Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Pa svejedno, mislim da je jasno da to nije mesto za ostavljanje auta.
 
Evo ga još jedan... Mislim da moram da promenim dijagnozu - ipak je verovatnije da ovo nisu komšije, nego ekipa iz perionice preko puta. Svaki put kada sam fotkao ove automobile, delovali su sveže oprani. Tako da mislim da se ovi iz perionice šire - do sada su kao parking koristili smo prilaz garaži, a sada su nabavili daljinski i proširili svoj biznis. Malo je reći da je ovo bezobrazno, bahato, protivzakonito itd, njima te reči ionako ništa ne znače.

Imam info iz prve ruke da je batica koji drži perionicu u rođačko-zemljačkim vezama sa SNS strukturama moći na Voždovcu, tako da se njemu može da radi šta hoće. A to je očigledno i razlog zašto se obezbeđenje pravi nevešto i slepo.

Ostaje da vidimo da li se kolektiv vlasnika garažnih mesta na neki način može izboriti sa ovom pošasti, ili da li će investitor promisliti da li mu se isplati imati jednu ovakvu antireklamu , pa će se uhvatiti u koštac sa, ni manje ni više - vlasnikom autoperionice na Voždovcu...
8626573ac2d38ecddd127ea2a679a519.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ovo se moze resiti tako sto bi 50% +1 vlasnika PM potpisalo saglasnost koja bi se dostavila Parking servisu a koji bi onda imao osnov da po pozivu uklanja nepropisno parkirana vozila sa privatnog poseda.
Ovo bi se odnosilo ne samo na vozila u garazi vec i na vozila u unutrašnjoj saobracajnici.

Dakle, nije nerešivo ali zahteva dosta angažmana.



Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Svakako da se stanari moraju angažovati za rešavanja problema "garaze-perionice", jer od obezbedjenja nema apsolutno koristi.
Automobili parkirani ispred garaže i na samom izlazu iz garaži su definitivno iz perionice, jer sam lično videla da ih gazda ili već neko od zaposlenih parkira. Na moju prijavu "nase" obezbedjenje je sleglo ramenima i reklo da to nije njihova obaveza da rešavaju.
Tako da nema druge nego da to stanari sami rešavaju.
 
Koliko sam upoznat, Atrium jos uvek ne odrzava fazu 3 u okviru koje se nalazi ulaz u garazu iz Generala Rasica, te ovde donekle mogu da razumem razloge zasto obezbeđenje ne reaguje.
Opet, sa druge strane je to ulaz u garažu za čije obezbeđenje su nadlezni pa ima razloga da reaguju i da bar upozore da to nije dozvoljeno.

Nekako mi se cini da je prethodna ekipa obezbedjenja bila daleko sposobnija i ubedljivija u resavanju slicnih problema i da tu postoji dosta prostora za napredak.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
U garaži je potpuni potop i kolaps svih sistema. Prostorije sa ostavama potopljene...
138f5f1da963479dbd9d8d044e9a3731.jpg
635c36bf2f304d48f327bc7f4b69a51a.jpg
812ef075dae7bd97f7b3a323c1d0f633.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Oni reklamirali prvi padel teren u Srbiji, a ispade prvi paddle teren u Srbiji. Dobro, ne prvi, ali među kvalitetnijima... ;)
52f7fe37ddd134bc9cfcfab286a5f7f9.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
frode":32kswmg8 je napisao(la):
Oni reklamirali prvi padel teren u Srbiji, a ispade prvi paddle teren u Srbiji. Dobro, ne prvi, ali među kvalitetnijima... ;)


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Šta fali, dobiješ i pranje kola gratis, svaki put kad pada kiša... ozbiljno se ljulja poslovanje perionici preko puta
 
Ovo je uzas i neverovatno! Odakle ta voda izbija?
Mogu da zamislim kako se osecaju ljudi koju su kupili stanove i garazna mesta - iznevereno u najmanju ruku :(
 
Preopteretila se javna kanalizacija i onda voda krene unazad, to nije do gradnje nego do javne infrastrukture.
 
ftj":398dxzs9 je napisao(la):
Preopteretila se javna kanalizacija i onda voda krene unazad, to nije do gradnje nego do javne infrastrukture.
Po rečima BVK, kapacitet kanalizacione mreže u Bilećkoj ulici na terenu ne odgovara projektovanom stanju koje su imali u arhivi ali je investitoru ipak odobreno priključenje na istu (ma da'l je moguće!?).

Po rečima investitora, urađen je projekat za izradu nove kanalizacione mreže.

Ostaje da se neka od nadležnih službi pobrine za izvođenje radova.

Bez obzira na to, teško da bi i nova kanalizacija prihvatila količinu vode koja je pala veceras ali bi svakako manje štete bilo.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
ajde ne pravite drame...naravno glupo da se ovo desi, i desava se cak ovde u becu, pa sanirace se i gotovo. stanari nece da plate nista nego vlasnik jer je ovo u garanciji.

Nasa zgrada u becu izgradena 2017 - kod skoro sve komsije iz terase usla voda kroz zid, kod nas nije. ali parket bile rupe, zaboravili da krecaju celi zid, lak ogreban, ventilatori bez filtera...pa reklamiras i oni jedan po drugi se vraca i popravlja. nazalost to je realnost
 
kod nas u vozdovac investor opravi nista nece ceka istek garancija pada ondak upci od svoji pare opravili sve
 
miodragmiki":1fqvz6cv je napisao(la):
kod nas u vozdovac investor opravi nista nece ceka istek garancija pada ondak upci od svoji pare opravili sve
Hahahahah
Znaci sedim i placem, odlicno srpskougarsko narecje

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nadrealista":2tujqo9m je napisao(la):
miodragmiki":2tujqo9m je napisao(la):
kod nas u vozdovac investor opravi nista nece ceka istek garancija pada ondak upci od svoji pare opravili sve
Hahahahah
Znaci sedim i placem, odlicno srpskougarsko narecje

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ali je u suštini sve tačno!

Investitoru je, iz nekog razloga, problem da otkloni daleko manje kvarove čija je popravka jos uvek obuhvacena garancijom koju su dali a tice se zajedničkih prostorija.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pročitajte ranije komentare Miodragmiki o VK. Čovek je za sve u pravu, sve odlično konstatuje i odlično zna srpski. A ovaj poslednji post je njegov "šaljiv" način da komentariše celokupnu situaciju.
U garažama u VK je sinoć bio potop. Bruka i sramota za izvođače, investitora i za sve ispričane bajke o "oazi mira" u VK.
Sinoć se voda slivala na sve strane, i u neposrednoj blizini trafo stanice i sreća je da voda nije došla u kontakt sa strujom jer su posledice mogle da budu nesagledive.

Čekamo da se ispuni obećanje da će početak radova na izgradnji kanalizacije od Bilećke do Bulevara Oslobođenja biti u narednim mesecima, kako je saopšteno oktobra 2019.
 
prijavite onda ako on nece. a ovaj projekat sto se meni cini jeste oubiljan investor siguran sam da ce ovo sve da se sanira
 
bullwye":3mj8jrir je napisao(la):
prijavite onda ako on nece. a ovaj projekat sto se meni cini jeste oubiljan investor siguran sam da ce ovo sve da se sanira
Samo ti se cini ...


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=746458#p746458:1iyj8teq je napisao(la):
Nadrealista » Sre Jun 10, 2020 12:42 pm[/url]":1iyj8teq]
bullwye":1iyj8teq je napisao(la):
prijavite onda ako on nece. a ovaj projekat sto se meni cini jeste oubiljan investor siguran sam da ce ovo sve da se sanira
Samo ti se cini ...


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

pa videcemo
 
Dragi stanari VK, moram da Vas pohvalim i zakljucim da je ovaj forum mnogo više praćen, nego što mi, ali i investitor misli. Ovih dana sam imala priliku da razgovaram sa više zainteresovanih za kupovinu stanova u VK. Medjutim, ocigledno da pazljivo prate forum i veoma su informisani. Ključna pitanja su upravo bila u vezi dalje izgradnje kompleksa, kanalizacije, potopljene garaže, obezbedjenja, pa čak su ispratili priču o "batici" i autopererionici...
Tako, da mislim da treba da budemo i dalje aktivni da iskažemo loše ali i dobre stvari.
A investitoru ako se potrudi može biti najbolja reklama!
Pozzz
 
Ima i lepih stvari, slažem se, i treba da pričamo o tome :)

Ali pre toga, da završimo sa aktuelnom temom. Prilažem fotke od večeras, ova voda stoji već tri dana, niko nije počistio. A u pitanju je -1. Nivo ispod je sigurno duplo gori. Mislim da to nije normalno, Atrium govori da nije nadležan još uvek, i da treba da se suši, a investitor se pravi lud. A ovo par tetkica sa kofom brzo pokupe (možda ja grešim).

U svakom slučaju, ogroman propust investitora koji i dalje traje. I slobodno nek potencijalni kupci priupitaju prodajni tim o ovoj antireklami.

Poslednja fotka je pojašnjenje Atriuma u vezi događaja od ponedeljka, mislim da su u utorak ovo okačili. Ovde postoje daleko ozbiljniji problemi od kanalizacije, voda nam u garažu probija kroz ploču, a projektanti su omašili debelo sa padovima i kuda voda treba da se kreće - trenutno završava u oknu za lift i tehničkim sobama, što je nedopustivo.

Da sam na mestu kupaca, posle ovih saznanja bih insistirao kod investitora na pojašnjenju kako planiraju da otklone ove nedostatke, pre bilo kakve kupovine. Jer ovo nisu male stvari, i zahtevaju i zbiljne graditeljske zahvate da se isprave.

A kada dobijemo svi to pojašnjenje od investitora, onda je vreme da pređemo na lepše teme.
dd1aa3a556c3797a93a86316b6e17445.jpg
9d99f37c2ed3f8fb715efae5334de402.jpg
fe557765825babda831da2a230492e71.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
A evo i jedna lepša fotka, da ne bude sve crno :)
a94f545b5e7f5dc40a18236ff8e750fc.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Potpuno se slažem na potezu je Investitor, ali i Atrium, koji ne može čekati da se pod osuši...
Ovakvo stanje nikom definitivno ne ide u prilog, ni stanarima, ali ni investitoru, ali ni Atriumu....
 
Vrh