni garantni rok za stanove je 5 godina, a za podzemne garaze 3 godine, prema vazecem pravilniku. Ne znam koji je rok u kojem davalac garancije mora da se izjasni i predoci plan za resavanje problema, ali verovatno postoji nesto u zakonu. Ako investitor deluje nezobiljno, a meni se tako cini citajuci ove komentare, trebalo bi da se udruzite sto pre i da ga tuzite. Koliko moze da kosta kolektivna tuzba? Mnogi se urazume tek kad im se zapreti sudom.
 
Pohvala za ujedinjenje stam.zajednica i da vec neko pokrene opomenu ili tuzbu.Nadam se da će zgrada 9 i 10 to isto uskoro uraditi.
 
Ukoliko ima stanara poslednjih spratova jel mogu neke informacije o grejanju zimi i dogrevanju u prelaznom periodu.Unapred hvala
 
Grejanje jedva da je potrebno...super je izolacija...ali zato sa svakom jacom kisom i olujom je poplava na terasi i ulazi voda gde stigne.
 
Evo, otvaramo ambasadu u Jerusalimu, među prvima u svetu.
Znači da i izraelski investitor VK treba da ispoštuje nas i da angažuje stručnjake koji će da otklone sve do sad uočene nedostatke i nekvalitetno izvedene radove u VK. A i da ubuduće ne bude građevinskih propusta koji će ići na štetu stanovnika "oaze".
Da li se zna da li ima pomaka u rešavanju reklamacija?
Ima li nekog napretka, svetla na kraju tunela?
 
Ja svetlo još uvek videla nisam, a i teško da ću....
Na žalost, ulaz u gražu iz ul Gl Rašića i dalje veoma otežan da ne kažem u nekim trenucima i ne moguć. Uglavnom su parkirani automobili iz autoperionice...a potrebno je tako malo, samo staviti rampu, zar ne dragi Izraelci?!?
A onda predivan pogled iz zgrade počev od lokala u prizemlju do penthausa... tepisi vise na sve strane, nekakve drvene skalamerije na trotoaru, tako da do kanti za smeće ne može se doći nikako, a o usisivačima i smrkovima da i ne proičam. Tako da terase gube svaki smisao. A potrebno je bar postaviti stubiće na trotoaru kako bi izbegli bar taj prizor a i buku.., zar ne dragi Izraelci???
A koliko vidim u garaži se ništa ne dešava, a povodom priče o nekakvim popravkama zbog poplava koje se dešavaju na najmanju kišicu...tu je potrebna ozbiljna rekostrukcija, dragi Izraelci!!!
A o bezbednosti ne bih ni komentarisala, eto probali smo i prvi ''Molotovljev koktel''!!!
I s obzirom da se ništa ne dešava već danima...mesecima a i za neke i godinama, sve sam bliže razmišljanju da možda treba pozvati medije da malo pišu o svemu tome....
 
Onako, uzgred... od kako su počeli radovi na soliteru, opet skočila potrošnja zajedničke električne energije... za stan od 70ak kvm, sa nekih 650 na 1150 dinara... Što bi rekao Velja, da kraduckate pomalo, pa da vas tolerišemo...
 
Amali apdejt
d19131b3898f7e34b476c2af6dfbb261.jpg


Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
28c444a7281566dc5a71d3246d88f3ba.jpg
 
Šta prikazuju gore postavljene slike? Promocija su čega?
Nehumane gradnje.
Bitno je graditi novu fazu, soliter od 17 spratova a da se prethodno ne reše nedostaci iz prethodno izgrađenih faza.
Nezadovoljni stanari treba da se organizuju i zajedničkim snagama traže rešenje za sve probleme koji su ih snašli (poplave u garažama, enormna potrošnja zajedničke struje, neodgovarajuća kanalizacija, neadekvatni kontejneri...)
 
Vrh