Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Pa ako su stanovi otkupljeni od opštine angažujete se da komšije uknjize bar 2 stana i da rešite kvorum
A opštinu prijavite tj komunalnu inspekciju upravnoj inspekciji da ih malo upita za zdravlje da vidi jel im treba uput kod doktora
 
Pa ako su stanovi otkupljeni od opštine angažujete se da komšije uknjize bar 2 stana i da rešite kvorum
A opštinu prijavite tj komunalnu inspekciju upravnoj inspekciji da ih malo upita za zdravlje da vidi jel im treba uput kod doktora
Izgleda da nisu otkupljeni vise kao ugovor isl, dok tzv. upravna ili gradjevinska inspekcija kaze ; gde vam je stambena zajednica i odredila rok za izradu plana odrzavanja zgrade ( to je bilo proletos).I sad upravnik pravi neformalne sastanke bez zapisnika isl. sa vlasnicima opstinskih stanova i nismo registrovani u stambenom !?
 
Zovete novinare zovete advokata zakažite razgovor sa predaesnikom opštine ...
 
Ništa nisam razumeo. Tih 8 stanova pripadaju opstini, npr. stanovi za socijal. stanovanje ili?
 
Ništa nisam razumeo. Tih 8 stanova pripadaju opstini, npr. stanovi za socijal. stanovanje ili?
Ne znam detalje, kad se pogleda u e-katastar pise da su u 6 stanova privatno vlasnistvo 1/1 dok u drugih 8 stanova vlasnik je opstina (ukupno 14 stanova).Od tih 14 uknjizenih u zgradi realno ima 12 posto su dva stana spojena u jedan, slucajno nam prave probleme ti sto zive u dva stana...Kako napraviti kvorum i prvu sednicu stambene zajednice?
 
A zar ne možete da ogranizujete tri skupštine i sve koji se ne pojave na ta tri poziva isključite iz odlučivanja, samo je fora da vi što ste tu, svi budete tu
 
A zar ne možete da ogranizujete tri skupštine i sve koji se ne pojave na ta tri poziva isključite iz odlučivanja, samo je fora da vi što ste tu, svi budete tu
Ne mozemo da organizujemo ni prvu skupstinu zato sto kako upravnik kaze ; treba mu vremena da pripremi (prica zadnjih 4 god.).Onda nedoumica o tome da nismo registrovani tj. i dalje se radi po starom kao kucni savet, nemamo ime, pecat, broj racuna , ne vidimo se u stambenom.Sad kad je bio tajfun Boris doslo je do poplave-prokisnjavanja, zvali smo upravnika da zakaze hitan sastanak i nista.Na fasadi nema hidroizolacije, vide se ogromne rupe na krovu, infostan odrzava ali nistaq ne cini i sve propusta.Vidi u slikovitom prilogu zgradu bez odrzavanja koja je zasticena kao spomenik kultura u centru grada.
 

Prilozi

  • Snimak ekrana 2024-09-23 002052.png
    Snimak ekrana 2024-09-23 002052.png
    716,2 KB · Pregleda: 57
Vi kao stanari imate pravo da zakažete sednicu, ja sam moju zakazao bez upravnika i smenio ga
 
Vi kao stanari imate pravo da zakažete sednicu, ja sam moju zakazao bez upravnika i smenio ga
U zgradi ima 14 stanova, 6 su uknjizeni vlasnici 1/1, 8 stanova pise da je vlasnik opstina.Molim objasnjenje sta je kvorum 2/3, od 6 vlasnika ili suvlasnika po raznim ugovorima o koriscenju. Da li je to broj 4 ili 2/3ili dve trecine od 6 vlasnika ili dve trecine od svih 14 stanova? Koliko pise u zakonu upravnik predstavlja i donosi odluke stambene zajednice.
 
Za izbor profesionalnog upravnika potrebne su dve trećine od svih vlasnika stanova. U vašem slučaju 10 stanova od 14.
Za izbor upravnika iz redova stanara dovoljna je prosta većina, tj. 8 od 14 stanova
 
Za izbor profesionalnog upravnika potrebne su dve trećine od svih vlasnika stanova. U vašem slučaju 10 stanova od 14.
Za izbor upravnika iz redova stanara dovoljna je prosta većina, tj. 8 od 14 stanova
Ko potpisuje da je vlasnik stana ako nije tj. u katastru pise da je vlasnik opstina, da li pravni zastupnik opstine.Kako izgleda zapisnik prve sednice stambene zajedniceGradjevinska inspekcija je dala nalog stambenoj zajednici da izradi plan odrzavanja zgrade.
 
Ako je građevinska izdala nalog, a ne uradi se u roku u kom su tražili, mogu da tresnu kaznu i upravniu i stambenoj zajednici. Baš vam je pozicija i situacija majko moja.
Definitivno mora neko stručniji i ko je više u materiji to da vam rasčivija.
 
Ako je građevinska izdala nalog, a ne uradi se u roku u kom su tražili, mogu da tresnu kaznu i upravniu i stambenoj zajednici. Baš vam je pozicija i situacija majko moja.
Definitivno mora neko stručniji i ko je više u materiji to da vam rasčivija.
Gradjevinska inspekcija je u martu izdala nalog da se u roku od 60 dana izradi plan odrzavanja zgrade, nakon pet dana upravnik je skupio 5-6 stanara u dvoristu i napravio neformalni sastanak bez ikakvog zapisnika, na tom sastanku su bili 2 vlasnika stana i 4 suvlasnika sto zive u opstinskim stanovima.Ti suvlasnici glume stambenu zajednicu, nema programa . zapisnika, nicega.
 
Ma prijavite tog kvazi upravnika komori plus inspekcijama navedite sve ovo
Vidite sa komšijama ko je otkupio stan a nije preveo pa vidite da organizuje i preuzmete upravu .Meni je neverovatno da nemate pecat i da se upravnik tako ponaša.
 
Ko potpisuje da je vlasnik stana ako nije tj. u katastru pise da je vlasnik opstina, da li pravni zastupnik opstine.Kako izgleda zapisnik prve sednice stambene zajedniceGradjevinska inspekcija je dala nalog stambenoj zajednici da izradi plan odrzavanja zgrade.
Potpisuje korisnik stana tj. nosioc stanarskog prava. Mislim da je negde tamo 90-tih, propisano da nosioci stanarskog prava, moraju da učestvuju u troškovima tekućeg i inv. održavanja. GS i pored toga što je javno preduzeće, nema zakonski osnov da samoinicijativno vrši investiciona ulaganja i radove, za sve mora da postoji nalog SZ. Ako je stambeni objekat, po vašim rečima, proglašen za kulturno dobro, SZ mora da podnese zahtev Zavodu za zaštitu, pa na osnovu rešenja pristupa daljim radovima sanacije.
Bez ljutnje, zar za sve ovo vreme niko od vas nije mogao da ode do opštine i raspita se šta i kako, kad već ovaj nesposobni kolega to nije znao da uradi.
 
Potpisuje korisnik stana tj. nosioc stanarskog prava. Mislim da je negde tamo 90-tih, propisano da nosioci stanarskog prava, moraju da učestvuju u troškovima tekućeg i inv. održavanja. GS i pored toga što je javno preduzeće, nema zakonski osnov da samoinicijativno vrši investiciona ulaganja i radove, za sve mora da postoji nalog SZ. Ako je stambeni objekat, po vašim rečima, proglašen za kulturno dobro, SZ mora da podnese zahtev Zavodu za zaštitu, pa na osnovu rešenja pristupa daljim radovima sanacije.
Bez ljutnje, zar za sve ovo vreme niko od vas nije mogao da ode do opštine i raspita se šta i kako, kad već ovaj nesposobni kolega to nije znao da uradi.
U zakonu o stanovanju jasno pise da stambenu z. cine vlasnici posebnih delova i kao dokaz vlasnicki list iz katastra. Mi jos ne postojimo u registru sz jer upravnik nije napravio popis tako da nismo pravno lice i nemozemo da nikome pisemo isl. doduse, upravnik je poslao upit zavodu za zastitu spomenika kulture Beograd sta ciniti kod problema: nema hidroizolacije fasade i krov propao, cekamo odgovor vise meseci.
 

Prilozi

  • IMG_20240922_093418.jpg
    IMG_20240922_093418.jpg
    78 KB · Pregleda: 27
U zakonu o stanovanju jasno pise da stambenu z. cine vlasnici posebnih delova i kao dokaz vlasnicki list iz katastra. Mi jos ne postojimo u registru sz jer upravnik nije napravio popis tako da nismo pravno lice i nemozemo da nikome pisemo isl. doduse, upravnik je poslao upit zavodu za zastitu spomenika kulture Beograd sta ciniti kod problema: nema hidroizolacije fasade i krov propao, cekamo odgovor vise meseci.
Odlično znam šta piše u Zakonu, a kod registracije SZ, ne prilažu se vlasnički listovi. Zakupci državnih stanova, imaju sva prava i obaveze kao i regularni vlasnici, osim prava na otuđenje nekretnine.
Detalj koji mi nije jasan, u trenutku kad se uvodi prin uprava, upravnik podnosi registru registracionu listu, sa podacima o adresi objekta, spratnosti, broju posebnih delova i ostalo, i na osnovu te registracije dobija rešenje. U rešenju između ostalog se dobija PIB i MBR stambene zajednice. Kako je taj uopšte upravnik ako nije uradio registracionu prijavu pre 4 god.
 
Baš tako, ne može da bude prinudbi upravnik ničega. Uradite pretragu stambenih zajednica po adresi
 
Odlično znam šta piše u Zakonu, a kod registracije SZ, ne prilažu se vlasnički listovi. Zakupci državnih stanova, imaju sva prava i obaveze kao i regularni vlasnici, osim prava na otuđenje nekretnine.
Detalj koji mi nije jasan, u trenutku kad se uvodi prin uprava, upravnik podnosi registru registracionu listu, sa podacima o adresi objekta, spratnosti, broju posebnih delova i ostalo, i na osnovu te registracije dobija rešenje. U rešenju između ostalog se dobija PIB i MBR stambene zajednice. Kako je taj uopšte upravnik ako nije uradio registracionu prijavu pre 4 god.
Proverio sam da u evidenciji s.z. na rgz strani pise da imamo pib , maticni broj, profesionalnog upravnika sa datumom pocetka 2018 god. U opstini kazu da nismo uradili registraciju do kraja i da kao ne postojimo jer nas nema u komunalnom i stambenom tj . u kompjuteru. Posto je poceo da se vodi upravni postupak zbog stete necinjenja gradka inspekcija je dala nalog da stambena z. izradi plan odrzavanja zgrade. Posto je za to potrebna prva sednica s.z. nismo nista uradili. U zakonu pise da upravnik zgrade mora da sazove sednicu 2 puta godisnje bez poziva ovde se dersava da na silne pozive ne saziva prvu sednicu nikad.
 
Prošle godine isto pala terasa kod njih u soliterima. Imaju jedan deo, kao onu nadstrešnicu za koju se svi prave ludi, a sklona je padu i to tako stoji.
Tamo će neko uskoro glavu izgubiti,
Isti slucaj kod nas u zgradi, preti da padne terasa i citav blok zgrade na trotoar, da li se moze zbog te opasnosti blokirati trotoar kao kad zimi padaju ledenice. Ovde nisu ledenoice u pitanju vec vise tona materijala koji moze svakog trena da se obrusi !? Ima nekakva nadogradnja (sam svoj arhihekta) a konstrukcija je poput ispucalog kuvanog jajeta !
 
Vrh