Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Sad sam se setio onoga "mesec je bivao sve veci i veci ali su nadlezni rekli da nema mesta panici" :rolleyes:

PS Da se nisu iziveli sa ovim crvenim tacno bih namestio ovu sliku da mi bude stalno na kompu. Super uslikano :kk:
 
milanche":2lhx8cff je napisao(la):
Nadjoh ovu sluku mosta, slikanu veceras, pa reko da podelim sa vama
most-i-mesec.jpg

Evo ideje, pa ko ume da je izvede: Isto ovo, ali sutra ujutro, uz Sunce umesto Meseca. Sutra je tek sedmi tranzit Venere preko Sunca otkad je izmisljen teleskop. Niko ko je danas ziv nece docekati sledeci. Ne znam da li je to uopste moguce kad se uzme u obzir razlika u jacini svetla. Ali ipak, mozda, uz mali trik. Aparat na stalku, teleobjektiv (zbog povecanja relativnog precnika Sunca i Venere u odnosu na most), a zatim kroz sabiranje dve slike, sa i bez filtera. Autor ce u svakom slucaju imati dozivotno JEDINSTVENU sliku mosta :lol:
 
Zuma":2uvbje4k je napisao(la):
Evo ideje, pa ko ume da je izvede: Isto ovo, ali sutra ujutro, uz Sunce umesto Meseca.

Moze? :p
mostibetmen.jpg


Ova nestvarna slika me je odmah asocirala na momenat iz filma, ko je bio klinja pocetkom devedesetih ce razumeti :lool:
 
@Milance

Nešto mi je čudno na ovoj slici. Kao da fali jedan segment pilona. Odmah iznad kablova naglo "rezanje"
a onda ono iznad liči na neki gromobran?

Metalni deo postao je proziran :/
 
drugari, jel vi mene zezate?

ja sam mislio da je pola vas ovde iz te struke; arhitekti, gradjevinski inzinjeri, tehnicari, dizajneri...

raspravjate o smislu onih ptica na zvukobranu??? :shok:

u inostranstvu, pogotovo u nemackoj, svaka velika staklena povrsina, cak po zakonu, mora da ima takvu nalepnicu. komunalna policija cak ume da napise kaznu ako nemate takve nalepnice na 'zimskim bastama' i zatvorenim bazenima.

cak prozori moje gimnazije, koji su bili ogromni, su imali takve nalepnice, a i pored toga desavalo se da za vreme casa udari ptica u prozor i, naravno, pogine.

efekat je jasan: sama nalepnica otklanja iluziju da je u pitanju slobodan prostor vec da postoji nekakva barijera. plus, silueta ptice na njih posebno deluje, podize im koncentraciju.
ja nikada nisam video siluetu orla, vec obicne laste. ali ok, moglo bi se i probati sa sliuetom orla :) prestravili bi jadne ptice :)

tako da ovo nije nikakav crno-beli bioskop za klince koji sede na zadnjem sedistu :D
 
Nama u Srbiji je to nepoznanica zato što nam takva barijera nikada nije ni bila potrebna. Mi imamo prljave prozore i izloge kao najbolju moguću zaštitu od ptica. :p
P.S. A uskoro ćemo imati i prljave zvukobrane. :kk:
 
Nije nepoznanica za ljude koji su putovali.

U Sloveniji, npr. sam viđao nalepnice samo na pojedinim panelima u nizu, tako da, barem kod njih, nisu se trudili da ostvare "efekat crtaća". :)

Ali lepljenje na bukobran koji se nalazi na nadvožnaku u gradu jeste malo čudno.
Kao da je neko video te nalepnice u inostranstvu, pa ih samo primenio ovde gde baš i nisu neophodne.

Uostalom stvarno nema veze - i onako ne košta ništa.
Navijam da ovo bude početak postavljanja bukobrana van gradova, pa neka crtaju ptice, jelene, medvede, vampire (u istočnoj Srbiji npr :p )...
 
van gradova nema burzuja :p

da nije Senjak u pitanju, nikada ova deonica ne bi videla bukobran :)

iako navijam, mislim da necemo u Srbiji videti novi bukobran u narednih niz godina.

da ne kvarimo, bogatim komsijama, tisinu. nije ni njima lako :p
 
Samo se vi šalite na račun ljudi koji katastofalno žive sa bukom.Kao da živite u idealnim uslovima ili van grada.Pokušajte da razmišljate na način primeren današnjem gradskom brzom tempu života.Jednostavno treba forsirati ugradnju istih tamo gde je zaista moguće ,bez obzira ko tu stanuje.
 
nostradamus":2yqgde2f je napisao(la):
drugari, jel vi mene zezate?

ja sam mislio da je pola vas ovde iz te struke; arhitekti, gradjevinski inzinjeri, tehnicari, dizajneri...

raspravjate o smislu onih ptica na zvukobranu??? :shok:

u inostranstvu, pogotovo u nemackoj, svaka velika staklena povrsina, cak po zakonu, mora da ima takvu nalepnicu. komunalna policija cak ume da napise kaznu ako nemate takve nalepnice na 'zimskim bastama' i zatvorenim bazenima.

cak prozori moje gimnazije, koji su bili ogromni, su imali takve nalepnice, a i pored toga desavalo se da za vreme casa udari ptica u prozor i, naravno, pogine.

efekat je jasan: sama nalepnica otklanja iluziju da je u pitanju slobodan prostor vec da postoji nekakva barijera. plus, silueta ptice na njih posebno deluje, podize im koncentraciju.
ja nikada nisam video siluetu orla, vec obicne laste. ali ok, moglo bi se i probati sa sliuetom orla :) prestravili bi jadne ptice :)

tako da ovo nije nikakav crno-beli bioskop za klince koji sede na zadnjem sedistu :D

Nek neko provoza tuda i vidi da li se ptica pomera. :D
Moguce je da se ona koristi i da uplasi ostale ptice i kao crtani film. Ja sam isto to video u nemackoj, medjutim njihove ptice se nisu pomerale ali sudeci po ovim slikama vidi se da polozaj krila nije isti na svakom panelu bukobrana.
 
Ма какво померање. Зар возачи треба да гледају шоу уместо да гледају куда возе?
 
Bivis":37xv2sh1 je napisao(la):
Nama u Srbiji je to nepoznanica zato što nam takva barijera nikada nije ni bila potrebna. Mi imamo prljave prozore i izloge kao najbolju moguću zaštitu od ptica. :p
P.S. A uskoro ćemo imati i prljave zvukobrane. :kk:

Imacemo i gomilu grafita dok si rek'o keks. I jos cemo da se iscudjujemo kako su uspeli da se popnu da saraju na velikim visinama, nije da navijam da bude tako ali mogu da se kladim.
 
Koliko su tacne informacije da je otvorena staza za pesake,bicikliste i ostale smrtnike?

Dosadasnje iskustvo mi govori da cim je otvore,onda sledi vec za neki dan zatvaranje i tako po 9016 put popijem na prilasku mostu onu tablu da su zatvorene staze.
 
Ја сам се прекјуче возио стазом, све ради нормално :) Она је завршена, али затворе можда када раде нешто на лифту
 
Baš sam jutros u prolazu obratio pažnju na ptičice. Sve su nalepnice indentične, samo su lepljene onako 'ofrlje', pa stoje pod različitim uglovima i to je jedini razlog što se na prvi pogled čini da zajedno formiraju neki animirani pokret.
Eto, čisto da definitivno precrtamo tu dilemu. Nema crtanog filma ;)
 
:D tako je!

primetih i ja jutros, prolazeci tuda, da postavljaju nove zvukobrane.

nice tu jos nekih 100m zvukobrana
 
Na koju foru 304 pregleda i 1.193 likes i 23 dislikes?

Vetrenjace su bas lose odradjene, kao da plutaju po zemlji, ali verovatno se Dulic pobunio zasto samo Djiki da se reklamira...
 
Бројач гледања се апдејтује пар пута дневно.
 
Neko je pominjao ranije ali evo slike da se uverite, pocelo je pobijanje sipova za prilazne rampe na mestu nisovih garaza. Slike su sa mobilnog ali se vidi masina za pobijanje, a ono sto se ne vidi je da je tu jos uvek bager koji rasciscava ostatke garaza, sto bi znacilo da se radi ubrzano cim nisu stigli da rasciste pre busenja. Kad sam se vracao bio je i auto-kran sa koga je visila valjkasta resetka i licilo je kao da je spustaju u neku vec iskopanu rupu.

nis2.jpg


nis1.jpg
 
da to sam ove nedelje video , pocelo je konacno i to da se radi :D jos samo da isele NIS i bice ekstra :kk:
 
Vrh