Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Dobrodošao Bahuss.

Da li se zna, da li će StudioB da pripremi neku reportažu, "patrolu" a la Mirko Alvirović, o novim pravcima za vozače i uputstvom za korišćenje rampi na mostu?

Bilo bi veoma korisno.
 
Misliš da bi trebalo? Po meni je sada situacija prilično jednoznačna. Tek kad završe petlju "Radnička" će trebati "uputstvo za korisnike". Za sada će i table rešiti probleme.
 
Verujem da dosta ljudi još uvek ne zna kako mogu da pređu Savu na tom mestu, kako da priđu i kuda mogu da stignu. Mi koji pričamo o njemu godinama imamo predstavu, ali većina nije informisana.

Do sada se uglavnim slikao pilon i pričalo o projektu i radovima. Prosečnom vozaču to nije od nikakve koristi.

Treba proći kamerom u kolima od uključenja do isključenja.

I da most će biti svečan otvoren uveče na Novu godinu. Da li to znači i da će istovremeno biti i pušten saobraćaj?
 
relja":1mf31ida je napisao(la):
....Treba proći kamerom u kolima od uključenja do isključenja.......

Za to ne brinem. I ne samo iz kola, nego i iz helikoptera. Nagledaćemo se toga u spotovima tokom predizborne kampanje. :)
 
Bar cemo imati sta da posaljemo za euro ramjenu za docek nove godine mozda ustale pa bude kao u Sidneju :)
 
Asfaltirane su ulazna rampa na most iz Jurija Gagarina i silazna rampa ka blokovima.

Most izgleda jako lapo sa NBGD strane.
 
dr strangelove":1rty6m58 je napisao(la):
auu njiletovi puleni se gomilaju i naprasno registruju samo da bi ga podrzali :blah:
Нешто ниси реаговао када је било обрнуто. :blah:
sem_lumis":1rty6m58 je napisao(la):
sto rece gnjile, od 5 postova tri o njemu. mora da je boles' neka.
Сам си рекао за болест. (Чисто да не буде после како сам ја то рекао).

Уосталом, пошто видим да нисам баш омиљен, боље да се повучем са форума. У здравље. :vops:
 
Wile E. Coyote":2pdd677l je napisao(la):
Уосталом, пошто видим да нисам баш омиљен, боље да се повучем са форума. У здравље. :vops:

Njile, niko ne bi trebao da napusti forum. Prepucavanja su bila (i ostace) deo ovog foruma jer se cesto misljenja suprotstave. Rasprava dodaje kvalitetu ovog foruma i nadam se da ce ubuduce tako i ostati. Da svi isto misle ovo bi se zvalo politicka partija a ne forum :)

Naravno, ponekad se predje granica jer svakome dodje neka zuta minuta, ali ni to ne treba shvatati ozbiljno, i sto je jos vaznije - licno. Sa druge strane, ako neko ne moze da trpi komentare drugih clanova foruma, pa neka ih zaobilazi i ne cita. Ako nije psovka, diskriminacija ili uvreda u pitanju, sve je dozvoljeno na ovom forumu. Zato bih te molio (a i druge clanove foruma) da ne napustas beobuild. Cenim tvoje misljenje i misljenja svih forumasa cak i kada se ponekad ne slazem sa njima. Pogotovo meni, kao polu-aktivnom clanu koji vise cita ovaj forum nego komentarise prija da svakodnevno citam tvoje komentare.

Ne bih da ovo krene dalje na patetiku, zato mir mir mir niko nije kriv; i ajde neka neko od cenjenih kolega forumasa baci koju sliku da se divimo.
 
Wile E. Coyote":3scu0sj9 je napisao(la):
Уосталом, пошто видим да нисам баш омиљен, боље да се повучем са форума. У здравље. :vops:

Please, don't do that.
 
Wile E. Coyote":588tm6ie je napisao(la):
Уосталом, пошто видим да нисам баш омиљен, боље да се повучем са форума. У здравље. :vops:

Nikad ne smetni sa uma - nije gubitnik onaj koji gubi, već onaj koga nateraju da odustane.
Haug!
:cool:
 
@Njile Jeeeeeli bre Zemunac, dokle misliš da pališ ove ljude da ćeš da napustiš forum :grand:

Ne zezaj i svrati malo na temu Most Zemun - Borča da se podsetiš malo koji duh se ceni ;)
 
Postavljene su slike radova za mesec novembar na www.savabridge.com


nov01.jpg


nov02.jpg


nov03.jpg


nov04.jpg


nov05.jpg


nov06.jpg


nov07.jpg


nov08.jpg


nov09.jpg


nov10.jpg


nov11.jpg


nov12.jpg
 
^^ dosta mocno mi izgleda kruzni tok. Nisam ocekivao ovakvu robusnost konstrukcije, pozitivno sam iznenadjen!
 
Wile E. Coyote":2xvtu9m4 je napisao(la):
Уосталом, пошто видим да нисам баш омиљен, боље да се повучем са форума. У здравље. :vops:

Нема теорије, друг Њиле је легенда овог форума, тако да ће остати :) Слажемо се? :D

Едит: у знак солидарности сам од данас члан клуба "Њилетових пулена"
 
Kartograf":3pxwk8gb je napisao(la):
^^ dosta mocno mi izgleda kruzni tok. Nisam ocekivao ovakvu robusnost konstrukcije, pozitivno sam iznenadjen!
Slazem se! I dosta su napredovali sa kruznim tokom. Kada bese treba da puste kruzni tok? 2013. god?
 
Niko da mi odgovori na moje pitanje. :notok: Da li ce se ovi ubrzani radovi sto platismo vise 25 milki odnositi samo do nove godine, ili jos koji mesec posle? Za taj novac, red bi bio da ubrzani radovi traju barem 3 meseca posle nove.

I jel se ti ubrzani odnose na obe strane ili samo na Novobeogradsku?
 
^^ pa verovatno ce biti neki normalan tempo da zavrse ove preostale rampe , al ovako brzo ne ocekujem obzirom da se sada juri obecani rok koliko toliko da se ispostuje.
 
jlaki":3st8yckj je napisao(la):

"У оси 1 (на стубу 1), на новобеоградској страни, уграђена је вишепрофилна (11 сегмената) водонепропустива дилатациона спојница тешка 22т која дозвољава померања од чак ±522,5мм (или укупно 1,045м). Специјални дизајн плоче на возној површини утиче на смањење буке и повећање удобности током вожње."

www.savabridge.com
 
Na samom mostu postavljaju nešto što meni liči na nosače sa reflektorima za dekorativno osvetljenje pilona. Ako je to to, a iskreno se nadam da nije, moram da primetim da ovo rešenje u mnogome narušava skladan izgled mosta i u izvesnoj meri obezvređuje kocept mosta sa nosećim kablovima kroz sredinu, kako bi se pogled na reku ostavio potpuno otvorenim. Mišljenja sam da je ovo moralo da se uradi mnogo diskretnije.

video1i.jpg


videokt.jpg


Slike su sa kamera www.savabridge.com
 
Juče sam ih primetio na kamerama, ali sam pomislio da su to ili reflektori za rad noću kako bi most bio u upotrebljivom stanju do Nove godine (mada, temperatura je ispod nule).

Na donjoj se lepo vidi da je jedan stub ispred pilona, što znači da se ne nalazi na sredini šinskog koridora, tj, nisu ni tramvajske bandere.

Možda su postavljene privremeno, samo zbog otvaranja, da bi kamere imale bolje osvetljenje po mraku?
 
Vrh