Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Osnovna stvar je osloboditi se profesionalnih upravnika iz radikalskog legla.
Iza ove firme očigledno stoje stranci,kao i iza sve ga što nas uništava godinama unazad. BG na vodi i A blok su projektovani iz te kuhinje,mi smo svi
domoroci predodređeni za odstrel,kakva crna EU i njeni standardi...

Jel vama normalno da profesionalni upravnik obaveštenje na kome su izglasane
vrlo važne odluke na Skupštini SZ ne postavi na vidno mesto više od 40 dana i to priznaje na privatnoj Viber grupi ?

Do današnjeg dana te odluke i zapisnik nisu okačeni na oglasnu tablu a u međuvremenu je dotični napisao na toj Viber grupi da ni odluka za liftove
nije prihvaćena i da će se još pričati o tome,tako se igraju deca u obdaništu !?
 

Prilozi

  • 20230828_132531.jpg
    20230828_132531.jpg
    82,4 KB · Pregleda: 222
  • 20230828_132356.jpg
    20230828_132356.jpg
    65,9 KB · Pregleda: 209
Poslednja izmena:
Dobio sam ponudu za sređivanje ravnog krova zgrade, radi se nekih 270m2 + limovi se menjaju, onaj šljunak.
Ponuda ide na nekih 10,300rsd po m2 na mesečne rate u trajanju od 3 godine.
Kako vam se čini ta cena po kvadratu, da li je mnogo ili malo i kakva su vaša iskustva tj. da li je neko to radio a da nije išlo preko Stambenog?
Stambeno nam je tražilo skoro 12.000 po m2 na 5 godina,
 
Kažu u opštini da po zakonu nisu dužni da proveravaju validnost i broj potpisa.
Još luđe je to da kad ih pitam što niste nametnuli svog profesionalnog
upravnika oni mi kažu da nisu u stanju da imaju evidenciju na toliki broj ulaza
i finale da svaka opština na svoj način tumači zakon !?
Opštinski neradnici lopine lažovcine
Prvo opstina je dužna da vodi evidenciju kad nekom istekne mandat onda 15 dana prije zove stanre i kažu da će ukoliko ne izvrše upis postaviti prinudnog upravnika
To im je u obavezi i da vode registar
Oni su dužni da provjere broj potpisa opsada da je neko na ulaz od 150 stanova mogo da izabere skupštinu sa 15 i sve je ok
Sto se tice samofalova sinjim samo da razgovara tvoj advokat
I trebo si ti da zoves mup tada
 
Pokusajte da skupite pare i resite problem bez stambenog.
 
To se kretalo oko 60e/m². Realno, ispade ponuda GS i povoljno.
Jel si računao i angažovanje građevinskog veštaka?
 
Dobio sam ponudu za sređivanje ravnog krova zgrade, radi se nekih 270m2 + limovi se menjaju, onaj šljunak.
Ponuda ide na nekih 10,300rsd po m2 na mesečne rate u trajanju od 3 godine.
Kako vam se čini ta cena po kvadratu, da li je mnogo ili malo i kakva su vaša iskustva tj. da li je neko to radio a da nije išlo preko Stambenog?
Stambeno nam je tražilo skoro 12.000 po m2 na 5 godina,
Mislim da 24 000 evra za ravan krov nije mnogo sad pitanje koju vrstu izolacije ce da stavljaju koliko daju garanciju mislim da kod sika sistema je 20 god ili će stavljati bitumen kondor ili nešto treće Da bi poredio 2 ponude moras imati dobre specifikacije poređenje u smislu vrste radova.
Takodje čudo da ne idete varijantu da se stavi metalni krov laka konstrukcija koja neće narušiti izgled zgrade...Kad ste se sačuvali vec od nadogradnje .
 
Ovo bi trebalo da koriste, a garancija je 10 godina
"хидроизолације са висококвалитетном санационом еластомерном
битуменском мембраном са улошком од ПЕС тканине "BauderTherm
SL500". У цену урачуната припрема подлоге – премаз прајмером "Bauder
Burkolit Plus"."

Što je najsmešnije burazer moj radi i te krovove na konstrukciji i onda valjda pocinkovani lim.
Mislim da mi je onako ugrubo procenio da bi cena bila manje-više ista kao da se radi ova varijanta izolacije ravnog krova.
Problem je što jedino ova privatna firma i GS daju na odloženo plaćanje, svi ostali traže pare pdmah, a neki stanari su počeli da negoduju i za ovo na rate, kao znaš koje su to pare, kao da i ja sam ne moram da platim, a pritom živim u prizemlju ( čisto da ne misli neko da meni curi pa da zato guram )
Neki su u fazonu jel to izglasano, kao mi smo protiv :ROFLMAO:
Reko ljudi svakako ćemo glasati da izaberemo najbolju ponudu, ali kada curi krov nema tu hoću neću, nego svi moraju. To što ne curi vama, ne znači da niste dužni da ga popravite.
 
Kako mi idu na živce to kad kažu znas koje su to pare pa najbolje da se zgrada raspada da žive u svinjcu socijalni mir se čuva raspad gradom...
Ma uradite nadogradnju pa fini ko zgrada rentajte te stanove i vratite stanarima pare sto ce da ulože ...
 
Ma da, kod mene 20-30 godina niko prstom nije mrdnuo, niti neki dinar skupio.
Sada je majko moja, hvatanje za glavu pošto se sve raspada, a za šta god se uhvatiš ne možeš da prođeš ispod 500e pa na više...
 
Ljudi da li je normalno da skoro 2 meseca kako je čovek umro i dalje
pored vrata a i par spratova gore dole se oseća jak neprijatan
miris koji štipa za nos ?

Vrata zapečaćena a uveče se u stanu vidi upaljeno svetlo i ventilator koji radi !!?
20230829_221732.jpg
 
Jos je unutra telo ili nesto drugo? Nisi bas najjasnije napisao recenicu.
Logicno bi bilo da je odnet do sada, ali miris se tesko iskorenjuje ako je danima telo bilo u stanu.
 
Dok se ne isprazni komplet stan i sve ne isprska nekim sredstvom na bazi hlora, može da se oseća mesecima. A i ovo vreme sa visokim temp., Vam ne ide u korist. Jel pokojnik ima neke familije, koja bi to sredila?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Dok se ne isprazni komplet stan i sve ne isprska nekim sredstvom na bazi hlora, može da se oseća mesecima. A i ovo vreme sa visokim temp., Vam ne ide u korist. Jel pokojnik ima neke familije, koja bi to sredila?
Nije se niko pojavio do sada čeka se ta ostavinska rasprava,čudno je da niko nema
pristup stanu a svetlo i ventilator rade,prozor otvoren,samo se čeka neka oluja i da voda uđe u stan i nastanu novi problemi.
Stan je 50m2, profesionalni upravnik koji nema fakture (račune) za čišćenje zgrade,bravara,napisao je da je urađena dezinfekcija,dezinsekcija i deratizacija a
sinoć na sastanku kaže da deratizacija nije što je i logično,jednostavno
na osnovu svega do sada sumnjam da je nakon odnošenja tela koje se tu
raspadalo sigurno najmanje 5-6 dana,sve posle toga urađeno kako treba na sanaciji mesta!?
Screenshot_20230731-132119_Samsung Notes.jpg
 
Ako nije čišćeno u stanu, džabe sve ostalo. Naravno da je potrebno i da se dezinfikuje tu kuda su ga nosili. ali je za to dovoljno bilo i da se ceo potez prođe sredstvom na bazi hlora, a ne mašinski da se čisti.
A ako je on naplatio tolike pare, a ništa postigao nije i pritom nema ni račun....alal mu vera kako koristi prilike.
Vidim i bravarski poslovi 15.000
Meni je majstor kod situacije kada sam obijao da dođem do bolesnog komšije došao u 10 uveče iz Sremčice na Novi Beograd, obijanje po bravi 3000 i nova brava 3000, ukupno 9000 pošto je bilo dve brave.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
A šta su mašinski čistili? Ko Vam inače održava higijenu zgrade?
Pa to morate da regulišete, upravo zbog kiše i mogućnosti daljeg problema.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Нажалист без новог живота у стану тј. редовне хигијене смрад ће се с времена на време јављати. Имали смо ми сличан случај у згради, само нажалост две преминуле особе које су 7 месеци биле мртве у стану.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
7 mjeseci kako pobogu toliko dugo
To mi nije jasno
Sto se tice tog zapecaćenog stana upravnik novi kad ga izaberete treba da pokuša da kontaktira pretedente na nasledstvo kako bi što prije nesto bilo uradjeno
Sto se tice ventilatora moze se uvek odvrnuti osigurač kod sata
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Нажалост покојни комшија и његова мајка нису имали блиске родбине, зграда је са међуспратовима где су по два стана, они на вишем спрату а већина станара старији и иду лифтом па није чудно да некога недељама не видиш. Била зима када су преминули, што је замаскирало мирисе, тек на лето почело да се осећа. Тужно, али то је само пример отуђености живота у зградама.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
I centar za socijalni rad nista ni jedna služba nista i to se ponavlja vec godinama a znaju da dodju iz opštine kad država nasledi taj stan
 
Da su pametni ti sa poslednjeg sprata da nađu 3 ponude, izaberu najbolju, fazon dignu kredit ako nemaju pare, plate sređivanje krova i onda tuže stambenu zajednicu za nadoknadu troškova.
Sud bi to brzo rešio, išlo bi na izvršenje, svi bi lepo platili, jes da ne bi bilo svi i srećni, ali za bolje i nisu.

Pritom ja živim u prizemlju i to me jako nervira kad se prave ludi za krov i slično
 
Renomirana PU je podnela ostavku na mesto profesionalnog upravnika SZ DŽ.KENEDIJA 31V,31G,31D(Kennedy Residence),krajem prošlog meseca.Bilo je potrebno nešto manje od godinu dana da shvati da joj tu nije mesto.
 
Vrh