Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

U savrsenom svetu,bila bi vec izgradjena ali s obzirom da je ovo srbija i da je SEK-a i dalje u trendu pricekace se jos malo ;)
 
Poslednje sto sam cuo je da rade studiju izvodljivosti za drugu kulu. Ipak, treba razumeti da potraznja za poslovnim prostorom u gradu nije bas veliko poslednjih meseci. Razmatra se i mogucnost smestanja luksuznog hotela u drugu kulu, a ni stanovi nisu iskljuceni. Moguca je i kombinacija sadrzaja. MPC razmatra sta mu je najisplativije, ako im je izgradnja kule uopste trenutno isplativa.
 
vucko":1yoxw4p1 je napisao(la):
Stambeni skyscraper da imamo?Aj da vidim i to cudo
pa ako je ušće skyscraper onda ih manje više i već imamo ;) i genex je visoki stambeni skyscraper, samo što nešto niko nije tako hepi što živi na 27mom spratu a strahuje da će lift stalno da se pokvari
 
2yzmurb.jpg
 
praguc":30um5qkz je napisao(la):
vucko":30um5qkz je napisao(la):
Stambeni skyscraper da imamo?Aj da vidim i to cudo
pa ako je ušće skyscraper onda ih manje više i već imamo ;) i genex je visoki stambeni skyscraper, samo što nešto niko nije tako hepi što živi na 27mom spratu a strahuje da će lift stalno da se pokvari
Slazem se,nego po renederima usce 2 treba biti stakleno kao i kec pa me zanima kako bi ljudi tu ziveli?Znaci morace da se menja projekat ili sta?
 
Auuu, kad bi Usce 2 bila stambena zgrada...dupe bih dao za stan u njemu :D
 
Otprilike bi bio najbolji pogled na stari grad ikada, stan sa pogledom ka Savi na visim spratovima ce kostati tipa 10 hiljade evra m2 :D

Ja mislim da bi nasao sebi smisao zivota kad bi imato tu mogucnost da svako jutro ustanem, pustim mini liniju, stavim kafu da se kuva i jaja da se prze, i onda izadjem na terasu gde obedujem uz finu muziku u neprevazidjen pogled na stari grad... balavim... :D
 
Sawovsky":23mwgxdb je napisao(la):
Otprilike bi bio najbolji pogled na stari grad ikada, stan sa pogledom ka Savi na visim spratovima ce kostati tipa 10 hiljade evra m2 :D

Ja mislim da bi nasao sebi smisao zivota kad bi imato tu mogucnost da svako jutro ustanem, pustim mini liniju, stavim kafu da se kuva i jaja da se prze, i onda izadjem na terasu gde obedujem uz finu muziku u neprevazidjen pogled na stari grad... balavim... :D
možeš to već sada da uradiš sa blokova u zemunu kod dunava ili sa beogradske istočne kapije, za relativno male pare :)
 
@bojan 87

taj limit se ne odnosi na Usce 2 jer Plan detaljne regulacije za Blok 16 predvidja izgradnju jos jedne kule. U Novostima lepo pise:

"Za lokacije gde postoje Planovi detaljne regulacije, koji takvu spratnost predvidjaju,to bi bila potpuno legalna dozvola", objasnjava direktorka Urbanistickog zavoda
To se odnosi i na vecinu najavljenih projekata (Blok 20, ACB, Autkomanda...), pa verovatno i na Blokove 25 i 26 jer je PDR za taj deo Novog Beograda u proceduri, tako da ne verujem da ce ga povlaciti - tj. onog trenutka kada bude usvojen u Skupstini grada Beograda, limit u spratnosti se nece odnositi na te blokove.

Znaci, ukoliko, za sada, investitor to zatrazi, nece se pristupati izgradnji novih Planova detaljne regulacije koji bi dozvolio izgradnju solitera, na osnovu GUP-a. Dobar primer za to je Plaza u Kneza Milosa - za sada nije dozvoljena izgradnja kule na tom mestu, ali investitor zeli da gradi 30-spratni neboder. Tako da oni sada zele promenu PDR-a kako bi im bila odobrena izgradnja tako visoke zgrade.
 
Nešto me zeza beolendova aplikacija za pregled planova po gradu pa ne mogu da bacim oko na PDR za blok 16, ali sam ubeđen da je namena komercijalna, tako da baš ne znam kako bi pravno gledano tu mogla da se izgradi stambena zgrada (kula). Mada kada bih video PDR bilo bi jasnije.
 
"Za lokacije gde postoje Planovi detaljne regulacije, koji takvu spratnost predvidjaju,to bi bila potpuno legalna dozvola", objasnjava direktorka Urbanistickog zavoda

Vidis Homer Jay sad kad si citirao ovaj deo, meni je logicno da i za delove u kojima se budu radili planovi detaljne regulacije takodje dozvole odredjenu spratnost. Nigde nije pisalo da nije tako! Hocu reci nije pisalo: za lokacije gde je do donosenja ove uredbe uradjen detaljni regulacioni plan vec tamo gde postoji (proslo, sadasnje, buduce vreme). To je bar moj nacin da interpretiram tekst (valjda zato sto zelim da tako i bude!!!). :D
 
Steva":f9p6kiol je napisao(la):
Sawovsky":f9p6kiol je napisao(la):
Otprilike bi bio najbolji pogled na stari grad ikada, stan sa pogledom ka Savi na visim spratovima ce kostati tipa 10 hiljade evra m2 :D

Ja mislim da bi nasao sebi smisao zivota kad bi imato tu mogucnost da svako jutro ustanem, pustim mini liniju, stavim kafu da se kuva i jaja da se prze, i onda izadjem na terasu gde obedujem uz finu muziku u neprevazidjen pogled na stari grad... balavim... :D
možeš to već sada da uradiš sa blokova u zemunu kod dunava ili sa beogradske istočne kapije, za relativno male pare :)
Ili još bolje - 6 kaplara.
 
mene kule bliznakinje i ovaj centar sličnog oblika podseća :pdesno je crkva, možda naši po tom uzoru naprave jednu pored skejt parka
 
To su blizanci Momo i Uzeir bar su se zvali prije rata
 
Oblakoder Ušće je potpuno uspeo. Trebalo bi napraviti, kao što je planirano, još jedan pored njega (ne suviše blizu). Taj bi mogao imati i nešto drukčiji oblik i visinu. Međutim, ono između oblakodera i bulevara Mihajla Pupina je zločin nad Beogradom.
 
Sarajevski kompleks veoma potseća na beogradski. Tu su dve kule i tržni centar ispred. Naravno, ima razlika u detaljima. Beogradski ima mnogo lepši položaj blizu dve reke. Takođe, za sada, Beograd ima samo jednu kulu. Sarajevski tržni centar je lep i elegantan za razliku od beogradskog za koji bi učenik srednje arhitektonske škole dobio ocenu 1.
 
Pre neki dan sam stajao na tramvajskoj stanici kod Hajata i posmatrao nashu, vec svima prepoznatljivu, "hladnjachu" u vidu TC-a Usce... :)

Posmatrao sam je sa rezignacijom. :|

Setio sam se projekta koji je predvidjao ovalnu kulu (umesto "bliznakinje") i njenom dizajnu prilagodjeni TC. Navijao sam za taj projekat (zbog kule, pre svega), mada mi je i on delovao neskladno - zbog sukoba izmedju svedenog kvadra postojece kule PC-a Usce i modernog dizajna trznog centra i buduce kule (mada, i dalje daleko kvalitetniji projekat od ovog sto smo docekali :bash: )...

Kad, u jednom trenutku sam doshao do odlichnog resenja (koji se, avaj, nece desiti osim ako jednog lepog dana ne sravne sa zemljom izgradjeni TC), kreativnog i istovremeno - pomirljivog. Reshenje koje bi idealno napravilo prelaz izmedju postojece kule i dela TC-a blizeg postojecoj kuli sa jedne strane, i nastavka TC-a koji bi sa buducom ovalnom kulom komunicirao, sa druge strane. :D

Ma, super mi je reshenje (koliko mi je samo trebalo da dodjem do njega), steta sto nisam arhitekta u punoj snazi. :laugh: :laugh: :laugh:


Mada, da se nesto pitam, tu nikakav trzni centar ne bi dosao u obzir... :/
 
Vrh