Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

IMG-c889987a5b12ca7f6876ad4a7c7d732e-V.jpg
20231002_112249.jpg
20231002_111443.jpg


Bilo je veselo u PK Srbije,mnogi "profesionalni lopovi" su bili prisutni pa i ova dva iz firme Pro Upravnik:
 

Prilozi

  • 20231002_112440.jpg
    20231002_112440.jpg
    105,1 KB · Pregleda: 143
Poslednja izmena:
JA sam doduše stigao nešto kasnije, već je mikrofon zauzela gospođa iz grupe zaštićenih stanara, video koliko ima sati i otišao.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Kada sam na javnoj raspravi spomenuo problem sa organizovanim kriminalom koji traje već 30 godina u mom ulazu i zakon koji ne štiti dovoljno stanare od zloupotrebe koju može vršiti lice koje obavlja posao profesionalne uprave,mnogi prisutni su skočili na mene ili su se podsmevali apelu da se u zakon ugradi klazula bolje zaštite stanara od samovolje i zloupotreba istog.
Zato sam to napisao...a u pravu si da se neki pro. upravnici (firme) zaista trude da taj posao obavljaju savesno i striktno po zakonu,koji je generalno izuzetno podložan raznim negativnim manipulacijama.
 
Poslednja izmena:
Kada sam na javnoj raspravi spomenuo problem sa organizovanim kriminalom koji traje već 30 godina u mom ulazu i zakon koji ne štiti dovoljno stanare od zloupotrebe koju može vršiti lice koje obavlja posao profesionalne uprave,mnogi prisutni su skočili na mene ili su se podsmevali apelu da se u zakon ugradi klazula bolje zaštite stanara od samovolje i zloupotreba istog.
Zato sam to napisao...a u pravu si da se neki pro. upravnici (firme) zaista trude da taj posao obavljaju savesno i striktno po zakonu,koji je generalno izuzetno podložan raznim negativnim manipulacijama.
NIsam pratio tvoju muku, ali bih voleo da čujem šta se dešava i šta te muči.
Inace bas je to fino sto se rasprava organizuje u radno vreme
Pa kako drugačije, gospoda iz ministarstva ugađaju sebi, jer njima je to u radno vreme.
 
Zakonom bi propisao da mora da bude poslije radnog vremena st***
 
NIsam pratio tvoju muku, ali bih voleo da čujem šta se dešava i šta te muči.
Pisao sam nekoliko stranica unazad...ukratko u ulazu već 30 godina postoji problem
sa zloupotrebom zajedničkih prostorija (za sastanke i sušenje veša),pre 7 godina je ta grupa otišla i korak dalje sa početkom trošenja zajedničke struje za rudarenje kriptovaluta.
Finale je od pre godinu dana,dovođenje firme Pro Upravnik koja sve to podržava i koja nastavlja pljačku sa tom grupom uz manipulaciju i potpuno kršenje postojećeg zakona !
 
Poslednja izmena:
Prvo smešno je što je u Bg bila samo jedna javna. U NS je kažu bila odlična i konstruktivna, dok su ovde uzeli slovo zaš stanari i neke rasprave nije ni bilo.
Sramotno je što se građani nisu odazvali, cenim da nije bilo nikog, a koliko sam upoznat, od samih stanara i nije bilo nekih primedbi podnetih elek. ili pisanim putem. Druga stvar, da sve primedbe, dopune, obrađjuje jedna osoba na nivou celog ministarstva.
Takođe, ponovo je pokušano proguravanje odluke, da sve SZ idu pod prof. upravu, ne znam dal sam to ranije spomenuo, ali odlukom NBS je to stavljeno na led i čeka neko "bolje" vreme, jer se sad čuva soc mir. Obrazloženje za takav predlog je da LZ, pa i država, nemaju nikakve koristi, novčane, ako uprava nije prof., jer bi tad bar nešto stizalo kroz poreze i sl..
Ima toga još al nisam siguran da je auditorijumu zanimljivo
 
Prvo smešno je što je u Bg bila samo jedna javna. U NS je kažu bila odlična i konstruktivna, dok su ovde uzeli slovo zaš stanari i neke rasprave nije ni bilo.
Sramotno je što se građani nisu odazvali, cenim da nije bilo nikog...
BIo i okačio slike kao dokaz,tražio javno šta sam tražio ali ne gajim iluzije da će neko to uzeti u obzir pri izradi finalne verzije zakona...

20231005_135958.jpg



Koliko čovek može da bude naivan i da ne vidi da se firma ProUpravnik i ova ekipa iz ulaza u prvom krugu ugradila minimalno 23.000€ kroz ponudu za generalni remont liftova !??
 
Gledam, čitam i ne verujem
Nije mi jasno, pa koliko ima tih ludaka u zgradi?
Prosto mi neverovatno da ne možete da izađete na kraj sa njima
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Gledam, čitam i ne verujem
Nije mi jasno, pa koliko ima tih ludaka u zgradi?
Prosto mi neverovatno da ne možete da izađete na kraj sa njima
Sam nema šanse a do sada niko nije pružio ruku i rekao daj komšija da dovedemo ovaj ulaz u red,zaštitimo našu imovinu i stanemo na put propadanju i otimačini.
A posle priče Srbi hrabar narod i druge izmišljotine...

Vidi ponude za hidroizolaciju dela krova,oni kažu 138.4 a izmereno 103m2 !??
Sve tri su lažne,već 6 meseci po 100€ dodatno plaćam putem Infostana na osnovu samo 33 potpisa od 91. vlasnika stanova, ljudi ćute i plaćaju...a ulaz izgleda ko cigan-mala...
20231005_145348.jpgScreenshot_20231005-145310_Viber.jpg20231005_145121.jpgScreenshot_20231005-145703_Viber.jpgScreenshot_20231005-145640_Viber.jpgScreenshot_20231005-145629_Viber.jpg
 
Sve eminentne firme, garancija za krov 3 god, a onaj ga mučenik završava za 180 dana. Pa jel izlazio građ veštak, jel bilo stručnog nazora.
Komšije ne želim da komentarišem...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Gledam, čitam i ne verujem
Nije mi jasno, pa koliko ima tih ludaka u zgradi?
Prosto mi neverovatno da ne možete da izađete na kraj sa njima
Meni je jasno.
Prosto imate zgradu gde se stvori takva klima, gde upravnik ima par njih (kao tu grupu ludaka recimo) a ostatak podstanari (gde je gazda van grada i ne zanima ga puno, ili jako starih lica kojima se olako prodaje magla od ovih par njih koji p[odrzavaju upravnika... Nekad prosto postoji zgrada idealna za cerupanje...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
Sam nema šanse a do sada niko nije pružio ruku i rekao daj komšija da dovedemo ovaj ulaz u red,zaštitimo našu imovinu i stanemo na put propadanju i otimačini.
A posle priče Srbi hrabar narod i druge izmišljotine...

Vidi ponude za hidroizolaciju dela krova,oni kažu 138.4 a izmereno 103m2 !??
Sve tri su lažne,već 6 meseci po 100€ dodatno plaćam putem Infostana na osnovu samo 33 potpisa od 91. vlasnika stanova, ljudi ćute i plaćaju...a ulaz izgleda ko cigan-mala...
Pogledajte prilog 175489Pogledajte prilog 175490Pogledajte prilog 175491Pogledajte prilog 175492Pogledajte prilog 175493Pogledajte prilog 175494
Apsolutno Vas razumem. Slican problem smo imali. Upravnica ima par njih (koji imaju poneku korist od investicionih radova ili mucki) a koji obezbede teren za njeno biranje i glasove oko bilo koje odluke, jer su mnogi stanari flegmaticni, pognu glave (kao u mnogo cemu danas inace u nasem drustvu)
Ostaje Vam jedino borba putem zakonskih sredstava (inspekcije, sud na kraju krajeva )
Kada se to dokaze na kraju, vi se lepo zahvalite ostalim stanarima na flegmaticnosti .
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGD
BIo i okačio slike kao dokaz,tražio javno šta sam tražio ali ne gajim iluzije da će neko to uzeti u obzir pri izradi finalne verzije zakona...

Pogledajte prilog 175487


Koliko čovek može da bude naivan i da ne vidi da se firma ProUpravnik i ova ekipa iz ulaza u prvom krugu ugradila minimalno 23.000€ kroz ponudu za generalni remont liftova !??
Gde ste tada bili, kada su na skupstini stanara prezentovali ponude za remont liftova?
Ako ste bili prisutni i kada ste dobili obavestenje o skupstini stanara sa navedenim razlogom za njeno odrzavanje (ponude za remont liftova) vi ste trebali delovati .Nabaviti neku realnu ponudu naspram tih njenih naduvanih ponuda (gde ima deo kolaca za svakoga)
Naravno moguce je da su oni skupstinu stanara zakonski najavili nekoliko dana ranije, pa mozda i niste imali vremena za ponudu. No to je prosto tako, morate brzo reagovati.
Da ste na skupstinu stanara dosli sa jeftinijom ponudom (i sa potpuno ispravnom dokumentacijom, da nista ne nedostaje, jer ce oni traziti dlaku u jajetu da vasu ponudu ospore) onda biste ih pravno gledajuci saterali u cosak.
Tada bi se Vi obratili ostalim stanarima sa konstatacijom da razmisle kako je moguce da vasa ponuda za isti posao bude toliko povoljnija? Dali biste im osnov za razmisljanje da shvate da se u njihovim ponudama krije razlog tolike razlike u ceni jer je to ponuda na kojoj se ugradjujje upravnik i ekipa.


Posto to niste verovatno uradili sada je i pravno nemoguce bilo sta uciniti jer su imali tri ponude (a vazeci zakonski minum jeste tri ponude)


Ma kakve one bile, imali su tri.
 
Gde ste tada bili, kada su na skupstini stanara prezentovali ponude za remont liftova?
Ako ste bili prisutni i kada ste dobili obavestenje o skupstini stanara sa navedenim razlogom za njeno odrzavanje (ponude za remont liftova) vi ste trebali delovati .Nabaviti neku realnu ponudu naspram tih njenih naduvanih ponuda (gde ima deo kolaca za svakoga)
Naravno moguce je da su oni skupstinu stanara zakonski najavili nekoliko dana ranije, pa mozda i niste imali vremena za ponudu. No to je prosto tako, morate brzo reagovati.
Da ste na skupstinu stanara dosli sa jeftinijom ponudom (i sa potpuno ispravnom dokumentacijom, da nista ne nedostaje, jer ce oni traziti dlaku u jajetu da vasu ponudu ospore) onda biste ih pravno gledajuci saterali u cosak.
Tada bi se Vi obratili ostalim stanarima sa konstatacijom da razmisle kako je moguce da vasa ponuda za isti posao bude toliko povoljnija? Dali biste im osnov za razmisljanje da shvate da se u njihovim ponudama krije razlog tolike razlike u ceni jer je to ponuda na kojoj se ugradjujje upravnik i ekipa.


Posto to niste verovatno uradili sada je i pravno nemoguce bilo sta uciniti jer su imali tri ponude (a vazeci zakonski minum jeste tri ponude)


Ma kakve one bile, imali su tri.
Da postoji prava skupština sve bi to pilo vodu,naravno da sam pribavio najpovoljniju
moguću ponudu (i to dve,da ne ulazim u detalje) ali sam ignorisan od strane kvazi upravnika i lopovske ekipe oko njega.

Glupo je govoriti o Skupštini kada u ulazu vlada organizovan kriminal,isuviše je priča
duboka i komplikovana,ovde je poenta u firmi ProUpravnik koja krši zakon na način
koji joj on omogućava a to je manipulacija !
 
Ljudi su neverovatni, kod mene se zgrada raspada, ne zna se odakle smo šuplji, a uhvati se nekolicina da skuca sve naše skupljene pare u stepenište koje koriste još dva ulaza koja neće da daju pare i da se sredi naš ulaz u zgradu da njima bude fensi i da im pršti, a što krov curi, pola prozora u ulazu propušta vodu i fazon treba nam 50.000e da zgradu vratimo u normalu to nema veze.
Sva sreća pa sam upravnik i ne dozvoljam da se pare troše na gluposti inače bi spucali sve očas posla, samo da je njima lepo.
U ulazu pored curi celoj vertikali, svima plafoni, zidovi, podovi pod probojom vode, kažem ljudi to nije pitanje da li će se desiti i nama, nego kada će nam se desiti.
Svima ima da se napravi velika šteta, moramo sanirati krov sada, 30 godina nije rađen i negde već popušta.
Da li mislite da se iko cimnuo, eno 5 potpisa mi predato za 5 dana.
Pritom su svi dobili i svoj primerak ponude, cene, uslova plaćanja, sve im sažvakao, ma kakvi.
Zato me i ne čudi ovo, smanjio je 30.000e cenu da dobije posao :ROFLMAO:
 
Jel zna iko ovde, bez uvrede, šta je Plan redovnog održavanja.
Kakvi lampioni, šminka i ostala s....a, ljudima curi krov i to mora da se odradi, nema tu šta da sw femkaju i odlučuju šta će i dal će.
 
Izradio, idem redom od najvećih problema ka manjim, nego imaju uvek ljudi koji su samoživi i imaju razne ideje da samo njima bude super.
Meni je žao što npr curenje ili neka havarija ne napravi samo njima problem, to bi bilo zanimljivo onda gledati i slušati ih kako se koprcaju.
 
Zna li neko kako se trenutno kreću cene sa hidroizolacijom ravnog krova,konkretno zamena stare PVC folije sa novom bez dodatnog termo sloja,neki maksimum i minimum po m2 za površinu od 100m2 ?
 
Vrh