Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Blizi se i ta subota, 31. decembra, i otvaranje mosta na Adi...mozda se i sretnemo tu ili na nekom drugom mostu ili mestu:) Moderatoru i svima cije sam komentare citala zelim svako dobro,ne samo u godini koja je na pragu...

P.S Relja, hvala na dobrodoslici...sono una donna:)
 
Nebojsa":3ezztmtz je napisao(la):
nalaze neka resenja u vidu munibuseva, a i karta je skuplja nego u gspu.

Koliko sam čuo, ovaj minibus treba da bude u sistemu GSP-a, odnosno bus plus kartice (markice).
 
Dok se Pozeska ne spoji sa Carevom cuprijom tesko da se neki bus moze prebaciti da ide na most, sa Brda.
 
@Blagoje: Ja sam to primetio još onda kad su otvorili most za pešake (13. avgusta), čamcem sam prolazio ispod mosta na NBG strani i još tada primetio te zarđale kosnike na nekoliko mesta...što sam dokumentovao i okačio ovde. Očekivao sam da će to da reše...kad ono međutim :/ Evo još jednom tih fotki.









@vucko: bilo bi lepo kada bi ih prefarbali...neviđeno ružno izgleda.

Elem...je l' se na kraju zna da li će 31-og biti moguće uključenje na most preko petlje Hipodrom?
 
BEOGRAD, 29. decembra 2011. (Beta) - Gradonačelnik Beograda Dragan Djilas pozvao je u četvrtak Beogradjane da u novogodišnjoj noći, tačno u ponoć, šetnjom otvore novi Most na Adi.

"Ovaj most ne pripada ni vlasti ni opoziciji, već svima koji žive u Beogradu", kazao je Djilas u Skupštini grada.

On je rekao da je most poklon Beogradjanima i da je zbog toga najprimerenije da ga oni tačno u ponoć, uz vatromet, šetnjom otvore.
.....pa ko nema druge planove....u setnju
 
Genijalnog li resenja da od 02h mogu automobili preko mosta. :shok:

Bolje da su sacekali recimo do 06h ujutru kada i svane,a ne ovako...
 
@Ronche

Ovo mi deluje kao da su zagubili originale ili je zakasnila isporuka iz Kine, pa su sklepali u domaćoj radinosti. Sa tvojih slika bih rekao da su ih ugrađivali u parovima sa obe strane konzole istovremeno. Ostali mi deluju OK, odnosno ne vidim ni da su mestimično zarđali, a kamoli celi, što znači da je izolovan problem. U svakom slučaju, valjalo bi ofarbati sve kosnike, kao i samu čeličnu konstrukciju glavnog raspona. Deluje mi da su je prilikom zaštite od korozije premazali samo osnovnom bojom. Daleko je to od idealnog. Možda čekaju proleće i toplije dane?

Ronche":32p3uadh je napisao(la):
Elem...je l' se na kraju zna da li će 31-og biti moguće uključenje na most preko petlje Hipodrom?

Definitivno da (tačnije posle ponoći) i to ipak u dve trake po smeru, samo što će na spoju sa mostom biti sužene.
 
Sad kad je most zavrsen, nesto razmisljam da li je moglo, vec kad je toliko novca ulozeno, da se angazuje svetski poznati arhitekta da uradi nesto orginalno, inovativno, nesto sto bi bilo novi simbol zemlje. Dizajn ovog mosta mi deluje prosecno, sve je to vec vidjeno.
Gledajuci slike mostova arhitekte Kalatrave u Sevilji, Jerusalimu, Sad-u i sl., mislim da ovaj most sem velicine ne nudi nista drugo spektakularno...
Zasto Srbija nikad ne zeli da iskoci u inovativnosti, vec kad se nesto radi uvek je to nesto prosecno, zastarelo....? Ovaj put razlog ne moze biti novac, jer je ocito velika suma ulozena u ceo projekat...
 
^^
zirafa_002.jpg


zirafa_001.jpg


zirafa_003.jpg


Gradjani su izabrali ovu verziju,to jest Zirafu,ali ona je jos skuplja od postojece verzije.Ona je zapravo samo posluzila da se izabere ovaj model mosta sa kablovima i pilonom.

Das im nesto megalomansko i onda malo smanjis pravdajuci se ekonomskim razlozima,i toboze brigom o budzetu grada i dobijes pun pogodak.

Naravno,most je morao biti sa kablovima i bez stubova u vodi jer remeti plovni put Savu i cukaricki rukavac :lol:
 
Hm, pa da, deluje ipak orginalnije
vucko":2e9tiles je napisao(la):
^^
zirafa_002.jpg


Gradjani su izabrali ovu verziju,to jest Zirafu,ali ona je jos skuplja od postojece verzije.Ona je zapravo samo posluzila da se izabere ovaj model mosta sa kablovima i pilonom.

Das im nesto megalomansko i onda malo smanjis i kazes eto,dobiste sta ste trazili...
 
^^ Ova zirafa je ruzna.

Drago mi je sto su izveli najbolji projekat od svih na konkursu.
 
Khm,pilon nije bio na konkursu ako se dobro secam ;)

Nbumbic je ranije postovao link ka tom glasanju gde je bilo vise verzija mosta i bese nije bilo pilona tamo vec samo zirafe
 
vucko":35qb9lfm je napisao(la):
Khm,pilon nije bio na konkursu ;)

Evo linkovao sam prvu stranicu topica:
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=26

Pise da je prvo nagradjeno resenje firme Pontinga iz Maribora pod sifrom 01 upravo sa ovim projektom koji je i izveden (ima nama dobro poznata slika mosta sa pilonom)

Zasto kazes da pilon nije bio na konkursu Vucko?
 
Hvala homere,nego mislih na ono glasanje gde su ljudi glasali.Bio sam mali tada i van price pa moze li neko da mi pojasni sta je bilo prvo,ovaj konkurs koji si postavio sa sajta direkcije ili glasanje gradjana na kome su izglasali onu Zirafu?U tom glasanju nije bilo pilona,toga se secam.
 
vucko":2nfcfdhp je napisao(la):
Hvala homere,nego mislih na ono glasanje gde su ljudi glasali.Bio sam mali tada i van price pa moze li neko da mi pojasni sta je bilo prvo

A? Pa to je bilo 2006te, koliko imas godina Vucko? (izvini sto pitam)
 
Cekaj,2006te je bilo glasanje a 2005te je izabran projekat od strane strucne komisije?

Ne razumem logiku cemu onda glasanje?

Recimo da sam 2006te postao punoletan ;)
 
Vrh