Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

sad cu plan da screenshotujem,kako kazu jedan DUP vredi vise nego hiljadu reci :p

edit:

tram.jpg


http://img440.imageshack.us/img440/259/tram.jpg
 
@2012

Па, ваљда би могао да понесе и "Беовоз". Моја идеја је својевремено била и да се Баново брдо повеже метроом са центром - испрва преко Новог Београда. Дакле, једно одвајање од линије за Земун код Сава центра и - зачас смо на Брду, и то релативно јефтино. Касније, када се изгради "права" линија Центар - Б. брдо, трасу преко моста користила би линија Земун - Баново брдо. Многи градови су овако етапно градили метро-систем, а постојање новог моста нам то и омогућава. А камо среће да смо већ направили и метро-мост у Савском амфитеатру, ем што сад не би био оволики хаос због Газеле, ем бисмо били још ближе метроу (на то се односи мој аргумент да је по цени једног боље направити два моста).
 
Мирко":35cyfaz6 je napisao(la):
Овим постом самопрокламовао си се у експерта за примитивну аргументацију бапско-пијачног типа, недостојну овог иначе врло пристојног форума, а и Врачара. Важно да си ти нама "путовао"...
E, ako si ti aminovao, onda mora da je zaista tako! :laugh:


ретардињо":35cyfaz6 je napisao(la):
Нисам тотално пратио дискусију у недостатку времена, па је могуће да нисам довољно компетентан да коментаришем, али баш ми је ружно што овај пост оволико дуго није обрисан од стране модератора, обзиром да је у конфликту са правилником дискусија!?
Post ne narušava nijedno pravilo foruma.


@MisterNo
+1
 
vucko":2z8o1duz je napisao(la):
sad cu plan da screenshotujem,kako kazu jedan DUP vredi vise nego hiljadu reci :p

edit:

tram.jpg


http://img440.imageshack.us/img440/259/tram.jpg
Štos je u tome što ti koloseci idu u depo GSP-a, i ne produžavaju ka Jurija Gagarina (pričao sam o tome kada je završavana "nova" ulica pored Belvila ), pa tako da ni jedna linija ne saobraća tuda.

Ali, ako će se graditi nova pruga zbog pristupa mostu, verovatno će se i to promeniti. Greo'ta što u startu nisu napravili malo šire ostrvo između traka, na delu od skretanja pruge ka depou do Jurija Gagarina.
 
Vračar":13i3l826 je napisao(la):
Post ne narušava nijedno pravilo foruma.
,,Ništa drugo vam i ne preostaje (osim možda učlanjenja u DSS - tamo ćete na partijskim sastancima sigurno nači istomišljenike o lepoti u jednostavnosti grede preko Save). "

,,Strogo su zabranjena politička prepucavanja sve teme sa najmanjom naznakom takvih rasprava će biti automatski obrisane a autori kažnjeni."

?

...на страну правила, не требају ти онако напуцани постови, избацивао си много мудрије и лепше срочене...;)
 
relja":kboetfy8 je napisao(la):
vucko":kboetfy8 je napisao(la):
sad cu plan da screenshotujem,kako kazu jedan DUP vredi vise nego hiljadu reci :p

edit:

http://img440.imageshack.us/img440/259/tram.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/259/tram.jpg
Štos je u tome što ti koloseci idu u depo GSP-a, i ne produžavaju ka Jurija Gagarina (pričao sam o tome kada je završavana "nova" ulica pored Belvila ), pa tako da ni jedna linija ne saobraća tuda.

Ali, ako će se graditi nova pruga zbog pristupa mostu, verovatno će se i to promeniti. Greo'ta što u startu nisu napravili malo šire ostrvo između traka, na delu od skretanja pruge ka depou do Jurija Gagarina.
Е, видиш, то је и мене збунило, јер знам да пруга или мора кроз гаражу, па на један колосек, или овуд куда је Реља предложио. Трећа варијанта је да иде УМП-ом све до Агостина Нета, па онда у њу (уз додатак једног колосека), али то је најгора варијанта, јер тамо нема никог ко би користио трамвај.
 
ретардињо":o0xycrst je napisao(la):
Vračar":o0xycrst je napisao(la):
Post ne narušava nijedno pravilo foruma.
,,Ništa drugo vam i ne preostaje (osim možda učlanjenja u DSS - tamo ćete na partijskim sastancima sigurno nači istomišljenike o lepoti u jednostavnosti grede preko Save). "

,,Strogo su zabranjena politička prepucavanja sve teme sa najmanjom naznakom takvih rasprava će biti automatski obrisane a autori kažnjeni."

?

...на страну правила, не требају ти онако напуцани постови, избацивао си много мудрије и лепше срочене...;)
Nema tu političkih prepucavanja, DSS je pomenuta u kontekstu (zna se vrlo dobro zašto su tako očajnički protiv novog mosta). Po toj logici, svaki post gde se pomenu imena stranaka treba brisati?

A da nam takvi postovi više ne trebaju, slažem se, i mislim da smo stavili tačku na tu diskusiju, te da su se strasti uveliko smirile. ;)
 
DSS je antiprotivan svemu, ni sami više ne znaju zašto, tako da njihov stav po ovom ili po bilo kojem drugom pitanju nije relevantan.

Ja svoje strasti čuvam za neka druga mesta i neke druge prilike.
 
Wile E. Coyote":3kmekgrf je napisao(la):
relja":3kmekgrf je napisao(la):
vucko":3kmekgrf je napisao(la):
sad cu plan da screenshotujem,kako kazu jedan DUP vredi vise nego hiljadu reci :p

edit:

http://img440.imageshack.us/img440/259/tram.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/259/tram.jpg
Štos je u tome što ti koloseci idu u depo GSP-a, i ne produžavaju ka Jurija Gagarina (pričao sam o tome kada je završavana "nova" ulica pored Belvila ), pa tako da ni jedna linija ne saobraća tuda.

Ali, ako će se graditi nova pruga zbog pristupa mostu, verovatno će se i to promeniti. Greo'ta što u startu nisu napravili malo šire ostrvo između traka, na delu od skretanja pruge ka depou do Jurija Gagarina.
Е, видиш, то је и мене збунило, јер знам да пруга или мора кроз гаражу, па на један колосек, или овуд куда је Реља предложио. Трећа варијанта је да иде УМП-ом све до Агостина Нета, па онда у њу (уз додатак једног колосека), али то је најгора варијанта, јер тамо нема никог ко би користио трамвај.
Čini mi se da je ostrvo u MMilankovića dovoljno široko da može da primi dva tramvajska koloseka... Prolazim tuda stalno i koliko sam primetio ostrva su (i tamo gde ima šina i tamo gde ih nema) toliko široka da bi možda mogao čak i treći kolosek da se ubaci (ako ikada bude bilo potrebno zbog lakšeg ulaska/izlaska iz depoa). Mislim na ostrvo sa čije se jedne strane parkiraju busevi duž garaže GSPa. Raskrsnica ANeta i MMilankovića je dosta velika i verovatno na tom mestu mogu tramvaji da skreću u ANeta (gde je obavezno dodavanje još jednog koloseka). Nema nikakve svrhe da tramvaji idu trasom UMPa pa da skreću u ANeta...
 
MisterNo":vbcs7adf je napisao(la):
slicno je i sa mnogim drugim lepim ili impozatnim inzinjerskim resenjima u americi -- nisu oni proizod dokolice i sminkanja grada/zemlje, vec proizvod velike, velike nuzde .
Kao i cela Amerika uostalom... :p
 
Znam da moje pitanje nije od krucijalne vaznosti, ali sto Spanskih boraca ulicu, i u nastavku - Ulicu Djordja Stanojevica, zovete Ulicom Milutina Milankovica? :p

Mada, vidim da tako pise i u DUP-u... :/


Nije valjda da se ulica u produzetku Spanskih boraca, od raskrsnice sa Bulevarom Milutina Milankovica pa ispod zel. nadvoznjaka, sve do pocetka Ulice Djordja Stanojevica, zove Ulica Milutina Milankovica? :|



:pob:
 
koja je svrha jos uvek diskutovati o tome da li je most potreban ili ne kad je on skoro vec zavrsen. takoreci gotovo. (sh)it happens.

jedino sto ima dalje smisla je na sledecim izborima glasati ili neglasati za one koji su "krivci" za most.
 
Ljudi da nebi smo razbijali glavu ima sve lepo piše na sajtu savabride.com u arhivi ima dokumentavcije pa lepo pročitajte sve lepo piše. i koliko i šta košta i UMP i pristupne rampe i tačno mesto tunela i kolika je propusna moć sve ima samo reba odvojiti nekoliko sati vremena pročitati polako ( draga mama pišem ti polako jer znam da neznaš brzo da čitaš) i između redova i sve će vam biti jasno.
:grand: :grand: :grand:
 
Нисам могао да издржим:
dragan44":xbpb30xz je napisao(la):
sve lepo piše na sajtu savabride.com
Која је то савска млада? :laugh:

Јес'лапсус, ал' је много добар! :vops:

Ово ти је старо решење, предвиђа и петљу "гитара" и ЛРТ, није ово стање на терену.
 
Felipe":jxm48wac je napisao(la):
Znam da moje pitanje nije od krucijalne vaznosti, ali sto Spanskih boraca ulicu, i u nastavku - Ulicu Djordja Stanojevica, zovete Ulicom Milutina Milankovica? :p

Mada, vidim da tako pise i u DUP-u... :/


Nije valjda da se ulica u produzetku Spanskih boraca, od raskrsnice sa Bulevarom Milutina Milankovica pa ispod zel. nadvoznjaka, sve do pocetka Ulice Djordja Stanojevica, zove Ulica Milutina Milankovica? :|



:pob:
Greška u koracima. Upecao sam se na stare DUPove... Ta ulica na kojoj u crtežu piše Milutina Milankovića, sada je Đorđa Stanojevića.
 
elliot":1drvbw16 je napisao(la):
koja je svrha jos uvek diskutovati o tome da li je most potreban ili ne kad je on skoro vec zavrsen. takoreci gotovo. (sh)it happens.

jedino sto ima dalje smisla je na sledecim izborima glasati ili neglasati za one koji su "krivci" za most.
Bas tako Gosn Elliot.
Coyot-e nam je dao presek svih nas i kojim "grupama" propadamo, ko voli i ko ne voli UMP itd. Apsurdno ali istinito, vec je gotov (skoro). Sve kritike su manje vise uredu ali kritika da li je most trebao tu da nikne je zaista je glupost. Ja zaista ne vidim bolje mesto od toga gde je nikao. Mozemo mi da ga pomeramo gde god hocemo ali nigde bolje ne bi koristio nego gde je sada. Neki se - eto hvataju i za druge projekte - i.e. kanalizacije itd, ali jedini projekat, koji je mozda najvazniji pored ovoga je obilaznica i nista drugo! No to je moje misljenje. Znamo i sami da tunel necemo videti jos jedno 20-tak godina, a metro ni u snovima.:dil:
 
Lokacija mosta je dobra,pogledajmo staru verziju gup-a,trebao je biti mnoooogo blize sredini ade i to bi bilo pogubno na vise nacina.
 
Тачније, преко превлаке на улазу у Аду. Новија верзија је кудикамо боља, али су је на крају усрали са изменом.
 
Kojom izmenom na mostu?to sto nece biti stanice trandze na adi?
 
Wile E. Coyote":2vpjhwh2 je napisao(la):
Нисам могао да издржим:
dragan44":2vpjhwh2 je napisao(la):
sve lepo piše na sajtu savabride.com
Која је то савска млада? :laugh:

Јес'лапсус, ал' је много добар! :vops:
I na srpskom njegove rečenice su lapsusi, a ne na engleskom ;)
 
Bolje je da se "svadjamo" oko mosta koji se gradi nego da se "svadjamo" oko metroa koji se ne gradi :)
 
Vrh