Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Naravno, zene potrose na krpice, torbice, kremice hiljade evra, muskarci na automobile za "ku....." ili jos bizarnije stvari kao sto su kladionice ili slicne gluposti. Svi govorimo iz svog subjektivnog ugla, za ono sto se pruza skupo mi je. Da je ostalo veliko dvoriste bez tih solitera od 17 spratova, i da je uradjeno tako da deca stvarno mogu da se igraju u njemu i da je cena 1650evra sa pdv-om, i da mogu da dobijem odgovarajucu spratnost i stranu sveta uzeo bih tu stan vrlo verovatno. Posto jurim 4-soban stan, da dajem skoro 200.000 evra za ovo ne ide.
 
Najznacajniji broj kupaca prve i druge faze je verovao da ce imati dvoriste i izgled kompleksa kako je dato na slici nekoliko postova iznad. Takodje, dok nismo isplatili cenu uveravanja su bila da ce izmene biti minorne...a vec sad u trecoj fazi podizu visinu zgrade za nekoliko spratova...da vi se bolje uklopili sa soliterima, kazu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608251#p608251:egqmvcvh je napisao(la):
Brugada » 13 Mar 2019 06:23 pm[/url]":egqmvcvh]U prvoj fazi su neki stanovi prodati i za ispod 1400€/kvm. Slažem se da je sada 2000 puno, ali ne znam zašto misliš da je suludo? Da si ti investitor, i da si celu drugu fazu prodao po 1700, koliko bi tražio za 3. fazu? Nisu to državni socijalni stanovi pa da moraju da drže niske cene koje je formirala država. Čak i da su zgrade napravljene od slame, ako se prodaju po 2000, znači da očigledno nije suludo.
Ništa nije prodato po 1400€, svako donosi odluke za sebe i odgovoran je za svoj novac... stanovi nisu socijalni to je istina, samo je kvalitet gradnje vrlo blizu toga, tržište na kraju kaže sve... srećno sa trećom i ostalim fazama...
 
A sta je po vama savrsena gradnja? To sto je iole pristojnije kosta mininum 2500 evra po kvadratu. Pa sad starudiju na pristojnoj lokaciji ne mozete da nadjete ispod 1500 evra, o cemu mi pricamo. Zgrada stara 30-40 godina, bez odrzavanja, bez obezbedjenja, bez privatnog parka, bez parkinga. Kome se ne svidja ne mora da troluje. Nek ide na teme te savrsene gradnje i nek skuplja pare. Niko ne kaze da su VK savrseno gradjevinsko resenje i dizajn. Sve ima svojih mana. O lokaciji necu trositi reci je to individualna stvar. Nekome je savrseno a nekome ocajno. Kome se ne svidja nek ide kod "svemocnog" u BG na vodi pa nek plati 9000 evra kvadrat. Pogled na usce dveju reka, strogi centar grada, milina. Sto trosite reci i zivce ovde raspravljajuci se da li je kamena vuna 12 ili 12,5 centimetara. Sve se plasim da ste vi investitori vi bi ovde kvadrat cenili 1200?? Dok ima ovaca, bice i vune. Da cena poraste i na 3000 opet ce se naci neko ko ce kupiti i platiti. Svako shodno svojim mogucnostima. Druze, ako hoces 4-rosoban stan za 80 000 evra onda potrazi nesto u Kotezu, Umki, Ovci, Borci. Ovde tesko da mozes tako nesto naci. Ili eventualno neku staru gradnju na periferiji

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: mzo
Mosorska 5 (100m od VK) je prodata po ceni 1.600 eur, 2017 godine. Nas je kvadrat u VK izasao 1.800 eur/m2, a razliku u ceni u istom periodu smo pravdali sa dvoristem i pristojnim kompleksom (jer mi je tako prezentovano).
Volela bih da se upravo to ocekivanje da su kupci ovce dokaze kao suprotno.
 
Ali svuda toga ima. Drzava je banana republika bez reda i zakona i svako ko tutne malo vise love nadleznim organima moze da radi u svoju korist.
Blok A? Uveravanja su bila da nece nici "soliter" pa evo u poslednjoj fazi nice visoka zgradetina i ljudi u prethodnim fazama su izvisili i umesto da imaju lep pogled, gledaju u zgradu. Ko nas ne bi prevario? Obican sitan investitor koji je umesto neke stracare digao zgradicu od 3-4 sprata. Pa i on bi nas zeznuo jednog dana jer bi shvatio u nekom trenutku da mu se ipak isplati da digne 5-6 sprarova. Investitor se stiti ugovorom da moze da izmeni kompleks kako njemu odgovara, pa i da digne novu Burdz Kalifu na sred dvorista. To sto mi nemamo valjan zakon u drzavi koji treba da spreci bahanalisanje takvog investitora to je druga stvar. To treba da bude regulisano na pocetku kako treba da izgleda i nema menjanja. Ako se promeni, kazna investitoru i cao. Kakva drzava, takvi zakoni a onaj ko ima pare to vesto koristi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
ChungaLunga":r60uprhr je napisao(la):
Ali svuda toga ima. Drzava je banana republika bez reda i zakona i svako ko tutne malo vise love nadleznim organima moze da radi u svoju korist.
Blok A? Uveravanja su bila da nece nici "soliter" pa evo u poslednjoj fazi nice visoka zgradetina i ljudi u prethodnim fazama su izvisili i umesto da imaju lep pogled, gledaju u zgradu. Ko nas ne bi prevario? Obican sitan investitor koji je umesto neke stracare digao zgradicu od 3-4 sprata. Pa i on bi nas zeznuo jednog dana jer bi shvatio u nekom trenutku da mu se ipak isplati da digne 5-6 sprarova. Investitor se stiti ugovorom da moze da izmeni kompleks kako njemu odgovara, pa i da digne novu Burdz Kalifu na sred dvorista. To sto mi nemamo valjan zakon u drzavi koji treba da spreci bahanalisanje takvog investitora to je druga stvar. To treba da bude regulisano na pocetku kako treba da izgleda i nema menjanja. Ako se promeni, kazna investitoru i cao. Kakva drzava, takvi zakoni a onaj ko ima pare to vesto koristi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Amin!
 
Kupac isto ima pare (vece nego sto je sam investitor investirao u “projekat”), i ne zeli da podrzava takvo bahanalisanje investitora. Mislim da je to poenta prethodnih postova, da kupci zbog toga i odustaju. Ne vide sta dobijaju za razliku u ceni koju bi platili kupovinom stana u VK.
 
@ChungaLunga
Upravo tako, apsolutno se slažem. Pošto ne možemo da utičemo na državu, onda ili da se iselimo negde gde su zakoni normalniji ili da pokušamo da se prilagodimo ovome pa što nam je to nam je. Što se tiče dvorišta, koliko vidim na slici koju je neko postovao iznad, nije baš toliko tragično skraćeno, opet će biti relativno velika površina parkića. U A bloku je mnogo gora situacija po tom pitanju pa ne vidim da im je opala nešto prodaja zbog toga ili da su se mnogi odselili, niti im je sad život tamo postao nekvalitetan. Mislim da onaj kome zaista to toliko smeta, može i u A bloku i u VK sad da proda svoj stan za veće pare nego što ga je kupio, bez problema.
 
V.N.V":2h5jnua2 je napisao(la):
Kupac isto ima pare (vece nego sto je sam investitor investirao u “projekat”), i ne zeli da podrzava takvo bahanalisanje investitora. Mislim da je to poenta prethodnih postova, da kupci zbog toga i odustaju. Ne vide sta dobijaju za razliku u ceni koju bi platili kupovinom stana u VK.
Ako ste Vi kupac i tvrdite da imate vise novca nego sto je investitor ulozio u "projekat", zasto ne kupite plac i sami izgradite recimo montaznu kucu sa velikim dvoristem? Ima na pretek starih, urusenih kuca umesto kojih mozete cak i malu zgradu da sagradite pa jos i da zaradite.
Sami birate fasadu, sami birate debljinu kamene vune, sve sami birate i onda nema bojazni da li ce park biti manji a fasada tanja.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Opet ne razumete.. Kupac placa vise nego sto to kosta investitora. :) investitor debelo zaradjuje od ovako velikih projekata, a na konto kupca. U tom smislu kupac ima vise para, a ne da imam ja licno vise para nego investitor.
 
Jeste, ali nažalost investitor određuje cenu. Ovde često može da se pročita: "njega gradnja izađe 900€/kvm, to realno treba da proda za max. 1100-1200, dosta mu je", ali to ne ide baš tako...
 
U teoriji imas vise para nego investitor. Tacnije firma od koje kupujes stan. Jer je osnovana verovatno sa 500RSD, a od banke je uzela kredit da izgradi kompleks :D
 
Tako je...zato sam i rekla da bih volela da se dokaze da kupci nisu bas tolike ovce, i da ce investitor moci da se bahati.
 
Pa to nije nista novo. Umesto da drzava stiti gradjanje i kupce, ispada da ona stiti tajkune/investitore i malverzacije kojima se oni bave. U prevodu, onaj ko potplati dobije sta je zeleo a oni ce uvek imati vise od nas i to je jasno kao dan. I to se naravno nece promeniti jer kome da se zalimo? I da se zalimo i sta onda?
I da se protivimo ugovoru koji stiti invenstitora, i odustanemo od kupovine, njega ce onda kupiti neko drugi. Isto tako i za povecanje cena kvadrata. Ako nekome ne odgovara cena od 2200, nekome ce sigurno odgovarati i investitor to dobro zna. Nije blesav da smanji cenu kad ima nekog ko ce kupiti i dati vise

P.S. Kada sam rekao "ovce" mislio sam figurativno i nikoga nisam hteo da uvredim. I sâm sam kupio stan ovde pa eto mogu i sebe da svrstam u tu "kategoriju" ovcica

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Brugada":oc322w4f je napisao(la):
Jeste, ali nažalost investitor određuje cenu. Ovde često može da se pročita: "njega gradnja izađe 900€/kvm, to realno treba da proda za max. 1100-1200, dosta mu je", ali to ne ide baš tako...
Tacno tako... Zasto da zaradi samo 200 evra kad moze 1200 po kvadratu. Sto smanjuje park i gradi 3 solitera? Nije sigurno iz razloga sto je po feng shuiju, vec mu se usladilo i hoce da zaradi sto vise moze. Video covek da mu se moze, da je drzava slepa tu pa veli "Daj sto da ne".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ko spori razloge investitora?! Naravno zbog zarade. Ali treba razumeti i kupce koji ne vide sta dobijaju za cenu pa odustaju.
 
Pa i ja sam kupac i razumem sve. I meni sve to smeta ali tu smo kao Don Kihot protiv vetrenjaca. Da se suprotstavimo nemamo kako. Drzava bi bila gluva za nase zahteve jer bi svako rekao da nije nadlezan za to. Da li onda treba da se skupljamo svaki dan na gradilistu i "zivim zidom" branimo investitoru da smanjuje park i gradi solitere. Ja sam za to ako ce da pomogne. Ali ajde dajte mi neki drugi kompleks koji ispunjava sve kriterijume ali da je cena razumna.
Ne racunamo staru gradnju i pojedinacne zgrade sa po 2,3,4 sprata.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Kondominijum, ta čarobna reč koja gorostasno stoji naspram starudije :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608300#p608300:1wgqz521 je napisao(la):
V.N.V » Sre Mar 13, 2019 10:13 pm[/url]":1wgqz521]Mosorska 5 (100m od VK) je prodata po ceni 1.600 eur, 2017 godine. Nas je kvadrat u VK izasao 1.800 eur/m2, a razliku u ceni u istom periodu smo pravdali sa dvoristem i pristojnim kompleksom (jer mi je tako prezentovano).
Volela bih da se upravo to ocekivanje da su kupci ovce dokaze kao suprotno.
Nažalost 2017 je davno prošlo vreme, kada je bilo mnogo lepše i lakše biti kupac. Danas se ni kvadrat u Mosorskoj ne prodaje za 1.600 eur. Drugi su uslovi na tržištu.

Statistika o ceni kvadrata u novogradnji u proteklom periodu sve govori. A blok je kretao u prodaju prve faze sa 1.600 eur a koliko je danas tamo kvadrat? Central garden je u prvoj fazi bio od 1.800 eur a završio sa 2.800 eur. Znači 1.000 eura više profita za investitora po kvadratu. Šta se promenilo u međuvremenu u troškovima gradnje? A sve je prodato i tražilo se još, uprkos problemčićima o kojima se moglo čitati na njihovoj temi.

Zašto je tržište podivljalo pitanje je za ozbiljnu analizu. Da li samo zbog veće potražnje ili su cene malo pogurane?
Valjda veći broj velikih projekata stvara veću ponudu i veću konkurenciju i nižu cenu a ne obrnuto?

Visoke cene novogradnje su povukle i nerealno visoke cene kvadrata starudije okupljene za 100 DM, koja se nije krečila i održavala po pravilu od useljenja... Tek je hit platiti trenutne tržišne cene tih rupčina i raščišćavati tuđu decenijsku štroku. Sve pod parolom kvalitetne stare gradnje a retko gde je kvalitetna, sem u pogledu struktura stanova gde je postojala kuhinja i prozor na kuhinji o čemu se sada može samo sanjati...

Ko sad prodaje u dobroj je poziciji, ko mora da kupi ima težak izbor. Šta kvalitetno u divnom projektu i okruženju, sa lepim pogledom, bez buke i zagađenja, u kvalitetnoj novogradnji izgrađenoj sa vrhunskim materijalima i opremom, papirološki čisto, bez dozidanih spratova i legalizacija i uz realnu nadu da će ikad biti uknjiženo može da se kupi u ovom trenutku u Bgd za 2.000 eur.

To je nagradno pitanje za onog ko kupuje a ne da li to što kupuje vredi toliko. Ako hoće da kupi stan u ovom trenutku ili u narednih par godina...
 
Mi koji smo dali pare, to je to. Menjamo adrese. :) Novi kupci imaju i pare i izbor.
Navela sam primer Mosorske jer je bila opcija u isto vreme kada sam ja kupovala stan (dakle 2017 godine)i razlog zasto sam se odlucila za VK...Verujem da i danas takve opcije postoje...
 
Bilo bi lepo da neko kupcima u ovom trenutku kaže koje su to opcije.

Ali za stan na dobroj lokaciji i u istom takvom projektu, sa lepim pogledom i okruženjem, kvalitetno izgrađen i papirološki čist. A po mogućnosti i useljiv...

Teško pitanje za konkretan odgovor i preporuku, zar ne?
 
Licno se ne intrsujem vec dve godine oko toga sta se gradi u gradu...ali forumasi pomenuse da su nasli po njihovom ukusu bolji projekat. Za njih bolju opciju.
 
Vrh