Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Istina. Ta strana ima i bolji pogled, a mogli su da spoje bici stazu sa stazom u Milentija Popovića.

Sa "sajamske" strane je malo pipavije, ali možda je moglo da se napravi do skretanja za Sajam, ali je pipav deo koji skreće ka ispod mosta iz Bulevara Vojvode Mišića posle skretanja za Sajam.

Bar liftovi da rade :(
 
Са сајамске стране јесте мало густо због тог скретања, али може да се уради пешачка пасарела од бетона преко скретања за испод моста па да се онда спусти на ниво тротоара у Војводе Мишића, код оног паркинга који исто треба средити.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385710#p385710:v8vjmpuh je napisao(la):
Mair » Thu May 12, 2016 5:55 pm[/url]":v8vjmpuh]Mogao bi taj nastavak od ulice Tošin bunar do ulice Španskih boraca da se nazove ulica Nikole Dobrovića, jer je već naziv ulica Nikole Dobrovića deo ka Bežanijskoj kosi od ulice Tošin bunar do ulice Partizanske avijacije. Na taj način bi se nastavio naziv ulice sa Bežanijske kose.
To bi bilo dobro spojiti lepo i korisno davanjem naziva po njemu za novu saobraćajnicu na Novom Beogradu koja se spaja sa Mostom na Adi.

Nadam se da svi znamo na forumu koje bio Nikola Dobrović.

Izvestan problem je sto brojevi u sadasnjoj Nikole Dobrovica pocinju od Tosinog bunara. Samo pretpostavljam, nisam proverio.
 
Код Тошиног бунара се завршавају радови зато на овом делу нема радове, сем оних "земљаних" који су били и о којима сам већ писао и сликао кроз фоторепортаже.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395581#p395581:ebk4lqld je napisao(la):
Earthmoving » 02 Jul 2016 09:52 pm[/url]":ebk4lqld]Na Zapadu ništa novo...
Sem onog zdravog ljubičastog sumpordioksidnog neba.

Једино што је то небо на истоку. :mrgreen:
 
hehe da da jeste taj deo neba je istok (ali je zapadni deo projekta), a na istoku stare price... Ustvari na Zapadu nista novo nije samo Borina pesma nego i Remarkova knjiga o II sv ratu gde kad glavni junak koji je Nemac na kraju knjige pogine na Zapadnom frontu u izvestaju nemackoj komandi sutradan piše "na zapadu ništa novo". Pošto je par pogibija na Zapadnom frontu bila ništa u odnosu na onaj Istočni. Mislim da je Bora znao za tu knjigu kada je napisao pesmu.
Hvala na pojašnjenju Gago, ti svakako bolje znaš situaciju od mene. Odlične su ti reportaže, volim da ih pratim. Jedne od najboljih na forumu. Retko ko može po tome s tobom da se meri, ja ne ;)
 
Zna li neko da li je u planu probijanje pravca iz bulevara umetnosti (podvoznjak ispod pruge)? Znam da je bilo po planu ali niko to vise ne spominje.
Na tenderu za to koliko se secam niko nije zadovoljio uslove. Da li trenuti izvodjac radi i to ?

Hvala
 
Не ради, нажалост. Ако мене питаш, у случају да је заиста план да се из кинеског кредита дуплирају колосеци од Новог Београда ка западу (а чули смо, међутим, од једног форумаша да Кинези затежу, и да би пругу за Пешту да граде кроз Банат), онда би требало то сачекати и тек по доградњи два колосека на надвожњаку изнад Булевара уметности рушити постојећи насип. Тако се не би ни најмање реметио железнички саобраћај, а верујем и да би изградња била знатно јефтинија.


@Earthmoving
Ремаркова књига "На западу ништа ново" односи се на Први, а не на Други светски рат.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395642#p395642:xec6jnff je napisao(la):
kumkat » 03 Јул 2016 01:20 pm[/url]":xec6jnff]Zna li neko da li je u planu probijanje pravca iz bulevara umetnosti (podvoznjak ispod pruge)? Znam da je bilo po planu ali niko to vise ne spominje.
Na tenderu za to koliko se secam niko nije zadovoljio uslove. Da li trenuti izvodjac radi i to ?

Hvala
@Кумкат, ти питаш и одговараш на сопствено питање. :wink:
Наравно да је у плану пробијање подвожњака, али досадашњи понуђачи нису задовољили све услове са јавне набавке. Једно четири-пет стране раније, написао сам да ће у септембру месецу бити објављена нова јавна набавка везано за овај пројекат.
Не, извођач радова УМП-а неће радити подвожњак.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395620#p395620:15bwmyfk je napisao(la):
Earthmoving » 03 Jul 2016 08:38 am[/url]":15bwmyfk]hehe da da jeste taj deo neba je istok (ali je zapadni deo projekta), a na istoku stare price... Ustvari na Zapadu nista novo nije samo Borina pesma nego i Remarkova knjiga o II sv ratu gde kad glavni junak koji je Nemac na kraju knjige pogine na Zapadnom frontu u izvestaju nemackoj komandi sutradan piše "na zapadu ništa novo". Pošto je par pogibija na Zapadnom frontu bila ništa u odnosu na onaj Istočni. Mislim da je Bora znao za tu knjigu kada je napisao pesmu.
...
O Prvom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395789#p395789:k606vxps je napisao(la):
nensav » 04 Jul 2016 12:10 pm[/url]":k606vxps]Cela diskusija pada u vodu zbog greske u vezi rata!
Ne pada.
Ali nije do rata, nego do knjige, tj kako je neko pogrešno čuo.
 
Ja čitam knjige, ne "čujem" ih. Dal je prvi ili drugi svetski rat nije nebitno ali ne menja poentu fraze "Na Zapadu ništa novo". Knjigu sam čitao jako davno i mnoge stvari sam zaboravio ali sam suštinu zapamtio i hteo sam da podelim kao zanimljivost sa forumašima koji možda ne znaju odakle potiče i koje je izvorno značenje te fraze (a to je da je smrt jednog nemačkog vojnika na zapadnom frontu nije značila "ništa novo" jer se linija fronta nije menjala i jer je to bilo ništa u odnosu na žrtve i dešavanja na istočnom frontu sa Rusijom). Dakle, koji je rat ne menja poruku fraze, kao ni stanje koje sam time opisao da se na zapadnom delu projekta kod prikljčenja Tošinom bunaru trenutno ništa značajno ne dešava. Eto nadam se da sam sad skroz jasan pa da možemo da nastavimo dalje temu :)
 
A godišnjica bitke kod Some? A, ništa o tome, jel? ... he, he, zezanje, šala, dok čekamo bagere da uđu od pravca Tošinog bunara.
 
Pa što nisi lepo napisao Sunce se ponovo rađa .. ne bi pobrkao strane sveta ni "brojeve ratova" u romanu ...
 
možda je mali off jer svi očekuju vesti i slike sa nbgd i gledaju na drugu stranu ali,
malo umetnosti....ova slika se zove "Nikuda"
ako ima neko uticajan ko čita ovo a voleo bi da prošeta od Topčiderskog parka do Hipodroma i Ade...
 
Утицајни ће ићи колима. А ко хоће да прошета од Топчидерског парка до Аде, мора или да иде коловозом, или трамвајским шинама, или железничком пругом.
 
Toshke, добар ти је назив за слику. Могао си да ставиш и слику од пре годину дана, ту се ништа није променило. Некад се причало да ће се ствар продужити до Драјзерове где ће бити улаз у тунел који би излазио на Аутокоманду!?!?!?
Када реше тунел наставиће и Булевар Војводе Мишића.
Мој предлог је да уз аутомобилски направе и трамвајски тунел кога касније могу "назвати" и ЛРТ тунел. :fijasko:
 
Vrh