Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Problem je što su kontejneri postavljeni gde im mesto nije. Pored jedinog prilaza iz Otokara Keršovanija i ulaza u kompleks. I pored iscrtane zebre na saobracajnici. Ako je neko u prilici neka postavi sliku kako to sad izgleda
 
Problem je što ni masikranjem neće rešeti problem. Kontejneri će opet biti dostupni celom kvartu.
 
Problem je u losim navikama koje se mogu ispraviti prijavama komunalnoj policiji. Sa druge strane zasto sebi dajete za pravo da trazite uklanjanje kontejnera koje koriste i ostali stanari u ulici a koji su se nalazili pre izgradnje objekta sa te strane ulice. Dobra je vest sto je neko pomenuo da ce kontejneri biti natkriveni.
 
Kontejneri su na usečenom delu parcele na kome je izgrađen kompleks. Prostor za iste je izgrađen od strane investitora/izvođača radova na kompleksu. Kompleks se gradi od novca stanara. Kontejnere nije postavila Gradska čistoća već investitor/izvođača radova, opet, od novca stanara (uzgred rečeno sa sve Internet adresom proizvođača kontejnerea da se reklamiraju). Kontejneri koje JKP Gradska čistoća postavlja u npr. V.Stepe su po meni, ako ništa drugo, lepši. Osim toga, ti kontejneri su postavljeni na usečenom delu trotoara tj. javne površine a ne da delu privatnog vlasništva i postavljeni od strane JKP. Primer postoji ispred same prodajne kancelarije VK.

Bgradjanin, odgovorio bih ti pitanjima:
1. Ko je dao za pravo investitoru/izvođaču radova da na placu kompleksa pravi prostor za kontejnere koji su dostupni svima tj. javno su dobro i to sve sa novcem vlasnika stanova i p.prostora kompleksa?
2. Ko je dao za pravo stanarima okolnih zgrada i kuća da oko svojih placeva, dvorišta, podignu ograde (bedeme da budem precizniji) i onemoguće pristup njihovim travnjacima, objektima itd. da ne kažem onemoguće postavljanje kontejnera?

Na kraju, ako je ovo kondominijum, kao što ga prodavac oglašava, onda mora ostati zatvorenog i poluotvorenog tipa. Zatvorenog između zgrada a poluotvorenog tipa prema ulici. West 65 ima ogradu prema ulici. I fabrika Novi Dom je imala ogradu tj. zid prema ulici. Prostor oko zgrade su platili vlasnici i to ne sme biti javno dobro na koje se može pristupiti na način na koji je sad to moguće jer to u budućnosti vodi katastrofi kako se može pročitati u prethodnim postovima. Travnjaci su već ugaženi i puni životinjskog izmeta, otpad leti na sve strane. Održavanje pada na teret stanara. Uveren sam da će biti pritisaka stanara dok se ovo ne reši jer na kraju krajeva imaju pravo da određuju način zaštite imovine koju su platili i za čije će održavanje plaćati troškove svakog meseca.
 
Investitor kompleksa je prodaju stanova u prvom kondominijumu na Voždovcu reklamirao kao kvart koji postaje pravi simbol južne kapije grada, a teško da simboli grada mogu biti izloženi ovako prizemnim zamerkama koje su pritom opravdane i očigledne.

Odlaganje smeća je neminovnost i problem nisu kontejneri sami po sebi. Oni su neophodni.

Problem je njihova pozicija. Postavljeni su naspram jedinog ulaza u kondominijum, neposredno uz jedinu pešačku stazu širine cca 1.5 m.

Takvo rešenje je neprihvatljivo iz arhitektonskih, građevinskih, saobraćajnih, sanitarnih, zdravstvenih, estetskih razloga...

Onaj ko je projektovao takvo rešenje, nije ugrozio samo svoju reputaciju (što je njegov problem), već kompleks Voždovih kapija u celini i srećno useljenje vlasnika stanova u prvoj fazi, a ugrozio je i njihovu investiciju i cenu njihovih kvadrata.

Prvi utisak pri dolasku do ulaza u kondominijum biće susret sa đubretom. Toga nema u A bloku, Belvilu, ali ni u kompleksima socrealističke gradnje... Kontejneri sa đubretom ne stoje na ulazima zgrada.

Građevinska parcela je u toj meri velika da su kontejneri mogli i morali biti pozicionirani na adekvatnijim pozicijama i to pre svega kao podzemni kontejneri, koje bi sa zadovoljstvom koristili svi iz kondominijuma i okoline
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535797#p535797:x0vhfn1k je napisao(la):
miodragmiki » Pet Maj 04, 2018 6:30 pm[/url]":x0vhfn1k]Kompleks se gradi od novca stanara.
Ovaj niti bilo koji drugi kompleks ne racunajuci BNV se ne gradi od novca stanara.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535797#p535797:x0vhfn1k je napisao(la):
miodragmiki » Pet Maj 04, 2018 6:30 pm[/url]":x0vhfn1k]1. Ko je dao za pravo investitoru/izvođaču radova da na placu kompleksa pravi prostor za kontejnere koji su dostupni svima tj. javno su dobro i to sve sa novcem vlasnika stanova i p.prostora kompleksa?
JKP Gradska cistoca.

Naime postoji nesto sto se zovu lokacijski uslovi gde nadlezne gradske institucije od investitora zahtevaju pojedinosti poput ove kada su kontejneri u pitanju. Naravno u slucaju kontejnera JKP Gradska cistoca odredjuje uslove za postavljanje kontejnera :dil:

Lokacijski uslovi su prakticno sastavni deo Urbanistickog projekta i dalje gradjevinske dozvole itd.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535797#p535797:x0vhfn1k je napisao(la):
miodragmiki » Pet Maj 04, 2018 6:30 pm[/url]":x0vhfn1k]2. Ko je dao za pravo stanarima okolnih zgrada i kuća da oko svojih placeva, dvorišta, podignu ograde (bedeme da budem precizniji) i onemoguće pristup njihovim travnjacima, objektima itd. da ne kažem onemoguće postavljanje kontejnera?
Nasledjeno stanje, ali to je pitanje za sadasnji Sekretarijat za urbanizam i gradjevinske poslove ali i Sekretarijat za komunalne i stambene poslove.

Mnoge stvari mogu da razumem ali sebicnost je nesto zbog cega sam reagovao.
 
Hvala na obrazloženju.

Ako je ovo tačno onda ostaje pritisak na investitora da kontejnere ukopa. Postojeće nije postavila JKP već investitor. U tom slučaju radi se o čistoj uštedi na štetu stanara kojima se nanosi direktna i indirektna šteta o čemu se pisalo. Pored ovih kontejnera, na uglu O.Keršovanija i Bilećke postoje još 2 ili 3 na samoj ulici koje je postavila JKP.

Lokacijski uslovi na nalažu investitoru da rešava problem okolnih objekata već da obezbedi uslove za novoizgrađeni objekat. Mislim da se opet vraćamo na to da su kontejenri morali biti postavljeni na način da služe isključivo stanarima.

Nerešavanje nasleđenih stanja rezultuje i sebičnošću. Takav nam je mentalitet. Sebičnost je onda i privatno dvorište. Da li se ovde radi o sebičnosti ili stvaranju rugla i nehigijenskog prostora u neposrednoj blizini kompleksa koji se oglašava kao "simbol" ovog dela grada? Da li stvarno misliš da je najbolje rešenje bilo to da se oko novog objekta u 2018. godini postavi "bedem" od kontejnera kao što je prikazano na slikama i to pored samog ulaza? To nije nasleđeno stanje već stvoreno sad. Tako gradimo našu budućnost? Nasleđeno stanje, sleganje ramena, čemu sebičluk, pomirimo se sa tim, tako je kako je...? Ne, ja mislim da treba isterati do kraja po svaku cenu!
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=T14RjkBvlp0[/youtube]
Snimak pokazuje da na potezu O.Keršovanija i Bilećke nije bilo kontejnera osim zelenih na uglu. Novi su postavljeni zbog potreba novoizgrađenog kompleksa.
Osim zelenh koji se vide na snimku i koji još uvek postoje, pridodato je novih 15.
Snimak pokazuje i na kojoj liniji je bio zid koji je ograničavao parcelu.
 
Ja sam se šokirao kada sam video da su srušili staru ogradu. Trebao je plac da ostane ograđen i da ne narušava ulicu, trotoar i parking. Unutar ograde izvolite raditi šta hoćete.

Što se tiče đubreta, plašim se da će jedini efekat biti da ćete me naterati da dovozim đubre sa 2 susedne opštine i bacam ga u vaše privatne kontejnere. A kada smo već kod privatnog vlasništva, predlažem da svoje privatno đubre držite u svojim privatnim stanovima i ne zagađujete okolinu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Prevoziš đubre na čak 2 susedne opštine?! Uzimajući u obzir tvoju delatnost, iznete pretnje u tvom postu me ostavljaju u strahu za kako ličnu tako i bezbednost moje privatne imovine.
Evo čestitam ti na životnom uspehu i molim za milost. Ok?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535797#p535797:1ogb3fjh je napisao(la):
miodragmiki » Pet Maj 04, 2018 6:30 pm[/url]":1ogb3fjh]
West 65 ima ogradu prema ulici.

Prema kojoj to ulici west 65 ima ogradu?
 
Ako se VK gradi novcem stanara onda su stanari investitor koji je unajmio preduzimaca koji je(ili nije) postavio kontejnere prema ranije, na uvid, dostupnom projektu, zar ne ? Bojim se da ipak nije tako. U ovom slucaju stanari kupuju robu (stan) od investitora koja ovakvom postavkom kontejnera ima svoje manjkavosti. Ipak glas potrosaca (razuma) u XXI veku bi trebao da je glasniji tako da podrzavam svakog ko se buni jer sam misljenja da su kupci dovedeni u zabludu (marketinski) te da istraju u borbi da se ova situacija resi na najbolji moguci nacin a drugog ne vidim do ukopavanja podzemnih kontejnera.

Sa druge strane (citaj prekoputa) privatne parcele su stvarno privatne te ako ne krse propise mogu da grade i bedeme ako zele.

Evo, neka me neko ispravi ako gresim, privatan posed kuce/zemljista je katastarski odredjen, dok jenprivatan posed stana u stambenoj zgradi 0.5 kvm ispred ulaznih vrata stana, tako da ne postoji mogucnost ni zatvorenog ni poluotvorenog kompleksa, makar ne zakonska.
 
U pravu si, faktički, ako se isključe "sretnici" koji su kupovali stanove u izgradnji, VK se grade od novca investitora ili kredita banke.
Radi se o stranom investitoru koji je, ukoliko se izmeni projekat, obmanuo kupce, bar I faze, ali se za to unapred pokrio ugovorom.
Samo hronološki praćenjem reklamiranja kompleksa, vidi je manjak od nekih 1000 kvm unutrašnjeg dvorišta. Stvoren je spin o velikoj potražnji za penthouse stanovima i onima okrenutim ka unutrašnjosti. Sada se navodno radi na izmeni izgleda unutrašnjosti kompleksa a ka spoljašnjosti je servirano ono što je prikazano na slikama. O cenovnoj politici i da ne počinjem (orjentacija, spratnost itd.).
Inače, okolni objekti su takođe tipa "kolektivnog stanovanja" a ne privatne kuće. Zidovi oko dvorišta su im na samoj ivici trotoara. Inače, stambenih objekata sa više stambenih jedinica koji imaju ograde imaš po celom gradu. Vidi npr. okolinu Pinka.
Po meni je obmana i prodaja ovih spoljnih natkrivenih parking mesta kao "vanknjižnog vlasništva" po, ako se ne varam, 5.000 evra. Za te novce auto ti je praktično na ulici. Plaćaš zakup javnog parking mesta na X godina, ako ne grešim.
Verovatno smo dosadni sa prepucavanjem oko kontejenra ali niko ne mora da čita ovo ako nije kupac ili potencijalni kupac. Ugovorom se kupci obavezuju na poprilično visok iznos održavanja kompleksa za naše uslove. Mislim da je normalno da za taj novac niko ispred zgrade neće da gleda đubre i fekalije ili da zove komunalnu policiju i prijavljuje gospođe sa pudlicama. Kupac ovde želi da plati i da ne razmišlja o ovim za mnoge "svakodnevnim pojavama". Zato je izabrao kondominijum a ne bilo koju drugu zgradu.
Pitanje za sve "društveno odgovorne humaniste" ili kako već sebe smatraju: da li bi ste dobrovoljno i o svom trošku uređivali travnjak koji je dostupan kao javno dobro? Izvolite, pokažite se delom a ne kao verbalni delikventi.
Da li bi na sam ulaz od svoje zgrade postavili kontejnere (možda najlošije dostupne)?
Radi se o nepoštovanju kupaca od strane stranog investitora. Neki misle da to treba da bude prihvaćeno. Lično se ne slažem. Da li su postavljeni kontejneri estetski, funkcionalni, higijenski, ekološki, usklađeni sa aktuelnim svetskim standardima..? Mislim da nisu. Strani investotor u svojoj zemlji prodaje "zelene" i "pametne" zgrade a nama ovo što se vidi na slikama. Otpad na sve strane. Mislim da sve što rade nije vređenje stanara VK već svih nas. A sad rodoljubi, izvolite branite stranog investiora i udrite po kupcima u VK jer su "verovatno na lak i nepošten način došli do novca"...
Pročitajte malo šta je sve uticalo na pad i rast akcija ovog investitora http://www.globes.co.il/en/article-azri ... 1001231622
Za navedeni projekat se hvale da ih stavlja u rang sa Nemačkom, Engleskom, Španijom... U kom rangu im je "inovativno" rešenje kontejnera ispred VK? To je poenta i pitanje za sve nas.
 
A da napisete dopis investitoru u ime svih(vecine) buducih stanara? To potencijalno moze imati mnogo veci efekat nego pisanje po forumu, tj. forum je i ispunio svoju svrhu i pokazao da se svi slazete oko ovog pitanja.
 
Postavljanje kontejnera iz prodajne kancelarije pravdaju time da su na toj poziciji pre pocetka izgradnje postojali kontejneri u Bilećkoj ulici pored zida propalog Novog Doma.
To definitivno nije tačno.
Pregledom svih dostupnih snimaka ( youtube) sa pocetka izgradnje vide se samo 3 zelena kontejnera na samom uglu ulica Bilečke i Otokara Keršovanija. Ta tri i sada stoje tamo. Problem su 20 novih u ove dve ulice koje je postavio investitor , usečen je prostor u parcelu kondomijuma.
Ovo sada izgleda zaista beznadežno.
Ja ću podneti zahtev za raskid ugovora o kupovini, da vidim koji su uslovi u tom slučaju. U Vojvode Stepe je bilo i sada je mnogo zgrada sa daleko nižom cenom kvadrata.
Izabrali smo ipak ovo jer je po prezentacijama izgledalo zaista kao jaku uređeno, a sada se jednim potezom svelo gotovo na Marinkovu Baru.



Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Stari kontejneri su i dalje na skoro istoj poziciji (pomereni u O.Keršovanija ali na istom uglu). Vidi snimak na https://www.youtube.com/watch?v=T14RjkBvlp0 i pogledaj trenutno stanje.
Drugo, pogledaj projekat lokala za I fazu na http://www.vozdovekapije.rs/srb/lokali#lg=1&slide=0 i uporedi sa izvedenim stanjem.
Treće, pozicije za kontejnere za II fazu su ucrtane na http://www.vozdovekapije.rs/srb/lokali#lg=1&slide=1
Koliko vidim, za II fazu je planirano 9 kontejnera pored "servisnih" staza. Tih staza nema na prikazu za I fazu.
E sad, kako kažu: "Svi prikazi su informativnog karaktera. Enterijerski i eksterijerski prikazi nisu predmet konkretne prodajne ponude. Za više informacija, obratite se ovlašćenom prodavcu." Kako ispada, konkretnu prodajnu ponudu ćemo videti 2020-i-neke godine...možda. To su nam strani "developeri" :(
 
ftj":10u64dtm je napisao(la):
A da napisete dopis investitoru u ime svih(vecine) buducih stanara? To potencijalno moze imati mnogo veci efekat nego pisanje po forumu, tj. forum je i ispunio svoju svrhu i pokazao da se svi slazete oko ovog pitanja.
To je plemenita ideja, ali neostvariva. Prva faza broji 129 stanova, a ovde nas je u vrh glave 15, sa sve miodragmiki koji čeka stan u II fazi.

Ako mi je dopušteno da sumiram stav prisutnih:
- nepojmljivo je kako je renomirani investitor "rešio" odlaganje đubreta.
- kupci smatraju s pravom da su izigrani
- JEDINO prihvatljivo rešenje ove situacije bilo bi da se pristupi izgradnji kvalitetnih podzemnih kontejnera.


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Kakvi su to kvalitetni podzemni kontejneri? Kod mene u ulici malo nize na Vozdovcu nisu preziveli ni mesec dana. Prvo, malog su kapaciteta i onda smo imali kese s djubretom svuda naokolo, kao i drugi otpad koji ne moze da se ugura unutra (sut, stare sanitarije, namestaj itd). Drugo ovi sto brcaju su vecinu brzo obili i silazili dole da kopaju. To je veoma nezgodno jer su ostajale otvorene rupe i covek moze ozbiljno da se povredi da upadne. Brze bolje su sve zabetonirali i vratili ove stare. Prosto receno katastrofa.
 
Predlažem da pogledate kalo izgledaju kvalitetni podzemni kontejneri u A bloku koji su mnogo bolji od onih prvobitnih koji su masovno ugrađeni po gradu pa posle zatrpani.

Belvil , A Blok i Savada imaju interno obezbeđenje koje sem čuvanja garaža, ima zadatak da redovno obilaze ceo kompleks i preventivno utiču na sprečavanje npr. obijanja podzemnih kontejnera. Tu su angažovane profesionalne firme.za obezbeđenje ( G4S , Securitas i slično).

Uzgred sve je pokriveno video nadzorom. Parkinzi, garaže i svaki ulaz u zgradu.

To je sve uračunato u cenu održavanja naselja koja je mesečno oko 2500 din
po stanu.

Da li će slično buti i u Voždovim kapijama ili će nešto da izvrdaju to ne znamo ...
e9a5487fe315dd36cd3fa9bf0510dd68.jpg
e8085c2a82380ba428f01442846c32fc.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
darkot":3l0fnnks je napisao(la):
Kakvi su to kvalitetni podzemni kontejneri?.

ogypop je odgovorio. Bilo je ovde i linkova sa boljim rešenjima iz Nemačke, ali nek primene i ove koji već postoje u Beogradu i verujem da ćemo (gotovo svi) biti zadovoljni.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535999#p535999:3cdrmg3k je napisao(la):
darkot » Sub Maj 05, 2018 6:19 pm[/url]":3cdrmg3k]Kakvi su to kvalitetni podzemni kontejneri? Kod mene u ulici malo nize na Vozdovcu nisu preziveli ni mesec dana. Prvo, malog su kapaciteta i onda smo imali kese s djubretom svuda naokolo, kao i drugi otpad koji ne moze da se ugura unutra (sut, stare sanitarije, namestaj itd). Drugo ovi sto brcaju su vecinu brzo obili i silazili dole da kopaju. To je veoma nezgodno jer su ostajale otvorene rupe i covek moze ozbiljno da se povredi da upadne. Brze bolje su sve zabetonirali i vratili ove stare. Prosto receno katastrofa.
Pa valjda zato plaćamo privatno obezbeđenje, pored ostalog i da nas ne raskopaju.
 
Sa iscrtanom zebrom problem baš dolazi do izražaja u punoj meri...

Ne vidim da je zebra negde u blizini kontenera u A bloku (podzemnih, funkcionalnih, najboljih na tržištu, ne onih raspalih koji su postavljani po Vojvode Stepe).

Izgleda da njihov investitor, za razliku od našeg, ne smatra da je civilzacijski standard i veliko profesionalno dostignuće projektanta, prolaz pored đubreta na ulazu u kompleks.

Postojeće stanje je sramota investitora Voždovih kapija i ako ima i malo pameti, poslovnosti i obzira prema kupcima hitno će da reši ovaj problem.

 
Mislio sam da sam pojasnio ko donosi uslove za postavljanje kontejnera. Postoje normativi a uglavnom se traze kontejneri od 1.1m3 tj upravo ovaj model koji je standardna velicina u celom gradu. Ko ce prazniti te podzemne kontejnere ako cistoca u zoni naselja nema podzemih kontejnera i potrebu za angazovanjem adekvatnog vozila. Ove kontejnere je potrebno natkriti sto je neko na forumu i najavio.
 
Vrh