Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Wile E. Coyote":4xvqk6gp je napisao(la):
Који је твој проблем? С неба па у ребра се појављујеш и лупиш, па останеш жив. Игор врло добро зна да подржавам његово мишљење, па се није огласио, али ти мораш да изиграваш дрвеног адвоката модератору. Олади мало, нарочито у погледу мене.

brate, ima vas nekoliko koji smarate neinventivnim nazivima, nebitnim podacima, neinspirativnom pricom i posle par godina na forumu nemam vise nerava. ajde to sto ste nezanimljivi, moze da se preskoci vas post, ali smaranje ljudi da pisu ili se izrazavaju onako kako ti hoces, pa to je u najmanju ruku nevaspitano. pisi ti o svojim raskrpetljama, ali pusti kad se njih nekoliko pametnih dofati rasprave, da je i izvedu do kraja. molim te.
 
Ко је помињао раскрпетљу и петљу??? Јеси ли ти уопште прочитао о чему се ради??? Молим те да ме обилазиш у широком луку. Од 5 твојих постова, у 3 пљујеш мене. Откачи се више.
 
Бејашмо 29. 11. у склопу једног предмета са факса на мосту.Ја на жалост нисам знао то унапред па нисам имао с чиме да сликам.Ево две сличице са сајта мог факса.

11292011_5.jpg


11292011_6.jpg
 
Mogli su da stave kao na maketi mosta one futuristicke nakrivljene bandere za rasvetu koje su trebale da daju dinamiku i da podsecaju na nakrivljene sajle a ne ove soc bandere... :rolleyes:

To je mali detalj vezan za dizajn ali ima svoju vaznost, isto kao ograde koje su takodje nakrivljene i modernog oblika.

A tacno sam znao da ce da uprskaju sa ovim, steta...
 
Pozdrav svima!

Ovde sam kao nov clan ali pratim forum vec duze vremena tako da sam relativno upoznat ovde oko vecine desavanja.
Prvo bih porucio nesto momku koji je iskritikovao Njileta: Druze ako ti ne prija ovakva atmosfera na forumu nemoj ga vise ni posecivati, prosto i jednostavno. Ako ne znas da prihvatis neciju salu ili dobru nameru (video sam i da si kritikovao slike kolege sto je slikao most sa kosutnjaka na vrlo neprijatan nacin) ne trebas onda nikome ovde.
Naravno kao nov clan nisam kompetentan da zavodim red i mir ali neka osnovna pravila kulturnog ponasanja bar na ovakvom forumu bi trebala da se postuju.

Da ne duzim vise samo jos da pozelim da ovako nastavite sa radom i nadam se da cemo se fino druziti. :)
 
auu njiletovi puleni se gomilaju i naprasno registruju samo da bi ga podrzali :blah:
 
oskar":1xftvu62 je napisao(la):
Pozdrav svima!

Ovde sam kao nov clan ali pratim forum vec duze vremena tako da sam relativno upoznat ovde oko vecine desavanja.
Prvo bih porucio nesto momku koji je iskritikovao Njileta: Druze ako ti ne prija ovakva atmosfera na forumu nemoj ga vise ni posecivati, prosto i jednostavno. Ako ne znas da prihvatis neciju salu ili dobru nameru (video sam i da si kritikovao slike kolege sto je slikao most sa kosutnjaka na vrlo neprijatan nacin) ne trebas onda nikome ovde.
Naravno kao nov clan nisam kompetentan da zavodim red i mir ali neka osnovna pravila kulturnog ponasanja bar na ovakvom forumu bi trebala da se postuju.

Da ne duzim vise samo jos da pozelim da ovako nastavite sa radom i nadam se da cemo se fino druziti. :)

o boze, odakle vi svi ljudi ispadate. nisam ga kritikovao, bio sam ironican. ovo postaje farsa.

kakva atmosfera i ko kritikuje atmosferu pobogu. i kakve sale. vise se nasmejem gledajuci beogradsku hroniku nego citajuci njilizme i njegove popecitelje.

sad stvarno, izvinjavam se svima. kljucalo je dugo. necu vise smarati sa ovim. vec odavno mi je neprijatno sto sam uopste dozvolio sebi da nekom nesto objasnjavam, i da topiku radim istu stvar koja mene smara. sto rece gnjile, od 5 postova tri o njemu. mora da je boles' neka.
 
blagoje":3qybvbri je napisao(la):
laki72":3qybvbri je napisao(la):
blagoje":3qybvbri je napisao(la):
A što novinarka nije objavila ovu proverenu informaciju?
Ovo je nešto što bi svaki novinar poželeo da eksluzivno objavi.

Ti se to salis?
Izvini , a gde da objavi?
U kojem od KONTROLISANIH MEDIJA bi prosla ova informacija ????
Pogledaj malo vlasnicke strukture nasih, novina, radija i TV stanica i sve ce ti biti jasno.
Prave razmere pljacki koje se danas desavaju saznacemo za 20 godina, ali znajuci nas mentalitet i kratko pamcenje , nas vec za godinu , dve nece biti briga...

Niti imam nameru, niti sam ikada branio ovu vlast sto se lako da proveriti kroz moje postove, ali jednu stvar moram da primetim. Kao što smo kao narod skloni verovanju u teorije zavere, tako smo laki u ocenama totalitarnog karaktera neke vlasti, kako bivših, tako i sadašnje. Mnogi su, a pogotovu "demokratske snage" govorile da je za vreme bivšeg režima bio potpuni informativni mrak, dok se sa sadašnje tačke gledišta, može nabrojati nemali broj "slobodnih medija" koji su tada egzistirali. Sa druge strane, sada će mnogi reći da danas ima manje medijske slobode nego tada. Nijedna od ovih slika nije ni crna ni bela, već je posledica naše sklonosti da u razmišljanjima i izražavanju emocija idemo iz krajnosti u krajnost, često svesno ili nesvesno potiskujući realnost. Iz tog razloga, danas se često čuje "E, kako se nekad lepo živelo!", mada se većina i ne seća kako se stvarno živelo ili ne želi da se seća, a sve u inat nečemu ili nekome. A po inatu smo, izgleda, najpoznatiji.

Posto je ovo off biću jako kratak.
Nisam ja mišljenja ni da je bilo bolje ni da je sada dobro.
Ja samo konstatujem da se danas informisanje obavlja saopštenjima i da kako koji članak u novinama ili radiju i televiziji pogledaš, možes da vidiš da su to klonovi.
Pri tom vlasnička struktura skoro svih medija u Srbiji mi daje za pravo da sumnjam u objektivnost njihovog izveštavanja.
Voleo bih da grešim....
 
@ strangelove
Nisam se ja registrovao ni zbog koga ovde vec zbog sebe, samo sam izneo svoje misljenje koje apsolutno niko ne mora da uvazi ako nece, a ako si se osetio prozvanim tvoj problem.

@sem

Evo i ja se izvinjavam sto sam na ovakav nacin zapoceo svoju diskusiju potrudicu da se ne ponovi vise u ovakvom smeru.

Da ne offtopicimo vise... :)
 
Svima koji se registruju samo da bi pisali šta misle o komentarima dugogodišnjih članova:

razmislite o onome što radite.
 
spatiotecte":3281qg29 je napisao(la):
Mogli su da stave kao na maketi mosta one futuristicke nakrivljene bandere za rasvetu koje su trebale da daju dinamiku i da podsecaju na nakrivljene sajle a ne ove soc bandere... :rolleyes:

To je mali detalj vezan za dizajn ali ima svoju vaznost, isto kao ograde koje su takodje nakrivljene i modernog oblika.

A tacno sam znao da ce da uprskaju sa ovim, steta...


Vidiš, moj prvi utisak je bio - sa te visine će kolovoz biti odlično osvetljen....ako budu radile sve svetiljke :)
Da li su ove bandere uobičajene visine (kao npr u novobeogradskim bulevarima) i da li EDB ima dizalice koje mogu da podignu na ovu visinu?
 
relja":cpbmvfjc je napisao(la):
spatiotecte":cpbmvfjc je napisao(la):
Mogli su da stave kao na maketi mosta one futuristicke nakrivljene bandere za rasvetu koje su trebale da daju dinamiku i da podsecaju na nakrivljene sajle a ne ove soc bandere... :rolleyes:

To je mali detalj vezan za dizajn ali ima svoju vaznost, isto kao ograde koje su takodje nakrivljene i modernog oblika.

A tacno sam znao da ce da uprskaju sa ovim, steta...


Vidiš, moj prvi utisak je bio - sa te visine će kolovoz biti odlično osvetljen....ako budu radile sve svetiljke :)
Da li su ove bandere uobičajene visine (kao npr u novobeogradskim bulevarima) i da li EDB ima dizalice koje mogu da podignu na ovu visinu?

Nemam kritiku na funkcionalnost ovih bandera, mislim da sasvim dobro obavljaju svoj posao koji je da osvetle put. Moj komentar je bio iskljucivo po pitanju estetike, jer sam video rasvetu na novim mostovima po Evropi i ljudi cak osmisljavaju poseban dizajn bandere na tim mostovima. Ovi nasi su isli na najlakse resenje.
Meni one inace deluju da su prilicno iste visine kao ove na NBG.
 
oskar":3dngvcd6 je napisao(la):
Pozdrav svima!

Ovde sam kao nov clan ali pratim forum vec duze vremena tako da sam relativno upoznat ovde oko vecine desavanja.
Prvo bih porucio nesto momku koji je iskritikovao Njileta: Druze ako ti ne prija ovakva atmosfera na forumu nemoj ga vise ni posecivati, prosto i jednostavno. Ako ne znas da prihvatis neciju salu ili dobru nameru (video sam i da si kritikovao slike kolege sto je slikao most sa kosutnjaka na vrlo neprijatan nacin) ne trebas onda nikome ovde.
Naravno kao nov clan nisam kompetentan da zavodim red i mir ali neka osnovna pravila kulturnog ponasanja bar na ovakvom forumu bi trebala da se postuju.

Da ne duzim vise samo jos da pozelim da ovako nastavite sa radom i nadam se da cemo se fino druziti. :)

Dobrodosao na forum Oskar,

Ne kritikujem i ne osudjujem ali mozda je tvoj nastup posle samo par postova malo "too rude" za pocetak na ovom forumu i mislim da ne ide bas u pravcu dobrog druzenja ostra kritika prema starijim clanovima.
U svakom slucaju, treba ocuvati dobru atmosferu ovog foruma koji je za sad kolko tolko sacuvan raznoraznih ispada i koji pretenduje da bude ozbiljno mesto razmene razmisljanja.
 
Mozda sam staromodan i bez ukusa :p ali meni ove bandere bas lepo leze jel su "prava" vertikala koja prati pilon a ne neke kerefeke nakrivljene.

Doduse nisam bas vidjao takva nakrivljena resenja bandera na mostovima pa i nije da sudim po vidjenom vec po osecaju ali bih voleo da spatio. postavi neki primer da vidimo sta je jos moglo da dodje u obzir i sta se njemu recimo svidja ;)
 
Igor":2ohb76wr je napisao(la):
Mozda sam staromodan i bez ukusa :p ali meni ove bandere bas lepo leze jel su "prava" vertikala koja prati pilon a ne neke kerefeke nakrivljene.

Doduse nisam bas vidjao takva nakrivljena resenja bandera na mostovima pa i nije da sudim po vidjenom vec po osecaju ali bih voleo da spatio. postavi neki primer da vidimo sta je jos moglo da dodje u obzir i sta se njemu recimo svidja ;)

Evo slike makete mosta sa tim nakrivljenim banderama, ocekivao sam ovakvo resenje.
 
@spatiotecte

Hvala na dobrodoslici!

Slazem se apsolutno sa tobom i jos jednom se izvinjavam svakome ko se osetio uvredjenim, pa i Njiletu sto sam konkretno njega spomenuo u delu rasprave. Obecavam da vise necu ulaziti u te delove rasprave vec samo u ove korisne. :)
 
Spatio. ocekivao sam malo vise kreativnosti u prikazu :p umesto ove maketice. Inace misilm da je bolje resenje da svetla idu u sredinu kako zbog kompletne vizuere mosta a tako i zbog trotoara i pogleda sa pesackog dela koji je skroz otvoren. Pa cak i ova nakrivljenost na maketici nije nesto spec mada racunam da je u toj varijatni trebalo da prati liniju pilona i kablova.
 
Svaki dan ucimo nesto novo.Dakle ni renderi ni makete ne odgovaraju izvedenom resenju.Dobro,tako je kada je sistem projektuj i gradi a ne dobismo postene rendere mosta u zadnje vreme.

Sto se tice sukoba koji se provlaci na ovoj i prosloj stranici-Molio bih da ne vredjate druge clanove zbog svojih ili njihovih stavova.Ko god to radi krsi pravila foruma i bice kaznjen po zaslugama.Ovo je kao sto znate tolerantan forum i zelimo da tako ostane,ali ne mozete diskusiju spustati na taj svadjalacki nivo sa prozivkama na nivou adolescenata.Hvala na saradnji.
 
Milsim da je primenjeno rešenje za položaj bandera bolje od ovoga na maketi.
Zamislite da vozite ovuda, ili ste putnik u automobilu, autobusu

sava18bx.jpg


da sa obe strane imate kablove i bandere

i ovuda

11292011_6.jpg


gde imate nerarušen pogled preko mosta. Nekako je "čistije", svedenije.

Ako je trebalo uraditi nešto originalno - mogli su da naprave kose bandere, paralelne sa kablovima. To nema ni jedan most na svetu :) a i to bi bio pravi inženjerski izazov napraviti tako nešto.
 
Danas Djilas bio na RTSu 1 u 18:30h u emisiji Oko kao zamenik Dsa , vecinom pricano o kandidaturi ali na kraju rekao da ce za mesec dana biti otvoren most na Adi...
 
Na ovoj slici izgleda kao da se kablovi spajaju sa pilonom sa strane, a ne po sredini.
Dobra opticka varka :D
 
Pegasus":278y8j3u je napisao(la):
Danas Djilas bio na RTSu 1 u 18:30h u emisiji Oko kao zamenik Dsa , vecinom pricano o kandidaturi ali na kraju rekao da ce za mesec dana biti otvoren most na Adi...
To upada u onu pricu da ga pustaju za novu godinu ili Bozic.
 
Pozz svim forumasima...

Povodom otvaranja mosta istina je da je ono zakazano za Novu godinu tacnije u ponoc uz vatromet i sampanjac a sve to live prenos na Studiju B uz kombinovanje sa prenosom koncerta na trgu... Ovo je provereno jer smo to vec stavili u plan snimanja reportaznih kola i mini rezije...

Pozz
 
Vrh