Šta je novo?

Vanredno zatvaranje ulica zbog snimanja, manifestacija, protesta i sličnog

Hehe, pa naravno da sam guglao. Jutros mi nije izbacivao ništa, a evo sada jeste i to vest od pre 5 sati.

U pitanju je auto trka (za one koje mrzi da guglaju)
 
Otvorena je Nemanjina pre pola sata. Bio kordon tačno između zgrada Generalštaba, a ispred njih pevaju oni crkvenjaci i čekaju da im daju prolaz. :lol: I baš kad sam prolazio, oko ponoći, kordoni se otvaraju a oni idu ka Slaviji. Izgleda da je manifestacija u Manježu trajala do tada pa kad se završila, pustiše i ove da se šetkaju dalje.
 
Zatvara se Beograd opet, 10. dan zaredom...

Затворене улице широм града – одржава се неколико манифестација

Центар Београда од 7 до 17 часова затворен је за саобраћај, због манифестације Пешачка недеља и Бициклијада, а измене су уведене и код ТЦ Ушће и у зони Радничке улице.

Због трке „Ушће 2021” измењене су трасе линија 15, 84, 704, 706 и 707, које ће уместо Булеваром Николе Тесле, од Бранковог моста у оба смера ићи Булеваром Михајла Пупина и Улицом трешњиног цвета.

Возила са линија 27Е и 35, уместо Булеваром Николе Тесле и Улицом Ушће ићи Булеваром Михајла Пупина, Милентија Поповића, Владимира Поповића до терминуса „Нови Београд /Блок 20”, преноси Бета.

Док траје манифестација, возила са линије 60Л у смеру ка окретници „Нови Београд (Топлана)” ићи ће од Бранковог моста улицом Милентија Поповића, а затим интерном саобраћајницом, Владимира Поповића, Земунским путем, Бродарском и даље редовном трасом, док ће у смеру ка Зеленом венцу користити редовну трасу линије 60.

Поводом кампање Европске недеље мобилности, данас ће бити организоване „Пешачка недеља” и „Бициклијада” па ће саобраћај бити затворен од Трга Републике до Славије од 7 до 17, због чега ће целог дана бити укинута линија 22А, а остале линије ће имати скраћене, или у центру града измењене трасе кретања.

Због спортске манифестације „Триатлон дан у Београду 2021”, од 6.30 до 12 затворене су Савска магистрала од Радничке улице до улице Боре Станковића, Радничка улица од Савске магистрале до скретања за Мост на Ади, и Мост на Ади и Булевар хероја са Кошара до раскрснице са улицом Омладинских бригада, само смер од Омладинских бригада ка Радничкој улици.

https://www.politika.rs/scc/clanak/4880 ... ifestacija
 
Информација о измени режима рада линија јавног превоза за време одржавања спортске манифестације "69. улична трка ослобођења града Београда"

Током одржавања спортске манифестације "69. улична трка ослобођења града Београда", дана 17.10.2021. године у периоду од 18.00 часова до 22.30 часова у улицама Коларчева, Теразије и Краља Милана, од зграде Палате Албаније до Председништва Републике Србије доћи ће до промена у раду линија јавног превоза.

У оквиру ове манифестације за саобраћај ће бити затворене следеће саобраћајнице: Краља Милана, Теразије и Коларчева, због чега ће линијe јавног градског превоза саобраћати на следећи начин:

Тролејбуска линије бр. 29 се привремено скраћује до Трга Славија и носиће ознаку 29Л;
возила са линија број 24, 26, 37 и 44, као и минибус линија Е2 ће саобраћати улицама Француска, Трг Републике, Македонска, Дечанска, Булевар краља Александра и даље редовним трасама;
возила са линије број 31 ће саобраћати делимично измењеном трасом: Студентски трг, Васина, Трг Републике, Македонска, Дечанска, Булевар краља Александра, Кнеза Милоша, Немањина, Трг Славија и даље редовном трасом;
аутобуси са линије број 27 ће, у смеру ка Тргу Републике, саобраћати делимично измењеном трасом: Булевар краља Александра, Дечанска, Македонска, Трг републике до терминуса;
Минибус линија број Е9 ће у оба смера уместо преко Теразија саобраћати од Трга Славија улицама Београдска, Булевар краља Александра, Трг Николе Пашића, Дечанска, Македонска, Трг републике, и даље редовно;
Линија бр. 22А се укида у периоду после 18.00 часова.

izvor: bgprevoz.rs
 
Zbog održavanja manifestacije „Dani slobode 2021”, na potezu od hotela „Moskva” do Trga republike 20. oktobra će u periodu od 10 do 11.30 časova doći do promena u radu linija javnog prevoza, saopštavaju iz Sekretarijata za javni prevoz.

U okviru ove manifestacije za saobraćaj će biti zatvorene Terazije i Kolarčeva, a linije javnog gradskog prevoza će funkcionisati na sledeći način:

– trolejbuska linija br. 29 se privremeno skraćuje do Trga Slavija i nosiće oznaku 29L;
– vozila sa linija broj 24, 26, 37 i 44, kao i minibus linija E2 će saobraćati ulicama: Francuskom, preko Trga republike, Makedonskom, Dečanskom, Bulevarom kralja Aleksandra i dalje redovnim trasama;
– privremeno se uspostavlja stajalište u smeru prema Bulevaru kralja Aleksandra u Makedonskoj ulici, u visini postojećeg stajališta za linije br. 28 i 41;
– vozila sa linije broj 31 će saobraćati delimično izmenjenom trasom: Studentski trg – Vasina – Trg republike – Makedonska – Dečanska – Bulevar kralja Aleksandra – Kneza Miloša – Nemanjina – Trg Slavija i dalje redovnom trasom;
– autobusi sa linije broj 27 će u smeru ka Trgu republike saobraćati delimično izmenjenom trasom: Bulevar kralja Aleksandra – Dečanska – Makedonska – Trg republike do terminusa;
– minibus linija broj E9 će u oba smera umesto preko Terazija saobraćati od Trga Slavija ulicama: Beogradskom, Bulevarom kralja Aleksandra, Trgom Nikole Pašića, Dečanskom, Makedonskom, Trgom republike i dalje redovno;
– linija br. 22A se ukida u pomenutom periodu.

izvor: studio B
 
Ne bih to ni spazio da nisam otišao na sajt Studija B da vidim vremensku prognozu. Nekako mi je najjednostavnije da na njihovom sajtu proveravam.
 
Jbt... :roll: :bash:
Protestt.jpg
 
Da, s tim što koliko sam primetio, svi koji su bili samo protiv propusnica su se odavno distancirali od ovih i ostali su oni najzadrtiji fanatici i antivakseri a la Miroljub Petrović. Večeras kad sam prošao njih 30 stoji ćutke, jedan mumla neku ''molitvu'' (ali bukvalno mumla) i to je to. Bukvalno pobegli svi od njih.
 
Treba ih streljati sa krovova. Ne mora mecima, može i vakcinama
 
Nije loše da ostanu samo oni baš najzadrtiji da ovi koji tu dođu jer se dvoume odmah vide u kakvom se društvu nalaze i sa kime dele svoje mišljenje.

Naravno, to jeste logička greška, ali ja zaista ne znam kako mogu da uzmem bilo kakav savet od osbe koja veruje da je Zemlja ravna ploča, pa pristajem da logički grešim kodt akvih osoba.
 
A nakon toga blokada Pariskih komuna, SNS skup u Hali sportova.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Hp_qjZO83KQ[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=laQD8di8nzY[/youtube]
 
Pun je twitter komentara da je protest uspeo! Zašto misle dža je uspeo nije mi jasno. Treba pitati one u koloni koji su bili zaglavljeni dali je stvarno uspeo ili nije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902775#p902775:3th66i64 je napisao(la):
nensav » 27 Nov 2021 18:25[/url]":3th66i64]Pun je twitter komentara da je protest uspeo! Zašto misle dža je uspeo nije mi jasno. Treba pitati one u koloni koji su bili zaglavljeni dali je stvarno uspeo ili nije
Ok nije uspeo, doživeo je fijasko kao i uostalom što sve drugo u državi doživljava. Nema nam spasa, ima da nas jašu svi redom, barem još jedno 7 - 8 vekova. Jel bolje ovako?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902775#p902775:eue1duhc je napisao(la):
nensav » Sub Nov 27, 2021 6:25 pm[/url]":eue1duhc]Pun je twitter komentara da je protest uspeo! Zašto misle dža je uspeo nije mi jasno. Treba pitati one u koloni koji su bili zaglavljeni dali je stvarno uspeo ili nije
Pa uspeo je, ti si se iznervirao. Hahaha
 
Vrh