Šta je novo?

Višnjička ulica

To je sve jer su trenutno uključeni svi semafori. Pre pola sata sam prošao.
 
Kolona od Ruzveltove do Višnjičke. Bogoslovija začepila. Dragoslava Srejovića i Marijane Gregoran isto. Pančevac stoji, teško se isključiti desno zbog radova u BDS, levo zbog Višnjičke.
Valja se prisetiti šta nam je obećao štap-kanap dr.Gradonačelnik:

Opera Snapshot_2023-06-02_214730_n1info.rs.png
 
Inace, krenulo je zavrsno asfaltiranje trake ka gradu. Nadam se da ce za vikend to da zavrse i da ce konacno od sl nedelje bar u tom smeru da se smanje guzve.
 
Nit' raspust, nit' Šapić, jednostavno, otvaranjem druge trake je protočnost povećana za 100%, tj. vraćena u vreme pre radova.
Trenutno veći problem se nalazi u BDS. Višnjička, generalno, nikad nije bila problem, gužvu je uvek pravio semafor kod bele kuće.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Naravno da je to razlog, ali ima i do raspusta, npr nema parkiranja kod skole u p. Lumumbe, odakle se mnogi ukljucuju dalje u visnjicku. A sto se Sapica tice, sala.. Videcemo kad zavrse sve radove da li i koliko ima efekta. Desna traka bds smer ka karaburmi je raspad, rupa do rupe.
 
Сликано јутрос око 9.30 h, проходност ка граду са само 2 траке од Војводе Мицка до Вука Врчевића одлична. У супротном смеру проходна само 1 трака – колапс.

У Булевару деспота Стефана, чим се сиђе са Панчевачког моста, сужење због укопавања ЕМС кабла – колона чак до иза скретања за Котеж, као и према Панчеву; на Богословији колапс такође. Ови су таленти за загорчавање живота :(







 
Kada prošire ulice kod bele kuće,Mije Kovačevića i Dragoslava Srejovića,kako misle da funkcioniše kružni tok u špicu?
 
barem ima radnika .Ja kada sam prolazio u petak nije bilo nikog.

Danas sam bio pešaka do centra, malo pešaćenja je zdravo umesto da se tiskam u gužvama.
 
Kada prošire ulice kod bele kuće,Mije Kovačevića i Dragoslava Srejovića,kako misle da funkcioniše kružni tok u špicu?
Kao što i sad funkcioniše, proširenje ulica neće dovesti do novih korisnika istih, već će samo biti brže moguće doći do kružnog toka. Po mom mišljenju, Višnjička nikad nije bila problem, problem je oduvek bio semafor na raskrsnici Mije Kovačevića i BDS-a. Taj semafor i Dragoslava Srejovića koja je morala prva da se proširi...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pocelo asfaltiranje deonice od Tri Bika do V. Micka. Ono sto mene buni je sto je za asfaltiranje pripremljeno oko 80% nove trake, dok nekih 30ak metara od semafora kod Tri bika ka Visnjici, nisu ni pipnuli prethodnih dana. Niti je iskopan deo ostrva, niti se priprema za novu traku. Deluje mi nerealno da ce u tom delu ostati na 2 trake, ali zasto taj deo nisu ni poceli da rade, a ostatak vec asfaltiraju, nikako mi nije jasno.
 
Video sam i ja to. Neće sigurno ostaviti 2 trake u tom delu ali definitivno postoji razlog zašto su za sada taj deo preskočili, verovatno treba nešto dodatno da se odradi.
 
Ja bih rekao da je tu stao onaj energetski kabl, te sa se čeka da se odradi kabl, pa će onda širiti taj deo.

Uzgred, horizontalna signalizacija u Višnjičkoj je nakon širenja katastrofalna. Na nekim mestima trake nisu iscrtane u punoj dužini, na nekim mestima su ostale oznake ranijih traka, dok kod Biga imamo jezivo opasnu situaciju, gde se ni jedna traka ispred Biga ne gađa sa trakom nakon raskrsnice sa Diljskom, i gde se praktično sa 3, prelazi na 4 trake, a linija vodilja u samoj raskrsnici uopšte nema.

Evo sa Twittera, o čemu pričam:
 
Kao što i sad funkcioniše, proširenje ulica neće dovesti do novih korisnika istih, već će samo biti brže moguće doći do kružnog toka. Po mom mišljenju, Višnjička nikad nije bila problem, problem je oduvek bio semafor na raskrsnici Mije Kovačevića i BDS-a. Taj semafor i Dragoslava Srejovića koja je morala prva da se proširi...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
U tome je i jeste problem, kada svi dodju brzo do kružnog toka,a on nije u stanju da prihvati sva ta vozila.
Nije morala D.Srejovića, prva da se radi,jer nisu napravili alternativu.
Sada moraju, konačno da rekonstruišu Mirijevski bulevar,da dobije 4 trake,koliko ih sada ima,samo sto su dve pod parkiranim automobilima.
Kada to urade,onda mogu komplet da zatvore D.Srejovića, i da imamo 4 trake od Mirijeva do Banije,pa da tek onda proširuju ulicu.
 
Tako se nadam da si u pravu, Mirijevski je u katastrofalnom stanju, a ako uspeju da uklone parkirana vozila, onda cu im oprostiti Dragoslava Srejovica...
 
Vrh