Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Da li je moguće da još uvek nisu dobili upotrebnu dozvolu za drugu fazu? Da ti ljudi ne mogu da se usele ni mesecima nakon što su zgrade završene?

Jedan sam od ljudi koji su rezervisali stan u trećoj fazi, verovao sam da će dobiti dozvole i da će sve biti u redu jer je veliki projekat u pitanju, ali sada mi se čini da sam možda napravio grešku. Ako nemaju ni građevinsku dozvolu za treću fazu, kako li će tek dobiti upotrebnu...
 
Faza 2 je useljena već skoro 5 meseci. Ja sam u prvoj fazi i uselio sam se čim su mi predali stan, a upotrebna dozvola je dobijena tek nakon 6 meseci. Neće vas niko sprečiti da se uselite bez upotrebne, jedino što ne možete uraditi je izvršiti uknjižbu bez iste. Dobiće sve dozvole siguran sam. Previše para je u igri da ih ne dobiju.

Inače koliko sam primetio nije bilo problema sa kišom u garaži zadnjih dana. Mislim da su rešili problem.
 
+1 срећан и задовољан на све 100% станар 2 фазе

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Bas kao sto rece NonForumMan - ja sam se uselio u fazu 2 vrlo brzo nakon primopredaje stana. Iako nema jos upotrebne dozvole. Bitno je da objekat prodje tehnicki prijem, posle toga krece primopredaja stanova.
Ako imas mogucnost povracaja PDVa na kupovinu stana, tu ti takodje upotrebna dozvola ne pravi problem - vratice PDV bez problema.

U garazi, nazalost, nije bilo bazena ovih dana. Zamislite, bilo je sve u redu posle ovolike kise.
 
Inače koliko sam primetio nije bilo problema sa kišom u garaži zadnjih dana. Mislim da su rešili problem.[/quote je napisao(la):
Na žalost, biće rešen tek onda kad se proširi kapacitet kanalizacione mreže u Bilećkoj. Investitor je grupi stanara odgovorio da se radi na tome. Do tad se uzdamo u izostanak intenzivnih i dugotrajnih pljuskova i u investitorive organizacione sposobnosti da u tim situacijama ima spremne ekipe koje kontrolišu/odgušuju spoljnu mrežu.
Situacija je bolje nego što je bila, ali nije rešen problem. Ovo je slika od pre dva dana, svetlo siva cev kaplje/curi. U pitanju je cev koja odvodi fekalne vide iz zgrade ka spoljnoj mreži.
4b972798510496d2d5f4c6fd5e1040ce.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
klacikur":vcrq4j67 je napisao(la):
Bas kao sto rece NonForumMan - ja sam se uselio u fazu 2 vrlo brzo nakon primopredaje stana. Iako nema jos upotrebne dozvole. Bitno je da objekat prodje tehnicki prijem, posle toga krece primopredaja stanova.
Ako imas mogucnost povracaja PDVa na kupovinu stana, tu ti takodje upotrebna dozvola ne pravi problem - vratice PDV bez problema.

U garazi, nazalost, nije bilo bazena ovih dana. Zamislite, bilo je sve u redu posle ovolike kise.
Komšija, bilo bi dobro da proveriš stvari pre nego što nešto napišeš. Nije bilo bazena, ali nije bilo sve u redu. Mogao si da vidiš najmanje 4 curenja, da si hteo.

Takođe, ne razumem ovo "na žalost, nije bilo bazena ovih dana". Valjda je dobro da ih nema.

A da sam na tvom mestu, pokazao bih i malo više interesovanja po pitanju dobijanja upotrebne dozvole za II fazu.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Bazena nije bilo ali u garaži ima curenja na više mesta... Pojedini zidovi su baš nakvašeni. Pogledajte na šta liče plafoni gde je bilo ili gde još uvek curi. To sve zahteva sanaciju.
Nadam se da rade na tome i ne treba pisati da je sve u redu već je neophodno da nam u garantnom roku saniraju SVAKO curenje i oštećenje pa čak i ako se radi o zajedničkom prostoru.

Inače nov zahtev za upotrebnu predat 10.05.2019.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=623033#p623033:1iyvjl6j je napisao(la):
miodragmiki » Pet Maj 17, 2019 12:25 pm[/url]":1iyvjl6j]Bazena nije bilo ali u garaži ima curenja na više mesta... Pojedini zidovi su baš nakvašeni. Pogledajte na šta liče plafoni gde je bilo ili gde još uvek curi. To sve zahteva sanaciju.
Nadam se da rade na tome i ne treba pisati da je sve u redu već je neophodno da nam u garantnom roku saniraju SVAKO curenje i oštećenje pa čak i ako se radi o zajedničkom prostoru.

Inače nov zahtev za upotrebnu predat 10.05.2019.

Da li znate koji je rok u kome moraju da km odgobote na taj zahtev? I na koji način se može proveriti konačan isbod tog zahteva?
 
Čini mi se da Sekretarijat za urbanizam ne odgovara ni na jedan zahtev u roku od mesec dana, samo preko toga.
Sve može da se prati na portalu CEOP
ceop.apr.gov.rs

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Pre svega, hvala svima na informacijama koje objavljuju ovde, stvarno puno znače u situaciji kada ne postoji transparentnost od strane investitora (što je izgleda postalo pravilo u gradu...) Hteo bih zamoliti ako neko ima zvanični odgovor od investitora o reparacijama koje su rađene na kanalizacionoj mreži da ga objavi ovde, mislim da bi puno značilo svima, i postojećim i budućim kupcima/stanarima.
 
Ne bih objavljivao odgovor ovde jer je deo korespondencije, nije dat u formi saopštenja, ali je suština da se ispostavilo da mreža u Bilećkoj nije adekvatna i da će se najhitnije pristupiti projektovanju, kao i da će investitor finansirati radove. Nisu pominjani rokovi. U međuvremenu oni prate situaciju, angažuju ekipe za odgušenje i sl.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Frode, molim vas da nam date kontakt na koji ste se obratili investitoru pa da se i mi ostali pridružimo i zahtevamo HITNU sanaciju kanalizacije. Pa to je leglo zaraze. I od kud ideja i pravo da grade objekte a da se prethodno ne izgradi odgovarajuća infrastruktura. Ko to dozvoljava?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=623251#p623251:2luxvtb9 je napisao(la):
Veca68 » Sub Maj 18, 2019 6:47 pm[/url]":2luxvtb9]Frode, molim vas da nam date kontakt na koji ste se obratili investitoru pa da se i mi ostali pridružimo i zahtevamo HITNU sanaciju kanalizacije. Pa to je leglo zaraze. I od kud ideja i pravo da grade objekte a da se prethodno ne izgradi odgovarajuća infrastruktura. Ko to dozvoljava?
Dozvoljava vlast željna brzog i lakog bogaćenja. Novcu od taksi je mesto u njihovim džepovima a ne u investicijama u poboljšanje infrastrukture. Zato služe tenderi.
Investitor sve radi u skladu sa važećom regulativom. Adresa za žalbu su upravnik i JKP BVK, možda i opština, grad...
 
Podelite molim Vas utiske kako ce se ponasati sistem kanalizacije i cela infrastruktura posle vecerasnjeg nevremena. Mislim da je ovakva vrsta nevremena dobra referenca..
 
U zgradi na -1 se nalaze trafo stanice. Interesuje me koliko je zračenje iz tih trafoa opasno po zdravlje stanara zgrade. A pošto se trafoi nalaze na strani Bilećke koliko ovo izlivanje kanalizacije može da bude opasno ako struja i voda dođu u kontakt. Da li je sinoć posle onog nevremena bilo izlivanja kanalizacije u garaže?
 
DTS ima veliki broj zgrada... pitanje je za EDB i lokalnu regulativu. Za iskustva obratiti se stanovnicima Belville-a, Stepe itd. itd. Teško da neki novi kompleks ove veličine "vuče struju sa bandere" :D
 
Ja ću sigurno ići i u EDB i BVK da se raspitam o svemu, premda mislim da to nije posao stanara, već da investitor i izvođači svih radova na kompleksu odrade svoj posao odgovorno i kvalitetno. I onda ne bilo problema. Bili bi svi zadovoljni i srećni u novim stanovima, što smo i očekivali. A da li je tako?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=623064#p623064:21czvbiz je napisao(la):
frode » Pet Maj 17, 2019 2:34 pm[/url]":21czvbiz]Čini mi se da Sekretarijat za urbanizam ne odgovara ni na jedan zahtev u roku od mesec dana, samo preko toga.
Sve može da se prati na portalu CEOP
ceop.apr.gov.rs

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Da li sam ja samo smotan i ne mogu da se snađem, ili na ovom sajtu uopšte nije evidentiran njihov zahtev (ako je podnet) za građevinsku dozvolu za treću fazu?
 
Vaske":2i2bmmg6 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=623064#p623064 je napisao(la):
frode » Pet Maj 17, 2019 2:34 pm[/url]":2i2bmmg6]Čini mi se da Sekretarijat za urbanizam ne odgovara ni na jedan zahtev u roku od mesec dana, samo preko toga.
Sve može da se prati na portalu CEOP
ceop.apr.gov.rs

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Da li sam ja samo smotan i ne mogu da se snađem, ili na ovom sajtu uopšte nije evidentiran njihov zahtev (ako je podnet) za građevinsku dozvolu za treću fazu?
Izdavanju građevinske dozvole prethodi izdavanje lokacijskih uslova. Kad dobiju lokacijske uslove, podnose zahtev za dobijanje građevinske dozvole.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625955#p625955:3rclt9yr je napisao(la):
frode » Sre Maj 29, 2019 10:48 pm[/url]":3rclt9yr]
Vaske":3rclt9yr je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=623064#p623064 je napisao(la):
frode » Pet Maj 17, 2019 2:34 pm[/url]":3rclt9yr]Čini mi se da Sekretarijat za urbanizam ne odgovara ni na jedan zahtev u roku od mesec dana, samo preko toga.
Sve može da se prati na portalu CEOP
ceop.apr.gov.rs

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Da li sam ja samo smotan i ne mogu da se snađem, ili na ovom sajtu uopšte nije evidentiran njihov zahtev (ako je podnet) za građevinsku dozvolu za treću fazu?
Izdavanju građevinske dozvole prethodi izdavanje lokacijskih uslova. Kad dobiju lokacijske uslove, podnose zahtev za dobijanje građevinske dozvole.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Dakle oni su izgradili dve, a grade i treću zgradu bez izdatih lokacijskih uslova? E svašta stvarno.
 
Neko je već ovde napisao, nije do njih, do sistema je koji to omogućava.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625983#p625983:3eknwjqx je napisao(la):
frode » 30 May 2019 07:42 am[/url]":3eknwjqx]Neko je već ovde napisao, nije do njih, do sistema je koji to omogućava.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Koristiš korumpirani sistem zarad sticanja profita, kakvu vrstu alibija to može dati nekome!?
 
Od kada je za sticanje profita potreban alibi? :lool:

A koji projekat u modernoj istoriji naše lepe nije lov u mutnom? Da ne razvodnjavamo temu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626099#p626099:23mhj14r je napisao(la):
miodragmiki » 30 May 2019 04:07 pm[/url]":23mhj14r]Od kada je za sticanje profita potreban alibi? :lool:

A koji projekat u modernoj istoriji naše lepe nije lov u mutnom? Da ne razvodnjavamo temu...
Za sticanje profita ti ne treba alibi naravno, ali ukoliko dolaziš kopurcijom do njega onda je pomalo diskutabilno, ne može sistem da bude izgovor, kao i sve je lov u mutnom, zašto da ne i ovaj projekat...
Čak i korupcijom dolazenje do cilja treba da ima neke kodekse, od stranih investitora to očekuju svi koji ne gube nadu da ćemo i mi postati normalna država, ostali su već na aerodromu ili puni razumevanja ...
 
Vrh