Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Takav je plan od pocetka, prvo je isla kula a u sredini je manja zgrada od “samo” 12 spratova.
 
Takav je plan od pocetka, prvo je isla kula a u sredini je manja zgrada od “samo” 12 spratova.

Netacno. Prvobitan render i plan je bio da sve zgrade imaju istu spratnost i i da formiraju pravougaonik. Projekat je menjan vise puta i dosli smo do ove situacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aha, izvini onda na netacnoj informaciji.
Ja kada sam kupio stan bio je trenutni plan i nije menjan od tada, naravno verujem ako kazete da je menjan vise puta pre toga.
 
1000013625.jpg
1000013626.jpg
 
Krenulo je deljenje kljuceva za 5tu fazu, meni je termin za nekoliko dana.
Kada je zgrada bila zavrsena da ste pocei da cekate teh prijem?
Kada ste potpisali finalni ugovor?
I kada je bio originalan rok?

Pitam jer sam kupac iz faze6, da vidim koliko kasnjenje da ocekujem (receno nam je kraj septembra kljucevi).
 
Kada je zgrada bila zavrsena da ste pocei da cekate teh prijem?
Kada ste potpisali finalni ugovor?
I kada je bio originalan rok?

Pitam jer sam kupac iz faze6, da vidim koliko kasnjenje da ocekujem (receno nam je kraj septembra kljucevi).
Sve je u roku, barem za moje datume iz ugovora, a finalni ugovor sam potpisao pre godinu ipo dana, prolece 2022.

Tehnicki prijem su najavili u Oktobru tako da je od njega do kljuceva proslo ~ mesec dana ili nesto manje.
 
Hvala, vidim da faza 6 kaska 10 meseci (uporedio slike). Tako da ako bude ista dinamika kao kod vas, trebalo bi kao sto su rekli, kljucevi do kraja septembra 2024.

Slobodni prenesi utiske. :)
Koji sprat ?
 
Zanimljivo da niko ne pominje činjenicu da je za prethodne 2 i po nedelje 7 lokala obijeno u VK… Uredno pored portirnice i portira, koje stanari plaćaju mesečno… Ne pominje se kvalitet usluge koju Atrium (ne)pruža i upravnika koji nema nešto energije i vremena da se bavi problemima u kompleksu, kojih kako vreme prolazi, ima sve više…
 
Meni najveci utisak ostavlja kontrast koji ovaj projekat pravi sa okolinom koja je puna udjerica i kucica sa bastama, kozama i koje cega, odstupajuci od svake urbane matrice. Gomile kablova napolju, nista ispod zemlje, i to sve nesto dodavano ad hoc i improvizovano. Niti su nove male zgradice u okolnim ulicama to promenile zbog velicine i snage investitora. Ispod saobracajnog tek jedan urbani paklic, ko je setao zna o cemu pricam. Bas zelim tom kraju jedno temeljno uredjenje koje bi samo ovako veliki investitor mogao da pokrene, ako se neko drugi ne seti.
 
Meni najveci utisak ostavlja kontrast koji ovaj projekat pravi sa okolinom koja je puna udjerica i kucica sa bastama, kozama i koje cega, odstupajuci od svake urbane matrice. Gomile kablova napolju, nista ispod zemlje, i to sve nesto dodavano ad hoc i improvizovano. Niti su nove male zgradice u okolnim ulicama to promenile zbog velicine i snage investitora. Ispod saobracajnog tek jedan urbani paklic, ko je setao zna o cemu pricam. Bas zelim tom kraju jedno temeljno uredjenje koje bi samo ovako veliki investitor mogao da pokrene, ako se neko drugi ne seti.
Istina. Jeste minus. Bilo bi bolje da nije tako.
Ovde suma, dosta lokala i pijaca na 10min, zatvoreni parkic, skola na 2minuta. Vise to koristim nego sto gledam u kucu pored s terase.

Ali ako ces da gledas okolinu, eno blok 65, okolo sve stakleno, novo, cisto siroko.
Igraliste da nije beton nema. Skole nema.
Imas mall, restorane, fensi kafice.
 
Poslednja izmena:
Istina. Jeste minus. Bilo bi bolje da nije tako.
Ovde suma, dosta lokala i pijaca na 10min, zatvoreni parkic, skola na 2minuta. Vise to koristim nego sto gledam u kucu pored s terase.

Ali ako ces da gledas okolinu, eno blok 65, okolo sve stakleno, novo, cisto siroko.
Igraliste da nije beton nema. Skole nema.
Imas mall, restorane, fensi kafice.
Nije ti lako druze/drugarice :)

Sto je najjace podrzavam sve tvoje navike koje volis i slazem se i za blok 65 sto si tako sarkasticno obojio. A opet ima i to svoje objasnjenje. I koja je onda tvoja poenta. "Ne diraj mi kraj!" :)
 
Slazem se i ja sa tvojim postom.
Iz nekog razloga ljudi samo lose pisu o kompleksu (ne znam jel realno da nema nista dobro?)

A zapravo i ne zivim u tom kraju, vec sam daleko :)

Sve ima + i -, samo sta je kome veci/manji prioritet. Od stana, pozicije, gradnje,mikrolokacije, makrolokacije.

Meni licno (a nekih 5 godina gledam krajeve od trosarine do zemuna), je to verovatno jedna od novogradnji koje su bile u opticaju za kupovinu.
 
@mzo ja nisam iz tog kraja, ali sam bio u jednoj od VK zgrada i mene je fascinirao pogled. Mislim da apsolutno oko VK ne trebalo nista da se gradi ovih gabarita jer mislim da je pogled iz stanova iz VK bukvalno najjaci prodajni adut. Mislim da je mali broj zgrada u BG sa ovako dobrim pogledom na ceo grad, a da nisu kule sa 30+ spratova.
 
Posle BNV šifonjera, eto još jedne loše kopije socijalističkih zgrada NBGa.
 
Dajte nemojte da vredjate socijalisticku arhitekturu. Pa pogledajte koliko je uprkos sivilu betona ipak bilo raznolikosti u to vreme. Podsetimo se to je bilo pre 60-70 godina sa mnogo manjim izborom materijala. U velikoj besparici, sa ogromnim doseljavanjem ljudi. Pa se ipak drzao neki nivo. Ovo je zaista tuzno, pogotovo kada se uzme u obzir cena od 3k.
 
Cudno mi je da za ovoliki kompleks se toliko malo pise, 90% je napisano za koju godinu, a drugih 10% za dve godine.
I toliko se zali, a faza 5 je bila bar pola godine pre zavrsetka (zvao sam da pitam proletos, nije bilo vise u fazi 5).
 
Vrh