Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Zaista ova svetlosna led linija je super deluje tako fururistički.. :kafa:
 
47373921.png
 
Napokon :D Još kad bi Plan Plus malo češće ažurirali...:p Zanima me jedna druga stvar xD Ako će vozila moći od pola 1 da idu desnom stranom mosta (od Čukarice ka NBG), a pešaci levom...do kada će pešaci moći da se kreću tom levom stranom, odnosno od kada će ceo most biti u službi drumskog saobraćaja :p
 
^^^ Pešaci će moći da budu na polovini mosta do dva. Ali da znaš da će moći od početka automobili da idu sa NBG na Čukaricu, a ne kao što si napisao sa Čukarice ka NBG. Drugim rečima, nizvodna polovina mosta je za pešake
 
Znam da će moći i sa nbg-a ka čukarici...samo sam naveo stranu mosta :p Evo, našao sam informaciju da će ta nizvodna polovina mosta od pola 1 ujutro do 2 ujutro biti za pešake.
 
Aha, razumeo sam, izvini! :)

Inače, evo čitam štampano izdanje Blica, ne mogu da nađem članak na netu pa da postavim link, ali kaže se da će most moći da bude osvetljen u 16 miliona nijanski. LED svetiljke postavljene su celom dužinom mosta - na kablove i pilon oko 240 njih, koje uglavnom sijaju u beloj boji, a oko 1000 svetiljki duž same linije mosta i pešačkih staza, koje mogu da budu u bilo kojoj nijansi. Potrebno je bilo tri meseca da se svetiljke naprave u fabrikama u Britaniji, USA i Australiji, a sve je radila firma iz Dubaija, koja je radila osvetljenje svih stanica metroa u tom gradu. Menadžment firme je iz Srbije, a vlasnik je takođe Srbin, Voja Đorđević. Osveteljenje se potpuno može kontrolisati sa neta, pa tako piše da su sedeli u restoranu na Savi, uključili laptop, i igrali se sa svetlima na mostu.

Predlažem da uhakujemo u sistem, i da nakon NG obuzdamo te silne nijanse u elegantne i svedene tonove belo-svetloplave boje :D :D :D
 
most treba da bude crveno beli i nikako drugacije!!!
mislim da ce Delija svim srcem podrzati moj predlog :D

Posle 516 dana docekasmo i taj dan, nek nam je sa srecom i da nas sluzi jos bar 500 godina :)
 
Beogradjani, naka je sa srecom i da ga u zdravlju i sto duze koristite. Sta je kostalo - kostalo je, sta je sagradjeno - sagradjeno je. Zao mi je sto u skorije vreme necu mocu uzivo uzivati u lepoti, voznji i setnji preko njega ali zato mi je drago da cete bar vi imati tu priliku i cast.
 
Jel' može neko da mi da praktičan savet, kao vozaču?

U prvim danima posle NG, kako mogu preko novog mosta sa NBG da dođem do Topčiderske zvezde?
 
Da li ce ulica koja povezuje Banovo brdo i Hipodrom koja ce se koristiti za prolaz do Hipodroma i novog mosta(sve do direktnog spajanja Pozeske i Hipodroma) biti jednosmerna ka Hipodromu??Ima li neko tu informaciju?Mislim da bi to bila dobra ideja.

U tom slucaju ka B brdu sa NBG bi se islo prvom desnom rampom nanize i nadvoznjakom iz radnicke u Kirovljevu.
 
Konacno otvaranje :) Svim clanovima Beobuild foruma zelim srecnu i uspesnu 2012 godinu! :)
 
Sad je bio glavni pirotehničar sa mosta u Beogradskoj hronici. Rekao je da na mostu ima 300 kg "eksploziva", pucaće se sa 5 mesta raspoređenih na mostu + "vatropad" sa mosta u Savu + iznenađenja. Kao i osvetljenje, sve će biti rađeno digitalno, bežično. Takođe, rekao je da svako ko vidi pilon videće i vatromet.
 
djordje*******g":16kjgjr3 je napisao(la):
most treba da bude crveno beli i nikako drugacije!!!
mislim da ce Delija svim srcem podrzati moj predlog :D

Posle 516 dana docekasmo i taj dan, nek nam je sa srecom i da nas sluzi jos bar 500 godina :)

Pa neka ga tako osvetle kad Zvezda postane sampion. Do tada neka bude strogo belo jer je noc i tako crna. Perfektna kombinacija :/

PS Kakvi smo, mozda ce glavna zabava navijackim grupama (a i drugima?) biti da hakuju kontrolu boje svetala preko interneta...
 
Dete se rodilo, valja ga ljuljati :cool:

Ajd živeli :vops: !
 
JohnyBgood":moegz27x je napisao(la):
PS Kakvi smo, mozda ce glavna zabava navijackim grupama (a i drugima?) biti da hakuju kontrolu boje svetala preko interneta...

Без бриге,нисмо ми толико софистицирани. :)
 
Kompletna dekorativna rasveta ima garanciju od 10god. tako da i kad crkne nesto bice zamenjeno.
A sto se tice boja i neko je gore pomenuo boje DS veruj mi da to nema nikakve veze sa istim niti bilo kakvu politicku pozadinu jednostavno kad a upalis rasvetu postoji automatski mod koji sam menja boje i programe dokle god mu ne zadas zeljeni program.

Sto se tice estetike i rasvete postoji jos jedno dekorativno osvetljenje koje je vidljivo samo sa mosta. Pesacke i biciklisticke staze na obe strane su osvetljene sa LED rasvetom koja je ugradjena u samoj ogradi na mostu.

Lep provod veceras svima

postavio shogli na SSC
 
Zuma":1yj6e299 je napisao(la):
Eh što se istorija brzo zaboravlja....ma lepo su ih Grci uradili

Nadam se da ce neko ko zna nemacki da prevede natpis na tabli. Google translate prevod je malo isuvise nezgrapan, ali je ipak jasno o cemu se radi :/

PS.
Takodje, pretpostavljam da ste uocili nesto sto jako lici na funkcionalnu obilaznicu oko Beograda :lol:

Тек сам сад приметио да Зума моли за превод шта пише на овом паноу:


jpg image hosting

па ево: "Одавде је Принц Еуген 1717. премостио и запосео Београд"
 
Почело је и одбројавање на мосту. Погледајте пилон.
 
Гага":2e6ty8ya je napisao(la):
Zuma":2e6ty8ya je napisao(la):
Eh što se istorija brzo zaboravlja....ma lepo su ih Grci uradili

Nadam se da ce neko ko zna nemacki da prevede natpis na tabli. Google translate prevod je malo isuvise nezgrapan, ali je ipak jasno o cemu se radi :/

PS.
Takodje, pretpostavljam da ste uocili nesto sto jako lici na funkcionalnu obilaznicu oko Beograda :lol:

Тек сам сад приметио да Зума моли за превод шта пише на овом паноу:


jpg image hosting

па ево: "Одавде је Принц Еуген 1717. премостио и запосео Београд"

Metnem ga na krasni!!!,hocu reci,metnem ga na pilon!!! :lol:
 
Dragi sugrađani, srećan nam bio novi most!

Bez obzira na različita mišljenja, šetajući danas savskim kejom shvatate koliko je most lep i prosto impozantan! Uostalom, posle više od 30 godina, ove godine dobili smo novi most u BEogradu i to je prosto razlog za radost...
 
Predlažem da se večeras otvori takmičenje ko će prvi od članova foruma preći preko mosta!
Srećna Nova godina svima i srećan nam novi most!
 
Vrh