Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Nisam komentarisao tip parketa vec dezen. Cvorovi i treba da se vide i vide se na svakom 'rustik' parketu, neki to i vole. Slazem se da nije svima po ukusu i da je prilicno smelo sto su svima to isto stavili a da nisu ostavili bar 2-3 opcije pa nek ljudi biraju.
 
Niko se još nije provozao liftom, ali svi znamo da ne valja, je l taj fazon?

90% sam siguran da je Kone lift u pitanju, iako se ne vidi dobro na slici.

Parket je takav kakav je i nuđen, ko hoće beli, plati beli, ko hoće tamni isto. Ne vidim problem dogod je taj koji je dogovoren i kad je kvalitetno montiran.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538475#p538475:eag41ugr je napisao(la):
niki » Sre Maj 16, 2018 11:21 am[/url]":eag41ugr]Sve sto je novo izgleda lepo :)
Ni na jednoj slici se ne vidi ko je proizvodjac sem bojlera Ariston...
Ciji je lift?
Ko je proizvodjac ulaznih vrata?
Ko je proizvodjac parketa, izgleda kao 3.klasa.
Plocice su jedino definisane kao Turske, sve ostalo je od renomiranih proizvodjaca...
Za tu lokaciju i cenu po kojoj prodaju ja licno ocekujem malo vise...
Ariston bojler
Bosal ulazna vrata
Laufen sanitarije
...
Teško više za te pare. Te Laufen sanitarije su iz BnV kako kažu uvoznici. Parket je koliko sam ja video nemački ali nisam uspeo da slikam kada su ga doneli na paleti. Sanitarije su iz najniže Laufen klase ali opet je npr ta WC šolja skuplja nego one koje prodaju kao Villeroy & Boch (osnovni modeli). Mada se ljudi kod nas pale na Villeroy & Boch...vole da im piše pa makar i osnovni model :D
Keramika je Ruska i Turska mada vidim da Italijani imaju udeo u toj Ruskoj proizvodnji. Inače sve je granitna keramika i odlična je.
 
Ja sam kod sebe u stanu radio parket uskoro u sličnoj natur varijanti, doduše manje gredice i uže, lepo ispadne. Ovde možda jeste malo više čvorova vidljivo nego što bi neko očekivao u 1. pa i u 2. klasi. Ipak, ok je i to.
 
Ono ispod bijlera bjelo crijevo ako je struja jako je cudno
Ispade da vise nista ne znamo da proizvedemo
ni keramicke plocice , ni parket , ni lift , ni stolariju ,sanitarije ,
Npr keramika kanjiza .tarket parket .david paic daka,kula armature ,keramika mladenovac , minel osiguraci , ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538500#p538500:v4g7c6io je napisao(la):
stanar_vozdovac » Wed May 16, 2018 1:24 pm[/url]":v4g7c6io]kako sad "RUSTIK" kada je u ponudi bio samo "NATUR" ???

evo i dalje na sajtu ( http://www.vozdovekapije.rs/srb/tehnicka-opremljenost ) stoji :
" Parket: Prefabrikovani hrastov parket, natur, dim 12 / 50‒120 cm; debljina 1,5 cm; fabrički lakiran i poliran."

Koja je razlika da li neko može da objasni ???!!!
Ove fotografije su zabrinjavajuće ...

Razlika je da je natur šaren (nisu ujednačene boje gredica), ali ne traba da ima puno čvorova (skoro nimalo). Rustik može da ima čvorova koliko hoće. Sada pogledh bolje, ovde bih ipak rekao da je natur, ali ima malo više čvorova, moguće zbog veličine gredica, kada su manje, lakše je imati bez čvorova.
 
U selekcioniranju parketa postoj više klasa:

- E klasa – karakteristična po najvećoj ceni koristi se u malim parketima. E/S-Standard ili I klasa- nema čvorova i beljike, kolorit je ujednačen i javlja se tekstura drveta sa godovima. Ako želite parket kod kojeg se kvalitet primećuje na prvi pogled, ova klasa je pravi izbor.
- S klasa – neznatno nižeg kvaliteta
- N klasa - neujednačen kolorit sa sitnim čvorovima.
- R Klasa – R-Rustik ili II klasa - karakteristika ove klase parketa je postojanje neujednačenog kolorita zbog pojave beljike (kod hrasta). Takođe, na daščici se mogu naći i takozvani “neispadajući” čvorovi. Ove karakteristike doprinose da parket izgleda prirodnije, što je poslednjih godina izuzetno aktuelan trend u svetu.
- VS klasa - van standarda ili III je klasa parketa kod koje postoji veća neujednačenost u koloritu. Pojavljuju se i takozvani “ispadajući čvorovi “, ali oni se popunjavaju prilikom postavljanja parketa, tako da se dobija utisak “pravog” drveta.

Ovo na slici u Vozovim kapijama deluje kao natur hrastov parket van standarda ili 3. klase.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538470#p538470:16f1090c je napisao(la):
DusanBG » Sre Maj 16, 2018 11:02 am[/url]":16f1090c]Belo creve je struja, tu nema šta da se razmišlja. Ipak mogli su to malo elegantije da urade.

Sve izgleda dosta lepo, bar na slikama, ono što mi se ne sviđa kod većine projekata je insistiranje na štampanom betonu. Kada padne kiša ostane samo da preskačeš bare ili da gledaš kako da se ne oklizneš. Ovo drugo nije uvek slučaj, ne znam da li ima različitih proizvođača, ali neki se kližu, neki ne.

Postoje razni proizvodjači sirovina i štampanog betona, kao i razni izvodjači, ali je tehnika ista - reljefna ! Slazemo se, ni meni se to nimalo ne svidja. Aj toliko i nije klizav ali dok se se ne osusi voda nema gde da ode zbog reljefa i onda izgleda stalno tako mokro. Plus sto forsiraju tu bež boju koja nakon nekog vremena isprlja i stalno izgleda nekako prljavo. Mozda se nekom eto svidja, ukusi su razliciti, meni lično - BLJAK !!!
 


Ovo gibljivo crevo je odseceno, meni ne lici na strujni kabl iako ne znam sta bi drugo bilo. Visi kao neki odvod od klime npr :)
 
Mozda je odvod kad procuri jednog dana da stavimo kofu ispod bojlera da kaplje u kofu...
Ili da zalepimo dvolitarku koka kole tu odmah na plocice ispod bojlera i da gurnemo crevo unutra. Misle ljudi na sve. Na sve trebamo da budemo spremni

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
pri kraju creva se pomalo vidi rupa u plocici, tako da je ovo 99% vod za struju
 
Ako bi ovo bio vod za struju, a nikako to ne bi smeo biti, ne bi bili ispoštovani propisi o načinu razvođenja električnih instalacija i IP zaštiti u kupatilu
 
180518-vozdove-kapije-01.jpg

180518-vozdove-kapije-02.jpg

180518-vozdove-kapije-03.jpg

180518-vozdove-kapije-04.jpg

180518-vozdove-kapije-05.jpg

180518-vozdove-kapije-06.jpg

180518-vozdove-kapije-07.jpg

180518-vozdove-kapije-08.jpg

180518-vozdove-kapije-09.jpg

180518-vozdove-kapije-10.jpg

180518-vozdove-kapije-11.jpg

180518-vozdove-kapije-12.jpg

180518-vozdove-kapije-13.jpg

180518-vozdove-kapije-14.jpg

180518-vozdove-kapije-15.jpg

180518-vozdove-kapije-16.jpg

180518-vozdove-kapije-17.jpg

180518-vozdove-kapije-18.jpg

180518-vozdove-kapije-19.jpg

180518-vozdove-kapije-20.jpg

180518-vozdove-kapije-21.jpg

180518-vozdove-kapije-22.jpg

180518-vozdove-kapije-23.jpg

180518-vozdove-kapije-24.jpg

180518-vozdove-kapije-25.jpg

180518-vozdove-kapije-26.jpg

180518-vozdove-kapije-27.jpg

180518-vozdove-kapije-28.jpg

180518-vozdove-kapije-29.jpg

180518-vozdove-kapije-30.jpg

180518-vozdove-kapije-31.jpg

180518-vozdove-kapije-32.jpg

180518-vozdove-kapije-33.jpg
 
Nije od nekog prevelikog znacaja, ali igraliste za decu je smesno...na ovoliki kompleks su postavili 1 ljuljasku?!

Takodje, plocice koje imitiraju mozaik izgledaju bas jeftino - vise lici na nalepnicu iz kinder jaja nego na mozaik mada mozda je to samo moje subjektivno misljenje :)

Cekam da udjem u stan pa da sredim utiske, ali moram priznati da generalno nisam odusevljena onim sto vidim na slikama.

Kucica za cuvara mi takodje bode oci, mogli su to elegantnije da rese.
 
Koliko ovde ima stanova po ulazu i na svakom spratu?
Po ovoj tabli interfona deluje baš mnogo...
 
Pitam se zasto nisu mogli da produze malo ovaj zid od kuhinje ? Ovako ispada da se ulazi se pravo u kuhinju ? Pritom nisu radili neku varijantu šanka ili da su kompletno odvojili kuhinju od dnevne sobe pregradnim zidom, pa da ne bi mogli produziti.
 
Sve je stvar dogovora vlasnika stana i arhitekte iz VK. Ti ne znas da li je vlasnik stana hteo bas taj zid da se skrati ili taj pregradni zid da se ukloni. Mozda je on po planu VK i trebao da bude ali ga je vlasnik uklonio u dogovoru sa arhitektom i izvodjacima. Imaj na umu ako postoji pregradni zid izmedju kuhinje i dnevne sobe da onda kuhinja nema prirodnu svetlost jer nema prozora u kuhinji. Da je bio takav slucaj onda bi ti verovatno rekao "Sta ce toliki zid izmedju pa sad kuhinja nema prirodnu svetlost"...
 
Pretpostavljam da Baston misli na zid izmedju kuhinje i nepostojeceg hodnika :) Tako je projektovano, ko je hteo mogao je da stavi zid uz doplatu, nije obrnuta situacija da je zid postojao a da su ga ljudi ukidali...
 
Koliko ova ulazna vrata mogu da se otvore? Deluje kao malo manje od 90 stepeni...
 
Fino sve ovo izgleda :)
Nego, da li moze neko da mi objasni zasto je toliko bitna ta stazica gde se ulazi unutar kompleksa? Zar nema svaka lamela ulaz sa ulice tj. sa trotoara?
 
Nema svaka lamela ulaz. Glavni ulaz u kompleks će biti u fazi II iz Bilećke, zgrada 9. Ovo je sad ulaz za zgrade 7 i 8. Biće još tih "manjih" ulaza sa kartičnim pristupom. Dok se ne izgradi II faza postavljena je kućica za obezbeđenje na ovaj "pomoćni ulaz". Po završetku faze II obezbeđenje i recepcija se sele u zgradu 9 tj. na glavni ulaz. Dvorište je za sada izgrađeno samo za zgrade 7 i 8. Treba još verovatno 4 takva dela da se naprave.
Koliko vidim slikan je tipski stan. Varijacije na temu su brojne jer je praktično sve moguće menjati osim prozora, verovatno ulaznih vrata, keramike na terasi i sl. (spoljašnost). Za sve ostalo unutar stana nema ograničenja, možeš da biraš od opreme šta god je dostupno na tržištu, dodaješ, izmeštaš, uklanjaš zidove itd. itd.

Ima li neko informaciju kada kreće III faza i šta se planira?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539570#p539570:27yqshn5 je napisao(la):
ChungaLunga » Uto Maj 22, 2018 11:41 am[/url]":27yqshn5]Sve je stvar dogovora vlasnika stana i arhitekte iz VK. Ti ne znas da li je vlasnik stana hteo bas taj zid da se skrati ili taj pregradni zid da se ukloni. Mozda je on po planu VK i trebao da bude ali ga je vlasnik uklonio u dogovoru sa arhitektom i izvodjacima. Imaj na umu ako postoji pregradni zid izmedju kuhinje i dnevne sobe da onda kuhinja nema prirodnu svetlost jer nema prozora u kuhinji. Da je bio takav slucaj onda bi ti verovatno rekao "Sta ce toliki zid izmedju pa sad kuhinja nema prirodnu svetlost"...

Da sam hteo da kazem da kuhinja nema prirodnu svetlost napisao bih.

Hvala IS27, na to sam i mislio. Nesto ne verujem da su se vlasnici stanova tako dogovarali sa arhitektama, te da je bas ta verzija dospela na fotografiju no ajd sad... Tacno je da bi sa pregradnim zidom izmedju kuhinje i dnevne sobe bilo manje svetla u kuhinji, kao sto bi sa istim bilo manje "mirisa" u dnevnoj sobi, jer nekom mozda ne smeta zatvorena kuhinja ?

Mislim ipak da je ovaj patrljak od zida (na kom se nalazi interfon, da ne bude zabune) u izvornom projektu, tako da ostajem pri konstataciji da imam osecaj da se odmah po ulasku ulazi pravo u kuhinju.
 
Vrh