Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Ukoliko imate stavku održavanje zgrade na računu Infostana popravka brave spada u to redovno održavanje kao i zamena sijalica i tekuća popravka lifta. Malo stanara zna za to pa to zloupotrebljavaju neodgovorni upravnici kako iz redova stanara tako i oni profesionalni. Iz mog iskustva najčešće se kvare brave na vratima jer je to deo zgrade koji svi stanari koriste.
 
Nama je profi sve to naplaćivao iako nas održava GS. Izaberite upravnika iz redova stanara i rešite se bede.

Inače da pohvalim GS, stigle rešetke za podrumske prozore, kvalitetne, majstor top. Da znate da to možete definitivno da rešite preko Stambenog.
 
Izvinjavam se ako je već neko pisao o tome na ovoj temi, ali zanima me da li postoje investicioni krediti za stambene jedinice?

Određene stavke u održavanju stambene jedinice nisu nimalo jeftini, kao na primer, zamena lifta (ili 2 kao što je to slučaj u mojoj zgradi) pa me zanima da li takav proizvod postoji ili ukoliko ne, da li se neko susretao konkretno sa ovime do sad?

S obzirom da je zgrada useljena krajem 60-tih, početkom 70-tih, a oba lifta datiraju iz tog perioda, verujem da su već sad negde na kraju svog veka eksploatacije. Rade oba, nekad se kvare, nekad ne, ali trebalo bi razmišljati dugoročno o alternativama.
 
Starogradnju uvek sačekaju rekonstrukcija krova, lifta i fasade. Po meni je najboljji način da se odvaja novac u fond za investiciono održavanje, ali to treba da bude solidan novac i da se skuplja godinama. Ako nemate novca a problem je tu je Poštanska štedionica ali koliko vidim kredit uopšte nije povoljan.
 
Vrh