Šta je novo?

Vanredno zatvaranje ulica zbog snimanja, manifestacija, protesta i sličnog

Nisu imali 5 minuta da pročitaju kolektivni ugovor kad je trebalo, a sad imaju nekoliko sati da blokiraju Beograd zbog nečega što su sami potpisali.
I mi kao treba da budemo solidarni sa njima dok traže povlašćen položaj u odnosu na sve ostale radnike u Srbiji?
 
Ma ok, msm samo udrite. Sledeći put kada se na nekoj drugoj temi povede rasprava na relaciji unutrašnjost vs. Beograd, ja ću samo da tagujem i preusmeravam zainteresovane naovamo. Šta i ja da traćim vreme....
 
Poslednja izmena:
Ja se maksimalno solidarišem sa njima, ali ne mogu, a da ne zaključim, da se na pogrešan način protestuje.

I ne mogu da pređem preko toga, zato što će sutra oni za Valjevsku Gračanicu blokirati autoput, prekosutra će blokirati besposličari, jer je u njihovom vračarskom kafiću poskupela kafa, onda će za vikend protestovati GSP vozači...

Zasedneš lepo ispred Vlade/Ministarstva i čekaš da te prime. Pa tek ako to ne urodi plodom, onda radikalno blokiraš autoput.
 
Srbi međusobno solidarni, kao i uvek.

Samo nemojte posle da se čudite kada se jave razni iz unutrašnjosti i pišu zašto ne vole Beograd i Beograđane, pa kao jedan od razloga navedu i ovo.
A dosta tih Beograđana su došli upravo iz te unutrašnjosti.

Ja se maksimalno solidarišem sa njima, ali ne mogu, a da ne zaključim, da se na pogrešan način protestuje.

I ne mogu da pređem preko toga, zato što će sutra oni za Valjevsku Gračanicu blokirati autoput, prekosutra će blokirati besposličari, jer je u njihovom vračarskom kafiću poskupela kafa, onda će za vikend protestovati GSP vozači...

Zasedneš lepo ispred Vlade/Ministarstva i čekaš da te prime. Pa tek ako to ne urodi plodom, onda radikalno blokiraš autoput.
Radnike iz Fijata je primila premijerka i lično razgovarala sa njima. ;)
 
Ma ok, msm samo udrite. Sledeći put kada se na nekoj drugoj temi povede rasprava na relaciji unutrašnjost vs. Beograd, ja ću samo da tagujem i preusmeravam zainteresovane naovamo. Šta i ja da traćim vreme....
Dovoljno je samo pogledati koliko smo solidarni (saosećajni) prema drugim delovima grada gde se događa "investitorski lobi".
 
Selo gori, a baba se ceslja.

Treba i ispred Vlade i Gazela i jos deset mesta da budu blokirani svaki dan. Nek ih i 90 posto bez razloga protestuje, situacija u zemlji je takva da mora da gori.
Šta sad treba svaka grupica da izađe da blokira autoput kad god im se nešto ne sviđa?
Da, da i apsolutno da!
Ko god je protestovao do sada je i dobio od države ono što je tražio.
Vlast je izuzetno slaba i osetljiva na te stvari, pa su ljudi rešili da iskoriste priliku.
Pa super, odlicno, ajmo svi!
 
@Zezeljko @astrodule (pišem vama jer em što vas cenim, em što znam da ste razumni i da se razumemo u mnogo toga)
Suštinski, vi jeste u pravu. I ja mogu da se složim s vama u nekim stvarima, ali ne mogu da lično da kritikujem ovakve proteste. Dakle, mogu da budem na neutrali, ali ne mogu da stanem na stranu koja je protiv njih. Iz tri razloga.

Prvo, zato što sam i sam bio na blokadama krajem prošle godine. Tako da stavljajući sad na stranu ko je u pravu ko nije, ko se za šta bori, ne bi bilo u redu da ja koji sam učestvovao u tome - jer nije postojao drugi način da se vlast dovede u red - danas kritikujem ove ljude koji rade isto to jer ovaj put ni oni više nemaju drugog izbora.

Drugo, zato što sam još odavno umoran od prepucavanja u Srba na relaciji Beograd vs. Unutrašnjost. Tako da opet, stavimo na stranu ko je u pravu - zašto ne iskoristiti ovo da se pokaže ljudima iz Kragujevca (i ostatka unutrašnjosti) da nisu svi Beograđani sebični snobovi koje baš briga za sve izvan svog kraja? Razmislite samo kako ti ljudi iz drugih gradova, a posebno iz manjih mesta, vide Beograđane. ''Aha, Beograđanima ne smeta kada im delegacije ili recimo parade za 20. oktobar blokiraju grad, a smetaju im naši radnici?'' Ili ''a šta, ne smetaju vam prajdovi, a smetaju vam ovi naši?'' Šta mislite, kakvu onda poruku to šalje tim ljudima i kako će tek onda biti odnosi Beograda i unutrašnjosti na dalje ako budemo svaki takav protest tako dočekivali? I zaista, jel normalno da nam ne smetaju prajdovi (kojih nekad bez osnova bude i dva godišnje), razna snimanja, delegacije i druge papazjanije, a ne možemo da istrpimo jedan radnički protest jednom godišnje?

I treće, možda najbitnije - ja ne mogu da se složim sa bilo kime u Srbiji ko neki miran narodni, radnički ili aktivistički protest odmah dočekuje na nož. Razumem da postoje ljudi koji ne žele da se bore za bilo šta. Ok, njihovo pravo, ako vole da budu robovi i sluge. Ali ne mogu da razumem kada u jednoj takvoj Srbiji, zemlji punoj podanika i beskičmenjaka, neko odluči da ispravi kičmu i bori se za sebe i/ili za opšti boljitak, a ljudi to brže bolje dočekaju da satru, ako već neće da podrže.

Da mi živimo u zemlji gde se svakog dana protestuje u velikim masama, gde se stalno politički rivali nadmeću i dodvoravaju, gde svako ima pravo da kaže šta misli i gde svako ima pristup medijskom prostoru... pa da razumem da neko kaže ''vidi ove, nisu im dovoljne sve slobode izražavanja i političke opcije nego mi još sami da sprovode pravdu!'' Ali ljudi... Ovo je Srbija. Zemlja gde do skora opozicija nije ni postojala. Gde vlada hegemonija nad mišljenjem i politikom. Gde jedna grupa otpada drži 90% medijskog prostora. Gde se za svako dizanje glasa šalju batinaši, botine, provokatori ili murija... I kada u jednoj takvoj zemlji, se s vremena na vreme pojave ljudi koji su spremni da stanu protiv toga... ako već neko ne želi da ih podrži, da li baš mora odmah da ih kritikuje i umanjuje ih?


Mislim dajte bre ljudi, u Briselu i Belgiji su trenutno masovni protesti i štrajkovi širom zemlje. Bune se ljudi što im domaći i svetski hohštapleri uništavaju živote, obezvrednjuju rad, dižu cene, profitiraju i maste se na njima, a za sve probleme krive njih same. Ali Belgijanci ne daju na sebe. Kad im je dosta, oni to i viknu.

A šta se u Srbiji dešava? Svinja na čelu EPSa uništi energetski sistem i sada nam na zimu prete restrikcije i dugovi od uvoza struje usred krize. Na već povećane cene svega spremaju se i poskupljenja struje, da se otplate brljotine partijskog otpada. Čitaj - narod plaća partijske svinjarije. Uslovi života kao Turska, a cene nekretnina kao Austrija, a uskoro će sa njima i toliki porezi (državi odgovara što jača cena m2). Karteli divljaju li divljaju, i rokaju cenčuge za sve, od kafe, preko kompa do automobila. Uvoze se tuđini da Srbima otimaju poslove. Kinezi miniraju planine ljudima iznad zgrada. Rusi ucenjuju sa gasom. Lokalni šerifi i poglavice bambusaju žene i ćerke, a muškarce porobljavaju i pretvaraju u SNS janjičare koji posle idu u Šabac da mlate mirne protestante. Medijski mrak i dalje vlada. Jednoumlje i dalje vlada. Partokratija i dalje steže. Murija, Udbaleri i partijski vojnici i dalje zastrašuju i privode. Izbori se i dalje kradu ili se šteluju uz pomoć zapadnjačkih sila i sponzora kojima SNS još uvek više odgovara nego što im smeta.

I onda se u svemu tome, u svom tom brlogu, jadu i čemeru, par puta godišnje dese neki iskreni protesti očajnika sa kičmom, kojima prekipi za nešto i odluče da, ako već drugi neće ili nemaju herca, oni će da izađu na crtu domaćim poglavicama i stranim robovlasnicima... i prvi komentar nekih Srba na to bude ''e majku im njihovu, pa baš su sad morali da blokiraju...'' :rolleyes:

Pa ne znam šta da kažem na to. Onda crknimo jbg... Ako nismo u stanju da vidimo dalje i šire od toga, onda crknimo, nestanimo.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da su toliki silni protesti ispred Vlade ono mesto vec napravili potpuno nebitnim i da vise niko ne obraca paznju na to. Pa svaki dan tamo neko nesto protestuje.

A Gazela se blokira i evo, i ovde sad pricamo o tome.

I kao da je neka razlika, i tamo bi blokirali Nemanjinu i Kneza Milosa pa bi ljudi koji tuda prolaze kukali. Ima i ovde alternativa - drugi mostovi, kao sto i tamo ima.

A price da se blokiraju ulazi i izlazi u Vladu su smesne. Sto posto mogu da izadju iz takve zgrade na milion nacina.



Meni je bas cale busom danas isao busom i seo na 85 umesto 88 i gotova prica, nije zucnuo jednu stvar protiv iako mu ovako malo duze.
Nije podrzao, nije im nosio sendvice, ali nije ni progovarao. A kapiram da ima duplo vise godina od vecine ovde. Tako da... mozemo bar da ne prigovaramo.
 
Оваквих случајева када су људи остали изневерени и без посла има доста и по целој Србији, али они немају ту могућност као радници из ФИАТ-а да буду виђени као потенцијална претња по рејтинг владајуће касте. Наиме у питању је четврти град по величини у Србији (и његово шире окружење) и ако не рачунамо Београд највећи град у Шумадији централном српском подручју где рејтинг СНС-а сасвив солидно стоји. Потез Фијата (заправо Стелантис групе) прети да еконмски угрози цело ово подручје, а сетимо се само колико се користио у предизборним фарсама као симбол развоја целог краја.
И зато подржавам протестанте (мада уз извесне резерве) и ако ће евентуални њихов успех можеда додатно отежати сигуацију осталим у сличној ситуацију који немају ту срећу да раде у великој фирми са утицајним синдикатом. И зато што су сами (владајући) закували ову чорбу, што је све било под велом тајне, нетраспарентно и што поред силних субвенција сада не знамо да ли је ФИАТ прекршио неки договор или је све ово остављено као могућност.
Шта год да ураде најгоре решење је да се годинама из буџета плаћа плата делу радника који нису нашли други посао ради куповања социјалног мира као што је и било пре продаје.
И још нешто. Јучерашњем хаосу је увелико допринела полиција која је допустила да се блокира моста а није регулисала саобраћај бликирањем претходне раскрснице и асистенцијом да возилима која су била блокирана некако помогне да се врате. Могуће да је ту било намере како би се изазвако сукоб или барем нетрпљивост возача према протестанима, али мач је то са две оштрице, незадовољство може лако да оде на другу страну.
 
Потез Фијата (заправо Стелантис групе) прети да еконмски угрози цело ово подручје, а сетимо се само колико се користио у предизборним фарсама као симбол развоја целог краја.
Не прети, то је индустријски најразвијенији град/округ у Србији. Па нећемо опет исфорсиране и нетачне приче о Крагујевцу као "долини глади" и сличне будалаштине из времена опозиционарења против Слобе?
 
Ne znam, nemam podatke, ali na oko izgleda prljavo, zapusteno i propalo.
 
Onda nek srede malo da izgledaju bar kao gradovi u okolini.
 

Измењен режим саобраћаја због снимања серије „Тунел”


Град Београд, Телеком Србије и продуцентска кућа „Зилион” реализоваће у наредном периоду снимање криминалистичке серије „Тунел”, те ће за потребе снимања доћи до потпуне обуставе саобраћаја, саопштено је Беоком сервиса.

До потпуне обуставе саобраћаја доћи ће у крајњој десној саобраћајној траци у Немањиној улици, и то у делу од Улице кнеза Милоша до Балканске, у смеру ка Балканској улици од Кнеза Милоша.

Снимање ће бити реализовано више дана у вечерњим и ноћним часовима, а саобраћај ће на предметној деоници Немањине улице бити потпуно обустављен од 20 до 5 часа у ноћи између 9. и 10. јула, 10. и 11. јула, 11. и 12. јула, 12. и 13. јула, 13. и 14. јула, 16. и 17. јула и 17. и 18. јула.

У овом периоду ће доћи и до повремене обуставе саобраћаја (у трајању од три до пет минута) у Немањиној улици, у делу од Улице кнеза Милоша до Балканске, и то у оба смера. Повремена обустава саобраћаја на овој деоници вршиће се од 22 до 4 часа у ноћи између 9. и 10. јула, 10. и 11. јула, 11. и 12. јула, 12. и 13. јула, 13. и 14. јула, 16. и 17. јула и 17. и 18. јула.

Повремена обустава саобраћаја за потребе снимања серије „Тунел” вршиће се и у Улици кнеза Милоша (део од Адмирала Гепрата до Немањине, у крајњој десној саобраћајној траци, смер ка Немањиној од Адмирала Гепрата), од 16. јула, од 22 часа до 17. јула, до 4 часа.

За све додатне информације, грађани се могу обратити Секретаријату за послове одбране, ванредних ситуација, комуникације и координацију односа са грађанима на бесплатан број телефона 0800-110-011 за кориснике Телекомове фиксне мреже или на број 011/3090-007 за позиве из осталих мрежа фиксне и мобилне телефоније који се тарифирају према важећем ценовнику оператера.

 

Повремена обустава саобраћаја због снимања серије „Позив”

Град Београд и продуцентска кућа „Brand Vision” започели су реализацију снимања ТВ серије „Позив”, која ће се у наредном периоду одвијати на више локација у Београду, саопштено је из Беоком сервиса.

За наредни период планирано је снимање сцена због којих ће доћи до повремене обуставе саобраћаја у трајању од три до пет минута на неколико саобраћајница у граду.

Повремено ће бити обустављан саобраћај у Улици војводе Бране, у делу од Улице Лазе Докића до Ћирила и Методија, 10. јула од 7 до 16 часова.
Такође, од 10. јула, од 7 часова до 13. јула, до 23 часа, повремено ће бити обустављан саобраћај и у Улици Косте Рацина.

Повремено ће бити обустављан саобраћај и у Псачкој улици у Земуну 15. јула, од 7 до 23 часа, а од 18. јула, од 7 часова до 20. јула, до 23 часа и у Доситејевој улици.

За све додатне информације, грађани се могу обратити Секретаријату за послове одбране, ванредних ситуација, комуникације и координацију односа са грађанима на бесплатан број телефона 0800-110-011 за кориснике Телекомове фиксне мреже или на број 011/3090-007 за позиве из осталих мрежа фиксне и мобилне телефоније који се тарифирају према важећем ценовнику оператера.​

 

Промене на линијама јавног превоза током одржавања манифестације „Belgrade River Fest”


Током одржавања манифестације „Belgrade River Fest” доћи ће до промена на линијама јавног превоза од 21. до 24. јула, саопштили су из Секретаријата за јавни превоз.

Измене ће бити на деоници Земунски пут, од Сајмишта до Булевара Вудроа Вилсона, уз затварање Старог савског моста. Како се прецизира, измене саобраћаја су предвиђене 21. јула, од 20 до 23 сата, затим 22. јула, од 17.30 сата до један сат после поноћи и 23. јула, од 17 сати до један сат после поноћи.

Привремена трамвајска линија 9Л (Бањица – Блок 45) ће саобраћати на релацији: Бањица – Баштованска – Бебелова – Војводе Степе – Булевар ослобођења – Трг Славија – Београдска – Старине Новака – 27. марта, Џорџа Вашингтона – Цара Душана – Пјарона де Мондезира – Париска – Карађорђева – Савски трг – Савска – Булевар војводе Мишића – Мост на Ади – Булевар хероја са Кошара – Ђорђа Станојевића – Булевар Милутина Миланковића – Антифашистичке борбе – Јурија Гагарина – Др Ивана Рибара – Блок 45.

Трамвајска линија 11 (Калемегдан /Доњи град/ – Блок 45) и 13 (Баново брдо – Блок 45) ће саобраћати редовним трасама.

Аутобуске линије 78 и 83 и минибус линија Е1 ће саобраћати на траси: Немањина – Балканска – Гаврила Принципа – Поп Лукина – Бранков мост (Бранков мост – Поп Лукина – Црногорска – Браће Крсмановић – Травничка – Карађорђева – Савски трг, у смеру ка Тргу Славија) – Булевар Михајла Пупина и даље редовном трасом.

Аутобуска линија 9А ће саобраћати на траси: Немањина – Балканска – Гаврила Принципа – Поп Лукина – Бранков мост (Бранков мост – Поп Лукина –Црногорска – Браће Крсмановић –Травничка – Карађорђева – Савски трг, у смеру ка Тргу Славија) – Булевар Михајла Пупина – Милентија Поповића до Блока 20, наводи се у саопштењу.

 
Jednostavnije je da su pojačali 10 i 11 u tom periodu, a 9L ukinuli, pošto ovako pravi maltene čitav krug dvojke.
 
Razumem potrebu da zadrže vezu istoka i zapada grada tramvajem, ali im je ovo stvarno retardirano.
Bolje da su 10 pojačali, 6 je već pojačana, a da li je smisleno imati 9 do Beka, ne verujem, 11 pojačali, jer će svakako ljudi presedati na 9A pa će presedati.
 

Od 12. - 18. septembra Beograd će biti domaćin ovogodišnjeg Europride-a, najvećeg evropskog skupa LGBTQ zajednice i drugih... Cilj manifestscije je skretanje pažnje na izazove sa kojima se zajednica suočava tako i na promociju i jačanje univerzalnih vrednosti kao što su tolerancija, jednakost, različitost... Sve ovo obavijeno u ruho dobre zabave, čitava sedmica raznih događaja, brojnih šetnji, izložbi, tribina, performansa, koncerata... na koje su svi dobronamerni uvek i dobrodošli...

Sigurno će biti puno izmena u saobraćaju i zatvorenih ulica zbog ovog panevropskog pride-a u Beogradu... Pa je red na vreme skrenuti pažnju na tu manifestaciju...
 
Mislim da će biti cirkus sa desničarima i policijom... al ajde, živi bili pa videli... Samo da se ne obrukamo pred svetom kad smo već ovako nešto preuzeli da organizujemo...

Realno ako smo tek sveže ustalili prajdove kao redovnu, godišnju stvar, trebalo je malo sačekati sa panevropskim gay slavljem u Beogradu... Ali nema veze, baš da vidim pošto je AV negovao desničarenje na svakom koraku, mural Mladiću, mamlazi sa slovom Z po celom gradu šetaju... Baš da vidim na šta će ulice da liče u narednim danima i polovinom septembra...
 
S jedne strane - ako nešto pođe loše - sam pao sam se ubio. S druge strane, jako sam umoran od toga da mala grupa i.... potvrđuje sve najgore predrasude koje postoje o Srbima u očima međunarodne zajednice, tako da jaaaako želim da cela stvar prođe najglađe moguće i da se ne blamiramo.
 
Vrh