Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Могу ја да пробам да отворим, али ја сам оптимиста и не видим за сада велике проблеме, бар не за нашу породицу. Остали на против само пљују по нашем будућем дому, са чиме се ја не слажем. Ал радо ћу водити страну на којој ће бити конструктиван дијалог, и осим критике и похвалу ако за то буде разлога.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Pupsik":3kf7r0la je napisao(la):
Могу ја да пробам да отворим, али ја сам оптимиста и не видим за сада велике проблеме, бар не за нашу породицу. Остали на против само пљују по нашем будућем дому, са чиме се ја не слажем. Ал радо ћу водити страну на којој ће бити конструктиван дијалог, и осим критике и похвалу ако за то буде разлога.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
Mnogo je prednosti i mnogo sitnih mana koje se redavaju u hodu. Za sada najkrupniji PROBLEM je to sto se DRASTICNO odstupa od prvobitnog plana. Oni su u ugovoru jasno stavili da nece biti drasticnog odstupanja. Sta je za njih drasticno odstupanje? Da umesto parka nikne aerodrom?? Ako nije drasticno odstupanje to sto ce umesto zgrada od 7-8 spratova nici 3 kule od po 17 spratova pa ja onda ne znam sta je odstupanje. Mozda mi necemo dobiti spor na sudu jer zivimo u banana drzavi, ali neka znaju buduci kupci sa kakvim renomiranim investitorom posluju. Da znaju da za tili cas moze da im nikne fudbalski teren iznad glave, deponija ili nova Burdz Kalifa na sred parka. Zasto? Zato sto im se moze, kratko i jasno.

Mi smo glupi i naivni bili sto smo verovali ljudima iz prodaje kada su nas uveravali da nece biti nikakvog dodatnog odstupanja od prvobitnog plana jer su nas uveravali da je to RENOMIRANI investitor. Kako sad 17 spratova odjednom? Mogli su i 100 onda da izgrade.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ајде, упадајте у групу па да видимо шта ћемо :) за то отступање од договора се слажем. Морамо то са њима искомуницирати.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Kakav je plan nakon što se upadne u rupu?

Skim se komunicira?
 
bgvozd":2e2izdwy je napisao(la):
Kakav je plan nakon što se upadne u rupu?

Skim se komunicira?
Па међусобно ко минимум, ту групу можемо користити као место за јавну расправу међу нама по битним за нас питањима, а ако нам успе и да привучемо релевантне људе инвеститора и продавца да можемо комуницирати и са њима. Ко има какве информације пишите у групу. Ко има фотографије постављајте.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Radovi na fasadi druge faze, danas slikano. Devetka još 5-6 dana i gotova spolja.
Marketing odeljenju, besplatan predlog za novu kampanju:
"Probudite se u drugačijem kompleksu
(od onog kojeg smo vam prodali)
VK - prvi kondominijum na Voždovcu"
 
frode":rfc71s17 je napisao(la):
Radovi na fasadi druge faze, danas slikano. Devetka još 5-6 dana i gotova spolja.
Marketing odeljenju, besplatan predlog za novu kampanju:
"Probudite se u drugačijem kompleksu
(od onog kojeg smo vam prodali)
VK - prvi kondominijum na Voždovcu"
Frode јесте се прикључили групи на фејсу? Ако јесте, поставите молим Вас слике и мисао коју имате тим поводом и тамо. Ако не, чекамо Вас и тамо, па да видимо заједно шта мисле и остали.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
На жалост, Фејс и ја смо раскинули пре неколико месеци, тако да то неће бити изводљиво...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Баш ми је жао :) можда да направите налог само за групу?
 
Kad smo kod reklamnih parola - ja tek sad videh da su 09.05.2018 na oficijalnu FB grupu postavili sliku deteta koje viri iz kutije uz slogan " SPREMNI SMO ZA PRVE STANARE"...da nije zalosno bilo bi smesno...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Papir trpi sve, to se zna odavno, ali ovo što licencirani urbanisti i arhitekte iz Bureau Cube Partners doo navode u studiji koja prati Nacrt PDRa za parcelu Voždovih kapija je za proučavanje. Sve je ispunjeno u celosti, javni prostor dobija na kvalitetu, postojeća saobraćajna veza kao iz snova, transparentno, moderno... Kud ranije ne zveknusmo te solitere duž Vojvode Stepe, već bi bili lider na Balkanu. A onda jedna od premisa celog nacrta izmišljeni poprečni profil Vojvode Stepe...
76d5af78f83eaee2ca8cc2927c4addea.jpg
d7e786f4297d1537f449751d7161e56c.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Kod ocenjivanja mikrolokacije, stvari stoje još bolje, 110 od mogućih 130 bodova. Parkiranje 10/10. A planiraju 30ak parking mesta na otvorenom na Vojvode Stepe. A zbog pristupa internoj saobraćajnici i brojnim boksovima za kontejnere broj mesta u OKeršovanija, Bilećkoj i GenRašića biće jedno 25% manji nego što je danas. A sva ta parking mesta i danas servisiraju ljude koji žive u tom kraju ili rade u VStepe. Nisam našao u studiji (ne tvrdim da nema) da se navodi da se za podzemnu garažu planira neki broj mesta pod naplatom koje bi Pera Perić mogao da koristi ukoliko poželi da poseti neki od stotine kvadrata planiranog poslovnog prostora. Pakao u najavi.
0acffb494e4c5c752f296c7d39c67b9b.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ilustracije radi, u Bilećkoj od ugla sa OK pa do sadašnje granice prve i druge faze, od nekadašnjih 11-12 parking mesta danas u najboljem slučaju postoji 6, i to ako se dva nacrtaju na sam ulaz u internu saobraćajnicu VK.
2d69468014fb90a6fa2767105481ce11.jpg
477bec1f6e742d865020c3e583460c5f.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Neće imati gde igla da padne. Ali to na slikama je nešto što je problematika iz ugla, da ne kažem ćoška, samo I faze.
Kako će sve funkcionisati kada se ceo kompleks izgradi?
I to sa 300 stanova više od prvobitnog projekta.
Koliko je širok postojeći (za sada jedini) pešački ulaz u kompleks iz Otokara Keršovanija? Npr. tri puta uži od ulaza u Central Garden iz Knez Danilove. Uštedelo se na širini prolaza ali dobilo na površini lokala.
Po projektu postojaće samo tri pešačka ulaza u kompleks i dva ulaza u garaže na 1000 stanova. Malo i za 700 prvobitno projektovanih.
Ako je nešto najurgentnije da se menja u zamisli projektanata, to je pitanje komunikacija i prilaza - ulaza i izlaza iz kompleksa za pešake i automobile
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561905#p561905:2iqoiswr je napisao(la):
frode » Pet Avg 24, 2018 11:33 pm[/url]":2iqoiswr]Papir trpi sve, to se zna odavno, ali ovo što licencirani urbanisti i arhitekte iz Bureau Cube Partners doo navode u studiji koja prati Nacrt PDRa za parcelu Voždovih kapija je za proučavanje. Sve je ispunjeno u celosti, javni prostor dobija na kvalitetu, postojeća saobraćajna veza kao iz snova, transparentno, moderno... Kud ranije ne zveknusmo te solitere duž Vojvode Stepe, već bi bili lider na Balkanu. A onda jedna od premisa celog nacrta izmišljeni poprečni profil Vojvode Stepe...
76d5af78f83eaee2ca8cc2927c4addea.jpg
d7e786f4297d1537f449751d7161e56c.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Ja se izvinjavam, mozda gresim, ali od kad mi u V.Stepe imamo po dve trake u oba smera ne racunajuci sine, kao na prikazanoj slici saobracajnice?
I ove sporedne ulice, ni jedna ulica nema dve trake. Jedva jednom da se provuces :roll:
Mozda sam ja pogresno protumacila ovaj graficki prikaz... Jel zna neko malo vise o ovome?
 
To je verovatno prema nekom vec usvojenom planu grada za te ulice.
Investitor se uklapa u buducnost, pa prema tome radi svoje planove.
To sto svi znamo da Vojvode Stepe ovako nece izgledati ni za 30 godina, to je sasvim nebitna stvar.
Kod nas infrastruktura mnogo kasni za potrebama. A planovi se usvoje da bi se investitorima izaslo u susret da na osnovu njih maksimalno iskoriste placeve.
 
Kod nas se na imfrastrukturi radi kada više uopšte ne može da zadovolji postojeće potrebe.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Da li neko ima informaciju kad ce biti upotrebna dozvola za 1 fazu. Tehnicki prijem je bio pocetkom Maja, evo nas u Septembru za par dana a od investitora i prodaje jos uvek nema nikakve konkretne informacije, osim da ne pokusavamo da se uknjizimo da ne bi zbunjivali katastar...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Dobro pitanje.

Koliko znam, problem je u trafostanici.
Navodno, umesto EDB da juri za papire ovoj trafostanici, to je prebaceno investitoru? Zato se Jos zgrada pa i njeni zasebni delovi nisu uknjizili od strane investitora?

Sto se mene tice, smatracu da je moja investicija sigurna tek kad se upišem u KN na svoje ime!
 
Prakticno pitanje za vlasnike stanova pocetne faze VK koji su skorije isli u EDB da prijave strujni priključak - pre mesecak dana LIFTOVI NISU IMALI UPOTREBNU DOZVOLU, da li se nesto izmenilo u medjuvremenu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562721#p562721:2ejx8w9d je napisao(la):
Ulixes » Tue Aug 28, 2018 7:56 am[/url]":2ejx8w9d]

Koliko znam, problem je u trafostanici.
Navodno, umesto EDB da juri za papire ovoj trafostanici, to je prebaceno investitoru? Zato se Jos zgrada pa i njeni zasebni delovi nisu uknjizili od strane investitora?

Sto se mene tice, smatracu da je moja investicija sigurna tek kad se upišem u KN na svoje ime!

Koliko ja znam EDB svuda pusti investitora da ovo juri za njega, tako da tu nema šta novo u odnosu na druge projekte. Tako da bolje da oni to pojure, EBD neće sigurno. EDB samo čeka da mu se preda sve kada je već gotovo.
 
Pocetne ideje (da ne kazem ideje koje su nudjene prilikom prodaje):
- Kondominijum sa 60a dvorista;
- 700 stanova;
- Gotovo 4 godine od pocetka gradnje;
- Sve u ugovoru moze da se diskutuje i izmeni.

Trenutno stanje:
- Kroz ugovor ne zele da garantuju da ce krajnji izgled kompleksa biti kondominijum;
- Vezano za stavku iznad - ne zna se tacan broj stanova, niti se ista vezano za kompleks garantuje kroz ugovor;
- Kroz ugovor ne zele da garantuju da ce kompleks biti zavrsen cak i za duplo duzi rok;
- U ugovoru ustvari ne postoji mesta za izmene;
- Za kupca postoji malo prostora da raskine ugovor, cak iako je greska investitora. Na prvi pogled deluje da je i kupac lepo ogradjen ugovorom, ali u praksi to nije slucaj. Koliko mi je poznato, kupci u prvoj fazi cak i tri meseca posle roka nemaju pravo na penale, jer u ugovoru stoji da se penali samo placaju ako zgrada ne prodje tehnicki prijem, a prosla je. Ali stanara ipak nema...

Naravno, sve je subjektivno. Izneo sam stvari koje su meni najvise zasmetale.
 
Znači 700 stanova je bilo od početka. Ja sam u jednom trenutku pitao koliko ima stanova u svakom ulazu jer mi je delovalo po poštanskim sandučićima da ima dosta, barem 50, a mislio sam da će biti manje.

Vezano za tehnički prijem, treba videti sa nekim ko se bavi konkretnom oblašću prava šta može da koči useljenje. Ali ako ste potpisali ugovor koji plaćate, a nemate konkretan datum useljenja preciziran, verujem da je to čak nedozvoljeno.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Vrh