Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Bibi":c8dvmh2m je napisao(la):
Kako će automobili iz pravca Banovog Brda da se popnu na most? :shok:
Ides pored BIGZ-a (ka izlazu na autoput u pravcu prema Nisu),tu su ispod nadvoznjaka gde idu tramvaji napravili put gde mozes da napravis polukruzno.
 
Primecujem da od veceras trepti jako crveno svetlo sa vrha pilona. Kao svetionik, s obzirom da sljasti na nekih 5,5km vazdusnom linijom ka jugu.
 
Ovakva trenutna situacija će biti veoma smešna na otvaranju u decembru, naravno sve dok ne urade rampu pored NIS-a!
 
marko18":dqaopaom je napisao(la):
Bibi":dqaopaom je napisao(la):
Kako će automobili iz pravca Banovog Brda da se popnu na most? :shok:
Ides pored BIGZ-a (ka izlazu na autoput u pravcu prema Nisu),tu su ispod nadvoznjaka gde idu tramvaji napravili put gde mozes da napravis polukruzno.
Može li tu kamion sa prikolicom da napravi polukružno ili samo smart?
 
Moze svako vozilo pa i kamion sa prikolicom da napravi polukruzno ali to je vec tema o gazeli gde su postavljenje i fotke tog skretanja.
 
Bibi":s5q3yg3g je napisao(la):
Ovakva trenutna situacija će biti veoma smešna na otvaranju u decembru, naravno sve dok ne urade rampu pored NIS-a!

Da bi to uradili, moraju prethodno da sruše ovaj objekat NIS-a.

nisz.jpg



Ova rampa je veoma bitna i zbog preusmeravanja saobraćaja preko kružnog toka prilikom izgradnje nadvožnjaka preko železničkih šina (Bulevar vojvode Mišića - Radnička). Obzirom da su radovi na rampama koje povezuju kružni tok sa Bulevarom vojvode Mišića uveliko u toku, čudi da nema nikakvih aktivnosti vezanih za ovu rampu. Plašim se da ovde imamo problem u najavi, poput onog sa rušenjem objekata kod brodogradilišta, koje je izazvalo kašnjenje na izgradnji bočnog raspona mosta.
 
Na razedlnom ostrvu radi se priprema za stub koji bi bas tu rampu trebao da spusti u radnicku
 
Ta rampa samo krajem kači objekat NIS-a. Problematična je rampa koja se iz Radničke penje na kružni tok. A što se tiče radova na razdelnom ostrvu, i ja sam u početku pomislio da su vezani za stub silazne rampe sa kružnog toka u Radničku, ali mi crv sumnje unose identični radovi na razdelnom ostrvu sa druge strane u Bulevaru vojvode Mišića, a fundirani šipovi su dosta manjeg prečnika nego za ostale noseće stubove.

BTW, jedna nestvarna slika postavljena na SSC:

6412428111_b77c564ca4_b.jpg
 
Znači u decembru velike gužve pored Hipodroma(letnjim putem) da bi se popeli na most!!! :lol:
 
Igor":tis6oug6 je napisao(la):
Moze svako vozilo pa i kamion sa prikolicom da napravi polukruzno ali to je vec tema o gazeli gde su postavljenje i fotke tog skretanja.
Traže se najkraće varijante uključenja na most na Adi iz pravca BB tj. Obrenovca pa je u tom kontekstu pomenuta i ova mogućnost.... samo ako se dođe do Gazele ondaje je jednostavnije i preko nje preći Savu..
 
Bibi":1e9mr83g je napisao(la):
Znači u decembru velike gužve pored Hipodroma(letnjim putem) da bi se popeli na most!!! :lol:

Iskreno, plašim se da će morati u jednom trenutku da potpuno zatvore pristup raskrsnici kod hipodroma iz pravca Paštrovićeve. Dok budu radili noseće stubove za nadvožnjak iz Požeške, saobraćaj će se odvijati kao i do sada - otežano. Kada krenu sa postavljanjem skela za gornju konstrukciju kolovoznih traka, biće poprilično gusto.
 
Kumakt ako zelis da me odusevi a siguran sam i ostale forumase pored fotkanja iscrtavanja linija bilo bi dobro da uvece kad padne mrak a to je vec posle 17h stavis foto aparat na stativ ili nekako ga fiksiras i ako ima podesavanje ekspozicije lepo podesis da se vide postavljena svetla duz skoro celog mosta.

Od pre par dana je most na glavnom rasponu skoro ceo osvetljen tako da izgleda impresivno pa bi bilo super da ga kumkat premierno uhvati odozgo gde se lepo vidi
 
.. nisam primetio da radi osvetljenje na mostu.... ako bude radilio veceras dobijate slike ....

poz
 
Evo jedene sa osvetljenjem mosta.... imao sam neverovatnih problema sa fokusom po mraku + sto ubise reflektori sa pet centra ...tako da mi je od 30 slika uspela 1 :) U nedostatku bolje opreme evo te jedne slike :)

Kao sto se vidi zavrsili su obelezanjanje traka na mostu ....


dscf7267l.jpg


Za punu velicinu

http://img809.imageshack.us/img809/5606/dscf7267l.jpg
 
Danas sam prošao pored gradilišta u Jurija Gagarina.

Na rampi br 5 (koja se penje na most iz Jurija Gagarina) su urađeni ivičnjaci i podloga za trotoar (staromodno ime za pešačko-biciklističku stazu).
Koja je svrha one betonske "niše"?
 
A dodatan novac za ubrzanje radova, na koji period se odnosi? Jel samo do nove godine ili posle jos koji mesec?
 
dr strangelove":2qzortse je napisao(la):

Ovaj nasip od kamenja je svojom visinom "pojeo" podnožje pilona.
Izvodjači su imali veliku sreću sa vodostajem još od maja prošle godine.
Da bi se stepenište i lift osigurali od visokog vodostaja, ceo špic bi trebalo opasati do ove visine.
Špic i "stopa" pilona neće izgledati onako elegantno kao na renderima, ali to je šansa da ga barem utvrde i da se strane popločaju, što uvek izgleda efektno samo za sebe. Ali, neće se videti podnožje pilona...
 
Vrh