Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Pogledajte kako je dobra ova slika ušća!Negde na netu sam naleteo na nju i moram da je podelim sa vama :gobb:

 
Mislim da bi u roku od mesec dana mogli da vidimo prve naznake fasade. Nosaci su postavljeni kompletno sa strane ka parku, a i na prednjoj strani dobro napreduju.
 
Ja bi stvarno voleo da i druga zgrada bude kao ova.Zaljubljen sam u zgradu :shok:
Lepo napreduje gradilište.
 
pa ne bi bilo lose da budu i razlicite... samo vazno da se i ta druga vec jednom pocne graditi...
 
Ljudi su jasno rekli da ce izgradnja druge kule poceti tek po zavrsetku trznog centra. Dakle, ne pre proleca 2009. godine.
 
joj samo da beograd dobie sto pre novu kulu... posto dosta kula je na cekanju... :shok:
 
од толико кула у најави, ушће 2 ми се чини као најреалнија варијанта.
 
Postavljene su nove slike na sajtu.

postavljanje izolacije je pri kraju, a na polovini su postavljanja konstrukcije za fasadu.

Uskoro cemo imati priliku da vidimo koju crvenu boju ce koristiti i kako ce to izgledati.
 
bojan87":19tg3sup je napisao(la):
Postavljene su nove slike na sajtu.

postavljanje izolacije je pri kraju, a na polovini su postavljanja konstrukcije za fasadu.

Uskoro cemo imati priliku da vidimo koju crvenu boju ce koristiti i kako ce to izgledati.
Sve pohvale fotografu pod nickom bojan87 :)

Inače sam tržni centar je baš ogroman, to se posebno vidi odozdo. A izbor materijala za fasadu će biti ključna stvar na ovom objektu, jedva čekam da krenu sa time.
 
shmeksi":2rsei84a je napisao(la):
skoro pa duplo veci
Ukupan odnos površina Deltacity - USCE je 89 000 prema 130 000, ali tek će se videti kakav će biti raspored radnji unutar. Ušće ima treći sprat što DC nema.
 
Vidis, bio sam ubedjen da DC ima blizu 80000 ali sa donje strane, kad ono skoro 90000. Mada kao sto ti kazes vazniji je podatak ukupne povrsine za izdavanje, jer ovde upadaju i parking i hodnici kao i administrativne prostorije kao i prostorije za odrzavanje itd.
 
shmeksi":2qkgkzpd je napisao(la):
Vidis, bio sam ubedjen da DC ima blizu 80000 ali sa donje strane, kad ono skoro 90000. Mada kao sto ti kazes vazniji je podatak ukupne povrsine za izdavanje, jer ovde upadaju i parking i hodnici kao i administrativne prostorije kao i prostorije za odrzavanje itd.
Kada smo kod parkinga, dobar deo DC-a zauzima parking odeljak u delu prema Belvilu, dok izgleda da je za USC ceo parking postavljen na 2 nivoa ispod TC-a koji su površinski zaista veliki. Dovoljno je pogledati na Google Mapsu koju površinu pokriva DC a koju USC.
 
hm cudno uopste ne izgleda vece od delte,a kamoli ne duplo...
nego,jel se zna nesto sta se desava s uscem2 iza trznog centra???najave,planovi?..tracevi? ;)
 
Pa da, ali od povrsine Delte oduzmi jedan deo koji je parking (zadnji deo) + delta ima samo dva sprata i jedan podzemni nivo, dok USC ima tri sprata i dva podzemna nivoa, ali meni i ovako po duzini USC deluje duze od DC.
 
мрзи ме сада да листам када су рекли да ће отворити овај центар?
 
^^^ Na tabli gradilista pise da je zavrsetak radova februar 2009. Videcemo da li ce tada otvoriti centar ili ce se lickanje produziti do proleca.
 
bojan87":2m0ls1eu je napisao(la):
^^^ Na tabli gradilista pise da je zavrsetak radova februar 2009. Videcemo da li ce tada otvoriti centar ili ce se lickanje produziti do proleca.
Koliko je meni poznato, od februara nema nista (izjava jednog od potencijalnih zakupaca u USC), tek mozda u martu ili aprilu. Videcu u narednih mesec, dva da saznam nesto.
 
shmeksi":1v56y8n8 je napisao(la):
bojan87":1v56y8n8 je napisao(la):
^^^ Na tabli gradilista pise da je zavrsetak radova februar 2009. Videcemo da li ce tada otvoriti centar ili ce se lickanje produziti do proleca.
Koliko je meni poznato, od februara nema nista (izjava jednog od potencijalnih zakupaca u USC), tek mozda u martu ili aprilu. Videcu u narednih mesec, dva da saznam nesto.
Koliko se ja secam, na sva usta su pricali da ce biti do Nove Godine gotovo, a posle toga pocinju sa kulom!
 
Realno je da tokom naredne godine zapocne izgradnja kule, ali racunajmo na to da je termin "posle izgradnje trznog centra" vrlo sirok pojam. Ali bilo bi lepo gledati simultano uzdizanje Delte u Bloku 20 i Usca 2 :)

Ima vec nekoliko meseci kako iz MPC-a stizu informacije da ce otvaranje biti najverovatnije u martu/aprilu, mislim da se to vec duze vremena provlaci i na ovoj temi, te da je cak i Beobuild imao vest o tome na naslovnoj.
 
Pa ako nastave ovim tempom onda je realno da ce zavrsiti tamo do kraja februara.
Evo danasnjeg update sa gradilista:
Poceli su sa rasciscavanjem onih kucica oko trznog centra, a na njihovom mestu se vec uveliko grade prilazni putevi.
70% metalnih konstrukcija koje nose fasadu je vec postavljeno, a na strani brankovog mosta vec su zakacene aluminijumske fasadne ploce. Fasadne ploce pocele su da se postavljaju i na suprotnoj strani.
Koliko sam mogao da primetim i na unustrasnjem enterijeru se mnogo radi. Plafonski stakleni svod je postavljen, na krovu su montirani svi sistemi za rashladjivanje, napajanje,...., oblazu se neki visoki stubovi u unutrasnjosti i jos mnogo toga. Takodje sam video da su na nekim delovima vec postavljene gipsane ploce na plafon i da je ostalo samo zavrsno gletovanje i farbanje.

Uostalom danasnje slike sa gradilista uskoro ce biti okacene na sajtu pa cete i sami videti.
 
Vrh