Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Jako je bitno da se napravi "kruzni tok" roundabout na mostu pre ulaska u tunel nego semafori.
Pravice se bespotrebno guzva na mostu preko zeleznickih sina.
 
Znaci okvirno obilaznica 2015te a ump 2020te il' 2030te :)
Sto se tice UMP-a smatram da je i on vazan jer je previse izgradjeno zgrada na Zvezdari i Vracaru pa je ovaj deo mnogo vise opterecen saobracajem(a ko zna koliko ce se tek izgraditi).
 
Nenad":1wynya6n je napisao(la):
Po meni je u svakom slucaju mnogo bitnija spoljasnja obilaznica grada, sa mostom kod Vince, jer ce ona preuzeti kompletan tranzit i napokon osloboditi centar grada teretnog saobracaja.
Тешко питање, потребне су обе, али логика је на страни да се спољашња обилазница пре комплетира.
 
Nenad":2qd283ec je napisao(la):
UMP je i zamisljen kao dugorocni projekat. Prvobitno je bilo planirano da cela deonica bude kompletirana do 2014. godine, ali je to vrlo nerealno, pre svega zbog finansija. Inace, UMP je dobro zamisljen po deonicama, tako da svaka sledeca koja se bude gradila i bude pustana u saobracaj ce jednim delom sluziti svrsi..
Nenade, si siguran ti za taj datum pošto u studiji izvodljivosti za prvi deo UMP-a (do Autokomande) stoji da bi negde oko 2019. godine trebalo da krene da se radi na drugom delu (do Pančevca).

Inače rokovi su već probijeni jer je deo do Autokomande trebalo da bude gotov do 2009. godine.
 
Nasa posla. Procitah svih 60 stranica, a niko da pocne od pocetka, svi pricate o mostu i niocemu drugom. Koliko vidim taj most nece nicemu koristiti ako nema dobar prilaz sa N.BG i Brda. A koliko mi se cini sve pocinje od kvantasa. Po planu prvi deo treba da pocne 2010 pa nadalje i to je faza I. Ima li neko informaciju, jel ce da se krene na vreme ili ne? Hoce li biti "pocetka" uopste ili ce Beograd po ko zna koji put dobiti nesto lepo (kao sto je most), a opet nedovrseno do kraja?

Hvala
 
@LUCAS

Možda je trebalo pažljivije da čitaš jer nema dela UMP-a o kome nismo diskutovali. Veruj mi na reč :kafa:

Trenutno se grade samo most, a uskoro će početi i pristupne saobraćajnice za njega. Što se tiče ostatka puta za koji je studija utvrđena (Od Tošinog bunara do Autokomande) tu je uglavnom sve još uvek u planiranju i pregovaranju i detaljnom utvrđivanju projekta. Tako na primer mogu da ti kažem da je čovek sa Tošinog bunara tražio 5 miliona evra za eksproprijaciju svoje kuće, normalno od tolike svote novca može da se oprosti jer mu niko neće dati.

Ukoliko hoćeš moj neki sud, u ostatak realizacije prve faze UMP-a bez mosta ćemo čekati neke 3 godine, a moguće je i duže.
 
Citam Shmeksi, ali se sve vrti na most i oko mosta, i mnogo filozofiramo gde bi most trebao da bude i kako ga treba graditi itd. Hvala na odgovoru (brzom). A to sto se tice "manijaka" koji hoce 5 miliona, to mora odmah da se resi, iseliti ga, dati mu kvadraturu koja mu pripada, a posle ako hoce da se tuzi, mozemo da primenimo nas stari srpsku parnicku proceduru koja traje zauvek! Inace znam da je oko T bunara katastrofa, toliko saobracaja ima ka IMT-u da to nije normalno, dve trake u jednu!? Katastrofa! Pouzdano znam da se isplatilo mnogo para vlasnicima, a i da su neki dobili ludacke gajbe, ali opstina N. BG nikako da krene u realizaciju ravnanja i iseljavanja tih 15-tak kuca. Neverovatno. Zato sam i pitao s'obzirom da sam citao plan i da je to faza jedan sa N. BGD-a. Uostalom pocevsi odatle dobila bi se jedna celina koja kad se sastavi sa mostom bi izgledala fantasticno i bio bi veliko rasterecenje za saobracaj. Hvala u svakom slucaju!!
 
Неколико сличица са воде од пре неки дан

2lwn2mh.jpg


35jy1ya.jpg


10ponc6.jpg
 
Možda ti ne deluje ali veruj mi da jesu, rade konstantno i poprilično brzo.Nisu to radovi koji su svakog dana golim okom vidljivi.
 
Ja gledam svako jutro i uvek vidim nešto novo.Rade ljudi Boki.
 
posle mesec dana, jučer prođoh tu i prijatno sam se iznenadio.
most dobija svojih prvih par metara. :)

a što se poslovi ne odvijaju paralelno na obe strane reke? :S
 
Zapravo most još uvek nije dobio ni metar jer ovo sve što vidimo je privremenog karaktera, sa izuzetkom kratera za pilon. Ko kaže da se ne obavljaju poslovi sa obe strane? Ekipe se nalaze na sva tri dela zemljišta: starogradskom, špicu Ade i novobeogradskom. To što niko ne ide na Novi Beograd da se zavlači da slika ne znači da ne rade ;-) Evo baš su skoro tamo postavili jedanu dizalicu, koja će verovatno napraviti istu betonsku konstrukciju koja trenutno postoji na starogradskoj strani.
 
Verovali ili ne ali gradiliste mosta peko ade je cuvano kao area 51 :D . Sa nbg strane je podignut bas visok zid recimo nekih 2.5m koji se vidi da je sveze uradjen plus cuvar redovni plus pripadnik zandarmerije. Gerilsko fotografisanje mosta preko ade je gotovo nemoguce tako da ce izvodljivo biti samo uz zvanicne "dozvole" i saradnju pod ovim podrazumevam fotografije sa lica mesta a ne izdaleka i sl. koje smo uglavnom dosada imali prilike da vidimo
 
ne kazem da je neizvodljivo kao i mnogi projekti do sada ali je prilicno nezgodno pogotovo ako se zeli stvarno kvalitetan materijal.
 
Primenićemo diverzionu taktiku, šaljemo Wuka sa nekim smešnim digitalcem na glavni ulaz dok mi u međuvremenu ulećemo na gradilište i fotkamo aparatom od 10X zuma. Doduše marinci ne ostavljaju svog čoveka, ali mi i nismo marinci tako da im Wuk ostaje kao dvorska/graditeljska luda.

Plan ne može da omane.



Disclaimer: Things read here should not be tried by untrained professionals. Please stay safe, DON'T TRY THIS.

:kafa:
 
shmeksi":tdza178t je napisao(la):
Primenićemo diverzionu taktiku, šaljemo Wuka sa nekim smešnim digitalcem na glavni ulaz dok mi u međuvremenu ulećemo na gradilište i fotkamo aparatom od 10X zuma. Doduše marinci ne ostavljaju svog čoveka, ali mi i nismo marinci tako da im Wuk ostaje kao dvorska/graditeljska luda.

Plan ne može da omane.



Disclaimer: Things read here should not be tried by untrained professionals. Please stay safe, DON'T TRY THIS.

:kafa:
Da, samo ima jedan mali problem, Wuk je in the brig :lol:
 
Nije neki kvalitet, ali možemo da pravimo foto-apdejte sa kamera uživo na zvaničnom sajtu. Makar za forumaške potrebe. Dakle, odeš na zvanični sajt, uključiš željeni live cam, klikneš Print screen, otvoriš običan MS Paint, klikneš paste, izrežeš sve kako želiš, sačuvaš u JPG formatu, uploaduješ na Tinypic, iskopiraš linkove na forum :)
 
Goldstein":3rb5966r je napisao(la):
shmeksi":3rb5966r je napisao(la):
Primenićemo diverzionu taktiku, šaljemo Wuka sa nekim smešnim digitalcem na glavni ulaz dok mi u međuvremenu ulećemo na gradilište i fotkamo aparatom od 10X zuma. Doduše marinci ne ostavljaju svog čoveka, ali mi i nismo marinci tako da im Wuk ostaje kao dvorska/graditeljska luda.

Plan ne može da omane.



Disclaimer: Things read here should not be tried by untrained professionals. Please stay safe, DON'T TRY THIS.

:kafa:
Da, samo ima jedan mali problem, Wuk je in the brig :lol:
Uh sada idemo onaj tipicni filmski scenario. Dakle vadimo kriminalca iz zatvora i iskoristimo ga u pozitivne drustveno korisne svrhe :D
 
Igor":arfffdo7 je napisao(la):
Goldstein":arfffdo7 je napisao(la):
shmeksi":arfffdo7 je napisao(la):
Primenićemo diverzionu taktiku, šaljemo Wuka sa nekim smešnim digitalcem na glavni ulaz dok mi u međuvremenu ulećemo na gradilište i fotkamo aparatom od 10X zuma. Doduše marinci ne ostavljaju svog čoveka, ali mi i nismo marinci tako da im Wuk ostaje kao dvorska/graditeljska luda.

Plan ne može da omane.



Disclaimer: Things read here should not be tried by untrained professionals. Please stay safe, DON'T TRY THIS.

:kafa:
Da, samo ima jedan mali problem, Wuk je in the brig :lol:
Uh sada idemo onaj tipicni filmski scenario. Dakle vadimo kriminalca iz zatvora i iskoristimo ga u pozitivne drustveno korisne svrhe :D
To ti pričam :cool:
 
Vrh