Šta je novo?

Vanredno zatvaranje ulica zbog snimanja, manifestacija, protesta i sličnog

Поставља се нека бина на Теразијама

IMG_20220915_134425.jpg
 

Vazduhoplovi nad Beogradom u okviru priprema za promociju oficira


Ministarstvo odbrane sopštilo je da će danas, sutra i u subotu vazduhoplovi Vojske Srbije nadletati centar i okolinu grada Beograda. Reč je o pripremama za svečanu promociju najmlađih oficira Vojske Srbije, a koje se izvode u okviru redovne letačke obuke.

 

Информација о промени режима рада линије јавног превоза због одржавања манифестација "Свечаност промоције кадета Војне академије у први официрски чин“ и "Red Bull F1 Showroom“


Информација о режиму рада линија јавног превоза за време одржавања спортске манифестације "Триатлон дан у Београду 2022"

 
Полиција Бивше Југословенске Републике Србије оградила простор код Цркве Светог Марка,
са телеграма
IMG_20220916_213319.jpg
IMG_20220916_213348_911.jpg
 
Претпостављам зато што је најављено сутра испред цркве окупљање и протест против Еуропрајда,
а можда ће и комплетно да блокирају целу руту те параде које ће ипак бити после наређења Кристофера Хила,
вечерас су се исто неки окупили
 
Разумем да људи имају различито виђење поводом свега овога али не разумем како ико може да мисли да је ово што се дешава у Србији ишта осим огромне бруке и хаварије у равни колапса ЕПС-а

3 године унапред се најави шетња од сат времена, председница извршне власти гарантује да ће се одржати и да ће лично подржати,
Уставни суд инсистира да држава не сме да брани и да су претходне забране биле неуставне,
Савет Европе чији је Србија члан и према коме има обавезе исто,
антиглобалносатанистичкопородичниневакцинаши одржавају сваки дан пре тога протесте,
МУП, који мора да одобри сваки скуп унапред изјави да је у исти дан и исто време одобрио и и њихов најновији скуп и поменуту шетњу па зато не сме да да буде ни једно ни друго, најави се протест због забране шетње,
председник (церемонијална функција) изађе и каже да није дозвољен протест организатора шетње,
сва опозиција и разне "демократе", борци за слободу итд. (осим Морамо) ћуте и одбијају да подрже протест против државе за који држава није дала дозволу

И сад сви они који су задњих неколико година инсистирали на Уставу и слободи грађана да протествују ликују што Вучић уводи преседан којим полиција сме да хапси свакога ко изађе на протест који он није одобрио. И још се сервира људима прича како је тај преседан нека силна народна победа, и то раде исти они који инсистирају да је Вучић издајник који уништава Србију
 
Ja te skroz kapiram brate, i ja sam se isto osećao kada sam u decembru stajao pred kordonom i automobilima (kažem stajao, znači nisam bio nikakva herojčina, ne koorčim se i ne pretvaram) i branio neke ideale i principe, među njima i Ustav, a onda dođem na forum da okačim sliku i pozovem još ljudi a tamo na temama klinčadija nadojena i natovljena Holivudom, konzumerizmom i Miltonom Fridmanom priča kako je sve to pogrešno, jer Srbiji treba litijum. Ono, bukvalno nam treba, u rekama, u hrani i u krvi. ☺️ I kako Rio Tinto dolazi da nam pomogne da se od njega obogatimo taman kao što se i Afrika obogatila od dijamanata i zlata...

Tako da kapiram te. Pričaj još malo o tom Ustavu, zanimljivo je čitati te.
tell-us-more-willy-wonka.gif


P.S.
Ne zaboravi neki Fridmanovski citat za kraj, ili možda nekog sličnog. Ne sumnjam da ih imaš spremljene, pošto znam da se pored upuvane statistike, često zanimaš i time.
 
Pretpostavio sam da je do te ničim pozvane žurke koju Evropa pravi ovde kod nas. Nego me čudilo zašto ograde kod Sv. Marka, očekivao bih da budu između zgrada na početku Resavske. Doduše pretpostavljam da su sad drukčije trase nego pre. Gospodi je malo 30 gradskih blokova, sada bi verovatno da šetaju kroz pola grada...

Nadam se samo da novinari neće biti lenji i nesposobni pa da će javljati ako dođe do (dodatnih) zatvaranja ulica.
 
Ako hoćeš da uživo pratiš sutrašnja dešavanja, moja preporuka ti je N1. Oni rade ono što je radio Studio B u prethodnih 30 - ak godina kada nije pod šapom režima.
 
Da, istina, N1 je uvek uz njih tako da u ovom slučaju dobro dođu. 😄 Inače mi idu na onu stvar koliko i Pink i Krepi. Ili nova, koji je isti ko Pink, samo u kontra smeru.
 
Ruta je promenjena, nije aktuelna ova do Kalemegdana, a razlog zašto je bilo policije oko crkve, je taj što je Pride Park prebačen sa Kalemegdana na stadion Tašmajdan, gde je večeras bio neki koncert.
 
Aha. Pa ok onda, jel se zna okvirno kako će nova ruta izgledati? Ili će se sve ograničiti samo na Tašmajdan?
 
Negde sam video, čini mi se na Twitteru, da je plan da se od Ustavnog suda šeta Bulevar-Tašmajdan-Beogradska (Profesora Mihaila Đurića)-Ilije Garašanina-Stadion Taš.
 
Morao sam da otkažem obaveze danas, nije bilo ništa hitno, ali moglo je i da bude. Ovo sa blokiranjem grada nema smisla. Inače ja sam protiv svih parada na svetu, od LGBT parada, vojnih,vatrogasnih, moto koncentracije, litije, itd. Parade ovde služe samo da se pokaže neka snaga da se nametnu stavovi i maltretira narod. Gejevi neće biti ništa manje obespravljeni ako održe tu paradu, naprotiv biće još više šikanirani, ako se uopšte radi o njima. Tako i salitijama, jesu masovne, ali sa njima crkva gubi isto toliko vernika, i to pravih vernika. A za vojne parade ne treba ni trošiti reči.
 
45 minuta setnje od Ustavnog suda do Tasmajdana je ok. Kao da se slupila ekipa malo veca i idu na koncert zajedno. Koliko ih ima, to je po meri i vreme trajanja i duzina rute.
 
Dobro je što će biti mnogo kiše, pa će da se rasteraju odnosno ubrzaju dokoni provokatori i s jedne i s druge strane. Evo bila i paradica, Nelečeni održao govor, avione otkazaše, Pašićev trg se isprazni. Sad još ove dve skupine nolifera da obave svoje i u 18h da završavamo sa svime. :)

Vidim, i na Trgu sve puca od aktivnosti i atrakcije, stoje mase i gledaju u prazan asfalt. XD Kiša ladno istrolovala nekoliko hiljada ljudi danas. 😄 I vojsku, i političmare, i pandure, i gejevce, i litijaše i ove sa Formulom.
 
Poslednja izmena:
E ovako nešto do sad nisam video... Izgleda MUP danas pomera svoje granice, pošto mora da pravi obruč dug nekoliko kilometara oko ljudi u pokretu kroz grad.
Slavija 17.9..jpg
 
Pušteni "navijači". Počela "sranja" po gradu. Policija ih ganja niz Bulevar oslobođenja, od Hrama ka Autokomandi. Spominje se i nekakvo okupljanje kod Hrama.
 
Vrh