Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Svuda u svetu su molovi kockasti. Ne shvatam sta je to sto bi trebalo da se gradi na toj lokaciji a de predstavlja "shopping mall". Mislis da bi ovakav projekat cuvenog Frank Gehry-a (Concert Hall) bolje izgledao za shopping mall na toj lokaciji:

http://www.eikongraphia.com/wordpress/wp-content/WaltDisneyConcertHall Wikipedia.jpg

Delta City je u principu isto jedna velika kocka na uglu zaobljena.

Ono sto jos predstoji da se vidi je kakvo ce biti unutrasnje resenje tog istog mola, tj kakav ambijent stvara dok vi "shoppingujete". Po meni, Delta City je iskopirao americke molove ali mu skratio po par metra "setacke zone" na drugom spratu pogotovo tamo gde su kafici.
 
i meni je zanimljiv ovaj dizajn,i hteo bih jedino da ga ukombinuju sa ovalnom kulom :)
 
zaboravite na ovalnu kulu to je neki levi rending na slici sa ovalnim shopping mallom. u novom rendingu kule su iste i tako ce i ostati osim ako do pocetka gradnje ne promene celokupni dizajn
 
za kulu se ne moze jos reci nista precizno.

U ovom renderingu zatrzni centar, druga kula samo statira. Ona nije deo projekta trznog centra, vise je kao ukras u pozadini, tipa drvo. Ipak imajuci u vidu da ce druga kula biti istih dimenzija kao prva, varijacija moze biti samo na fasadi (pa cak i u njenom obliku), ali i tu ne treba ici u ekstreme. Buduci da su i prva kula i trzni centar poprilicno kockasti, mislim da bi neko kockaasto cudo dobro doslo.

Vec sam ranije kao dobar primer naveo kule bliznakinje u Barseloni

144302192_c34648b39c.jpg


Jesu iste, ali nisu identicne ;)
 
Otvaranje je trebalo da bude u februaru, ali je, za sada, odlozeno za mart...
 
U nadi da cu saznati nesto vise o Plaza centrima u Beogradu, nasao sam podatak da je arhitektonski biro Chapman Taylor odgovoran za konacan izgleda fasade trznog centra Usce:

http://www.chapmantaylor.com/

idete na "Our work", i dalje je lako naci

Zanima me bas da li je ovo bila jednokratna saradnja ili ce pomenuti biro ucestvovati u dizajnu druge kule :)
 
Svedoci smo da se dosta toga gradi po BG-u poslednjih par godina, ali izgleda da investitori koji se ovde pojavljuju i dalje ne zele da organizuju vodece svetske arhitekte za svoje projekte. Retki su primeri velikih arhitektonskih imena koji su nesto dizajnirali ovde, osim USC tu je i rekonstrukcija hotela Jugoslavija ciji novi izgled smislja isti biro koji i BurjDubai. Dan kada Norman Foster i partneri mu ili Santiago Calatrava ili Zaha Hadid budu projektovali izgled nekog objekta u Beogradu ce biti jedan od najsrecnijih za mene.

Meni se finalni rendering USC-a mnogo svidja i nadam se da ce na terenu umeti da zamisao arhitekata predoce isto onako kako je zamisljeno da bude.
 
to samo govori da kod nas jos uvek nema ozbiljnih investitora...samo ova domaca boranija
 
A zasto bi dovodili strane "velike" arhitekte kada imamo mnogo dobrih i ambicioznih mladih ljudi koji super rade svoj posao. Druga prica je izbor arhitekata koje kompanije vrse kod nas.
 
zato shto uz svo duzno postovanje prema njima,samo arhitekte poput zahe i liebeskinda mogu staviti ovaj grad na mapu sveta...i naravno kalatrava :)
 
Sam betoncina! Nalijte ga dobro.. Beton, beton samo beton...Rece jedan pesnik, ali u drugom kontekstu...

Samo nek je jeftino... Betonirajte jos...

"Betonirajte Beograd!"
 
Ne moras bas u svakoj temi da napises isti post. Shvatamo da te nervira to sto betoniraju.
 
Danchecar":1wdm9h4v je napisao(la):
Sam betoncina! Nalijte ga dobro.. Beton, beton samo beton...Rece jedan pesnik, ali u drugom kontekstu...

Samo nek je jeftino... Betonirajte jos...

"Betonirajte Beograd!"
A reci mi, od čega da grade centar, od blata? Ili možda znaš za neku tehnologiji gradnje za koju mi još ne znamo?
 
Ja se jos uvek nadam da ce se kompanija predomisliti i prihvatiti onaj drugi projekat, sa malko visom kruznom kulom. To izgleda svetski
 
Pa jos nikakve planove nisu usvojili za drugu kulu, sve ono sto smo vidjali su samo neke od ideja, kada budu usvojili konacan izgled verujem da ce beobuild to istog casa objaviti. Strpljenje je divna osobina
 
Mozda bi odgovaralo nesto slicno ovim kulama u Tel Avivu(shoping centar Azrieli)

Jedna kula je cetvrtasta, druga okrugla a treca u obliku trougla.
Inace pozdrav iz Izraela
 
Dobro dosao na forum i hvala na slikama. Mislim da su neki forumasi vec postavili to. Jako interesantan projekat.

Prema nekim preliminarnim informacijama, nova kula bi trebalo da ostane oblika postojece. Konacno resenje jos uvek ne postoji.
 
Poceli su da stavljaju izolaciju ili neku pripremu za fasadu na strani ka Uscu, tacnije tu stranu su skroz odradili kao i jedan deo ka kuli. Bio je mrak pa se jedva vidi, a mene mrzelo da se akam sa blicem. Evo ga cosak kod kule, pretpostavljam da ce tu da bude ili neki utovar/istovar robe ili je tu mozda ulaz za parking mada sumnjam u ovu drugu varijantu.

 
pozz svima sada sam citao ovo vezano za usce igledao slike bas mi se svidja ovaj "pojekat" druge kule :) :kk:
 
Sremac007":1rqrgj2r je napisao(la):
pozz svima sada sam citao ovo vezano za usce igledao slike bas mi se svidja ovaj "pojekat" druge kule :) :kk:
Dobrodošao Sremac :)

Ako misliš na onu vijugastu drugu kulu ušća, to je izgleda bila samo neka ideja. Još se ne zna kako će izgledati konačno rešenje.
 
pa da mislio sam na tu! pa dobro dobra je ideja :) po meni je bolje da budu 2 kule razlicite nego iste.... :D
 
Vrh