Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562458#p562458:3jh7vnzg je napisao(la):
11030 » 27 Aug 2018 12:19 pm[/url]":3jh7vnzg]Molim vas za preporuku za dobrog upravnika. Menjamo našeg nesposobnjakovica. Prednost ako je neko sa Čukarice.

Udruženje profesionalnih upravnika.
Ako ti treba kontakt može preko pp
 
Može ponuda na pp kao i ako imate firmu koja se bavi popravkom/ugradnjom interfona i video nadzora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562328#p562328:3iws9pid je napisao(la):
bgdnenad » 26 Avg 2018, 21:11[/url]":3iws9pid]Rado bi je smenili , gospođa se pravi luda, kaže pa na prošlom sastanku smo napravili plan popravki gde nije planiran krov, a sad što prokišnjava.... Videćemo na na sledećem sastanku možda za dva tri meseca.
Kako stanar zvanično treba da obevsti upravnika da postoji problem i šta upravnik treba da uradi po tom pitanju, šta je po zakonu?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Prijavi gospođu opštinskoj komunalnoj inspekciji i reci da vam prokišnjava krov, a upravnik ništa ne preduzima. Po zakonu o stanovanju predviđene su kazne za upravnike koji se ne bave održavanjem zgrade.
 
Pod uslovom da je stanar gospođi upravnici prijavio problem sa prokišnjavanjem...

Ako nije prijavio problem, onda gospođa upravnica ne može da snosi odgovornost...

Opet ponavljam, stanar koji ima problem može i treba da sam izvrši prijavu.

Sramota je da se za svaku glupost maltretira upravnik zgrade.

Ako stanari nastave tako da se ponašaju, neće više biti upravnika iz redova stanara.
Niko nije toliko lud da bi dozvolio sebi da ga neko maltretira, i to nizakakve pare.

Pa čak i da se radi o plaćanju upravnika, pored takvog ponašanja stanara svaki upravnik bi se zahvalio na takvim parama i prepustio dužnost upravo onima koji su najglasniji i najdrčniji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562410#p562410:1a1h1e7i je napisao(la):
direktor » Pon Avg 27, 2018 5:35 am[/url]":1a1h1e7i]Za nadogradnju je potrebna saglasnost svih stanara posto su svi suvlasnici zajednicke imovine bila je odluka ustavnog suda

To vise ne vazi. u Clanu 9. lepo pise :
Raspolaganje zajedničkim delovima zgrade je prenos prava svojine nad zajedničkim delovima zgrade u cilju dogradnje, nadziđivanja, pripajanja ili pretvaranja.

O raspolaganju zajedničkim delovima zgrade vlasnici posebnih delova odlučuju u skladu sa odredbama ovog zakona koje se odnose na rad i odlučivanje stambene zajednice.

Saglasnost svih stanara treba jedino za "pravila vlasnika".

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562612#p562612:1a1h1e7i je napisao(la):
Moravac » Pon Avg 27, 2018 9:42 pm[/url]":1a1h1e7i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562458#p562458:1a1h1e7i je napisao(la):
11030 » 27 Aug 2018 12:19 pm[/url]":1a1h1e7i]Molim vas za preporuku za dobrog upravnika. Menjamo našeg nesposobnjakovica. Prednost ako je neko sa Čukarice.

Udruženje profesionalnih upravnika.
Ako ti treba kontakt može preko pp

U tom NAKARADNOM udruzenju je i moj komsija koji vara stanare tako sto potpise ugovor sa otkaznim rokom od 6 meseci i posle potpisivanja ugovora nema ga nigde. Clan tog udruzenja je svako ko plati clanarinu.

Razna udruzenja profesionalnih upravnika su samo udruzenja gradjana, pravu preporuku mozete dobiti samo od stanara zgrade u kojima profesionalni upravnik obavlja posao upravnika.
Imate na sajtu Privredne komore Srbije spisak svih upravnika .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562831#p562831:1d24b3qd je napisao(la):
casting » 28 Aug 2018 04:15 pm[/url]":1d24b3qd]
Udruženje profesionalnih upravnika.
Ako ti treba kontakt može preko pp

U tom NAKARADNOM udruzenju je i moj komsija koji vara stanare tako sto potpise ugovor sa otkaznim rokom od 6 meseci i posle potpisivanja ugovora nema ga nigde. Clan tog udruzenja je svako ko plati clanarinu.

Razna udruzenja profesionalnih upravnika su samo udruzenja gradjana, pravu preporuku mozete dobiti samo od stanara zgrade u kojima profesionalni upravnik obavlja posao upravnika.
Imate na sajtu Privredne komore Srbije spisak svih upravnika .
[/quote]

Ja imam, kao firma, sasvim dobro iskustvo sa njima, saradjujemo sa njihovih 5 upravnika. Zaista ne znam o kome je reč, molim te za pp o kome je reč.
 
Nema potrebe za pp, forum i sluzi da bi se ukazalo na nepravilnosti koje pojedinci rade koristeci losu informisanost stanara. To sto neko stavi 6 meseci da je otkazni rok, to je po meni dovoljno za oduzimanje licence jer to nije dozovljeno ni po Zakonu o stanovanju i odrzavanju zgrade a ni po Zakonu o zastiti potrosaca.
Vec sam pisao koji je upravnik u pitanju, guglaj "nisam lep, nisam tarletan" , licenca 105.
Sto se tice udruzenja, postoji udruzenje profesionalnih upravnika beograda i srbije. Oba udruzenja sam pitao za misljenje o upravniku koji svesno krsi vise zakona, da li je dostojan da bude u njihovim redovima.
Ovi prvi su mi na mail odgovorili krajnje neprofesionalno, argument im je da ima i doktora koji su alkoholicari pa opet zabranjuju pacijentima da piju.
Ovi drugi nisu odgovorili nista.

I opret cu ponoviti, ako vec ne mozete da izaberete komsijskog upravnika, izaberite profesionalnog koji ce bez ustrucavanja da kaze gde je angazovan kako bi licno mogli da proverite kod stanara kako stvari stoje. Takodje znajte da vecina profesionalnih upravnika trazi da neko iz zgrade bude spona izmedju njega i stanara. U prevodu ta osoba ce da radi sve ono sto bi trebao upravnik da radi.
Ovo je "mlado" zanimanje , tek za godinu, dve ce se moci preporuciti neko a da stvarno postoje argumenti za to.
 
Casting zakon o zgradama je nov a sto ima supljina druga prica .Odluka ustavnog suda omogucava da se obore odluke o ustupanju prostorija i ravnog krova bez saglasnosti svih stanara
 
Koliko je meni poznato ovaj Zakon o stanovanju I održavanju zgrda objedinio je I uzeo u obzir Zakon o stanovanju , Zakon o održavanju stambenih zgrada sa odlukama ustavnog suda ("Sl. glasnik RS", br. 44/95, 46/98, 1/2001 - odluka USRS, 101/2005 - dr. zakon, 27/2011 - odluka US i 88/2011), I Zakon o socijalnom stanovanju . Tako da se o navedenom odlučuje dvotrećinski.
 
Zamislite, i Gradsko stambeno je stanarima uslovilo otkazni rok od 6 meseci.

Ne znam, stanari moraju da budu složni, inače su nadrljali svi redom.

Najbolje je da svaka zgrada, kako zna i ume, namoli nekoga od stanara da se prihvati da bude upravnik.
 
Kad smo već kod Gradskog stambenog, 2 godine prijavljujem kvar tj da curi voda negde i izliva se u podrum. Bili su bar 10 puta snimali cevi menjali oluke (mislili da je od kiše) na kraju mi je majstor rekao da su to podzemne vode (iako ih tu nikad nije bilo, teren nije pogodan za iste). Posle 2 godine kad je vodovod promenio jedan od vodomera zgrade cev je eksplodirala, poplavila nas i iscurelo je 2000m3 vode. I sad kako mi da naplatimo od te nesposobne gamadi tu vodu i štetu? Pošto vodovod sad nas tereti da to platimo jer kao naš je vodomer (iako je vodomer za podstanicu elektrana i oni peru ruke od toga kao nije njihova odgovornost, vodi se na naš ulaz).
Jel realno da tužimo GS za štetu i za radove koje su nam debelo naplatili a ništa nisu popravili čak su nas doveli do tolike štete?
Jel dobio neko spor protiv njih?
Drugi apsurd, Beogradske toplane podstanicu drže zaključanu i ne daju stanarima ključ iako ih odredba grada na to obavezuje, kažu nije praksa. Kad smo prijavili polomljene prozore na podstanici kažu to je na nama da popravimo. A mi ne možemo tome da pristupimo pa kažu zovite nas kad dodje stambeno da to popravi mi ćemo doći. Znači i oni svesno rade protivzakonito i nikom ništa.
To GS sa njihovom naplatom je čisto reketiranje i mafijašenje nama su nabili dug od milion dinara na fiktivnim popravkama i radovima. NIKAD mi nisu dali obračun da potpišem već samo blanko nalog kad dodju. Kad smo izvadili izveštaj ono srce da ti stane.
Da je sreća da se privatizuju da se spasimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562848#p562848:2zrxx0z9 je napisao(la):
direktor » Uto Avg 28, 2018 7:39 pm[/url]":2zrxx0z9]Casting zakon o zgradama je nov a sto ima supljina druga prica .Odluka ustavnog suda omogucava da se obore odluke o ustupanju prostorija i ravnog krova bez saglasnosti svih stanara
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562866#p562866:2zrxx0z9 je napisao(la):
hobotnica » Uto Avg 28, 2018 8:53 pm[/url]":2zrxx0z9]Koliko je meni poznato ovaj Zakon o stanovanju I održavanju zgrda objedinio je I uzeo u obzir Zakon o stanovanju , Zakon o održavanju stambenih zgrada sa odlukama ustavnog suda ("Sl. glasnik RS", br. 44/95, 46/98, 1/2001 - odluka USRS, 101/2005 - dr. zakon, 27/2011 - odluka US i 88/2011), I Zakon o socijalnom stanovanju . Tako da se o navedenom odlučuje dvotrećinski.

Meni poznat slucaj od pre par meseci je da je glasalo 2/3 stanara za a medju protivnicima je bio i upravnik iz redova stanara. E posto je odluka zakonski pravosnazna, upravnik bez obzira sto se kao vlasnik posebnog dela protivio morao je u svojstvu upravnika da potpise "ugovor o medjusobnim pravima i obavezama izmedju investitora i stambene zajednice" kod notara.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562886#p562886:2zrxx0z9 je napisao(la):
Vladivoje » Uto Avg 28, 2018 10:01 pm[/url]":2zrxx0z9]Zamislite, i Gradsko stambeno je stanarima uslovilo otkazni rok od 6 meseci.

Ne znam, stanari moraju da budu složni, inače su nadrljali svi redom.

Najbolje je da svaka zgrada, kako zna i ume, namoli nekoga od stanara da se prihvati da bude upravnik.
Sad sam pogledao ugovor iz 1996, ladno jeste 6 meseci otkazni rok. Takodje pise da je rok da se odazovu na poziv 48h...
 
Nije da ih branim, ali i u novom zakonu je rok za hitne intervencije 48h....suludo u nekim situacijama, ali tako je.....
 
Sta kad smenimo prof upravnika, obavestimo ga da je smenjen i sta onda? Ko je obavezan da ide u opstinu da promeni podatke on ili mi? Posto je otkazni rok 30 dana on je u obavezi da predstavlja stambenu zajendicu jos 30 dana znaci da bi to trebalo on da radi?
 
Bio sam do Infostana radi dobijanja tacnih informacija oko ulistavanja naplate investicionog odrzavanja preko njih.
Provizija koju naplacuju je 10% od naplacenog novca, uplate do 15. tekuceg meseca prebacuju na racun SZ iduci mesec.
Negativno je sto jedan od dokumenata koji traze - odluku da se naplata vrsi preko infostana, traze da bude overena kod notara. Notar potpis upravnika naplacuje oko 1300 din a zakon ovo uopste ne trazi, ovo je hir infostana.
Dacu primer, kada SZ bira upravnika, dovoljna je odluka i potpisi stanara, nikakva notarska obrada se ne pominje. Takodje kada u toj odluci SZ ovlasti nekog od komsija da u ime izabranog upravnika podnese prijavu za registraciju ili promenu podataka nije potrebna notarska overa a opstina kao lokalna samouprava - deo Gradske uprave ipak je iznad infostana koji je komunalno preduzece ciji je osnivac ta ista uprava.
 
Kako Infostan resava neplatise?
Da li Infostan dotira sredstva umesto neplatisa, a onda se tuzi sa njima ili se samo tuzi sa njima pa kada bude bice?
 
Infostan je protocni bojler skuplja novac za sve ko uplati i raspodjeljuje isti na racune bvk toplana itd ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565585#p565585:1liye8tq je napisao(la):
direktor » 07.Sep.2018/1:42 pm[/url]":1liye8tq]Infostan je protocni bojler skuplja novac za sve ko uplati i raspodjeljuje isti na racune bvk toplana itd ...

To znam. Nego recimo neko ne plati infostan u celosti. Ko onda juri tog neplatisu? Infostan ili zgrade, toplana, odzacar itd..?
 
Izvrsitelji a predlog izvrsitelju salje infostan nazahtjev nekog od lica za koje se vrsi naplata
Opomenu salju nakon tri neplacena racuna tako su mi rekli inace sledece sedmice idem da se druzim sa njima
Pa cu se raspitati detaljnije ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565588#p565588:1cliqsjy je napisao(la):
direktor » 07.Sep.2018/1:48 pm[/url]":1cliqsjy]Izvrsitelji a predlog izvrsitelju salje infostan nazahtjev nekog od lica za koje se vrsi naplata
Opomenu salju nakon tri neplacena racuna tako su mi rekli inace sledece sedmice idem da se druzim sa njima
Pa cu se raspitati detaljnije ...

Vazi, pisi kada stignes :sesir:

Kod mene u zgradi je stanje jos gore od kako je dosao upravnik pa me zanima kako bi islo preko infostana, posto bi se tako naterali svi da placaju.. :kafa:
 
Evo jedan svezi tekst o dugovanju Beogradjana za grejanje, odatle mozes i da vidis sistem naplate. Sve obaveze oko naplate usluga preuzeo je Infostan i on to jedini moze da radi. A posto ni on ne radi to sto treba da radi, stanje je takvo kakvo jeste.
https://www.blic.rs/vesti/beograd/beogr ... ra/rrt1vdz

Beograd je politicki vazan pa je tako Infostan kao objedinjena naplata, inace dobro zamisljena, zloupotrebljena za regulisanje socijalnih nemira.
Toplana niti bilo koje drugo preduzece ne moze da regulise svoje dugove sa korisnicima direktno, a Infostan se uvek vadi na odluke grada. I tu grad nastupa - npr. kaze ne naplacujte potrazivanja pred izbore, a Srbijagas ili drzava ili grad ce da se zaduzi za energente. I tako se krpi iz supljeg u prazno.
Slicno je i za odrzavanje. Neke zgrade su u minusu, a neke u plusu. Kako uopste neka zgrada moze da udje u minus? Pa tako sto se trose sredstva onih koji su u plusu, dok ima, a mozda i grad u nekim situacijama ubacuje novac. Da li bi Infostan sudski mogao sve zgrade da dovede u plus? Naravno da bi mogao, ali hajde da se usudi to da uradi. Jer i oni sami tu visestruko naplacuju izvedene radove i sl.

Najgore je sto je placanje u Srbiji na tako niskom nivou, da je Infostan ovakav kakav jeste jos uvek procentualno najbolji nacin naplate.

Cela ta sema zloupotrebe Infostana, politickih igara, prebacivanja dugovanja iz supljeg u prazno, ogromno naplacivanje izvedenih radova na odzavanju... Mislim da niko nema interes da sredi to stanje, tako da ce ova situacija biti ista i narednih 20 godina kao i prethodnih.

Evo i vest o dugovanju zgrada. Pokazalo se da ovi socijalisticki soliteri zapravo imaju najvece probleme sa odrzavanjem sto opet ne bi trebalo da bude s obzirom na broj ljudi koji tu zive i koji bi to mogli da srede. Sad je pitanje koliki je problem siromastva tih stanara naspram kvaliteta zgrada da su oni dovedeni u takvo stanje, ko je tu vise kriv.
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... sto-zgrada

Naplata u Beogradu je politicka, a ne ekonomska kategorija.
 
Vrh