Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Naravno da ne, niko nije iznad zakona. Komunalna inspekcija je nadležna s obzirom da se radi o oglašavanju na otvorenim površinama koje su dostupne javnosti.

Članovi 39 do 44 Zakona o oglašavanju se bave time

http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_oglasavanju.html

Da imam vremena, ja bi ih tako slatko prijavio. Boco daj mi adresu molim te, možda to i odradim.
 
to ti je uličica iza Bajlonove pijace ka birou....

sitnicama kao sto su stilizovane ,,ala strip,, info table - ja se oduševljavam kad vidim
lepo uputstvo za koriščenje lifta
stilizovan novi kucni red
info- tablu za zgradu sa vaznim telefonma...

da... to su prave uobičajne obavezne sitnice u holu stambene zgrade.... al toga ovde nema
preko infostana placamo i šta treba i sta ne treba (pisah o tome)
a opet neko nam uredno uskracuje (potkrada) te normalne pratece sitnice
i šta cu druguo - oduševim se ko kuce- i na najmanji znak normalnosti,
kao sto je info tabla u holu

a sad ti hoceš i da ih tužiš .... al to je samolepljiva plastika koja ne oštecuje fasadu...
hoceš.... jel se može ...
i ja bi ih tužio ali sto te info holske table selektivno postavljaju i tako prave razlike
kao I ,II i III - zonski red Beogradjana , a radi se o običnoj jeftinoj štampi
a kad teba da naplate - od svih jednako drpaju po računima

Čudi mi da niko nije prokometarisao - dodatno ugradjen gelender-
koj se jasno vidi na slici
mogao je biti lepši ali oni ga dobiše
što je u najvecem broju stambenih zgrada samo prava misaona imenica
naročito je potreban za nejake kategorije stanara, posebno kada je vreme mokro i klizavo
 
Ah, da, ta divna rodno neravnopravna uputstva za upotrebu lifta :bash: :violina:

@vucko pitao sam više radi mentalne rekreacije :sesir:
 
ta nalepnica kojom se "reklamira" JKP koliko vidim nije na otvorenoj površini nego u zgradi.
 
sest%20cinjenica%2001.jpg
 
Молим за помоћ.

Да ли предесдник Скупштине станара мора да буде искључиво власник стана, или може и неко ко ту живи и пријављен је на тој адреси?
 
Закон је ступио на снагу па нема више председника скупштине станара него се сад то зове скупштина стамбене заједнице и управник
Члан 41
Чланови скупштине стамбене заједнице су сви власници посебних делова.
Члан 49
Стамбена заједница има управника.
Управника бира скупштина стамбене заједнице из редова чланова скупштине стамбене заједнице.
Мандат управника траје четири године, ако одлуком о избору није одређено краће време, а по истеку времена на које је изабран може бити поново биран. По истеку мандата управника, ако није изабран нови управник, он је дужан да врши ову функцију још 30 дана од дана истека мандата
Ако скупштина стамбене заједнице не изабере новог управника у року од 30 дана од дана када је стамбена заједница остала без управника, из било ког разлога, сваки власник посебног дела има право да захтева покретање поступка пред надлежним органом јединице локалне самоуправе за именовање професионалног управника.
 
можете да бирате
Члан 56
Скупштина стамбене заједница може у сваком тренутку одлучити да за послове управљања ангажује професионалног управника
Послови управљања поверавају се професионалном управнику закључењем уговора између стамбене заједнице и организатора професионалног управљања.
Уговор о поверавању послова професионалног управљања закључује лице које за то овласти стамбена заједница и заступник организатора професионалног управљања.
Уговор се закључује у писаној форми на одређено или неодређено време.

Члан 51
Пословима професионалног управљања могу се бавити привредна друштва или предузетници (организатор професионалног управљања) ангажовањем лица које испуњава услове за професионалног управника.
Оснивање, правни положај и друга питања од значаја за пословање привредних друштава и предузетника из става 1. овог члана уређује се у складу са законом којим се уређује правни положај привредних друштава и предузетника.
Надлежност професионалног управника
Члан 53
Професионални управник врши послове из надлежности управника зграде.
Поред послова из става 1. овог члана, професионални управник врши и следеће послове:
1) стара се о одржавању земљишта које служи за редовну употребу зграде;
2) прима пријаве кварова или других проблема (непоштовање кућног реда, бука и други штетни утицаји у згради) сваким даном у недељи у периоду од 00-24 часа;
3) на основу примљене пријаве из тачке 2) овог става обавештава надлежни орган о проблему, односно захтева предузимање одговарајућих мера од надлежног органа;
4) евидентира сваку примљену пријаву са подацима о проблему и времену пријема, као и са другим подацима ако су познати (име и презиме подносиоца пријаве, лицу које је узроковало проблеме и друго);
5) обезбеђује извршење радова на хитним интервенцијама;
 
Захваљујем, али и даље ми није јасно да ли управник мора да буде власник стана, или може неко живи у тој згради и пријављен је на тој адреси?

Да ли власник стана може да овласти некога ко живи са њим у стану да обавља функцију управника?
 
Sa twittera

VKV Mašinbravar ™ ‏@rajmax63 Jan 31
Dodješ kući sa posla i vidiš da je komšija ispod tebe prišrafio nov luster. :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430451#p430451:24y56g7y je napisao(la):
vucko » Fri Jan 27, 2017 5:06 pm[/url]":24y56g7y]
Među mediokritetima u parlamentu sigurno ima i pravnika koji su svesni idiotluka koji se serviraju na glasanje ali partija nalaže da se glasa samo onako kako to vrhovni pogavica partije naredi. U suprotnom se leti iz parlamenta..To je objašnjenje megaidiostskih zakona koje nam diktiraju kriminalci preko svojih plaćenika.

GLUPOSTI:
1.
-Nema novih troškova.
- Transparentnost sistema plaćanja.
-.Uvodi se red u zgrade.
- Da stanari za svoj novac dobiju adekvatnu uslugu.

2.
-Obezbeđeno da svi stanari zgrade a ne samo pojedini učestvuju u troškovima održavanja zgrade.

-Jednostavno donošenje odluka stambene zajednice.

3.
-Stanari sami određuju da li će angažovati profesionalnog upravnika zgrade ili će o održavanju zgrade brinuti sami.
- Profesionalni upravnici imaju mnogo veće obaveze nego u slučaju kada je jedan od stanara upravnik zgrade, kako bi se obezbedilo adekvatno upravljanje i organizacija zgrade.

4.
-Organi samouprave postavljaju upravnike tamo gde nema sloge stanara. Tamo gde stanari ne mogu sami da izaberu organe upravljanja.
-Prinudna uprava prestaje onda kada profesionalni upravnik organizuje kako će se upravljati i organizovati održavanje zgrade.

5.
- Niko od zaštićenih stanara koji gotovo 70 godina žive u tuđim stanovima ne mora da se sekira da će ostati bez (plena) krova nad glavom.
-Njima će biti omogućen adekvatna smeštaj u novim stanovima u javnoj svojini koje će moći da otkupe.
-Vlasnici stanova će konačno moći da dobiju svoje stanove nazad.

ODGOVORI NA GLUPOSTI:
1.
-O tome da li ima ili nema troškova po pitanju naše privatne imovine treba da odluči isključivo njen vlasnik a ne tutor -posrednik. Nameće nam se nova obaveza a to je da imamo tutora jer tako propisuje država a tutor onda po svojoj želji umesto nas određuje i rapoređuje kako naše troškove tako i raspolaganje našom privatnom imovinom. To je više nego nov trošak to je trošak u cilju poništavanja prava privatne svojine građana.

-Parazitski zakonopisac je smislio kako da građane i njihovu imovinu učini transparentnim u odnosu na reketaše koje nam država postavlja u vidu tutora.

-Političari i ostali tranzicioni lopovi koji su uneredili naše živote i doveli nas do prosjačkog štapa (otevši nam državnu i privatnu imovinu i privredu) sada naravno umesto da brinu o nama građanima koje treba da predstavljaju i umesto da nam vrate sve što su nam opljačkali naprotiv ONI odjednom hoće da brinu umesto nas o našim zgradama i da umesto nas raspolažu našom imovinom i novcem. Naravno jer te lopove interesuje samo naša imovina koju će da opljačkaju a ne mi građani njeni vlasnici. Oni ne priznaju da smo mi vlasnici nego smo kmetovi a našu imovinu shvataju kao timar koji su dobili na upravljanje kao nagraadu za služenje sultanu!

- Usluge i ponude koje se ne mogu odbiti su nemoralne i nazivaju se reket.

2.
-Niko pa ni država ili tutor koga nameće država ne može da diktira kako ćemo raspolagati našom privatnom imovinom uključujući tu i zajedničku imovinu. Znači država ili tuor ne može da odlučuje o tome da li ćemo kada ćemo i u koje obligacione odnose ćemo ući, odnosno koje usluge ćemo, kada i od koga kupovati, i da li ćemo ih uopšte tražiti. Troškove treba da snosi samo onaj ko traži konkretne usluge održavanja a ne onaj koga tutor odredi i država primorava. Kada bi tutor sam platio ono od poslova koje je naručio onda ne bi bio tutor nego građanin normalne pravne države.

-Nikakva "zajednica" ne može odlučivati o privatnoj imovini mimo volje njenog vlasnika. Nikoga ne možete primorati da bude deo zajednice koju ne priznaje niko ne može protiv volje biti uvučen u neku zajednicu niti svoju imovinu prevesti u sastav neke zajednice ili nekog pravnog lica. A o zajedničkoj privatnoj imovini odlučuje se konsenzusom a ne glasanjem. Njome se raspolaže a ne upravlja.

3.
- Stanari koji su privatni vlasnici stanova odnosno zajedničkih prostorija ili vlasnici zgrade po definiciji sami raspolažu zgradom, svako po svojoj potrebi i mogućnostima, i u tome im ne treba nikakav tutor. Tutorisanje je ruganje konceptu svojine! Loše stanje mnogih zgrada jeste pokazatelj lošeg odnosa države prema građanima a ne pokazatelj loših stanara ni lošeg odnosa vlasnika prema svojoj imovini i kao takvo to loše stanje injegovo ispravljanje treba da bude na teretu države a ne opet na teretu istih opljačkanih građana. Država koja je opljačkala i upropastila svoje građane upropastila je i njihove zgrade i stanove! Takva antipravna državna uprava nije dostojna da određuje građanima bilo šta kamoli da propisuje građanima tutore. Štaviše mi građani kao nosioci suvereniteta smo ti koji treba da budemo tutori političarima, a ne obrnuto!

- Kakve su to obaveze upravnika? I prema kome? Prema državi? Prema izvođačkim i drugim firmama? Prema zgradi odnosno našoj imovini? Možda prema vlasnicima? A na osnovu čega? Nikakav tutor ili upravnik ne može imati obavezu jer ne može imati ni prava prema tuđoj privatnoj svojini mimo volje vlasnika privatne svojine. Privantnom imovinom građana ne može da upravlja nikakav tutor nego njome raspolaže isključivo njen vlasnik ili vlasnici. Zajednilkom imovinom se ne upravlja nego se njome raspolaže i to zajednički a o njoj se odlučuje konsenzusom a ne glasanjem. Privatna svojina uključujući tu i zajedničku kao i rasplaganje njome ne zavisi od tutora i ne podleže volji tutora ili upravnika već volji vlasnika i zavisi od konsenzusa njenih vlasnika. Zgrada je nepokretni objekat koji može biti u vlasništvu ili u zakupu pravnog lica ali zgrada nije i ne može biti pravno lice. Niko pa ni upravnik ne može zastupati prava vlasnika neke nepokretnosti ili stanara ukoliko prethodno nije ovlašćen slobodnom voljom vlasnika lično. Pre svega između vlasnika /stanara i njihove imovine kamoli između njihove imovine i firmi koje se bave uslugama održavanja ne sme postojati nikakav upravnik - posrednik! Prava vlasnika stanova odnosno zgrada pred trećim licima može zastupati samo pravnik a ne nekakav upravnik ekonomista ili bilo koji laik u ime fantomske stambene zajednice. S druge strane posredovanje u organizaciji usluga nije posao pravnika pa ni upravnika već firmi koje se time bave. Između vlasnika stanova i zgrade s jedne strane i tih firmi koje se s druge strane bave pružanjem određenih usluga nije potreban nikakav levi posrednik jer bi on ne samo ometao prvu stranu u raspolaganju imovinom nego bi tu imovinu i to posredovanje samo zloupotrebio protiv vlasnika.

4.
-Privatnom svojinom uključujući i zajedničku se raspolaže a ne upravlja. Stanari nisu dužni da se slože međusobno u bilo čemu jer oni nisu u braku i nisu u radnom odnosu jedni prema prema drugima niti su u radnom odnosu prema zgradi, nego oni njome raspolažu kao imovinom u privatnoj svojini. Probleme nastale između stanara rešavaju sami stanari ili sud a ne nikakav tutor - upravnik.
-Opet se vraćamo na apsurd ideje da država propisuje obavezu tutora/upravnika nad privatnom imovinom građana. Svejedno je da li je upravnik prinudni profesionalna ili neko od "stanara" stvar je u tome da punoletni poslovno sposobni građani sami upravljaju svojom imovinom. Dakle ne može postojati nikakva uprava koju određuje i sprovodi neko drugi sem vlasnika i/ili konsenzusom. Po definiciji bez konesenzusa niko ne može da zadire u zajedničku privatnu svojinu građana ni da raspolaže zgradom u ime njih.

5.
-Puno razumevanja od strane zakonopisaca za zaštićene uzurpatore tuđe privatne svojine odnosno za zaštićene stanare.. Uzurpatori se odlično razumeju međusobno, vrana vrani oči ne vadi. I naravno dosledni u svom antipravnom postupanju naravno do kraja podržavaju pravo iz ne-prava, učvršćuju pravo nevlasnika na imovinu, iznad prava vlasnika na imovinu, uslovljavaju prava vlasnika pravom nevlasnika, što je suludo. Tako će zaštićeni uzurpatori dobiti pravo na naturalno obeštećenje ili supstituciju imovinom iz državne svojine dok bivši vlasnici čija imovina je oteta pa prodata, sru[ena ili uzurpirana nemaju pravo na obeštećenje drugom imovinom već bezvrednim obveznicama u simboličnoj protivuvrednosti od 0.5% tržišne vrednosti sa neodređenim početkom isplate i sve to još i podeljeno na rate u narednih 20 godina.
I umesto da država svima vrati ono što im je i otela, ona čini obrnuto, ona zaštićenim uzurpatorima vraća ono što nikada nije ni bilo njihovo - stanove, dok vlasnicima otete imovine odbija da ponudi tu drugu imovinu umesto otete nego im vraća ono što im nije uzela a to novac u dugoročnim obveznicama. Sa smešnim obrazloženjem da supstitucija kod restitucije nije moguća jer narušava " makroekonomsku stabilnost zemlje". Ali je moguća kod " zaštićenih" uzurpatora i kod poklanjanja državne imovine strancima.

Sudbina originalnih vlasnika tih otetih predratnih i drugih stanova iz kojih će zaštićene uzurpatore preseliti u nove stanove viđena u svetlu ovog kriminalnog antipravnog zakona o stanovanju i održavanju stambenih zgrada opet ostaje nepromenjena u imovinsko pravnom smislu jer svojina građana nad stanovima se ovim antizakonom uopšteno obesmišljava do apsurda. Tačnije to je samo nastavak iste pljačke pod drugim imenom.
 
@Analiza
pročitah , i volim sa više strana da pogledam problem
što ti definitivno činiš prikazujuci i dr. stranu medalje :kk:

al razumi me , čorav i mator sam a ne retko čitam sa mobilnog telefona
ne piši tako dugačke postove :grand:
ono što moraš da citiraš ili stavi link ili samo započni u opciji Qute ili ga turi u Spojler
očoraviču još više i brže omatoriti
ako nastavim da čitam vako poduže postove

:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432508#p432508:39vcz4yd je napisao(la):
hobotnica » Wed Feb 08, 2017 5:36 pm[/url]":39vcz4yd]@Analiza tebi opet došlo. S kim ti to polemišeš?
Zašto je uvek potrebno dodatno objašnjenje i to onima kojima objašnjenje nikada nije dovoljno kratko da bi ga razumeli? :roll:

S kim polemišem?
To je moj komentar na debilni sadržaj plakata ministarstva za građevinu a koji je prethodno vucko nalepio u svom postu.

Pošto je plakat napravljen za debile ili za decu (a za koje nas oni smatraju), odnosno namenjen debilima i napravljen od strane debila zaposlenih u ministarstvu i pošto je šematizovan sa sličicama kao za decu sve po nekakvim tačkama po rednim brojevima, tako i moj komentar na svaku od tih pobrojanih debilnih tačaka ide po rednim brojevima.
Ne znam da li može biti prostije objašnjeno?
 
Hobotnice bilo bi dobro da nam konačno svima bar malo dođe iz tog donjeg dela leđa u glavu?
 
Ovako...riknuo nam je interfon pa su majstori GS sugerisali da bi bilo najbolje da nam stave novi, novu tablu i svima da zamene slusalice jer misle da necija neispravna slusalica izaziva kratak spoj, pa me zanima da li znate kakva je procedura sa Stambenim, da li treba saglasnost svih stanara, ili ne? Jel se to placa nevezano za racun koji imamo kod njih ili ide u okviru one stavke odrzavanje?

Hvala na odgovorima, znaci mi da znam, da ne ulazim u proceduru ako je komplikovano.
 
Prvo pametnjakovice pitaj koliko bi to kostalo da ti daju predracun
Drugo mogli bi da se iscimaju i vide kod koga je kvar lijenstine
Trece zavisno od cifre koliko odvale da ce da kosta ako je preko 60 000 din onda je potrebna saglasnost i potpisi stanara
Primjer meni za 2 kamere snimac i 30 m kabla i kanalice a ne znam sto ce im toliko i ormaric traze 180 000 din
Da se skupe potpisi i ako se pristaje ode na potpisivanje sto necu ni u ludilu
Josmi nisu dali racun za predhodne stavke sto su radili
Obavezno vidi koliko to kosta kod privatnika
 
Posto ne verujem da ugradjuju sonijeve kamere i DVR..
2 full HD kamere (kineske) kostaju 50-70$, a dvr sa sve HDD-om od 1tb ne bi trebalo da predje 150-200e, a kablovi i kanalici plasticni ne dobace ni 50e.

Bas su lopovska firma. Istina daju garanciju ali opet je previse.
--
Ako vam stvarno treba novi interfon bolje nadji nekog privatnika posto suma ipak nije toliko velika pod uslovom da sve ide o vasem trosku, a ne iz onog fonda.
 
Otprilike mi je danas tako i rekao fini gospodin iz GS. Da mora prvo da prodje njihovu proceduru ali da pretpostavlja da zbog velicine kvara i toga sto ce se svima menjati slusalice, ne bi izaslo bez 80.000, okvirno, a mozda i vise. Cak me je posavetovao da je bolje tj isplativije angazovati privatnika. Ja licno ne mogu time da se bavim, te ce nas interfon cekati upravnika. Sad, moguce i da nije toliki kvar, jer mi jedan od majstora juce rece, da ukoliko zgrada ne prihvati tu novu tablu, ipak ja njih pozovem da probaju da nabudze nesto.
 
Vrh