Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Evo nekoliko slika sa gradilišta od danas popodne. Nešto se raducka, ali čini mi se da to nije onaj tempo na koji su nas navikli. Nadam se da grešim.














Slikao sam sa brda iznad tramvajske pruge odakle nije bas najpovoljniji položaj,
ali duže već nije bilo slika pa evo bar neke.
 
relja":2aanox05 je napisao(la):
"nadležni" (obožavam taj izraz) su mogli da daju nalog da se na osnovu podataka o kretanjima putnika (valjda imaju tako nešto?) uradi uradi analiza i izvuku zaključci.

Po sopstvenom priznanju, "nadlezni" nemaju nikakvu bazu podataka kretanja putnika osim par ad hoc merenja a saobracaj organizuju na osnovu OSECAJA.

Na moju opasku da i mi laici sa foruma imamo isto toliko legitimni OSECAJ odgovor je bio da su oni ipak malo iskusniji i imaju BOLJI OSECAJ uz priznanje da je posto smo brojniji nas OSECAJ ipak isto toliko relevantan. :bash:

Zakljucak je da je svaki stav iznesen na ovom forumu isto toliko strucan i potkovan koliko i ukazi direkcije.


relja":2aanox05 je napisao(la):
edit: kada bi se "nadležni" vozili javnim prevozom, možda bi i došli do sličnog zaključka kao Vrlenija

To bi trebalo da bude obaveza ne samo za zaposlene u Direkciji vec i SVE zaposlene u gradskoj administraciji i sluzbama racunajuci i gradonacelnika. Besplatna markica i obavezan gradski prevoz :D

Uostalom niko ih ne tera da budu gradski funkcioneri, mogu slobodno da se zaposle u privatnoj firmi ako im ovi uslovi ne odgovaraju.
 
Slike sa petlje Jurija Gagarina dana 26.11.2011.


Nadvožnjak koji spaja most sa ulaznim i silaznim rampama:






Ulazna rampa na most iz ulice Jurija Gagarina i radovi na prilazima:







Silazna rampa sa mosta u ulicu Jurija Gagarina i radovi na prilazima:






Silazna rampa sa mosta prema ulici Milentija Popovića i radovi na prilazima:






Radovi kod parkinga Buvljaka su baš intenzivni ;) :

 
To i mene zanima!Licilo mi je na onaj pesacki prolaz o kome davim vec x vremena ka pet centru,ali ocigledno nije jer je na nasipu rame a ne zeleznickom nasipu :(

+ kao vrata naravno
 
Da se ja pitam, proterao bih autobus ovuda :p

img3648x.jpg


img3654lc.jpg


Mada ima još dosta posla pre puštanja saobraćaja, naročito na priključcima za rampe prema kružnom toku....

img3645fe.jpg


img3641e.jpg


img3649ja.jpg


Instaliranje metalnih češljeva je u toku...

img3652y.jpg


img3653m.jpg


img3655v.jpg


img3657o.jpg


img3660ng.jpg


img3661hs.jpg
 
Kad se pogledaju sve ove slike, prosto je neverovatno da se ovoliki projekat u ovo vreme gradi skoro bez kasnjenja i da ce se zavrsiti maltene u roku. Koje srece pa da nam svi projekti idu kao ovaj...
 
Do sada mi je delovalo da će završiti sve na vreme...ali sada kad pogledam šta još imaju da urade na potezu petlja Radnička - Petlja Hipodrom i na rampama Radnička i Jurija Gagarina, nema šanse da završe sve do 15-og, pa čak ni do 31-og. Možda ako uzmu još jedan kredit od 50 mil. evra :laugh:
 
Ronche":efp0b184 je napisao(la):
Do sada mi je delovalo da će završiti sve na vreme...

Fora je što je relativno šta je to što će završiti na vreme, ako pažljivo čitate izjave "zvaničnika" ! :) niko nije precizirao šta će to otvoriti do 15./31. decembra, da li prilaz sa hipordoma, da li silaznu rampu ka Radničkoj, da li uzlaznu od Sajma i sl. A u poslednje vreme se pisalo da će Most biti otvoren za pešake!! :) Nadam se da samo na ovo nisu mislili.
U svakom slučaju, samo da urade kvalitetno, da ne bude nešto ovako ako zbrzaju:
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/Svet/998464/Pao+most+na+Borneu.html
 
Ronche":2cdpyi4k je napisao(la):
Do sada mi je delovalo da će završiti sve na vreme...ali sada kad pogledam šta još imaju da urade na potezu petlja Radnička - Petlja Hipodrom i na rampama Radnička i Jurija Gagarina, nema šanse da završe sve do 15-og, pa čak ni do 31-og. Možda ako uzmu još jedan kredit od 50 mil. evra :laugh:
Radnicku i Jurija Gagarina sigurno zavrsavaju dok za deo do hipodroma nisam ni ja siguran.
 
ograda na silaznoj rampi most -> ada je drugacija od one na mostu, i prilicno je bezveze
 
Ne znam kako je planirana da ide biciklisticka staza i pesacki prelaz na odvajanju Jurija Gagarina - most. Prilicno bi bilo nebezbedno zato sto tu vozaci nece usporavati u penjanju na most.
 
ranko999":24qcb8kz je napisao(la):
Ne znam kako je planirana da ide biciklisticka staza i pesacki prelaz na odvajanju Jurija Gagarina - most. Prilicno bi bilo nebezbedno zato sto tu vozaci nece usporavati u penjanju na most.

Oko nasipa, pa ispod rampe. Drugačije ne može osim ako ne postoji prolaz kroz nasip.

Samo je pitanje kada će to da naprave, i kuda i na koji način će pešaci i bicklisti da izlaze na most.

Da nije ona betonska "niša" (zbog specifičnog ugla slikanja deluje kao prolaz, ali nema "izlaza" na drugoj strani nasipa) upravo mesto za stepenice?
 
Nesto pazljivije gledajuci ove slike mogu da ocenim da bi bio uspeh ako saobracaj bude pusten do sredine januara.....
 
Reljo,mislim da dobro zboris po obicaju.Zeleznicki nasipi se spajaju pa tamo ni ne moze biti staza pa mora ovako sasavo da ide cik-cak.

Jos kada bi imali plan tih pesacko-biciklistickih staza,gde bi nam bio kraj...
 
Fotka je vrh...samo, malo podseća na neku Post apokaliptičku scenu :D
 
Sa kamere na Genex-u. Beograd pod maglom, samo pilon uspeva da joj odoli :)

2a9tlya.jpg
 
Vrh