Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

u čemu je problem što je skočio sa mosta?

jel time nekog ugrožava?


ako se ljudima skače nek skaču, meni ne smetaju.
 
Проблем је што је забрањено.
Угрожава себе и друге.
Себе, због могуће повреде, да се повредио надлежни би били криви. У многим случајевима трајни инвалидитет (кичма) или престанак рада срца. Да ли има горе од овога ?
Друге, који би следили његов негативан пример дебилног доказивања и опет би имали да су надлежни криви, а не родитељско васпитање.

Зар ће опет некога да "понесе песма", као ону девојку из Новог Сада, и да скаче са Моста Слободе ??????
 
Затварање дела саобраћајне траке у Омладинских бригада у делу где се гради УМП.

RADOVI U ULICI OMLADINSKIH BRIGADA
13 jul 2016


Zbog izvođenja radova na izgradnji pristupnih saobraćajnica Mostu na Adi od četvrtka, 14.07.2016. godine do 31.12.2016. godine, biće obustavljen saobraćaj na delu kolovoza u Ulici omladinskih brigada.

Faza 1 - Saobraćaj će biti obustavljen u krajnjoj desnoj saobraćajnoj traci u smeru ka Ulici Jurija Gagarina u periodu od 14.07.2016. godine do 24.07.2016. godine.
Faza 2 - Zatvaranje desnog kraka raskrsnice ulica Oomladinskih brigada i LOT 1 u vremenskom periodu od 25.07.2016. godine do 31.12.2016. godine.
Tokom izvođenja radova ne menja se režim rada linija JGP-a.

http://beoland.com/aktuelnostidgz/272-r ... igada.html
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397294#p397294:1gw4cuzp je napisao(la):
MilisaV » 14 Jul 2016 12:37 pm[/url]":1gw4cuzp]u čemu je problem što je skočio sa mosta?

jel time nekog ugrožava?


ako se ljudima skače nek skaču, meni ne smetaju.
ti si Milisave barem poznat kao izuzetno osetljiv na trošenje tvojih novaca kao poreskog obveznika. Ova osoba bi eventualnom povredom išla na lečenje i rehabilitaciju o našem trošku i time nas ugrožava. Generisala bi možda i trošak spasavanja. Dala primer ostalima pa da potencijalno imamo još više ovakvih troškova.
 
slazem se sa Milisavom, ako mu se skace neka skace, nije mali. Ne moze policija svuda stici, (mozda moze komunalna eventualno) i spreciti ovakve likove da prave gluposti. A moguce je da je covek vest u skakanju, a Mostar daleko
 
Dajte bre, kako možete da ovo podržavate. Samo nam je potrebno još ovakvih bu****, a klinci da se lože na njih.


Poslato sa telefona
 
Ja stvarno nemam problem s ovim, bu**** je uvek bilo i buce.

Sutra cemo da zabranimo malo ekstremnije vrste skijanja jer je opasno? Pa onda mali fudbal jer se puno ljudi povredjuje?
 
Nije da podržavamo, ali nemam ništa protiv.

Послато са B1-810 уз помоћ Тапатока
 
Uzmite samo u obzir Gojetov post. bu**** koja skoči sa mosta na svoju ruku ako se povredi ide na lečenje o našem trošku, zauzima mesto u bolnici nekome ko se nije glupirao, lekari moraju da se bakću oko njega, pa će neko drugi dobiti manje pažnje, a ne daj Bože, da istovremeno kad i on u Urgentni centar dođe neko kome je pomoć zaista potrebna a svi lekari su zauzeti kretenom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397630#p397630:1m7jygko je napisao(la):
astrodule » 15 Jul 2016 08:39 pm[/url]":1m7jygko]Uzmite samo u obzir Gojetov post. bu**** koja skoči sa mosta na svoju ruku ako se povredi ide na lečenje o našem trošku, zauzima mesto u bolnici nekome ko se nije glupirao, lekari moraju da se bakću oko njega, pa će neko drugi dobiti manje pažnje, a ne daj Bože, da istovremeno kad i on u Urgentni centar dođe neko kome je pomoć zaista potrebna a svi lekari su zauzeti kretenom.
+
Krevet u bolnici, lekovi, termini na skeneru/rendgenu, terapije, terapeuti...na kraju krajeva - novac iz budžeta ako je osiguranik.

Zamislite kakva bi smo zemlja bili kada bi smo razmišljali na takav način?
 
Da ovo je sumanut nacin rezonovanja zvuci mi kao neki bezosecajni americki film. Uostalom svi smo bili u nekim godinama kada je mogucnost za neku nepromisljenost veca.

Bitno je objasniti mladjima i nesto starijima pogotovo u danasnje vreme interneta i youtube dokazivanja i pokazivanja da je to stetno po njih pre svega i da ne podlezu tim besmislenim trendovima koji ih dovode u opasnost. Nece ova drzava biti bednija ako treba da spase po neki takav slucaj, imamo mi daleko vece "potrosace" budzeta.
 
Hteo sam da objasnim zašto takve stvari treba da budu zabranjene i zašto treba odgovarati pred zakonom zbog toga. Nešto slično kao što ima u nekim zemljama da ako se planinari izgube i pored upozorenja, pa mora GSS da ih spašava, da to ide na njihov račun.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397636#p397636:2kvmusvw je napisao(la):
Igor » 15 Jul 2016 09:06 pm[/url]":2kvmusvw]Da ovo je sumanut nacin rezonovanja zvuci mi kao neki bezosecajni americki film. Uostalom svi smo bili u nekim godinama kada je mogucnost za neku nepromisljenost veca.

Bitno je objasniti mladjima i nesto starijima pogotovo u danasnje vreme interneta i youtube dokazivanja i pokazivanja da je to stetno po njih pre svega i da ne podlezu tim besmislenim trendovima koji ih dovode u opasnost. Nece ova drzava biti bednija ako treba da spase po neki takav slucaj, imamo mi daleko vece "potrosace" budzeta.

Neće država biti bednija.

Znaš kako, drugačije se gleda kada nekog dragog dovodiš u subotu uveče u dežurni klinički centar zbog pogoršnja teške bolesti i u moru sličnih priča dovedu i neke koji su se unesrećili samo zbog sopstvenog besa, bahatosti neodgovornosti i bezobzirnosti, a do pre pola sata su bili sasvim zdravi - kao hitne slučajeve. Osoblja malo, država ne plaća dovoljno za dežurstva, malo kreveta, opreme...
Ko se sam povredi to mu je dovoljna kazna, ali treba da postoji odgovornost ako se izaziva nesreća i kada nema posledica.
 
Evo i ja ću, onako, ničim izazvan, da upišem i ovde neki red...

Naš narod kaže : ,,Čuvaj se, pa će te i Bog čuvati,, . Nije mi jasno, kako ovaj dečko do te mere ne vodi računa o svom zivotu? Situacija je i tek kako mogla da krene naopako. I šta bi onda bilo?

Ako neko nije čist u glavi, nema tog zakona i pravila, koje će od njega napraviti normalnog čoveka.

Takođe nemam ništa protiv što je skočio, sem što bi mi ipak bilo zao da je nešto krenulo po zlu. To je jedan mlad zivot, kakva god da glava upravlja njime. Koliko vidim nije nikog drugog ugrozio, sem samog sebe. Ako naškodi, uradiće to sebi, posledicom svog nepromišljeog poteza. Da je ugrozen i neko drugi, onda bi već imao.

Skok sa mosta mogu da razumem, ako si extremni sportista ili ako pokušavaš da se ubiješ. Iz svih drugih razloga, ne mogu. Pošto ovaj dečko, koliko vidim, nije ovo prvo, nego čovek hoće da se ubije, pa to ti je, što iz ovog mogu da zaključim, džabe sve, on će opet naći način da to uradi. To je takav mentalni sklop. I u tom smislu me ništa ne iznenađuje, prema mom iskustvu, nagledao sam se raznih, mogao bi da snimim emisiju ,,10 mentalnih sklopova za koje nećete verovati da postoje,,. Imalo bi ih puno, ali bi odabrao 10 za uzi izbor, nekako.

I na kraju ću ipak da kazem, hvala Bogu što ipak nije uspeo u svojoj nameri.
 
Kao što npr pušačima država na pokriva sve troškove zdravstva, tako npr može i ovmo deču da uskrati pravo na recimo ortopedsku negu jer se svesno izložio riziku.
Ali sad neka priča o tome da treba braniti je meni besmislena.
 
Niko od njih ne razmišlja o tome da će se povrediti, ostati invalid, možda i poginuti. Samo znaju da je opasno, time i prilika za dokazivanje, ali mozak im ne razmišlja o posledicama.
Ali, da postoji jasan zakon, i kada bi se taj zakon i strogo sprovodio, onda bi bila druga priča.

Na žalost, kod nas se ne sprovde mnogi zakoni - banalan primer je i to što piše u Mekbejnovom potpisu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397422#p397422:2j4hdd7q je napisao(la):
Гага » 15 Jul 2016 12:34 am[/url]":2j4hdd7q]Проблем је што је забрањено.
Угрожава себе и друге.
Себе, због могуће повреде, да се повредио надлежни би били криви.
Niko ne bi bio kriv (odgovoran) osim skakača samog.

Npr. neko hoće da se ubije, skoči sa Pančevca, ali njega (ili nju) spasi Renato. Kao što svi znamo, to se dogodilo već pitaj Boga koliko puta.
I? Je l protiv skakača podnošena prekršajna prijava? Nije. Je l krivična? Nije. Zašto nije?
Zato što svako ima pravo svojom radnjom sebe da ugrozi dokle god tom radnjom istovremeno ne ugrožava i drugoga. Imamo pravo da svojom radnjom sebe ugrozimo do mere da rizikujemo ozbiljne povrede ili smrt. Je l treba sada da nabrajam gomilu sportova i drugih aktivnosti u kojima se ugrožava telesni integritet i život? Zato nikada nema odgovornosti nikoga drugoga kada svojom radnjom ugrozimo sami sebe. Državu samo zanima da svojom radnjom ne ugrozimo i nekog drugog, a to što sebe ugrožavamo nam je dozvoljeno.
Ali, npr. da je taj isti imaginarni (primera radi) skakač sa Pančevca koji je eto hteo da se ubije otišao do nekog nadvožnjaka preko autoputa na NBGD, i skočio..ako bi nekim čudom preživeo, e onda bi još kako popio posle prijave jer je ugrozio učesnike u saobraćaju čak i da ga nije pokupio nijedan auto, a ako ga je pokupio, osim države mogao bi privatno da ga goni i vlasnik/vozač automobila na koji je pao. Nisu ludi što skoro uvek skaču sa mosta u vodu...

Npr. sedneš u auto i voziš 200. Je l rizično? Jeste. Je l možeš da pogineš? Možeš. Ali, državu nije briga dokle god to radiš na trkačkoj stazi, ili na zatvorenom delu puta (nema javnog saobraćaja). Dokle god ugrožavaš samo sebe, a ne i druge, država kaže da imaš pravo na to. Čak može da bude i još 20 ljudi pored tebe koji isto tako voze 200, i sve je ok ako ste na trkačkoj stazi i potpisali ste da ste svesni koji rizik to trkanje donosi. Država kaže izvolite, rizikujte...još će biti publike da vas gleda, a prenosićemo trku i na televiziji. 8)
Ali, ako to radiš u javnom saobraćaju dok su drugi učesnici oko tebe, ima da budeš kažnjen i za 60 na sat po gradu, a kamoli za 200.

Dečko je skočio, u konkretnom primeru nikoga drugoga osim sebe time nije ugrozio (ni apstraktno ni konkretno).
Eventualno može da se uvede zabrana skakanja sa visokih zgrada, mostova i sl, ali ne bi imalo efekta (u praksi bi se i dalje skakalo) jer:
- onaj koji time hoće da se ubije najverovatnije je mrtav, pa se nema protiv koga ni voditi postupak.
- onaj koji time privlači pažnju (npr. kao kada po svetu skaču padobranom sa visokoh zgrada i sl.) njemu (ili njoj) nije problem da plate novčanu kaznu, pa kao što rekoh čak i postojanje takve odredbe ne dovodi do toga da nemaš avanturističkih skakača.

Pošto je pominjano oko lečenja da se nekim slučajem dečko povredio...pa, on već plaća taj zdravstveni sistem. Nije on marsovac, nego građanin ove države. Npr. taj dan je taj lik pojeo i popio u vrednosti od 500 dinara. Morao je jesti i piti. Od tih 500 kinti, 100 je dao državi na ime poreza. 365 je dana, pa vi vidite koliko taj dečko uplati državi samo po osnovu tih bazičnih fizioloških potreba (da jede i pije). I, naravno da deo tog novca ide i u Fond koji bi platio njegove operacije, zavoje, gips, snimanje ili šta god da je trebalo... Pa, ja sam imao saobraćajku pre par godina, i naravno da sam dobio ''full tretman'' u Urgentnom, ni knjižicu mi nisu tražili, dovoljna je bila samo lična karta. Tako da nemojte moralisati oko toga kako je kao neko zabrinut za plaćanje lečenja...ne brinite ništa, svako od nas plaća dovoljno za to...druga je stvar koliko toga lopovi pokradu. Ne, nisam pomešao sa onim doprinosima koji se plaćaju za zdravstveno, jer u ovoj državi svako ima pravo da se leči na najbolji mogući način, tj. i onaj koji nema zdravstvenu knjižicu.

Naravno da treba voditi kampanju, objasniti ljudima koliko je ustvari sreće imao lik da prođe bez povreda, kao i ona devojka iz NS. Objasniti ludim, mladim glavama koliko je to rizično. Ali, ako je svestan rizika i hoće i dalje da rizikuje, pa...ima pravo na to...dokle god time ne ugrožava na bilo koji način bilo kog drugog. Isto tako im omogućiti da, ako već hoće da skaču, imaju gde da nauče, i da ima ko da ih nauči kako se skače u vodu sa visina.
 
Свако има право на медицинску помоћ и око тога нема приче.

Места за скакање у воду са безбедне висине и у контролисаним условима постоје и не налазе се на дунавским и савским мостовима испод којих се, узгред речено налазе пловни путеви, већ на базенима, за љубитеље тог адреналинског спорта. Ко игнорише наведене чињенице пре свега потребује озбиљан разговор са психологом, социологом..

Људима који скоче са суицидним намерама такође треба пружити медицинску и сваку другу помоћ.
 
Ja zagovaram da npr. pušači moraju da plaćaju skuplje zdravstveno osiguranje, pa samim tim sam za zabranu ovakvih budalaština (nadam se da vidite vezu)
 
To se i radi ali kroz fiskalni sistem jer cigarete imaju najveće poresko opterećenje od svih roba.
 
Danas sam se vozio sa Banovog Brda ka Novom Beogradu. Dok sam cekao na semaforu kod hipodroma, tamo gde se skrece levo za most, a desno za Rakovicu, primetio da sam da se tacno iznad mesta gde bi trebalo da bude ulaz u tunel ka Autokomandi zida neka zgrada. Kako je tako nesto dobilo gradjevinsku dozvolu?
 
Vrh