Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Mi imamo creva koja nisu montirana jer ormarići nemaju brave. Ja sam svojevremeno insistirala da se to namesti ali bišeg upravnika je bolelo uvo, a i stanare. Kao imamo aparate dovoljno je. Sad ću da vidim da i to rešim.
 
Proverili smo pp aparate, čovek što radi mi je sugerisao da ne kupujemo hidrantska creva jer kradu i kad su obezbeđena katancem a kao dovoljno je da ima mreža za vatrogasce ako zatreba.Ostala su mi panik svetla, imamo neka ali pitanje je dal su ispravna, ako neko ima proverenu firmu koja radi proveru i ugrađuje nova neka mi pošalje molim vas.
 
Nije beograd ali nista bolje nije ni u bg
 
Evo i malo lepših tema, ako ko ima čime da se pohvali :D
Naj ulaz.png
 
Proverili smo pp aparate, čovek što radi mi je sugerisao da ne kupujemo hidrantska creva jer kradu i kad su obezbeđena katancem a kao dovoljno je da ima mreža za vatrogasce ako zatreba.Ostala su mi panik svetla, imamo neka ali pitanje je dal su ispravna, ako neko ima proverenu firmu koja radi proveru i ugrađuje nova neka mi pošalje molim vas.
Verovatno će znati @konfuzija.
 
Koliko košta provera pp aparata? Meni deluje da se ne isplati i da je potpuno bespotrebno i šta tu uopšte ima da se proverava svakih 6 meseci? Svi moderni aparati su po pritiskom i imaju manometar. Ako je kazaljka na zelenom, znači da je pritisak dobar i aparat ispravan. Ne znam šta ima još da se proverava
 
Ne znam jer račun još nisam dobila, rekao je 2400 za 6 aparata, sad dal još plus pdv nemam pojma. Iskreno sama provera je bila u 10 min i sastojala se iz toga da se zalepe nove nalepnice. Imamo i 2 stara aparata, jedan od novih je na donjoj granici tog zelenog polja, pitala sam ga jel to ok rekao je da jeste. Iskreno meni to sve deluje tralala i za sledeći put ću tražiti drugu firmu. Meni je bitno da se proveri jer ipak računam da neko nije poremećen da kaže da je u redu a nije.
 
Prema odluci o komunalnom redu grada Beograda klima-uređaj se mora postaviti tako da se ne kondenz vode ne izliva na spoljne delove zgrade, niti na javnu površinu. Ako se klima postavi tako da voda curi vlasnik klime i upravnik stambene zajednice mogu dobiti kaznu od 5.000 dinara.

IMG_20240716_135240_865.jpg
 
Prema odluci o komunalnom redu grada Beograda klima-uređaj se mora postaviti tako da se ne kondenz vode ne izliva na spoljne delove zgrade, niti na javnu površinu. Ako se klima postavi tako da voda curi vlasnik klime i upravnik stambene zajednice mogu dobiti kaznu od 5.000 dinara.

Pogledajte prilog 205101
5000 din kazna..ovde jedino upravnik moze da n..ebe ako neko redom krene i nadje na primer vise klima uredjaja koje cure, ali vlasnik ce pre da rizikuje, jer ga u mnogim slucajevima i skuplje izadje da izmesta ili kalemi negde odvod klime.
 
Piši meni 100.000 avansno odma :ROFLMAO:
Kod mene su sve u prekršaju
Ali ima rešenja kao što kaže vucko, tražio sam već ponude od nekih vodovodžija da mi odrade vertikale sa plastičim cevima, na koje će se nakačiti sve klime.
Treba 8 vertikala da izvučem, sa spoljne i unutrašnje zgrade.
Ako imate preporuku za majstora, može u DM.
 
Način na koji čes to odraditi zavisi ti od fasade ako fasada treba da se radi onda se to sve radi u paketu odvodi izmeštanje klima u liniju itd
 
Ne znam što bi upravnik bio odgovoran, može da opomene vlasnika ali ne i da ga natera.
 
Prema odluci o komunalnom redu grada Beograda klima-uređaj se mora postaviti tako da se ne kondenz vode ne izliva na spoljne delove zgrade, niti na javnu površinu. Ako se klima postavi tako da voda curi vlasnik klime i upravnik stambene zajednice mogu dobiti kaznu od 5.000 dinara.

Pogledajte prilog 205101
Ako jednu kaznu imaju napisanu onda ok.

Dobra fora za takmičenje sa lepim ulazom.

Kod mene krov prokišnjava,gradsko stambeno želi nov krov-stanari ne žele,ali isto tako ne žele ni da krov bude samo moj.
Profesionalnog upravnika imamo 2 godine i ništa nije popravljeno ali bas ništa za 2 godine.Neradi nam ni brava ,pare ne znam ni dal su na računu ali svakako niko nikad nije rekao da su utrošene za nesto.Predložiću da nemamo upravnika jer iovako ništa se ne radi u zgradi pa bolje nego da plaćamo po stanu najmanje 1000din.
 
U praksi komunalni inspektor može da kazni i upravnik, ne znam koliko je to slučaj. Krstaja, nemam majstora za to. U principu sada naći majstora za klimu je teže nego nuklearnog inženjera.

@Placitum prema mojim informacijama kažnjavaju na nekim opštinama u Beogradu. Pokušaću da dođem do nekog od primera.
Ako profesionlani upravnik ništa ne radi promenite ga. Ako imate održavanje Gradskog stambenog to je njihova obaveza, pogledaj račun Infostana da li je navedena stavka održavanje zgrade.

Očigledno upravnik ne radi kako treba bio on iz redova stanara ili profesionaln i upravnik. Ne plaćate upravnika 1000 dinara već verovatno nekhi 400-500 što je naknada za upravnika dok su druge stavke koje plaćate u okviru stavke vaša zakonska obaveza za fondove za investiciono i tekuće održavanje.
 
U praksi komunalni inspektor može da kazni i upravnik, ne znam koliko je to slučaj. Krstaja, nemam majstora za to. U principu sada naći majstora za klimu je teže nego nuklearnog inženjera.

@Placitum prema mojim informacijama kažnjavaju na nekim opštinama u Beogradu. Pokušaću da dođem do nekog od primera.
Ako profesionlani upravnik ništa ne radi promenite ga. Ako imate održavanje Gradskog stambenog to je njihova obaveza, pogledaj račun Infostana da li je navedena stavka održavanje zgrade.

Očigledno upravnik ne radi kako treba bio on iz redova stanara ili profesionaln i upravnik. Ne plaćate upravnika 1000 dinara već verovatno nekhi 400-500 što je naknada za upravnika dok su druge stavke koje plaćate u okviru stavke vaša zakonska obaveza za fondove za investiciono i tekuće održavanje.
Ja lično 280din investiciono i 290din fazon drugo održavanje (doduše idu na isti račun ali se drugačije vodi)plus upravnik isto tako oko 290din zaokruzi na po 300din sve mene oko 900-1000din izadje
 
Placitum, tako je Stambeno ne radi krpljenje, oni nađu podizvođače koji rade komplet sređivanje i posle se naplaćuje mesečno preko Infostana. Ja sam trenutno u porođajnim mukama, pošto ide karlično sve sa njima, a isto se tiče novog krova. Ne mogu da ih nahvatam da nam ponove ponudu, evo već pola godine. Pošto smo za prošlu imali 15 dana da odgovorimo, a ono upala nova godina, praznici, ljudi nisu bili tu i nismo u roku skupili potpise.
Stanari ne mogu da neće, mislim mogu, ali zakon to ne priznaje. Na kraju ako tebi curi, profesionalnog upravnika ne možeš da nahvataš da uradi svoj posao. Nađi 3 firme da ti daju 3 ponude za popravku, kada dobiješ ponude okači na oglasnoj tabli/ubaci u sandučiće svima da ćeš sam izabrati najbolju ponudu, finansirati i onda pokrenuti tužbu za naplatu troškova od članova stambene zajednice, pa kad im ode na izvršenje, svi će da plate šta im je obaveza.
Imam jednu privatnu firmu koja isto radi na odloženo, ako ti treba kontakt piši u DM.
 
Vrh