Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Sklopiše danas prvi kran na špicu pratim ih ceo dan :kk:

(još kada bih znao da postavim slike, gde bi mi kraj bio :D )
 
А и машина за побијање шипова чека баржу да се одвезе са шпица колико видим... Значи, сад можемо да очекујемо да почне да расте :) :gobb:

@boris
Слике прво "дигни" на неки сервис, нпр http://imageshack.us/

Кад се аплоадује, имаћеш негде доле нешто типа "forums link", то копирај у твој пост и готово.
Друга варијанта је да ставиш адресу аплоадоване слике (десни тастер на слику и "copy image location") између img тагова [code:1:0430648da5]
[/code:1:0430648da5]
и то је то :)
 
Ona rupcaga je stvarno kolosalna. Ja sam nekoliko puta pokusao da se pravim blesav i da udjem u gradiliste i slikam unutrasnjost doticne, ali mi nije poslo za rukom. Bilo bi lepo da neko to uradi. Bas me interesuje kako izgleda. (Zamislite da za trideset godina pokazete nekome takvu sliku...)
 
Zato smo svi mi tu da to zabelezimo kako znamo i umemo kako kroz saradnju a tako i kroz gerilu. Nazalost steta je sto grad ne uvidja vaznost belezenja ovakvih momenata kontinuirano jel je to prakticno deo sadasnje tj buduce istorije a mi smo ti koji smo u ovom momentu tu da je zabelezimo.

Treba da spremimo desant na adu pa da ih osvojimo na jedan dan da se sve to lepo zabelezi kako dolikuje :gobb:
 
A ja još mislio kako je ovo ogroman projekat i da će sigurno biti snimano kako se izgrađuje, iz dana u dan, nešto kao Megastructures na Discovery-ju :(
 
Ko zna možda se i snima nešto, a mi ne znamo. Ne treba kuditi jer ne znamo da li je Discovery tu ili nije. Možda bi i neko pisamce redakciji Discovery kanala dalo neke odgovore, da li su tu ili nisu i da li su uopšte upoznati sa projektom.

Što se tiče slikanja gradilišta, moj savet je da ljudi slobodno slikaju van ograđene zone, ali da baš i ne pokušavaju te fore sa neovlašćenim ulaženjem na gradilište, mogu stvarno da dožive neprijatno iskustvo. Znači, ako vas neko nije pustio unutra nemojte se igrati i lepo slikajte izvan ograđene zone, tu vam ne smeju ništa.
 
shmeksi":3nugk01d je napisao(la):
Možda bi i neko pisamce redakciji Discovery kanala dalo neke odgovore, da li su tu ili nisu i da li su uopšte upoznati sa projektom.
Jako dobro ideja
 
ja mislim discovery samo pusta emisije koje proizvode drugi producenti, bas sam mislio da bi bilo dobro da naprave dokumentarac o izgradnji mosta poput extreeme engineering
 
То је и мени све време на памети. Можда је најбоље питати Дискавери има ли шанси да се мост појави код њих на програму, и ако има, шта треба да се уради. :cool:
 
Mislim da je kasno za to jel je za tako nesto potrebno obaviti pripreme na vreme i za izvodjacem i na terenu a ne ad hok
 
Megastructures ide na National Geographics-u, na Discovery-ju ide Extreme Engineering
...da se ne zeznete kada budete zvali Discovery :)

Mada, i jedni i drugi prave emisije o ozbiljnim inženjerskim izazovima, :) a ne kako konstruisati most na stubu od 200 metara iznad mirne reke široke 300 metara preko koje su drugi ljudi već sagradili mostove :)
 
Upravo. Sumnjam da je ovako nesto uopste interesantno za njih.
 
Najgledanija emisija Extreme Engineeringa bi bila kad bi samo vodili dijalog sa Bobićem. Tad bi svi poštovali Beograd i rekli bi: Grad super izgleda kakav je mogao biti :D

Mada ja mislim da je kod bobića caka što bi on gradio zemljodere, iliti oblakodere pod zemljom
 
eee a da su srecna vremena, pa ZASTAVA FILM ne bi izbijao sa gradilista, pa izjave radnika, pa istorija Ade, Novog Beograda... prigodna muzicka podloga... A da pisemo Tijanicu ?
 
relja":2q4gdrxy je napisao(la):
Mada, i jedni i drugi prave emisije o ozbiljnim inženjerskim izazovima, :) a ne kako konstruisati most na stubu od 200 metara iznad mirne reke široke 300 metara preko koje su drugi ljudi već sagradili mostove :)
Ехехе, баш ме насмеја! :kk:
 
relja":co1vv74l je napisao(la):
Megastructures ide na National Geographics-u, na Discovery-ju ide Extreme Engineering
...da se ne zeznete kada budete zvali Discovery :)

Mada, i jedni i drugi prave emisije o ozbiljnim inženjerskim izazovima, :) a ne kako konstruisati most na stubu od 200 metara iznad mirne reke široke 300 metara preko koje su drugi ljudi već sagradili mostove :)
Kao npr. ovo ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Dig
http://channel.nationalgeographic.com/episode/boston-s-big-dig-2414/Overview
 
Dva pitanja:
Da li ce stub biti od betona (nesto kao avalski toranj) ili od celika?
Da li neko zna za sta ce da koriste one 'kose ravni' koje su naslonili na konstrukciju na cukarickoj strani?
 
Pa valjda će od betona i čelika?
A ovo što su postavili, koliko znam, će da koriste da nabace most, a posle ih ruše. Piše sve negde gore na temi...
 
azbuki":8sy5v4hs je napisao(la):
Da li neko zna za sta ce da koriste one 'kose ravni' koje su naslonili na konstrukciju na cukarickoj strani?
Nisam siguran čemu služi. Meni Izgleda kao neka simulacija šina za metro na mostu. Možda?
 
Milan":5lf6vstw je napisao(la):
Nisam siguran čemu služi. Meni Izgleda kao neka simulacija šina za metro na mostu. Možda?
Hahaha ovo je dobro, mora da je neko čitao beobuild pa je bilo "evo im šine, je*ale ih šine" :D
 
Vrh