Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Ovde se jako intenzivno gradi, a ko neveruje videće kad Steva postavi novi update. :)

d1b82417ac.jpg
 
Cinimi se da je ovo sa zadnje strane ako se posmatraju sve ostale slike koje su ovde kacene.
 
Evo par interesantnih stvari koje su se pojavile na Uscu.



Izgleda da su ovo probni paneli kojima ce se odraditi fasada shoping malla. Moje misljenje je da su boje lose, jer meni je jedna kocka smetala na prvi pogled, ne mogu ni da zamislim smo kako bi izgledala cela fasada u ovj drecavoj crvenoj boji.
 
Uh ovo deluje prilicno 'jeftino' i ne bas kako sam ocekivao. Nadam se samo da je ovo proba i da se nece raditi sa takvim panelima :|
 
Da li mozete zamisliti taj kontrast izmedju tornjeva i mola???
 
Ja sam ranije pisao o tome da je usvojeno rešenje izgleda Molla Ušća katastrofa u odnosu na predhodno ,kao da neko namerno hoće da naruži NBG ,za ovako velike objekte i njihov izgled zaista mora da se pita Grad odnosno tim Arhitekata pa još i dreč crvena boja fasade! Armagedon! :o
 
pitanje:
izdavcki prostor usca je 50000kvm a DC-ja 89000kvm?
 
Delta City:

GBA = 85,000 m2

To je bruto povrsina celog objekta, a ne lettable area.
 
i niko nije primetio one 2 nijanse crvene (mat Vs. sjajnija varijanta) i nešto sivo (čini mi se) koje su okačili na onom uglunajbližem raskrsnici, a prema Jugopetrolu, hajatu?
 
Naravno. Ovo je samo testiranje boja i nista vise. Slicno se trenutno testiraju i aluminijumski profili i fasadno staklo na EP-u u bloku 26. A plasticni paneli na Uscu nisu ni od materijala za fasadu niti je taj deo na kome se testira ozidan. Tako da opustencija :p
 
usce shoping centar je radio chapman taylor...imate slike i na njihovom sajtu...ali nisam nesto odusevljen,ali dobro ipak je to samo mall,od usca 2 se ocekuje dosta....voleo bih da vidim onu ovalnu vanglu :) sa sve onim pipcima u podnozju.neko je ovde pomenuo da bi onda to izgledala kao 3 razlicita projekta...ne bi blo lose a? zamislite pogled sa kalemegdana
 
jos od maja niko nije pisao nista pa rekoh ovde da postavim.... whatever....
 
kad neko bude nesto saznao verovatno ce okaciti tako da ne moras da nas podsecas na svake dve nedelje :p
 
E, da i juče videh ovo u Blicu. Jel to konačna verzija i šta je sa drugom kulom? Hoće biti ovakva, kao na ovoj slici ili okrugla?
 
samo da ne zavrsi kao genex-sa rasirenim vesom na prozoru. :D
 
Dakle stvarno Usce Moll je veliko razocarenje! ako ce ovako izgledati moll na najatraktivnijoj lokaciji a sta da ocekujemo na drugoj.! Delta City i buduci Planet je ipak zakon za Usce ,kao i i Izraelski Arhitekti za razliku od Americkih koji su se obrukali!
 
Meni je Usce Shopping Center trenutno jedan od najlepsih dizajna u gradu. Za razliku od drugih koji se oslanjaju na par standardnih materijala i boja i manje vise svi furaju isti neki fazon, hi-tech (koji moze biti interesantan, ali se kod nas mnogo lose to izvodi) tako da pozdravljam njihovu odluku da krenu u totalno drugom smeru i upotrebe ove materijale i te boje. So for me, USC ROCKS!!!

p.s. ovo vezano za dizajn govorim sve na osnovu renderinga koji mene odusevljava, nadam se da ce to tako ispasti i uzivo, a ako se ne desi onda ce mi verovatno od svih biti najzalije.
 
Vrh