Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Placamo samo ciscenje, naplata svega ide preko infostana. Ja se slazem da je malo, ali zivim u zgradi iz 70ih gde su svi ili dobili ili nasledili stanove, i boli ih uvo da placaju bilo sta. Kukaju za sve sto mogu.
 
Zdravo, da li bi neko mogao da preporuči neku agenciju za čišćenje ulaza koja sve čisti, ne ostavlja paučinu i želi da očisti spoljašnji hodnik i svetlarnik od ulaza ako je prljav? Moj ulaz već 6 godina angažuje agenciju "Shine", ali ta agencija nije ono što je nekada bila.
Meni se čini da sve te agencije kada tek počinju da rade se trude da što temeljnije očiste dogovoreno, međutim, već posle kraćeg vremena to postaje traljavo, otaljavaju ili čak u letnjem periodu ni ne čiste po nedelju, dve...Mi smo promenili već dve i svaki put biva kao što sam napisala. Moguće da postoji neka agencija koja ima kontinuitet u kvalitetu obavljanja posla.
 
Ispade da je onda najbolje čišćenje preko Gradskog Stambenog. Ne rade ni oni uvek kako valja, ali kad god smo se iz zgrade prijavili da se nečisti kako treba, uvek su nešto preduzeli.
Recimo, ja prijavim da nije dobro očišćeno i da se ne čisti paučina, oni odmah pošalju čoveka u kontrolu koji je utvrdio da je bilo propusta i naložio je vandredno čišćenje koje je obavljeno sutradan.
Mislim da je bolje nagaziti malo GS nego se gnjaviti sa kojekakvim agencijama, plus se plaća preko Infostana pa je praktičnije i nema dodatnih uplatnica
 
Samo da podelim info koju nisam znao, SBB placa SZ za svoje razvodne kutije koje koriste struju u zgradi. Ugovori se potpisuju sa njima.
 
Mislim da mnoge SZ ni ne znaju da je SBB ovo instalirao kod njih, tako da prosetajte se malo hodnicima. Ako neko ima sliku kako ta kutija izgleda, neka okaci ovde ljudima da znaju u sta da gledaju. Svako malo znaci, 30EUR na mesecnom nivou je bogami 360EUR na godisnjem, fina sumica.
Ako neko zna za Telekom kucista, neka javi da ostali znaju.
 
Nas su iskulirali.Pisala sam im,bili i rekli da to sto koriste struju ne trosi mnogo,vec samo pojacava signal.Razmisljam da ponovim zahtev.
Vaša je zgrada, isključite vi njima to iz struje, doći će veoma brzo, sa ugovorom ili sa pasivnom opremom (vama štedi oko 50 evra godišnje kroz račun za zajedničku el.energiju). Nije za neko cimanje ali ako njima nije mnogo, vama dobro dođe za na primer 50 novih led sijalica. Pišem iz iskustva sa Supernovom.
 
1000010363.jpg

Vidi se uticnica koju su prisvojili i zatvorili ormaricem.Uf,bas su me ponovo sad naljutili,moracu da im pisem ponovo!
 
Koliko mogu po slici da zaključim radi se o uređaju švajcarske proizvodnje, u pitanju je firma Delta swiss ag. U pitanju je pojačalo za signal propusne moći do 1.2 ghz čija potrošnja je 24Wh što je oko 0,57 kWh dnevno iliti oko 18 kWh mesečno. Nije to neka suma, ali uzmimo za primer da zgrada nema nikavu drugu potrošnju osim tih 18 kilovat sati opet bi račun za struju sa svim nametima (obračunska snaga, trošak snabdevača, akciza, pdv) iznosio oko 800 dinara. Dakle, iako je potrošnja mala, ipak kablovski operater učestvuje u potrošnji el.energije koju na kraju plate svi stanari + plaćaju račune za usluge tom kablovskom operateru. Ne odustajte, ako ne žele da učestvuju u plaćanju neka uklone uređaj ili postave pasivnu opremu bez potrošnje struje i vama uštede.

Neka ti sledeći bude ovakvog tipa, reaguju ekspresno.
 

Prilozi

  • InShot_20240828_104452529.jpg
    InShot_20240828_104452529.jpg
    99 KB · Pregleda: 57
Koliko mogu po slici da zaključim radi se o uređaju švajcarske proizvodnje, u pitanju je firma Delta swiss ag. U pitanju je pojačalo za signal propusne moći do 1.2 ghz čija potrošnja je 24Wh što je oko 0,57 kWh dnevno iliti oko 18 kWh mesečno. Nije to neka suma, ali uzmimo za primer da zgrada nema nikavu drugu potrošnju osim tih 18 kilovat sati opet bi račun za struju sa svim nametima (obračunska snaga, trošak snabdevača, akciza, pdv) iznosio oko 800 dinara. Dakle, iako je potrošnja mala, ipak kablovski operater učestvuje u potrošnji el.energije koju na kraju plate svi stanari + plaćaju račune za usluge tom kablovskom operateru. Ne odustajte, ako ne žele da učestvuju u plaćanju neka uklone uređaj ili postave pasivnu opremu bez potrošnje struje i vama uštede.

Neka ti sledeći bude ovakvog tipa, reaguju ekspresno.
Uuu,carski!Hvala!
 
Doslo mi da napisem kako je izgledao prvi sastanak sa jednim profi upravnikom, na kome je trebalo da se predstavi pa da ga stanari izaberu. Pozvao ga jedan od vlasnika.
Njegovo predstavljanje bilo je :" Evo, ja sam vas novi upravnik, cena po stanu toliko, pa ćemo da resavamo drugo".
Ja pitam da nam se predstavi, da kaže nesto o sebi, koje iskustvo ima.
Njegov odgovor, pritom me gleda u cudu, a svi ostali stanari prevrcu ocima u fazonu sta ja pobogu pitam:"Policajac u penziji". I to je bilo to.
Neverovatno mi je koliko ljudi nemaju svest o tome da treba da se predstave, da pokazu sta su im kvalifikacije za posao, sa koliko recimo zgrada upravlja, koja su iskustva, rezultati. Sta su mu znanja o zgradama I upravljanju pobogu.
A jos neverovatnija mi je svest da ne kazem nesvest vlasnika da je u njihovom interesu da procene necije vestine i iskustvo, da ih ne zanima recimo sa koliko zgrada taj upravlja, kako.
Da sam jos predlozila da odemo u neku od zgrada kojima upravlja, pre nego što odlučimo, verovatno bi svi popadali u nesvest.
Taj se nije dugo zadrzao.
Bilo bi dobro kad bi postojala platforma gde objedinjeno mozes da vidis takve podatke (broj zgrada, opstina, obrazovanje ili profil, plus ocene korisnika.) Ili ako je firma, barem te osnovne podatke i ocene korisnika.
 
Doslo mi da napisem kako je izgledao prvi sastanak sa jednim profi upravnikom, na kome je trebalo da se predstavi pa da ga stanari izaberu. Pozvao ga jedan od vlasnika.
Njegovo predstavljanje bilo je :" Evo, ja sam vas novi upravnik, cena po stanu toliko, pa ćemo da resavamo drugo".
Ja pitam da nam se predstavi, da kaže nesto o sebi, koje iskustvo ima.
Njegov odgovor, pritom me gleda u cudu, a svi ostali stanari prevrcu ocima u fazonu sta ja pobogu pitam:"Policajac u penziji". I to je bilo to.
Neverovatno mi je koliko ljudi nemaju svest o tome da treba da se predstave, da pokazu sta su im kvalifikacije za posao, sa koliko recimo zgrada upravlja, koja su iskustva, rezultati. Sta su mu znanja o zgradama I upravljanju pobogu.
A jos neverovatnija mi je svest da ne kazem nesvest vlasnika da je u njihovom interesu da procene necije vestine i iskustvo, da ih ne zanima recimo sa koliko zgrada taj upravlja, kako.
Da sam jos predlozila da odemo u neku od zgrada kojima upravlja, pre nego što odlučimo, verovatno bi svi popadali u nesvest.
Taj se nije dugo zadrzao.
Bilo bi dobro kad bi postojala platforma gde objedinjeno mozes da vidis takve podatke (broj zgrada, opstina, obrazovanje ili profil, plus ocene korisnika.) Ili ako je firma, barem te osnovne podatke i ocene korisnika.
PKS ima platformu i spisak svih prof upravnika sa brojem licence ali nema vise od toga, na zalost!
I nije samo dovoljno da ih pitate za skolu, vec i papir od te skole da pogledate. Nama jedan obecavao kule i gradove, rekao da je ekonomista po struci, po emailovima koje je posle slao bio je nepismen. Srecom sam je ostavku dao kad je video da nije sposoban da upravlja, iako je naravno krivio neaktivnost stanara za to.
 
Koliko mogu po slici da zaključim radi se o uređaju švajcarske proizvodnje, u pitanju je firma Delta swiss ag. U pitanju je pojačalo za signal propusne moći do 1.2 ghz čija potrošnja je 24Wh što je oko 0,57 kWh dnevno iliti oko 18 kWh mesečno. Nije to neka suma, ali uzmimo za primer da zgrada nema nikavu drugu potrošnju osim tih 18 kilovat sati opet bi račun za struju sa svim nametima (obračunska snaga, trošak snabdevača, akciza, pdv) iznosio oko 800 dinara. Dakle, iako je potrošnja mala, ipak kablovski operater učestvuje u potrošnji el.energije koju na kraju plate svi stanari + plaćaju račune za usluge tom kablovskom operateru. Ne odustajte, ako ne žele da učestvuju u plaćanju neka uklone uređaj ili postave pasivnu opremu bez potrošnje struje i vama uštede.

Neka ti sledeći bude ovakvog tipa, reaguju ekspresno.
Kako da znamo da je ova MTS kutija prikacena na nasu struju? Nalazi se ka podrumu i od nje idu zice na spratove. Jedna cev ide ka kutiji za struju na spoljenm zidu zgrade. Da li je to to?
 

Prilozi

  • 455469787_904805914808650_3303497517853578906_n.jpg
    455469787_904805914808650_3303497517853578906_n.jpg
    59,4 KB · Pregleda: 40
Ja nisam znala da oni plaćaju tu struju paušalno, kad su instalirali kod nas rekli su mi samo 16w da troši, to je mizerno. Niko nije spomenuo da oni to nadoknađuju. Imamo i MTS optiku, jel i to troši struju? Tad su čini mi se rekli da ne troši.
 
Kako da znamo da je ova MTS kutija prikacena na nasu struju? Nalazi se ka podrumu i od nje idu zice na spratove. Jedna cev ide ka kutiji za struju na spoljenm zidu zgrade. Da li je to to?
Ne bih ovako po metalnom ormariću mogao da 100% ocenim dok ne bih video šta je unutra. Čini se kao kutija od optike (fiber optic), ta cev koja ide ka spoljnom zidu zgrade je verovatno fttb (fiber to the building) priključak - dovod. Sve napisano uzmi sa rezervom. Ako uspeš, tu kinesku bravicu možeš lako otvoriti šrafcigerom ili kleštima a da ne oštetiš ništa pa slikaj šta jenunutra. Kod nas su jednom greškom ostavili otvoren ormarić pa sam pomoću alata zatvorio tu bravicu da neko ne bi dirao instalaciju, eventualno oštetio nešto.
Ja nisam znala da oni plaćaju tu struju paušalno, kad su instalirali kod nas rekli su mi samo 16w da troši, to je mizerno. Niko nije spomenuo da oni to nadoknađuju. Imamo i MTS optiku, jel i to troši struju? Tad su čini mi se rekli da ne troši.
Troši, mizerno ili ne, troši vašu el.energiju. MTS optika je po tehnologiji pristupa zasnovana na pasivnim komponentama koje ne zahtevaju napajanje.
 
Vrh