Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Pa morate da se organizujete smeniti ih
Pu prijavite sigurno nema plan godišnjih radova
Niko to drugi neće umjesto vas zgrada ce samo da propada i da joj se smanjuje vrednost samim tim i vaših stanova
 
Pa morate da se organizujete smeniti ih
Pu prijavite sigurno nema plan godišnjih radova
Niko to drugi neće umjesto vas zgrada ce samo da propada i da joj se smanjuje vrednost samim tim i vaših stanova
A.šta ćemo kada u ulazu 30 godina vlada organizivan kriminal i sada su doveli iste takve da nas zajedno pljačkaju,gde je rešenje kada ova država postoji samo na papiru i na rteesu u pola osam ?
 
Da razgovarate sa komšijama da skupite većinu i prezmete zgrad i napravite čudo
A protiv pu možete da zovete inspekcije ...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Da razgovarate sa komšijama da skupite većinu i prezmete zgrad i napravite čudo
A protiv pu možete da zovete inspekcije ...
Puno stanova se izdaje vlasnici u inostranstvu,Rusi kupili par stanova,
izuzetno nizak intelektualni nivo većine,ljudi su zaplašeni,dezorjentisani.

Angažovao sam advokata i videćemo šta može da se uradi...
 
Puno stanova se izdaje vlasnici u inostranstvu,Rusi kupili par stanova,
izuzetno nizak intelektualni nivo većine,ljudi su zaplašeni,dezorjentisani.
kao da opisuješ moj ulaz.
Zanimljivo da u ulazu imamo čak 8 stanova koje su kupili ljudi (uglavnom iz inostranstva) eto tako da samo imaju. Par stanova tako stoji godinama.
Dođu, srede stanove i odu. Stanovi prazni.
Pored toga, još 4 se izdaju.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Od 1993. godine zgrada je bez legalno izabranog predsednika,2016.godine uspevamo da izaberemo upravnika iz redova stanara iz ulaza,ali taj nastavlja sa nezakonitom delatnošću uperenom protiv većine,iako ga zakon o Stanovanju i održavanju stambenih zgrada obavezuje na suprotno.
Finale je 2022.godine kada on i grupa oko njega dovode u roku od 11 dana u letnjem periodu (avgust-septembar) profesionalnog upravnika iz firme Pro Upravnik,bez potpisa to jest saglasnosti 2/3 vlasnika stanova u ulazu,tada potpuno nezakonito počinje pljačka uz pomoć dela državnih institucija !
Smrt našeg komšije i raspadanje tela danima u stanu pokazali su svu beskrupuloznost tih ljudi koji su tek nakon 2 dana poslali čoveka iz firme kako bi uz svedoke prisustvovao otvaranju vrata.
Smrt su iskoristili kako bi profitirali i uz čišćenje ulaza od 73.000 dinara naplatili i zamenu cilindra na vratima 15.000 dinara a dezinfekciju i dezinsekciju je veliki znak pitanja kako i da li su uopšte uradili !?

Evo kako je ulaz očišćen za tu sumu a nije čak ni dezinfikovan što je
bilo moguće za 23.000 dinara.

cuvena firma samozvanog predsednika udruzenja profesionalnih upravnika. covek je napravio udruzenje sa jos dvoje kolega iz firme pomenute firme i predstavlja se po medijima kao predsednik svih upravnika. klasican samoreklamer
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Kao što već neko reče, organizujte se i smenjujte. NBG im dođe kao zlatna koka, veliki br stanova po zgradi, podložno manipuliciji, pa kad se sve to lepo pomnoži sa 350-400 din...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
cuvena firma samozvanog predsednika udruzenja profesionalnih upravnika. covek je napravio udruzenje sa jos dvoje kolega iz firme pomenute firme i predstavlja se po medijima kao predsednik svih upravnika. klasican samoreklamer
Dva dana je firmi Pro Upravnik trebalo da pošalje svog čoveka koji bi zamenio profiupravnika koji se brčkao negde na moru,dok se telo našeg komšije raspadalo u stanu na ovoj vrućini,inače firma im je nq 15 minuta od naše zgrade autom ako ne i brže !??

Da li su to uopšte ljudi,zar je novac baš iznad svega ?


A taj dotični Banovački sve što kaže već posle par minuta pogazi na Pinku je
čest gost,ti likovi koji su do juče čučali u nekoj zabiti došli su u Beograd da bi
radili stvari koje su daleko od bilo kog zakona,ne znam ko je iz PK Srbije ovoj
firmi mogao da izda licencu za rad?
 
Kao što već neko reče, organizujte se i smenjujte. NBG im dođe kao zlatna koka, veliki br stanova po zgradi, podložno manipuliciji, pa kad se sve to lepo pomnoži sa 350-400 din...
540 dinara nama naplaćuju a u BG na vodi mislim da nije ispod 250€ po stanu !
 
Kažeš da nisu imali 2/3 većinu za ugovor, jel imate zapisnik sa te sednice.
 
Imam zapisnik uzeo sam iz opštine,to je napravljeno za 11 dana u ovo vreme prošle godine i od 90+2 vlasnika stanova samo 42 potpisa su prikupili što nije ni 50%.
Naravno sve je urađeno meni iza leđa,mnogi ljudi iz želje da se nešto
pokrene su dali potpis,sada su shvatili da su prevareni.
 
Pa i da je bilo morali su da ponove koliko bješe 3 puta
 
Da, 3 puta. Iz tog razloga i pitam, dal je u zapisniku pisao br nedostupnih.
Ako je to tako prošlo, komunalni inspektor i registratora za gušu.
 
Kakvi nedostupni ako ti nešto tako uradiš u letnjem periodu za 11 dana,kada su ljudi na odmorima i nemaju pojma šta im se događa u ulazu ?
Iz aviona se vidi loša namera plus taj koji se potpisao u ime ulaza nije tada
bio upravnik a pored imena na ugovoru mu piše upravnik,tačnije predsednik SZ!?
IMG-d9bc6728f1a9a4576e81030657c7705e-V.jpg
 
Poslednja izmena:
Po tome nije moglo da se donese rešenje kod registratora ni uz pomoć trikova. Ako je tako kao što kažeš, takva uprava se poništi za 5 dana.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Po tome nije moglo da se donese rešenje kod registratora ni uz pomoć trikova. Ako je tako kao što kažeš, takva uprava se poništi za 5 dana.
Videćemo šta će advokat reći,zakon je katastrofa..po sistemu sve može ako se stanari dogovore,a što se do sada nisu dogovorili?
Velika je bruka da EU nešto ovako podržava !
 
Imam zapisnik uzeo sam iz opštine,to je napravljeno za 11 dana u ovo vreme prošle godine i od 90+2 vlasnika stanova samo 42 potpisa su prikupili što nije ni 50%.
Naravno sve je urađeno meni iza leđa,mnogi ljudi iz želje da se nešto
pokrene su dali potpis,sada su shvatili da su prevareni.
To onda nije bio legalan izbor pošto za profesionalnog upravnika treba 2/3 ukupnog broja glasova. Mislim da ovde ne važi pravilo o nedostupnosti stanara, nego baš mora dvotrećinska većina. Opština nije smela da donese rešenje o registraciji.
 
U zapisniku mora da stoji, koliko je njih glasalo, broj nedostupnih ako ih je bilo, koliko je njih glasalo elektronski i koliko lično. 11 dana je sasvim dovoljno da se sve završi ako je bilo i ponovljenih sednica.
Ako ti podaci ne postoje, sasvim je izvesno da je registrator izvršio registraciju promene na ne regularan način, što njega čini krivično odgovornog.
 
Ko je u opštini doneo to rešenje? Kod njih pravo po odgovore.
Opština nema zakonski osnov da bilo šta proverava,oni samo prihvate te potpise i to je to.Ti ako misliš da nešto nije u redu tražiš potpise na uvid i onda tužiš,ljudi koji tamo rade kažu da je zakon izuzetno loš i da će se menjati.
Poenta oko nedostupnih je da su oni u ta tri zapisnika prikazani ali kažem vam meni
niko ni putem mob. telefona niti elektronske pošte koju ima ovaj što je potpisao zapisnike i ugovor nije pružio nikakvu informaciju o tome.
Kada sam na jednoj od sednica počeo o tome da pričam oni su krenuli da fizički
nasrću na mene,a taj profilopov je fingirao da zove MUP pod izgovorom kao ja mu ometam taj sastanak,morao sam da se sklonim jer su izuzetno agresivni i već su
me par puta i fizički ugrozili.

Pogledajte kako taj profilopov vrši obmanu naivnih stanara sa pričom
da postoji neki "sudski bravar" kako bi doveo svog da za 15.000 din.
promeni cilindar,a mi imamo komšiju sa radnjom 50m dalje za 4.500 din!
 

Prilozi

  • 20230822_102500.jpg
    20230822_102500.jpg
    75,6 KB · Pregleda: 150
Dakle po tebi ako od 50 stanova ima 3 potpisa opština prihvata promenu upravnika? To prvi put čujem.
 
Osnovna stvar je osloboditi se profesionalnih upravnika iz radikalskog legla.
 
Kažu u opštini da po zakonu nisu dužni da proveravaju validnost i broj potpisa.
Još luđe je to da kad ih pitam što niste nametnuli svog profesionalnog
upravnika oni mi kažu da nisu u stanju da imaju evidenciju na toliki broj ulaza
i finale da svaka opština na svoj način tumači zakon !?
 
Vrh