Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Слике 20.06.2016.

Снимљено од Омладинских бригада према Ђорђа Станојевића. На овом делу па до гараже ГСП-а нема никаквих радова.
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8

Од Омладинских бригада према Тошином бунару, исто нема никаквих радова.
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6

Од Тошиног бунара према Омладинских бригада. Изгледа да су на овом делу где се завршава раскрсница, почели да истресају/остављају земљу коју односе са трасе УМП-а !
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Jel ovo sto su iskopali su ostaci stare piste , starog aerodroma? :)
file.php
 
Није вероватно, него јесте некадашња писта "старог аеродрома, односно Земунског аеродрома.
Ту смо се некада као клинци и играли.
 
На месту укрштања (мимоилажења) УМП-а и Ђорђа Станојевиђа. Сликано још 17. јуна.
Поскидане тролне жице са бандера (напајање). Улаз у трамвајски депо из Ђорђа Станојевића није у функцији.

Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
 
Mislio sam da ce poceti tamo gdje su stali oni znaci napadaju prvo ovaj dio jel bilo obustsve saobracaja kod buvljaka kad su radili
 
Bilo bi lepo da oko hangara u airport city-ju otkopaju gde je moguce deo piste i tu izloze neke stare letelice umesto da stoje u prenatrpanom vazduhoplovnom muzeju na aerodromu gde bezveze stoje u travi iza a koje su pravo blago :) a i hangrar je lep , greota .
 
Joш већа штета је што онда нису направили музеј ваздухопловства на старом аеродрому и сачували још неке аеродромске објекте.

Идеја није лоша само што авиони који би ту били изложени не би били аутентични онима који су одатле полетали.
Мислим да је скоро била вест да је на продају један чини ми се C-47 негде у околини Београда који је био преуређен као кафана, ако би нпр. Air Serbia дала паре да се тај авион транспортује, детаљно рестаурира и офарба у боје ЈАТових C-47.
 
Par današnjih slika iz Omladinskih brigada i Đorđa Stanojevića. Da se nadovežem na čika Branu.
 
Почело је чишћење терена (уклањање дрвећа) на последњем делу трасе УМП-а према Тошином бунару.
Pogledajte prilog 1
izvor:FCB
 
ma koga briga za autenticnost :D imas muzej automobila u kojim su izlozeni automobili koji vecinski nikada nisu bili na Beogradskim ulicama i bili su dostupni samo odredjenoj klasi ( 1%) , tako da i ovi bi ovo mogao da bude samo produzeno odeljenje Muzeja Vazduhoplovstva i bio bi dostupan vecini gradjana da se ne cimaju cak do Aerodroma a i lepo je povezan prevozom , i moglo bi da se tu promovise muzej na aerodromu :D
 
Иако сам велики љубитељ ваздухопловства, мислим да би два музеја била превише за Београд :D Нажалост и постојећи на Сурчину има проблема са одржавањем саме зграде и експоната у спољној поставци, као и са експонатима које треба припремити за излагање... Лично мислим да су онда требали да стари аеродром претворе у музеј.
 
Opa zelenilo nabacilo novi kamion
U hangar moze i neki drugi muzej
 
Па ако погледамо, већина наших музеја није у зградама које су наменски прављене за музеје, изузетак су МСУи МЈВ.

Сад да подржим мало Картменов предлог, Музеј ваздухопловства има доста "дупликата", пре свега Јастребова и Галебова и Крагуја, па затим и Орлова, Мигова 21, Тандерџетова, Сејбера и Утви. Лично бих волео да сваки већи аеродром (Батајница, Ниш, Краљево) има по један примерак од "дупликата" којих има у већем броју (Јастребови, Галебови, Крагуји, Орлови и Мигови 21) као неку истурену поставку Музеја ваздухопловства. Слично би по мом мишљењу требали да се воде и авиони разбацани широм Србије као експонати. Тако би у или око Миланковићевог хангара могли да буду по један примерак већ наведених авиона.

Него плашим се да гушимо тему са овом темом, можда је боље да наставимо на теми о ваздухопловству?
 
Ipak najbolje da nastavimo temu o UMP-u i radovima koji traju ;)
 
Ево мало слика да се искупим за офтопичарење :)

Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1


Као што можете видети привремени излаз трамваја из Депоа је ограђен са наранџастом мрежом пошто је пре коришћен као паркинг.
 
Vrh