Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ronche":1amq3pmo je napisao(la):
Fotka je vrh...samo, malo podseća na neku Post apokaliptičku scenu :D

Pa kad staneš tu kraj ograde na železničkoj stanici i posmatraš u tom pravcu, tako i izgleda ustvari
 
Slike iz Radnicke od danas. Jedna ruka na volanu, druga na okidacu, uspeo sam da se ne slupam...

IMG_3253.jpg

IMG_3280.jpg

IMG_3288.jpg

IMG_3292.jpg

IMG_3304.jpg

IMG_3316.jpg

IMG_3331.jpg

IMG_3344.jpg

IMG_3350.jpg

IMG_3354.jpg

IMG_3357.jpg

IMG_3361.jpg

IMG_3364.jpg

IMG_3366.jpg

IMG_3397.jpg

IMG_3423.jpg

IMG_3433.jpg

IMG_3438.jpg

IMG_3443.jpg

IMG_3447.jpg

IMG_3451.jpg

IMG_3456.jpg
 
Da ne budem baksuz, ali cini mi se da ima ovde jos dosta da se uradi pre nego sto prodje prvi auto preko mosta. :shok:
 
Ja procitao 'ima ovde jos dosta ljudi da se ugradi...' :)
 
Jutros kad sam prošao videh da su počeli da podižu stubove do mosta za rampe ka kružnom toku. Jako teško a i nebezbedno će biti ako se te rampe bar ne započnu sa jednim segmentom, pre puštanja veze ka hipodromu u saobraćaj. Gore bi praktično bila slobodna samo 1 traka ka i od hipodroma kad se stavi neka zaštita u vidu betonskih ograda isl ako se pusti tako u saobraćaj. Sam nadvožnjak kod spajanja sa zadnjim rasponom mosta nije izliven u punoj širini vec u širini 1,5 trake. I kad se druga rampa uradi u toj širini dobija se ukupno širina 3 trake koliko je i kapacitet zanjeg raspona po jednom pravcu. Naravno kako se udaljava od mosta tako se rampa odvaja i dobija na širini od 2 trake kao i gornji nadvožnjak. E sad pošto rade asimetrično silazna rampa ka kružom toku će biti široka 1 traku što se jasno vidi po armaturi koja izbija iz nadvožnjaka. Kod te rampe armatura prestaje da izlazi iz nadvožnjaka negde kod tobogana dok kod ulazne šire rampe ona prelazi i tobogan i prestaje nedge kod drugog stuba gledano od zadnjeg raspona mosta i spoja.


Da li ovo može da se uradi s obe strane za 15 dana nisam siguran i to u decembru po ko zna kakvom vremenu?

Treba da se izliju stubovi, postavi oplata i izlije jedan segment ove rampe. Nekako se činilo da su mogli to da urade ali kad su sa izlivanjem došli do mosta nekako su naprsno zastali. Bilo kako nadam se da bi od nove godine mogli da završe toliko da veza ka i od hipodroma bude bezbedna za 2+2 saobraćaj.

Ukoliko naprave kompromis imaćemo vezu 1+1 sa hipodromom za početak. Taman dok ne urade autobuske stanice kod kružnog toka i započnu ove rampe.
 
Ove fency ogradice na vijaduktima mnogo lepse izgledaju od onih real-socijalistickih koje su postavljene do sad na mostovima.

Jos jedan napredak u dizajnu :kk:
 
spatiotecte":2idy875c je napisao(la):
Ove fency ogradice na vijaduktima mnogo lepse izgledaju od onih real-socijalistickih koje su postavljene do sad na mostovima.

Jos jedan napredak u dizajnu :kk:


Treba da takve stave i na Pancevac posto su stare propale
 
Danas su oko 17:30h pod reflektorima zalivali beton na spoju Hipodrom sa mostom. Rade punom parom.
 
trialin":2eoj2ys0 je napisao(la):
spatiotecte":2eoj2ys0 je napisao(la):
Ove fency ogradice na vijaduktima mnogo lepse izgledaju od onih real-socijalistickih koje su postavljene do sad na mostovima.

Jos jedan napredak u dizajnu :kk:


Treba da takve stave i na Pancevac posto su stare propale

Zamislite hromiraju pančevac da se slaže uz ogradu
 
jlaki":qmqyouqa je napisao(la):
trialin":qmqyouqa je napisao(la):
spatiotecte":qmqyouqa je napisao(la):
Ove fency ogradice na vijaduktima mnogo lepse izgledaju od onih real-socijalistickih koje su postavljene do sad na mostovima.

Jos jedan napredak u dizajnu :kk:


Treba da takve stave i na Pancevac posto su stare propale

Zamislite hromiraju pančevac da se slaže uz ogradu

Zamišljam.....
.... i budim se obliven hladnim znojem, osušenih usta, hripljem, šištim, pokušavajući da urlam bez glasa...
.... ne još 200 miliooonaaaaa.... neeeee..... nemojte nas više zaduživatiiiii....

....uh, kakav san....
 
karim":25sboktk je napisao(la):
Slike iz Radnicke od danas. Jedna ruka na volanu, druga na okidacu, uspeo sam da se ne slupam...
Кариме, укњижен плусићћћ за нове сличице моста и петље, а и зато што си успео да се не слупаш док си сликао током вожње :D
 
Гага":3idrcmaw je napisao(la):
karim":3idrcmaw je napisao(la):
Slike iz Radnicke od danas. Jedna ruka na volanu, druga na okidacu, uspeo sam da se ne slupam...
Кариме, укњижен плусићћћ за нове сличице моста и петље, а и зато што си успео да се не слупаш док си сликао током вожње :D
Hmm možda je to bio zastoj u saobraćaju, vozila se pomerala po 5 metara tako da je bilo moguće komforno slikati? :laugh:
 
Hvala na plusić :) Pa i nije bila neka guzva, osim ako je ja nisam napravio... malo sam usporavao pa su mi naravno trubili i psovali. Stvar je izvadio aparat sa svojih 3,5fps.
 
Slusajte ovo.Proverena informacija od jedne novinarke.

Porr je naplatilo 200 000 eura za penale gradu za ona dva dana jer je Gradonacelnik pustio pesake da idu preko mosta u avgustu.
 
Тићу,само тићу...Добро је да нису дигли кредит за додатно убрзање радова како би надокнадили та два дана. :rolleyes:

Она моја теза да је ово пре свега пројекат задуживања града и извлачења пара па тек онда комад инфраструктуре који ће олакшати грађанима живот постаје сваким даном утемељенија у чињеницама.
 
A što novinarka nije objavila ovu proverenu informaciju?
Ovo je nešto što bi svaki novinar poželeo da eksluzivno objavi.
 
Дај молим те...Сигуран сам да новинарка жали што уопште то зна јер неће проблеме.
 
blagoje":1ibxsamo je napisao(la):
A što novinarka nije objavila ovu proverenu informaciju?
Ovo je nešto što bi svaki novinar poželeo da eksluzivno objavi.
Zato sto ne sme da objavi ni sa sednice skupstine grada kada se kritikuje gradska vlast a kamoli nesto ovako.

Danas je objavio tu vest pre nekog vremena.

Zapravo danas su svi novinari medju kojima i nas dvojica sa beobuilda dobili 2 A4 papira pred otvaranje mosta u Obrenovcu.Svi novinari su u obavezi da prenesu tekst odatle.Ako to ne urade izriba ih urednik a mozda i otpusti.

Izvinjavam se na oftopiku.
 
Neki link na tekst iz Danas-a? Ne sumnjam da bi danas Napednjacima bila puna usta ovoga.
 
I ja bih voleo da vidim link naravno, premda verujem vucku ali u usputni izvor nikada ne mogu biti siguran dok se ne potvrdi sa vise strana.
 
brdjanin":39fpecq9 je napisao(la):
jlaki":39fpecq9 je napisao(la):
trialin":39fpecq9 je napisao(la):
Treba da takve stave i na Pancevac posto su stare propale

Zamislite hromiraju pančevac da se slaže uz ogradu

Zamišljam.....
.... i budim se obliven hladnim znojem, osušenih usta, hripljem, šištim, pokušavajući da urlam bez glasa...
.... ne još 200 miliooonaaaaa.... neeeee..... nemojte nas više zaduživatiiiii....

....uh, kakav san....
...и онда видиш нову зелену боју... :kafa:
 
Slusajte ovo.Proverena informacija od jedne novinarke.
Porr je naplatilo 200 000 eura za penale gradu za ona dva dana jer je Gradonacelnik pustio pesake da idu preko mosta u avgustu.

Cuo sam slicnu informaciju u vezi "Kineskog mosta" Zemun-Borca. Naime kinezi su nameravali da ga zavrse u rekordnom roku- da ga stuste- neznam koliko brze- ali brze nego sto je dogovoreno- ali je Djilas i ekipa odozgo to stopirala zbog mosta na Adi. Ispalo bi da se most preko Dunava gradi duplo brze iako je duplo veci- pa su rekli kinezima da krenu laganezze.....
 
Wile E. Coyote":npllocxk je napisao(la):
brdjanin":npllocxk je napisao(la):
jlaki":npllocxk je napisao(la):
Zamislite hromiraju pančevac da se slaže uz ogradu

Zamišljam.....
.... i budim se obliven hladnim znojem, osušenih usta, hripljem, šištim, pokušavajući da urlam bez glasa...
.... ne još 200 miliooonaaaaa.... neeeee..... nemojte nas više zaduživatiiiii....

....uh, kakav san....
...и онда видиш нову зелену боју... :kafa:

...a cena je i dalje 200 milionaaaaa...
 
pera&kojot":29kgc7u9 je napisao(la):
Wile E. Coyote":29kgc7u9 je napisao(la):
brdjanin":29kgc7u9 je napisao(la):
Zamišljam.....
.... i budim se obliven hladnim znojem, osušenih usta, hripljem, šištim, pokušavajući da urlam bez glasa...
.... ne još 200 miliooonaaaaa.... neeeee..... nemojte nas više zaduživatiiiii....

....uh, kakav san....
...и онда видиш нову зелену боју... :kafa:

...a cena je i dalje 200 milionaaaaa...
...без нових кредита за убрзање радова...
 
Vrh