Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Stiže razglednica sa javnog uvida u novi PDR za Voždove kapije. Tri solitera od po 17 spratova, zgrade 6 i 12 po 10 spratova i zgrada 11 sa 10 mogućih a prema ovim provizornim renderima 8 spratova kao i zgrade 7, 8 i 10.

Definicija pojma "investitorski urbanizam".
f3d9b0e7c751ad43aedcb98566ed7555.jpg
95fa614a6662db95153f67a304dae246.jpg
54e65d555197c8349c4ea8732bc58e7e.jpg
3aef17f35bb39be084879e52d9ea994c.jpg
94d1ed145653ad87c162b3632b01bb30.jpg
7731bbc261acb2342466782d1a4832b3.jpg
9748a53f3731eea2ca3186931f3dde16.jpg
2a4d3c8f28ac44727e023a186734d075.jpg
fb849b092c7218476a438f54f2797546.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Nema trećeg ulaza u podzemnu garažu na tim provizornim renderima? Ima više ulaza na interne saobraćajnice ali samo dva u garažu, po jedan iz G.Rašića i O.Keršovanija, ali ne i iz Vojvode Stepe?

Biće gužve na ulazima / izlazima iz garaža.

Od privatnog parka odnosno dvorišta ostade samo mesto za prolazak velikog broja stanara do svojih ulaza, uz poneko igralište za decu. Komoditeta u smislu uživanja u hladu drveća, opuštene šetnje i slično teško da će biti zbog prenaseljenosti.

O estetici novog rešenja se može diskutovati, moglo bi se na prvi pogled reći i da simpatično izgleda. Problem je gustina naseljenosti i drugačija priča koja je pričana na početku balade
 
Po ovoj poslednjoj slici rekla bih da su sve zgrade iste visine a da su soliteri skoro duplo veci od ostalih zgrada, sto znaci oko 15 spratova, da li je negde u dokumentaciji navedeno da ce soliteri biti visoki 17 spratova?
 
bgvozd":3vb18s3e je napisao(la):
Nema trećeg ulaza u podzemnu garažu na tim provizornim renderima? Ima više ulaza na interne saobraćajnice ali samo dva u garažu, po jedan iz G.Rašića i O.Keršovanija, ali ne i iz Vojvode Stepe?

Taj pristup internoj saobraćajnici iz VStepe je kontradiktoran. Na nekoliko mesta u nacrtu PDRa se izričito navodi da neće biti veze sa VStepe, a na jednom piše da postoji mogućnost povezivanja IS sa VStepe. Na ovoj poslednoj slici postoji veza sa VStepe.


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Litota":2jcycxz1 je napisao(la):
Po ovoj poslednjoj slici rekla bih da su sve zgrade iste visine a da su soliteri skoro duplo veci od ostalih zgrada, sto znaci oko 15 spratova, da li je negde u dokumentaciji navedeno da ce soliteri biti visoki 17 spratova?
Navedeno je da su P+B(baza)+14+PS, a za bazu piše da je dvospratna, znači P+17.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Odradile Komunjare to mnogo lepše pre 48 godina. Samo nisu planirali najezdi klima uređaja, zastakljenih (e da su bar zastakljene!) terasa i PVC prozora.

(Preuzimam sa SkyscarperCity)

dng7tf.jpg


110amp0.jpg
 
Dragi forumaši, buduće komšije i svi oni koji učestvuju u ovoj raspravi,
Kao kupac stana u kompleksu VK, mogu samo da izrazim moje OGROMNO RAZOČARENJE u ovog investitora i generalno u ceo ovaj projekat.
Želim da se zahvalim korisniku Frode, koji je postavio gore priložene fotografije, izmenjenog projekta VK i otvorio oči svima nama izmanipulisanim kupcima, ali i svim potencijalnim kupcima u ovom, kako sam na početku mislio "idealnog projekta".
Ja i moja porodica smo imali krajnje poverenje u ovog investitora i firmu koja vrši prodaju stanova, i osećali smo sigurnost jer se radilo o "renomiranom" i do sada dobro poznatom investitoru. Međutim, ispalo je da smo mi, kao i svi dosadašnji kupci iz prve i druge faze izmanipulisani i sve to zbog dodatnog profita pomenutog "renomiranog" investitora.

Izgleda su sve nas kupce u prvoj i drugoj fazi namerno i svesno izmanipulisali o izgledu kompleksa, odnosno o visini zgrada, veličini dvorišta i broju stanova koji je planiran da se izgradi. Sve se to odjednom promenilo, kada su prodali gotovo sve stanove iz pomenutih faza. Sad smo svi mi ispali ovce i kolateralna smo šteta, radi njihovog dodatnog profita.
Kako da prihvatimo činjenicu i da pređemo preko toga, da ćemo sa naše terase gledati oblakodere od po 15,16 ili 17 spratova, umesto prvobitno planiranih i nama predstavljenih 7 spratova. Pritom dodajem da su nas uveravali, da neće biti značajne promene projekta, jer smo izabrali stan koji je dvorišno orijentisan i to nam je bilo jako bitno.
Kako da svi zajedno prihvatimo činjenicu da će naše zajedničko dvorište, koje je trebalo biti raj za sve nas i našu decu, biti manje za skoro 20%, od prvobitno pokazanog i prikazanog plana, uz koje smo i kupili naše stanove.
Kako da prihvatimo činjenicu da će to isto, sad po novom projektu smanjeno dvorište umesto prvobitno planiranih 700, deliti blizu 1000 porodica.
Kako da prihvatimo činjenicu da nećemo imati gde da parkiramo naša vozila, a da ne razmišljamo o vozilima naših porodica, prijatelja, koji će nas posećivati. Prema prvobitnom planu nedostajalo je dosta parking mesta, sad će nedostajati još dodatno za tih 250-300 stanova koje planiraju da grade.
Kako da prihvatimo činjenicu da su se tek postavljeni parketi u većini stanova iz prve faze podigli, rasušili, puni su čvorova. Ljudi koji su stručni, tvrde da je ugrađivana zadnja klasa parketa.
Dragi moji, puno je još pitanja, kako i zašto i šta nas još čeka. A mi umesto da uživamo u našim novim, (trebalo bi da bude idiličnim domovima i dvorištu), koje smo papreno i debelo krvavim znojem platili ili ko zna do kad još plaćamo, mi iz dana u dan doživljavamo nova razočarenja i poniženja za naš novac.
Izvinite na dugom tekstu i na izlivu emocija, ali nadam se da razumete naš očaj. Ne želim nikom da naudim, niti da ga odgovorim od kupovine stana u ovom kompleksu, ali sam želeo da potencijalnim kupcima sledećih faza skrenem pažnju, da otvore troje očiju i da dobro obrate pažnju na sve,jer da smo znali, šta će nas sve zadesiti, dobro bi razmislili, da li bi baš ovde kupili stan.

Veliki pozdrav za sve i srećno!
 
Ah, u ovom minimarketu sam godinamaa kupovao... Pamtim tu radnju kao jednu od najmodernijih malih radnji na Voždovcu osamdesetih... Hvala na podsećanju.
c18f7ab8f1d5d2b89d66679b74464609.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Dragi forumasi,jedna je istina ,a to je da je sve u Srbiji ovako.Cim potpises ugovor za njih si broj,a ne cenjeni klijent.Sad je sve proces, i igraju na tu kartu da ce ipak vecina odustati od "progona".Zao mi je komsije sto smo svi zamisljali idilu,a dobili bojazan sta ce to sve biti.Ne kupuje se stan na godinu dana da bi se ovako ponasali u "renomiranim" kucama. :gobb:
 
Kada završe svi investitori sa ovakvim izgradnjama, Novi Beograd, koji inače ne volim, će biti najlepši deo grada.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
U Srbiji je pravilo sa bilo cim: "Nadaj se najboljem, ocekuj najgore".
Ne mozete u Srbiji imati bilo kakva velika ocekivanja sa bilo cim. Mi smo zemlja koja nema uredjen pravni sistem, a ne bilo sta drugo.

Pravno gledano, tu ne moze nista da se uradi jer se gradnja radi fazno, svi imaju ugovore iskljucivo za stanove shodno gradjevinskoj dozvoli. Oni su sve iz ugovora ispostovali, dobice uredne upotrebne dozvole i vi stanove koje ste kupili i to je to.

Ono sto treba pokusati je da se ujedinite oko nekih stvari i da dobro proverite kakve su im namere. Video sam da je gradjevinska dozvola na firmu NOVI DOM RED, i vi ste sa tom firmom potpisali ugovor. Sada se kao projekat pominje ime NOVI DOM RED TOWER. Ne znam da li se do sada koristila rec TOWER uopste. Da li ce ici na pravne zackoljice sa osnivanjem neke nove firme za nastavak projekta ili je to samo novo ime projekta.

Na vrhu visokog objekta V planiraju se "antene".

Ima tu mnogo sitnih detalja koji ce nekom manje, nekom vise smetati. Samo se ne vredi nervirati. Pogledajte stanare Stepe, recimo slicna borba. Neki su jako zadovoljni i zive, neki i dalje vode neku vecnu bitku, a dobar deo je prodao stanove i otisao dalje.
Znam sam koliko sam pogubio zivaca oko nekih stvari, nije vredelo. Tako i vi, odlucite u kom cete pravcu da idete. Ako ostajete u igri, udruzite se i sto vise posmatrajte sta se desava i delujte zajedno.
 
Pravno gledano, još uvek smo na nivou privatne države iz doba Kneza Miloša.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Jel zna neko koliko dobiju vise kvadrata sa ovim novim izgledom?
Po ovom novom projektu ne izgleda mi da dobijaju nesto mnogo kvadrata a uporpastice ceo kompleks :(
 
Da li postoji mogucnost da mi nesto uradimo, kako bi smo sprecili ovu gradnju?
Kada smo mi kupovali stanove, kompleks nije bio ni nalik ovome. Da je ovako izgledao, sa ovako malim dvoristem, kupovina ne bi usla u razmatranje, u mom slucaju.
 
Jedino da se protestuje kao sto su radili ovi u Stepi. Ne vidim drugi nacin. Mozete da tvrdite da ste namerno dovedeni u zabunu sto se tice izgleda i funkcionalnosti projekta.
 
Iskreno ni ja ne bih razmatrao kupovinu stana kada bih znao da ce kompleks ovako izgledati. Ne bi mi palo na pamet da kupim ovde stan sa takvim solitercinama i tolicnim parkicem na toliki broj stanova. Stvarno njihov bezobrazluk prevazilazi sve moguce granice

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ne bih ni pogledao stanove u VK, da sam znao da će kompleks ovako izgledati. Toliko hvaljen projekat sa svih strana, da bismo na kraju dobili ogromnu obmanu i gorak ukus u ustima posle svega. Toliko je razočarenje, da se debelo premišljam da li se uopšte useliti ili odmah staviti na oglase za prodaju...
 
Ako ce kvadrat toliko skociti ja iskreno i razmisljam da ga stavim na oglas pa ako se neko "upeca" bice super. Mada ko je lud sad da kupi stan kad zna sta ga ceka. Mi smo bili glupi pa poverovali "RENOMIRANOM" investitoru. To onda znaci da oni sad od parka mogu da naprave deponiju za odlaganje smeca i kao to je to. Nemamo pravo da se bunimo

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da su mene tako prevarili, ja bi legao na šine u V Stepe.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Nije sve bas lose

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559911#p559911:32d1y0ta je napisao(la):
ChungaLunga » Pet Avg 17, 2018 2:38 pm[/url]":32d1y0ta]Ako ce kvadrat toliko skociti ja iskreno i razmisljam da ga stavim na oglas pa ako se neko "upeca" bice super. Mada ko je lud sad da kupi stan kad zna sta ga ceka. Mi smo bili glupi pa poverovali "RENOMIRANOM" investitoru. To onda znaci da oni sad od parka mogu da naprave deponiju za odlaganje smeca i kao to je to. Nemamo pravo da se bunimo

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Barem su se neke stvari iskristalisale, pa ako mi ništa ne uspemo da dobijemo, neka bude lekcija nekim narednih kupcima, da ne padaju na šarene laže i raznorazna obećanja....
 
dejjan":22j3szi6 je napisao(la):
Da su mene tako prevarili, ja bi legao na šine u V Stepe.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Ti lezi na sine a oni ce da nastave gradnju koja nema veze sa sinama. Isto da si rekao da ces da se protivis izgradnji autoputa Obrenovac-Ljig i legnes na stepeniste svoje kuce. Mislis da se investitor zabrinuo sta mi pisemo ovde? Evo sav se potresao, nece moci da spava. On ce profitirati, mi cemo ispasti magarci i to je to. Mi cemo ziveti tu gde smo kupili, ti ces i dalje trolovati (da li sto nemas pare ista da kupis ili si "covek" nekog drugog investitora nebitno je) i sve ce nekako proci

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vrh